Czy może być to prawdziwe

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Czy może być to prawdziwe

Post autor: Dzik » 2021-07-06, 22:25

oglądnijcie i napiszcie bo sam nie wiem tylko nie sugerujcie się tytułem bo nie do końca jest tak jak jest napisane w tytule
Ostatnio zmieniony 2021-07-06, 22:27 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Susanna » 2021-07-18, 07:39

:-? Kto wie..
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Andej » 2021-07-18, 09:09

Chyba pora założyć wątek "Teorie spiskowe" i na poważnie zająć się różnymi metodami sprowadzania na manowce drogą wzbudzania emocji.
To, ze czegoś nie potrafimy zrozumieć, nie znaczy, że musimy to pojąć. Boga nigdy nie zrozumiemy, co do Jego istoty. Ale to nie przeszkadza w wierze. Łukasz kiedyś napisał o podróżach między piekłem a niebem. Łk 16.26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Susanna » 2021-07-18, 09:28

Przykro że już nie można porozmawiać o danym filmie bo jest to nazywaniem sprowadzaniem na manowce.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Andej » 2021-07-18, 09:31

Ależ, można.
Jeśli uważasz, że ktoś zabrania, to zwróć się o pomoc do Deza. Jestem przekonany, że zagwarantuje Ci możliwość dyskusji o filmiku.
Ale mam też niemiłą informację, gdyż równocześnie umożliwi wypowiadanie się osobom, które mają zdanie odmienne niż Twoje. Nie zaknebluje ich i pozwoli także im wypowiadać swoje zdanie na temat filmiku tego konkretnego, a także jemu podobnych.

po chwili

A sprowadzaniem na manowce nie jest rozmowa o filmie, ani jego ocena, ale fascynacja treściami niepewnego pochodzenia.
Ostatnio zmieniony 2021-07-18, 09:33 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-18, 10:58

Dziku, przeczytałeś Pismo Święte? Znasz katechizm?
Może od tego zacznij, zamiast karmić się opowieściami dziwnej treści z niepewnych źródeł?

Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 12:06

Andej pisze: 2021-07-18, 09:31 sprowadzaniem na manowce nie jest rozmowa o filmie, ani jego ocena, ale fascynacja treściami niepewnego pochodzenia.
Oj, Andej to wystrzegaj się treści z zewnątrz, bo to może być diabeł.
Tylko nie zohydzaj tych treści innym bez zapoznania się z nimi i bez ich ogarnięcia przynajmniej umysłem, jak nie duchowo.
Przy Twoim nastawieniu, to należałoby zlikwidować wszystkie szkoły i uczelnie.

Dodano po 5 minutach 59 sekundach:
Mam wrażenie, ze niektóre osoby za długo siedzą na forum i myli im się znaczenie nie tylko poszczególnych rozdziałów tu, ale nawet znaczenie słów.

Podanie ważnej sprawy, bo dotyczącej życia wiecznego w grupie tematycznej "Paranormal" i zaopatrzonej w nazwę"Czy to może być prawdziwe?" - w żaden sposób, nijak nie może oznaczać fascynacji tematem, ani tym bardziej, karmienia się treściami o tej tematyce. Nijak nie odnosi się do znajomości Pisma Świętego czy katechizmu.

Natomiast wypowiedzi w dyskusji zdecydowanie świadczą o rzeczywistej fascynacji tematem na tle podwyższonych emocji wynikających z rozczytywania się w temacie.
Mili Państwo, przecież na forum jest bardzo dużo tematów, kto Państwu każe zaczytywać się w tych, które w Was wywołują takie niezdrowe emocje?
Podkreślam, w Was, bo we mnie nie i w paru innych osobach też nie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-18, 12:07

Kieruję pytanie które zadałem Dzikowi powyżej także do Ciebie.

Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 12:58

Dzik pisze: 2021-07-06, 22:25 oglądnijcie i napiszcie bo sam nie wiem tylko nie sugerujcie się tytułem bo nie do końca jest tak jak jest napisane w tytule
Pierwsza część wydaje się być oparta na faktach, więc w zakresie tzw. realnej rzeczywistości jest prawdziwe. A to co duchowe może być prawdziwe choć mało prawdopodobne, tak jak Pan Piotrowski zauważył chyba, Bóg nie działa w taki sposób jak na filmie, nie ma takich ekwiwalentów piekła za piekło. Wydaje mi się raczej, ze to jakaś beletryzacja faktów.
Druga część z tym motocyklem, może być prawdziwa, może być spreparowana. Za mało faktów.

Nadal nie rozumiem co tu niektórych ludzi tak bardzo podnieca.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Andy72 » 2021-07-18, 13:01

Jesteśmy na forum Offtopis/ Paranormal.
Przedstawione sprawy są bardziej normalne od takiego UFO.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Albertus » 2021-07-18, 13:14

Dzik pisze: 2021-07-06, 22:25 oglądnijcie i napiszcie bo sam nie wiem tylko nie sugerujcie się tytułem bo nie do końca jest tak jak jest napisane w tytule
Jak rozumiem pytasz o opinię.

A więc w mojej opinii jest to zmyślona historyjka.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Dzik » 2021-07-18, 13:48

Andej pisze: 2021-07-18, 09:09 Chyba pora założyć wątek "Teorie spiskowe" i na poważnie zająć się różnymi metodami sprowadzania na manowce drogą wzbudzania emocji.
To, ze czegoś nie potrafimy zrozumieć, nie znaczy, że musimy to pojąć. Boga nigdy nie zrozumiemy, co do Jego istoty. Ale to nie przeszkadza w wierze. Łukasz kiedyś napisał o podróżach między piekłem a niebem. Łk 16.26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać".
Wszystko teorie spiskowe teoria spiskowa to np ta o masonerii i NWO i że coś jest teorią spiskową nie oznacza że jest nieprawdziwe paszporty covidowe też były teorią spiskową. Wszystko nazywacie teoriami spiskowymi a to teorią spiskową nie jest tak samo jak ta przepowiednia o której wątek został zamknięty teorią spiskową nie była a wątek został zamknięty za to że niby mówiłem że każdy zaszczepiony pójdzie do piekła a przecież powiedziałem że WEDŁUG PRZEPOWIEDNI każdy zaszczepiony pójdzie do piekła a nie że każdy zaszczepiony pojdzie do piekła ale ludzie niestety nie potrafią czytać ze zrozumieniem

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Andej » 2021-07-18, 13:55

I co? Zgadzasz się z tą "przepowiednią"? Bronisz jej?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ave Miriam

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-18, 14:00

Dzik,
mam wrażenie, ze część ludzi w ogóle nie umie przyjmować przepowiedni ze zrozumieniem.
Otaczają pewien zestaw przekazanych słów jakimiś tajemniczymi otoczkami, popadają w magiczną euforię, albo nieuzasadniony strach i tracą wiarę w Boga, zamiast ufać Bogu jeszcze bardziej, niż przedtem.
Przykre to.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
Andej pisze: 2021-07-18, 13:55 I co? Zgadzasz się z tą "przepowiednią"? Bronisz jej?
Andej, pomyśl, że życie ludzkie nie polega na akceptacji bądź obronie przed treściami płynącymi z zewnątrz, tylko na ich analizowaniu i rozumieniu.
Życie w ogóle nie jest walką z czynnikami zewnętrznymi tylko na płynięciu w nich do celu jaki sami sobie obieramy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy może być to prawdziwe

Post autor: Andej » 2021-07-18, 14:10

Ave Miriam pisze: 2021-07-18, 14:00 Andej, pomyśl, że życie ludzkie nie polega na akceptacji bądź obronie przed treściami płynącymi z zewnątrz, tylko na ich analizowaniu i rozumieniu.
Życie w ogóle nie jest walką z czynnikami zewnętrznymi tylko na płynięciu w nich do celu jaki sami sobie obieramy.
Chętnie. Ale najpierw spróbuj myśl swą wyrazić precyzyjnie i logicznie. Natenczas nie będę analizował, co poeta miał na myśli pisząc to, co powyżej zacytowałem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