Kosmici, UFO, NOL,

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Zebra » 2021-07-07, 22:02

Albertus pisze: 2021-07-07, 21:17 Czy to jest dla ciebie bez znaczenia?
Jeśli ktoś rzeszy herezje to nie jest to dla mnie, wszystko jedno. I ma to dla mnie znaczenie co ludzie wokół mnie mówią i jak mam okazję to staram się prostować ich myślenie.

Ale nie widzę sensu w strachu, który opiera się na pytaniu czy kosmici wymyślili naszą religię.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
CMK pisze: 2021-07-07, 20:13 Masz czas na dyskusje z kazdym o jego takich czy innych fiziu miziu?
Czy to ma stanowic kwintesencje zycia i zobowiazan chrzescijanskiego zycia?
Ty do mnie mówisz :-?
Ostatnio zmieniony 2021-07-07, 22:05 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6107
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 466 times
Been thanked: 929 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-07-07, 22:41

Zebra pisze: 2021-07-07, 22:02 Ale nie widzę sensu w strachu, który opiera się na pytaniu czy kosmici wymyślili naszą religię.
Kosmici na pewno nie wymyślili naszej religii i tego nie trzeba się bać.

Ale można się bać tego że wiara w kosmitów może doprowadzić wielu ludzi do zwiedzenia i odpadnięcia od wiary.

CMK

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: CMK » 2021-07-07, 22:58

Wszystko moze byc pretekstem do odpadniecia od wiary. jalowe dyskusje o kosmitach nie sa moim hobby. jesli to twoje hobby to sie tym zajmij.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6107
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 466 times
Been thanked: 929 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-07-08, 06:13

CMK pisze: 2021-07-07, 22:58 Wszystko moze byc pretekstem do odpadniecia od wiary. jalowe dyskusje o kosmitach nie sa moim hobby. jesli to twoje hobby to sie tym zajmij.

Akurat idea kosmitów którzy ingerują w historię rodzaju ludzkiego od prehistorii jest ostatnio niezwykle popularna. Nie jest to oczywiście jedyne i największe zagrożenie duchowe we współczesnym świecie ale z moich obserwacji wynika że wywiera duży wpływ na ludzi których spotykam.

Nie jest to jakieś moje "hobby" ale też nie uważam że dyskusje na ten temat są "jałowe". Do niedawna się tym tematem prawie w ogóle nie zajmowałem ale zainteresowały mnie nim czasami nieco dziwne reakcje ludzi gdy się to zagadnienie podejmuje.
Ostatnio zmieniony 2021-07-08, 06:14 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

CMK

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: CMK » 2021-07-08, 09:13

OK.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-07-08, 09:21

Albertus pisze: 2021-07-07, 22:41Ale można się bać tego że wiara w kosmitów może doprowadzić wielu ludzi do zwiedzenia i odpadnięcia od wiary.
Kolokwializmy wprowadzają często w błąd. Dlatego mam prośbę, o zdefiniowanie, co to znaczy "wiara w kosmitów".
Rozumując analogicznie do kolokwialnego pojęcia "wiara w Boga" znaczyłoby to, że masz na myśli wiarę kosmitom, tak jak używając tego sformułowania mamy (większość z nas ma) na myśli wiarę Bogu.

Zatem, co to jest "wiara w kosmitów"?
1. Wiara w to, że istnieją?
2. Wiara w to, że niewykluczone jest ich istnienie?
3. Wiara w naukę, którą nam przekazali?
4. Wiara w to, że jak się pojawią, to narzucą nam swoją religię?

Zastanawiam się, czy to co głosisz nie ma związków z reptilianami. Czy reptilianie są zagrożeniem, które należy brać na poważnie?

