Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-09-16, 19:48

Albertus pisze: 2021-09-15, 22:37Wiara w pozaziemskie cywilizacje ingerujące w ludzką teraźniejszość , historię i prehistorię, jak zauważyłeś często przybiera formy sekciarskich kultów religijnych ale też u ludzi którzy utracili wiarę w Boga pełnie rolę swego rodzaju kultu zastępczego. Niektórzy też usiłują tworzyć jakieś synkretyczne kompilacje.
To bajki niewiele mające wspólnego z UFO. To dziedzina Kosidowskiego czy Daenikena. Te bajki mogą w jakimś niewielkim stopniu nawiązywać do UFO. Ale jest to naciągane. I nie ma ku temu żadnych podstaw.
Tak rozumując trzeba by uznać Ezechiela za kosmitę (jak chce tego Daeniken). Toż to sf, ale bez science.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-16, 21:52

Obrazek. To z grupy badaczy UFO...

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Ja tu jednak pewne kopytne hermafrodytyczne stworzenie widzę... A raczej jego dzialanie..


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Dezerter » 2021-09-25, 00:09

Raport stwierdza, że nie ma powodów, by zaobserwowane 120 anomalii w powietrzu przypisywać pozaziemskiej cywilizacji - to tak w skrócie o filmie :p :ymalien:
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 00:09 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-09-25, 00:56

Dezerter pisze: 2021-09-25, 00:09 Raport stwierdza, że nie ma powodów, by zaobserwowane 120 anomalii w powietrzu przypisywać pozaziemskiej cywilizacji - to tak w skrócie o filmie :p :ymalien:
A tym bardziej pozaziemskim demonom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: SmokEustachy » 2021-09-26, 03:19

Gzresznik Upadający pisze: 2021-09-16, 21:52 Obrazek. To z grupy badaczy UFO...

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Ja tu jednak pewne kopytne hermafrodytyczne stworzenie widzę... A raczej jego dzialanie..
Stanisław Lem słusznie zauważył, ze UFO stanowi ateistyczny odpowiednik Pana Boga.
Star Treka znacie? Q?
Teraz się rozstrzygnie, czy Q to menda czy nie?

2.
Róże swoje exscesy uzasadniają praufokami, którzy tak stworzyli DNA żeby można się było mnożyć z ufokiem, co nie ma sensu.
W tzw TOSie było coś 3 cywilizacje wszechpotężne dorównujące Q. Że to się nie pobiło ze sobą to cud.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-26, 11:49

SmokEustachy pisze: 2021-09-26, 03:19
Stanisław Lem słusznie zauważył, ze UFO stanowi ateistyczny odpowiednik Pana Boga.
To oczywisty dla mnie wniosek.

I często wiara w taki stan rzeczy przyjmuje formy parareligijne. Choć oczywiście nie zawsze.

Ale własciwie czym jest wiara w to że jacyś tajemniczy przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji, których nikt nigdy nie widział i na istnienie których nie ma żadnych dowodów, ingerowali w ludzką prehistorię, historię i obecnie też obserwują i ingerują w to co się dzieje na ziemi i na kontakt z którymi i ich objawienie się światu niektórzy czekają jak na sposób rozwiązania ludzkich problemów i skok cywilizacyjny, jeśli nie pewną specyficzną wiarą religijną?

Czym się w istocie różni wiara w takich kosmitów od wiary w bogów zamieszkujących olimp?

Czy taka wiara funkcjonująca obok wiary katolickiej może czasem przybierać formę synkretyzmu religijnego?
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 11:50 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Dezerter » 2021-09-26, 12:03

Ja nigdy o ufolkach nie myślałem jako o bogach czy półbogach
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-26, 12:14

Ojej, wszystko ludzie mogą przerobić na bałwochwalstwo. Ale to ludzie podejście, a nie istota samej rzeczy jest bałwochwalcza.
Weźmy sprawę kosmitów: to czy istnieją czy nie, nie jest sprawą wiary, lecz faktów. Faktów, co do których w tej chwili nie mamy pewności, faktów nam nie znanych.
Co nie oznacza, że samo zajmowanie się tą tematyką (np. w ramach programu CETI - już co prawda zaniechanego) ma cechy bałwochwalstwa.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-26, 12:37

Dezerter pisze: 2021-09-26, 12:03 Ja nigdy o ufolkach nie myślałem jako o bogach czy półbogach

Nie wszyscy tak myślą o rzekomych przedstawicielach pozaziemskich cywilizacji.

