Kosmiczna demonologia

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-03-24, 16:43

ale po co wlasciwie do psychiatry? zeby wykluczyl ze jozek sie nawdychal werniksu? ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 16:52

Jak najbardziej, ale musi to zrobic osoba kompetentna do pokierowania we wlasciwe miejsca i we wlasciwej kolejnosci.
Wiesz, amatorow wyciagania z kogos takich informacji jest cala masa, nie ma natomiast osoby ktora rzeczywiscie jest kompetentna i ma autorytet Kosciola, dlatego ciagle powtarzam, ze to kaplan powinien wysluchac i zdecydowac co dalej i do kogo pierw trzeba sie udac.
Nie jestem malym dzieckiem ktorym kazdy na forum moze sobie manipulowac jak chce, by osiagnac swoje cele i zaspokoic ciekawosc.
Dlatego ciagle szukam kompetentnego kaplana, bo od kaplana powinno sie wszystko zaczynac, a nie na jakichs domoroslych doradcach.

Dodano po 7 minutach 11 sekundach:
abi pisze: 2021-03-24, 16:43 ale po co wlasciwie do psychiatry? zeby wykluczyl ze jozek sie nawdychal werniksu? ;)
Z 16-tego wieku. ;)
Juz to slyszalem, ze pracuje z chemikaliami i to skutki chalucynacji po pracy.
Moj telefon tez chyba mial halucynacje gdy zrobil niektore zdjeca. ;) bo pozniej, w nastepnym dniu, przez pol dnia polowa ekranu to byly literki na zielonym tle, co wygladalo jak surowy zapis programu na kompa, z przeroznymi symbolami, co wygladalo jak przesuwajace sie linijki hieroglifow. ;)
Pozniej chyba mu te chemikalia wyparowaly i wrocil do normy.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 16:57 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-03-24, 16:55

telefon to predzej do serwisu
ja ci wierze, @Albertus po co mowisz zeby do psychiatry?
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 16:55 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 16:56

Jozek pisze: 2021-03-24, 16:52 Jak najbardziej, ale musi to zrobic osoba kompetentna do pokierowania we wlasciwe miejsca i we wlasciwej kolejnosci.
Wiesz, amatorow wyciagania z kogos takich informacji jest cala masa, nie ma natomiast osoby ktora rzeczywiscie jest kompetentna i ma autorytet kosciola, dlatego ciagle powtarzam, ze to kaplan powinien wysluchac i zdecydowac co dalej i do kogo pierw trzeba sie udac.
Nie jestem malym dzieckiem ktorym kazdy na forum moze sobie manipulowac jak chce, by osiagnac swoje cele i zaspokoic ciekawosc.
Dlatego ciagle szukam kompetentnego kaplana, bo od kaplana powinno sie wszystko zaczynac, a nie na jakichs domoroslych doradcach.

[
Niepotrzebnie zatem piszesz o tym na forum. Szkoda czasu i klawiatury. Szczerze wątpię czy udzielają się tutaj jacyś biskupi albo księża będący wybitnymi znawcami tego typu przeżyć których uznałbyś za wystarczająco kompetentnych.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 16:58

abi pisze: 2021-03-24, 16:55 telefon to predzej do serwisu
ja ci wierze, @Albertus po co mowisz zeby do psychiatry?
A juz sie balem ze bede musial z telefonem isc do psychiatry. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 17:01

abi pisze: 2021-03-24, 16:55 telefon to predzej do serwisu
ja ci wierze, @Albertus po co mowisz zeby do psychiatry?
Ja nie mówiłem żeby do psychiatry. Wiem tylko że na przykład w przypadku siostry Faustyny i jej objawień to pierwszą rzeczą którą nakazała jej przełożona w zakonie to była właśnie wizyta u psychiatry a więc to chyba normalny element rozeznawania tego typu rzeczy. Można się więc spodziewać że osoba rozeznająca od tego by zaczęła.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 17:03 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-03-24, 17:06

a jesli chodzi o "zaspokojenie ciekawosci" to jestem chyba ostatnia osoba na forum ktora chce uslyszec szczegoly historii jozka
mnie przerazaja takie tematy
raz w zyciu mialam na rekolekcjach ze nie widzialam hostii w monstrancji, tylko przejrzysta szybke i nie zapomne tego do konca zycia
brr
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 17:07

