Kosmiczna demonologia

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: abi » 2021-03-24, 20:06

Andej pisze: 2021-03-24, 19:26 Posty dotyczące tegoż zostaną przeniesione niebawem do wątku "Kosmiczna demonologia".
demonologia mowisz? pomyslowe ... to skutecznie zniecheci ew osoby chcace sie podzielic swoimi watpliwosciami nt znakow od Boga #:-s
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Andej » 2021-03-24, 20:16

Albowiem nie o znaki od Boga pomawiani są kosmici, ale wprost przeciwnie. Chodzi o przekonanie, że są lub jest duże prawdopodobieństwo, iż są pochodzenia demonicznego.
A tytuł, jak tytuł. To opakowanie. Ważniejsza zawartość.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 23:44 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 20:18

Nie bardzo rozumiem wydzielenie nowego tematu.

czego niby on miałby dotyczyć i co to znaczy - "kosmiczna demonologia" ?

Nic nie wiem o działaniu demonów kosmosie.

Może ktoś coś wie na ten temat?

To o czym można rozmawiać to działanie demonów na ludzi. A ludzie w większości żyją na ziemi
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 21:01 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: abi » 2021-03-24, 20:21

bo radzili jozkowi zeby do egzorcysty...a teraz juz ze demony
ech :-?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Kosmici, UFO, NOL,

Post autor: Morkej » 2021-03-24, 20:26

Nie, temat został wydzielony, ponieważ w jednym z pierwszy postów pojawił się wątek kompletnie niezwiązany z założeniem autora. Głównie dotyczący kosmici-demony. Później rozmowa sama się toczyła mniej więcej na ten temat. Do tego doszła jeszcze kwestia Józka i egzorcysty. Kompletnie niemające związku z tematem kwestie.
A tą dyskusję zacząłeś niejako Ty, Albertusie.

Nie wierzę w kosmitów i wydaje mi się że większość sygnałów o nich to oszustwa, konfabulacje i celowe manipulacje.

Niektóre jednak tak zwane manifestacje UFO są zastanawiające.

Nie wierzę w kosmitów ale wierzę w istnienie demonów.

Moim zdaniem w niektórych przypadkach możemy mieć do czynienia z manifestacjami demonicznymi.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 20:34

Andej pisze: 2021-03-24, 20:16 Albowiem nie o znaki od boga pomawiani są kosmicie, ale wprost przeciwnie. Chodzi o przekonanie, że są to lub jest duże prawdopodobieństwo, iż pochodzenia demonicznego są.
A tytuł, jak tytuł. To opakowanie. Ważniejsza zawartość.
A twierdził ktoś że kosmici są pochodzenia demonicznego?

Ja twierdzę tylko że istnieje możliwość że demony mogą się podszywać pod kosmitów.Pod nieistniejących kosmitów też. I że nie ma w tym niczego nielogicznego. Wystarczy to że ludzie wierzą w istnienie kosmitów.

Podobnie jak nie było nic nielogicznego w tym że demony mogłyby się podszywać pod nieistniejące bóstwa pogańskie.

I w taką możliwość że demony podszywają się pod pogańskich bogów w ich wyroczniach wierzyli ojcowie Kościoła w tym ś Augustyn

Dodano po 7 minutach 1 sekundzie:
Re: Kosmici, UFO, NOL,
Morkej pisze: 2021-03-24, 20:26 Nie, temat został wydzielony, ponieważ w jednym z pierwszy postów pojawił się wątek kompletnie niezwiązany z założeniem autora. Głównie dotyczący kosmici-demony. Później rozmowa sama się toczyła mniej więcej na ten temat. Do tego doszła jeszcze kwestia Józka i egzorcysty. Kompletnie niemające związku z tematem kwestie.
A tą dyskusję zacząłeś niejako Ty, Albertusie.

Nie wierzę w kosmitów i wydaje mi się że większość sygnałów o nich to oszustwa, konfabulacje i celowe manipulacje.

Niektóre jednak tak zwane manifestacje UFO są zastanawiające.

Nie wierzę w kosmitów ale wierzę w istnienie demonów.

Moim zdaniem w niektórych przypadkach możemy mieć do czynienia z manifestacjami demonicznymi.

Trudno było przewidzieć ze autor tematu absolutnie nie dopuszcza możliwości i wyklucza wszelką dyskusję o tym że w niektórych przypadkach pojawiania się tzw UFO możemy mieć do czynienia z manifestacjami demonicznymi. Nie wiedziałem o tym. Sądziłem że o tym też wolno w tym temacie rozmawiać...