Mam znajomego, który zwiedzając piramidy usłyszał od przewodnika, że po piramidami wzgl. w nich naukowcy odkryli zbiorniki z rtęcią, która służyła przybyszom z kosmosu jako paliwo rakietowe. Wierzy w to święcie. Wierzy też we wszystko, co mówią inni przewodnicy oraz prezenterzy z TVN. Wierzy w Boga (tak twierdzi), ale nie wierzy w nic, co jest związane z wiarą w Boga. Nie wiem, czy jest w tym czynnik demoniczny przypisywany przedstawicielom obcych cywilizacji.

Dygresja: Aby zarzucać kosmitom pochodzenie demoniczne, trzeba mieć przekonanie, że kosmici istnieją. W przeciwnym razie zarzucanie im czegokolwiek pozbawione jest sensu i logiki.
Dlatego dziwi mnie to obsesyjne przypisywanie im złych mocy. Osobiście dopuszczam możliwość istnienie ufoludków. Nie widzę w tym żadnego zagrożenia dla wiary. Wręcz przeciwnie, podziw dla Boga i Jego wszechmocy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-07-08, 10:27

Zastanawiajace jest czy gdyby sie pojawil ktos lub wiesza grupa osob, kosmitow czy czegos podobnego i dzialal jakies niewyobrazalne "cuda", to ilu uznalo by ich za poslancow Boga?
Ilu bylo by w stanie odroznic falszywych prorokow od prawdziwych.
Ostatnio zmieniony 2021-07-08, 10:28 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-08, 11:17

Jozek pisze: 2021-07-08, 10:27 Zastanawiajace jest czy gdyby sie pojawil ktos lub wiesza grupa osob, kosmitow czy czegos podobnego i dzialal jakies niewyobrazalne "cuda", to ilu uznalo by ich za poslancow Boga?
Ilu bylo by w stanie odroznic falszywych prorokow od prawdziwych.
A gdyby pojawiły się krasnoludki, albo wróżki, albo czarodzieje ze spiczastą czapką w gwiazdki? ;)
Obrazek

Takie biadanie o kondycji bliźnich na podstawie tego, co by - zdaniem biadającego - zrobili gdyby stało się coś, co się nie stało...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-07-08, 11:40

Problem w tym ze Pisma podaja iz wielu zostanie zwiedzionych, a nie w tym co ktos moglby myslec czy przypuszczac o bliznich.
Mysle ze po prostu uciekasz od tego tematu, a nie chodzi w nim o to co ktos o kims mysli czy sobie wyobraza, tylko o lepsze rozumienie wiary i Pism, by choc troche wiecej bylo tych ktorzy nie ulegna zwiedzeniu.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: CMK » 2021-07-08, 16:36

Zajmowanie sie ufoludkami ma przyblizac czy oddalac od Boga?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1987
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 275 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andy72 » 2021-07-08, 16:59

Było gdzieś świadectwo człowieka, który zajmował się UFO i tym podobnymi sprawami. Aż którejś nocy przebudził się przerażony lewitując. Nawrócił się, więcej odmawia różaniec, obecnie nie interesuje się UFO.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

CMK

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: CMK » 2021-07-08, 17:11

Czy to swiadectwo jest wiarygodne?

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1987
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 190 times
Been thanked: 275 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andy72 » 2021-07-08, 17:12

Myślę że tak, nie mogę teraz skojarzyć jak znaleźć
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-07-08, 20:56

A osoby, uznane przez Kościół za świętych, które też lewitowały? To ufoludki?
Albo ci, którzy posiadali dar bilokacji? To kosmici?

Obsesyjne doszukiwanie się we wszystkim, czego nie rozumie wpływu demonów, nie świadczy o zdrowiu psychicznym.
Ostatnio zmieniony 2021-07-08, 21:25 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-08, 21:06

Andy72 pisze: 2021-07-08, 16:59 Było gdzieś świadectwo człowieka, który zajmował się UFO i tym podobnymi sprawami. Aż którejś nocy przebudził się przerażony lewitując. Nawrócił się, więcej odmawia różaniec, obecnie nie interesuje się UFO.
Zdaje się że niektórzy już są zwiedzeni. Wierzą w bajki.

ODPOWIEDZ