Albertus pisze: 2021-03-24, 16:56
Jozek pisze: 2021-03-24, 16:52 Jak najbardziej, ale musi to zrobic osoba kompetentna do pokierowania we wlasciwe miejsca i we wlasciwej kolejnosci.
Wiesz, amatorow wyciagania z kogos takich informacji jest cala masa, nie ma natomiast osoby ktora rzeczywiscie jest kompetentna i ma autorytet kosciola, dlatego ciagle powtarzam, ze to kaplan powinien wysluchac i zdecydowac co dalej i do kogo pierw trzeba sie udac.
Nie jestem malym dzieckiem ktorym kazdy na forum moze sobie manipulowac jak chce, by osiagnac swoje cele i zaspokoic ciekawosc.
Dlatego ciagle szukam kompetentnego kaplana, bo od kaplana powinno sie wszystko zaczynac, a nie na jakichs domoroslych doradcach.

[
Niepotrzebnie zatem piszesz o tym na forum. Szkoda czasu i klawiatury. Szczerze wątpię czy udzielają się tutaj jacyś biskupi albo księża będący wybitnymi znawcami tego typu przeżyć których uznałbyś za wystarczająco kompetentnych.
Zwroc uwage na to ze twoj ton i sposob wypowiedzi sugeruje ze ja niby chcialbym kogos sam wybierac, a ignorujesz to co napisalem ze chodzi mi o kaplana, a nie jakiegos szegolnego kaplana, ktory mi by odpowiadal.
Poza tym to nie musi byc znawca zadnych przezyc, tylko po prostu i zwyczajnie zwykly kaplan ktory podejmie sie rozpoznania i pokieruje dalej gdziekolwiek uzna za stosowne.
Na forum zaczalem o tym pisac wlasnie by znalesc pomoc, a zamiast tego ciagle mam jedynie zarzuty, oskarzenia i wiele innych rzeczy, a zadnej pomocy.
Juz od dawna o tym nie pisalem, i niechetnie do tego wracam, choc wlasnie czasem powtorze ktores zdarzenie gdy uznam ze moze cos wyjasnic w danym temacie. Natomiast nie pisze nic nowego o czym wczesniej nie pisalem.
Ale jak widzisz, wystarczy choc jedno zdarzenie wspomniec i zaraz jest wokol tego wielkie zamieszanie, bo kazdy chcialby dac swoja wlasna i najlepsza rade i kazdy wie najlepiej co trzeba zrobic i do kogo sie udac.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 17:12 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 17:15

Ja kapłanem nie jestem i nie wiem czy na forum tacy są a więc nie pomogę.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 17:16 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 17:20

Albertus pisze: 2021-03-24, 17:15 Ja kapłanem nie jestem i nie wiem czy na forum tacy są a więc nie pomogę.
To juz dawno zauwazylem bo na forach katolickich bywam od 6 lat.
Mimo to staram sie brac udzial w dyskusjach forumowych i nie zagladam tu tylko po to by znalesc kaplana. ;)
Niektorym sie chyba wydaje ze powinienem chodzic od jednej parafii do drugiej po calej europie i szukac kaplana i egzorcysty. ;) Biegac od przychodni do przychodni szukajac psychiatry i internisty. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 17:24 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14928
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4179 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Dezerter » 2021-03-24, 18:40

Albertus pisze: 2021-03-22, 20:37
Andej pisze: 2021-03-22, 20:02
Logan pisze: 2021-03-22, 19:57 Niezdrowa fascynacja pseudo-faktami o kosmitach jest zagrożeniem duchowym, ma źródło demoniczne. Kilka lat temu na konferencji tak mówił egzorcysta(nie pamiętam kto).
Czy możesz konkretniej?
Jaki wpływ na wiarę mają pseudo-fakty (z tej czy innej dziedziny)?
Na czym polega zagrożenie duchowe?
Skąd pomysł, że ma źródło demoniczne?
Verne opisywał różne niestworzone historie. Np., o tym, że będziemy czerpać energię z e słońca i wodoru. To były pseudo-fakty. Dziś, rzeczywistość.
Czy można powiązać ufoludków ze zjawami z seansów spirytystycznych?
Moim zdaniem zagrożenie duchowe płynące z wiary w kosmitów jest oczywiste nawet gdy ktoś nie ma z kosmitami żadnych kontaktów.
Dla mnie nie jest oczywiste, jest bezpodstawne i wydumane i nie znajduje podstaw w nauce Kościoła, ani w moim oglądzie świata.