Uważam że rozważanie takiej ewentualności jak najbardziej należy do tematu.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 20:34 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Morkej » 2021-03-24, 20:42

Temat o kwiatkach służy do rozmawiania o kwiatkach. Nie włącza się do tego kolejnego o warzywach, bo o ile oba tyczą roślin, to jednak w dalszym ciągu czego innego. Ja w poście inicjującym nie znalazłem zachęty do dyskusji o przypadkach manifestacji demonicznych. Nic nie sugerowało na możliwość dopuszczenia tego rozważania w rozmowie. Ale jeśli masz ochotę, to pisz o tym tutaj, w czym problem? Nie śmiećmy już dalej.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 20:49

Morkej pisze: 2021-03-24, 20:42 Temat o kwiatkach służy do rozmawiania o kwiatkach. Nie włącza się do tego kolejnego o warzywach, bo o ile oba tyczą roślin, to jednak w dalszym ciągu czego innego. Ja w poście inicjującym nie znalazłem zachęty do dyskusji o przypadkach manifestacji demonicznych. Nic nie sugerowało na możliwość dopuszczenia tego rozważania w rozmowie. Ale jeśli masz ochotę, to pisz o tym tutaj, w czym problem? Nie śmiećmy już dalej.
Masz oczywiście pełne prawo do wydzielanie tematów jeśli uznasz to za stosowne.

Ja tylko wyraziłem swoją opinię że tytuł tego wydzielonego tematu jest dla mnie niezrozumiały.

Poza tym to uważam że tytuł tematu - "Kosmici , UFO, NOL" jest dosyć szeroki i nic w nim nie sugeruje tego ze nie wolno w nim poruszać kwestii ewentualnej możliwości podszywania się demonów pod kosmitów w których istnienie wierzą niektórzy ludzie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Andej » 2021-03-24, 22:27

Niezupełnie, albowiem w poprzednim wątku mowa o faktach. Na temat istnienia, jeśli istnieją, to czy mają wpływ na nas, a jeśli mają, to jaki. Bez wątków religijnych.
Jest tam też miejsce na poruszanie zagadnień technicznych związanych z UFO. Czy z pogranicza fantazji, np. wyposażenie x-wingów w aparaturę niewelująca oddziaływanie przyspieszenia, przeciążeń na pilota. A UFO tak się zachowują.

Tutaj, w wydzielonym wątku, można się zastanawiać, czy możliwe, że ktoś ma do czynienia z manifestacjami demonicznymi. Na siłę, można porównywać nieporównywalne, tj. kosmoludków do bóstw, którym ludzie oddają cześć.

Jeśli są jakieś przejawy manifestacji, to przedstawienie ich może być argumentem przekonującym. A także info na temat wcielania się lub projekcji diabelskich w bóstwa kojarzące się z przestrzenią pozaziemską.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 23:14

Andej pisze: 2021-03-24, 20:16 Albowiem nie o znaki od boga pomawiani są kosmicie, ale wprost przeciwnie. Chodzi o przekonanie, że są to lub jest duże prawdopodobieństwo, iż pochodzenia demonicznego są.
A tytuł, jak tytuł. To opakowanie. Ważniejsza zawartość.
Kiedys na sasiednim forum byl temat starego obrazu, chyba z watykanu, na ktorym wlasnie byly na tle nieba w oddali namalowane obiekty wygladajace jak spodki UFO ze szklana kopula na srodku, pod ktora widoczne byly postacie wygladajace jak ludzie.

Znalazlem jedna ze sron, na ktorych sa te obrazy.
https://www.antyradio.pl/News/Religia-v ... -UFO-21548
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 23:21 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Andej » 2021-03-24, 23:22

I jaki przekaz tego obrazu? Jako zjawisko, czy jako demoniczne zagrożenie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 23:27

Te obrazy raczej przedstawiaja rzeczywistosc religijna, a nie demony.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Albertus » 2021-03-24, 23:32

Jozek pisze: 2021-03-24, 23:27 Te obrazy raczej przedstawiaja rzeczywistosc religijna, a nie demony.
A widać tam kosmitów?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Jozek » 2021-03-24, 23:34

Nie wiem czy tam sa kosmici, ale wygladaja jak ludzie, a ich pojazdy podpadaja pod definicje UFO, bo nikt nie wie czym byly-sa te obiekty na niebie.
Ktos to pewnie widzial i na tej podstawie namalowano te obrazy, podobnie jak inne w dzisiejszych czasach.
No, chyba ze przyjmiemy ze UFO to demony, to wtedy te obrazy przedstawialy by demony.
Ostatnio zmieniony 2021-03-24, 23:39 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kosmiczna demonologia

Post autor: Andej » 2021-03-24, 23:39

Jozek pisze: 2021-03-24, 23:27 Te obrazy raczej przedstawiaja rzeczywistosc religijna, a nie demony.
Też tak uważam. Jestem przekonany, że autorzy malowali świętą rzeczywistość. Z pewnością nie czytał Denikena, ani fantastów. Zastanawiające skąd czerpali natchnienie. Ale, niezależnie od tego, z pewnością nie były to demony. Choć te promienie wyglądają demonicznie. Malarz musiał wierzyć, że te "pojazdy kosmiczne" zostały wysłane przez Boga. I są w nich posłańcy Boży.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