Zresztą nawet członkowie sekt których działalność jest oparta w wiarę w takie rzekome pozaziemskie cywilizacje na pewno nigdy by takich określeń jak bóg czy półbóg wobec przedstawicieli tych domniemanych cywilizacji nie użyli.Raczej wszystko jest ubrane w formy terminologii naukowej i pseudo naukowej.

Ale warto się zastanowić nad istotą rzeczy a nie określeniami.

Czym tak konkretnie różni się wiara w bóstwa pogańskie( szczególnie greckie) od wiary w takie pozaziemskie cywilizacje?

Nie chodzi mi o samo hipotetyczne przyjmowanie możliwości istnienia takich pozaziemskich cywilizacji i badanie naukowe tego czy one są czy nie.

Chodzi mi o raczej o entuzjastów którzy wierzą w to że nasza prehistoria i historia jest "wspomagana" i "kierowana " przez takie rzekome pozaziemskie cywilizacje, że można się z przedstawicielami takich pozaziemskich cywilizacji kontaktować, coś od nich uzyskiwać i że ich objawienie się światu będzie stanowić rozwiązanie dla ludzkich problemów i skok cywilizacyjny.

Czym to się w istocie różni od pogańskiej wiary religijnej?

A co do synkretyzmu to jak na przykład katolik albo protestant będzie wierzył że o pomyślność jego domu dbają krasnoludki i w związku z tym będzie za szafą zostawiał wieczorem miseczkę mleczka po to aby zjednać sobie ich przychylność to chyba będzie to pewien synkretyzm religijny? Albo jak katolik będzie wierzył w reinkarnację to chyba też?

A jak katolik na przykład będzie usiłował kontaktować się telepatycznie z przedstawicielami pozaziemskich cywilizacji?
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 12:42 przez Albertus, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-09-26, 13:02

Dezerter pisze: 2021-09-26, 12:03 Ja nigdy o ufolkach nie myślałem jako o bogach czy półbogach
Dla mnie też absurdalne uważanie obcych za bogów czy demony. To jakaś religia denikenowska. Albo prześmiewcza.

Upatrywanie w zjawiskach, których nie potrafimy wytłumaczyć, demonicznych mocy jest całkowicie pozbawione sensu. To forma animizmu.
Albertus pisze: 2021-09-26, 12:37 A jak katolik na przykład będzie usiłował kontaktować się telepatycznie z przedstawicielami pozaziemskich cywilizacji?
No właśnie, co będzie jak będzie chciał się komunikować telepatycznie z piorunami, czarnymi dziurami czy np. glistami?

Dodatkowo zadziwia mnie to, że wierzysz w telepatię i demoniczność ufoli. Czy taka wiara nie jest sprzeczna z katolicyzmem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-26, 13:39

Andej pisze: 2021-09-26, 13:02
Dezerter pisze: 2021-09-26, 12:03 Ja nigdy o ufolkach nie myślałem jako o bogach czy półbogach
Dla mnie też absurdalne uważanie obcych za bogów czy demony. To jakaś religia denikenowska. Albo prześmiewcza.

Upatrywanie w zjawiskach, których nie potrafimy wytłumaczyć, demonicznych mocy jest całkowicie pozbawione sensu. To forma animizmu.
Albertus pisze: 2021-09-26, 12:37 A jak katolik na przykład będzie usiłował kontaktować się telepatycznie z przedstawicielami pozaziemskich cywilizacji?
No właśnie, co będzie jak będzie chciał się komunikować telepatycznie z piorunami, czarnymi dziurami czy np. glistami?

Dodatkowo zadziwia mnie to, że wierzysz w telepatię i demoniczność ufoli. Czy taka wiara nie jest sprzeczna z katolicyzmem?
Nie wierzę ani w demoniczność ufoli ( w sensie przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji) ani w możliwość telepatycznego kontaktu z nimi z tej prostej przyczyny że ja w ogóle nie wierzę w istnienie pozaziemskich cywilizacji o czym już wielokrotnie pisałem.

Podobnie jak nie wierzę w istnienie krasnoludków.
A pomimo to uważam zostawianie miseczki mleczka dla krasnoludków za synkretyczne połączenie pogaństwa z chrześcijaństwem

Oczywiście złapanie krasnoludka, zbadanie go i porozmawianie z nim zmieniłoby tutaj sytuację, podobnie jak zbadanie jakiegoś przedstawiciela pozaziemskiej cywilizacji.