Jeśli ktoś wierzy w istnienie jakiejś wyższej cywilizacji która siłą rzeczy jest starsza od cywilizacji ludzkiej albo nawet starsza od rodzaju ludzkiego to często zaczyna się zastanawiać czy wszelkie nadnaturalne działania Boga opisane w Biblii nie są tak naprawdę działaniami dokonanymi przez przedstawicieli tej wyższej cywilizacji.

Jest mnóstwo ludzi którzy w ten właśnie sposób stracili wiarę w Boga Jedynego i stali się tak naprawdę wyznawcami religii pogańskiej niewiele się różniącej od greckiego politeizmu poza zwiewną szatką pozorów naukowości.
Prawdą jest, że ludzie, którzy przestali wierzyć szukają czegoś zastępczego i często znajdują wiarę w UFO, ale moim zdaniem jest to substytut utraty wiary, a nie powód jej utraty.

Dodano po 11 minutach 27 sekundach:
Andej pisze: 2021-03-22, 20:20
Albertus pisze: 2021-03-22, 20:10 Jest to jak najbardziej logiczne właśnie dlatego że ludzie wierzą w kosmitów. Jest to wiara która niewiele różni się na przykład od wiary w bogów greckich albo w bóstwa hinduistyczne.Ma to jak najbardziej logiczny sens jeśli diabeł ukaże się komuś pod postacią jakiegoś bóstwa w które ten człowiek wierzy pomimo że to bóstwo nie istnieje.
Ciekawe i zaskakujące. Czy znasz jakieś przykłady?
Przykłady czego?

Czy uważasz że ukazywanie się diabła poganom pod postacią bóstw w które poganie wierzą byłoby nielogiczne dlatego że te bóstwa tak naprawdę nie istnieją?

Czy chodzi o przykłady świadectw ukazywania się ludziom takich bóstw?

Było ich bardzo wiele w starożytności i podejrzewam że w Indiach mogą być cały czas.

Oczywiście nie wiemy czy te ukazywania się bóstw pogańskich faktycznie były pochodzenia nadnaturalnego ale nie widzę nic nielogicznego w tym gdyby diabeł faktycznie zwodził w ten sposób ludzi.
[/quote]
Pomysł, że Stan jest twórczą czy współtwórcą religii innych niż religie Księgi uważam za bezpodstawny i nieprawdziwy. SW II wyraził się bardzo pozytywnie o tych religiach i mozliwości zbawienia ich wyznawców. Chyba nigdy nie czytałeś Wed, ani Buddy, więc w głównym nurcie na pewno się mylisz, natomiast są bóstwa demoniczne w Hinduizmie i demony w buddyzmie i w takim sensie masz rację. Wiele innych religii pogańskich jest opartych na moralności i dążeniu do dobra.
Nie chcę wnikać i wypowiadać się w waszym sporze, nie śledziłem peryferyjnego wątku o kosmitach - wam też doradzam dystans i luz w offtopiku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Kosmiczna demonologia

Post autor: Andej » 2021-03-24, 19:15

Tutaj zostaną przeniesione posty związane z demoniczności kosmitów. A także posty w których poruszane są związku kosmitów, UFO i innych niezbadanych zjawisk z demonstracjami demonicznymi, a także z związane z kultem UFO czy kosmitów.

Do czasu przeniesienia dyskusji, proszę nie wpisywać to żadnych postów. Zostaną one przeniesione niebawem. Natomiast w poprzednim wątku, bardzo o to proszę, ograniczmy się do samych zjawisk paranormalnych, bez odniesień demonicznych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Andej » 2021-03-24, 19:26

Dezerter pisze: 2021-03-24, 18:40 Czy uważasz że ukazywanie się diabła poganom pod postacią bóstw w które poganie wierzą byłoby nielogiczne dlatego że te bóstwa tak naprawdę nie istnieją?

Czy chodzi o przykłady świadectw ukazywania się ludziom takich bóstw?
Nie widzę żadnego związku kosmitów z pogańskimi bóstwami. Co mają wspólnego Wisznu czy Sziwa, Ra lub Anubis z kosmitami? To religie. Czy znasz wśród współczesnych ludzi religię w której czczeni są kosmici? Ja nie. Czy fidżyjski kult cargo uważasz za przejaw tego?

Czy diabeł ukazywał się komukolwiek pod postacią kosmity, który domagał się oddawania mu czci? Znasz takie przypadki? Znasz miejsce współczesnego kultu kosmitów?

Dodano po 16 minutach 47 sekundach:
DYSKUSJA ZESZŁA NIECO W BOK.

Dlatego kochani
abi pisze: 2021-03-24, 17:06
Jozek pisze: 2021-03-24, 17:07 ...
Albertus pisze: 2021-03-24, 16:56 ...
Dezerter pisze: 2021-03-24, 18:40 ...
Logan pisze: 2021-03-22, 19:57 ...
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-24, 01:17 ...
Czarny pisze: 2021-03-23, 22:06 ...
krystian.zawistowski pisze: 2021-03-22, 22:01 ...
adampiotr pisze: 2021-03-21, 20:20 ...
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-03-21, 20:34 ...
Zuben Ninja pisze: 2021-03-21, 23:29 ...
Hiba pisze: 2021-03-21, 23:49 ...
został założony wątek, na temat tego, co najbardziej poruszyło Wasze serca. Posty dotyczące tegoż zostaną przeniesione niebawem do wątku "Kosmiczna demonologia".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 19:35

Dezerterze!

Nigdzie nie pisałem że wiara w istnienie pozaziemskich cywilizacji zawsze i u wszystkich jest powodem utraty wiary.

Dla ludzi utwierdzonych w wierze zapewne takie zagrożenie jest niewielkie. Natomiast mnóstwo razy miałem, do czynienia z katolikami którzy mówili z pełnym przekonaniem o tym że prorok Ezechiel miał spotkanie z obcymi i widział ich statek kosmiczny albo że Sodoma i Gomora została zniszczona kosmiczną bronią, albo że arka przymierza była urządzeniem stworzonym przez wyższą cywilizację itp, itd.. Jest taki serial "Starożytni kosmici" - niestety niektórzy ludzie wierzą w takie rzeczy.
Czy ty naprawdę nie widzisz tutaj żadnego zagrożenia dla nikogo? Jeśli tak to gratuluję z powodu tak wielkiego optymizmu.

Zagrożenia duchowe dotyczą przede wszystkim ludzi nieutwierdzonych w wierze. Tacy też są w Kościele.
Prawdą jest, że ludzie, którzy przestali wierzyć szukają czegoś zastępczego i często znajdują wiarę w UFO, ale moim zdaniem jest to substytut utraty wiary, a nie powód jej utraty.
Rozumiem że taka jest twoja opinia ale skąd pewność że nigdy i u nikogo wiara w Ufo nie może być powodem utraty wiary? Bo ja znam co najmniej kilka osób którzy albo wiarę utracili albo została mocno zaburzona przez wiarę w Ufo.Tak przynajmniej wynika z ich wypowiedzi. Ale przede wszystkim to wiem po sobie samym jak destrukcyjny wpływ może mieć taka wiara bo świetnie pamiętam jak kiedyś moje zainteresowania obcymi cywilizacjami bardzo mocno wstrząsnęły i zachwiały moją dziecięcą i młodzieńczą wiarą które choć była piękna i szczera to jednak jeszcze nie utwierdzona i podatna na różne wpływy.

Dlatego nikt mi nie wmówi że wiara w istnienie obcych cywilizacji nie stanowi żadnego zagrożenia duchowego dla nikogo

Druga rzecz - Nigdzie nie pisałem że szatan jest twórcą czy współtwórcą innych religii.Może warto by się nad tym zastanowić ale ja niczego tutaj nie pisałem.Wielokrotnie zresztą pisałem już na forum że religie pogańskie( a przynajmniej niektóre ich elementy) a szczególnie buddyzm uważam za ludzkie poszukiwanie dobra i prawdy, a więc w pewnym sensie Boga, niejako "po omacku".

Pisałem natomiast o możliwości podszywania się demonów pod bóstwa pogańskie w celu zwodzenia ludzi. Taki sam pogląd mieli ojcowie Kościoła z ś Augustynem włącznie.

Dziękuję ci Dezerterze za twoją odpowiedź ale niestety pominąłeś moje najważniejsze pytania:

Czy moje wypowiedzi uprawniają do stawiania mi tak poważnych, fałszywych zarzutów jak to że nie wierzę w stworzenie świata przez Boga oraz to że jakoby wierzę w istnienie pogańskich bogów?
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 19:38 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 351 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Morkej » 2021-03-24, 19:59

Gdyby ktoś się zastanawiał, to cała dyskusja dotycząca demonicznej manifestacji związanej z kosmitami, kultem ufo itd. będzie kontynuowana tutaj, a posty zostały przeniesione. - Morkej
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 20:01 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