Ale na razie krasnoludka nie złapano podobnie jak "ufoka".

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
Andej pisze: 2021-09-26, 13:02 Upatrywanie w zjawiskach, których nie potrafimy wytłumaczyć, demonicznych mocy jest całkowicie pozbawione sensu.
W seansach spirytystycznych też czasem mamy do czynienia ze zjawiskami których nie potrafimy wytłumaczyć. Moim zdaniem w olbrzymiej większości takich seansów mamy do czynienia z ludzkim oszustwem. Nie wynika jednak z tego ze nie powinniśmy w ogóle brać pod uwagę możliwości faktycznego działania tam mocy demonicznych.

Dodano po 8 minutach 55 sekundach:
Andej pisze: 2021-09-26, 13:02
Dezerter pisze: 2021-09-26, 12:03 Ja nigdy o ufolkach nie myślałem jako o bogach czy półbogach
Dla mnie też absurdalne uważanie obcych za bogów czy demony.
Gdyby faktycznie istnieli przedstawiciele pozaziemskich cywilizacji to uważanie ich za bogów czy demony( w katolickim rozumieniu tego słowa) byłoby absurdalne ale możliwość podszywania się demonów pod nieistniejących( albo nawet istniejących) przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji na przykład podczas rzekomych kontaktów telepatycznych z przedstawicielami takich cywilizacji absurdalna już nie jest.
Skoro demony mogły się podszywać pod nieistniejących bogów olimpijskich ( co poświadczają teksty wczesnochrześcijańskie) a nawet mogą się podszywać pod istniejących Jezusa i Maryję i aniołów ( co poświadczają wizje i doświadczenia wielu świętych a przede wszystkim Pismo Święte) to nie jest absurdalna możliwość podszywania się demonów pod rzekomych przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji.
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 13:40 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-09-26, 13:51

Albertus pisze: 2021-09-26, 13:39 Nie wierzę ani w demoniczność ufoli ( w sensie przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji) ani w możliwość telepatycznego kontaktu z nimi z tej prostej przyczyny że ja w ogóle nie wierzę w istnienie pozaziemskich cywilizacji o czym już wielokrotnie pisałem.
Czyli piszesz to wszystko wbrew sobie.
Bo nie może istnieć demoniczność, czegoś co nie istnieje.

Także wbrew sobie wmawiasz demoniczność (czego się teraz wypierasz) tam, gdzie nie wiadomo co to jest.

Istnienie pozaziemskich cywilizacji, ma się całkowicie nijak do wiary w demony. Pisałem o tym kilkukrotnie. Inni też.

A co krasnoludków - w jaki sposób mogą się wiązać z ufolami? Wytwór fantazji z hipotezą. Czyż nie należą do różnych bajek?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-09-26, 14:16

Andej pisze: 2021-09-26, 13:51
Albertus pisze: 2021-09-26, 13:39 Nie wierzę ani w demoniczność ufoli ( w sensie przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji) ani w możliwość telepatycznego kontaktu z nimi z tej prostej przyczyny że ja w ogóle nie wierzę w istnienie pozaziemskich cywilizacji o czym już wielokrotnie pisałem.
Czyli piszesz to wszystko wbrew sobie.
Bo nie może istnieć demoniczność, czegoś co nie istnieje.

Także wbrew sobie wmawiasz demoniczność (czego się teraz wypierasz) tam, gdzie nie wiadomo co to jest.
Nic podobnego.

Nie wierzę też w istnienie olimpijskich bogów ale nie zmienia to faktu że różne elementy kultu tych bogów i zjawiska tym kultom towarzyszące mogły wynikać z działania demonów.

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
Andej pisze: 2021-09-26, 13:51 co krasnoludków - w jaki sposób mogą się wiązać z ufolami? Wytwór fantazji z hipotezą. Czyż nie należą do różnych bajek?
Wiara w małe istotki ( mniejsza o nazwę) opiekujące się domostwem była jeszcze dość powszechna w 17 wieku na przykład w Danii o czym pisze Jan Chryzostom Pasek w swoich pamiętnikach.
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 16:50 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-09-27, 08:27

nawet jesli przyjmiemy zalozenie ze ufoki to nie manifestacje demoniczne to grupy wierzace w ufoki propaguja pewne przekonania scisle zwiazane z niuejdżem i innymi tego typu syfami intelektualnymi , co jako dzieło diabła teaktowane być może. to probka takiego czegoś.

ODPOWIEDZ