Rozmowa na tematy paranormalne

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Dezerter » 2016-08-14, 23:03

Nie tylko końska, mnie też to raziło, ale dałem spokój i nic nie napisałem
mniej przytyków osobistych a więcej rozmów o problemach, powtarzam enty raz
i proszę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: konik » 2016-08-14, 23:35

Ojej ... czlowiek nauczyl sie myslec abstrakcyjnie, zanim jeszcze piramidy powstaly. Dlatego powstaly wlasnie min. te piramidy.
Myslenie, ze dopiero jak sie zaczal wiek XVIII czy XIX to ludzie zaczeli myslec, jest absurdalnym absurdem. Po prostu w tym czasie mogli wykorzystac narzedzia wymyslone wczesnmiej, przy pomopcy ktorych dokonal sie skok ( jeden z wielu skokow w historii cywilizacji) w pewnych dziedzinach - tym razem mechaniki i technologii technicznych.
Kazdy taki "skok" bazuje na osiagnieciach poprzednich pokolen, ktore to skomasowane w pewnym momencie powoduja wyplyw nowych mozliwosci.

Za to zauwazalnie nastapil opstatnio regres sztuk pieknych, akademickich oraz rzemiosl.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-15, 15:41

veros pisze:Marku, obawiam się, ze Twoim wrogiem jest pycha, nakazująca Ci wypowiadanie się o sprawach, na których się nie znasz. .
Być może. Jednak by zakwestionować Twoje praktyki jako zagrożenie duchowe nie potrzeba doktoratu - wystarczy słuchać tych, co się na tym znają.
Wszelkie "energie kosmiczne", "paramedyczne procedury energetyczne" itp. zostały dość jasno i stanowczo zakwalifikowane przez egzorcystów za źródła kłopotów duchowych jako związane raczej ze światem demonów niż Bogiem.
Jest również bardzo charakterystyczne, że osoby "bawiące się" w tego typu praktyki nie uznają tego typu diagnoz, przeciwnie - mają się za "znające się", a nawet "uduchowione". W każdym razie do czasu poddania się egzorcyzmom....
Tyle, że bronią się przed oceną Kościoła i przed tymi egzorcyzmami rękami i nogami, a na jakiekolwiek wzmianki reagują agresją (zupełnie jak Ty), oskarżeniami o "brak miłości" (zupełnie jak Ty) oraz wyśmiewaniem tych, którzy im dobrze radzą (tak jak Ty - byłeś uprzejmy nazwać wypowiedź Konika "pajacowaniem").

Nie chciałeś być w tej sprawie recenzowany - poradziłem Ci, że w takim razie nie pisz o swoich praktykach. Skoro jednak o nich piszesz, automatycznie wystawiasz je na recenzję. I będziesz recenzowany, jak długo będziesz się szczycił tym, czego powinieneś zaprzestać.

Nikt tu (przynajmniej tego nie dostrzegam u nikogo na forum) nie ma osobiście do Ciebie negatywnego stosunku - natomiast do diabelstwa, jakim się zajmujesz - jak najbardziej.

veros

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: veros » 2016-08-15, 16:13

Przestań pleść bzdury.
I nie wymiguj się od ocen.
Wypowiadasz się na tematy, na których się nie znasz, lub znasz słabo.
(...)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Dezerter » 2016-08-16, 23:48

Usunąłem żenującą kłótnię z wycieczkami osobistymi i postami nie na temat- można pisać na pw w sprawach innych
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: konik » 2016-08-21, 09:18

Ale w ten sposob znieksztalciles caly tok dyskusji, poniewaz stanelo na wypowiedzi Verosa, z ktorej wynika, ze jestesmy niedouczeni. A to nieprawda - poniewaz w dalszej czesci zostalo wykazane, ze veros ( z calym szacunkiem do niego) po prostu unika konfrontacji swoich twierdzen z poddaniem sie woli Kosciola.
Podajac przyklad - moge twierdzic, ze jesli skocze z 10 pietra, to polece sobie jak ptak na skrzydlach. No dobrze - wiec to udowodnij.
I tu zaczynaja sie klotnie, wymowki, posadzenia, ocenianie o niewielkiej wiedzy ... itd.itp ... wszystko , oprocz tego jednego: czekamy , az skoczysz- bo chcemy zobaczyc, czy mowisz prawde, czy raczej opierasz sie na falszu.
I tego wlasnie brakuje po wycieciu tych wypowiedzi.
Dlatego ja czyli hrabia konik von Pferde y Caballo of Horse ;-) bylem wewnetrznie zobowiazany, aby dodatkowo dodatkowe prostujace sprostowanie tu umiescic i niniejszym przed twe czcigodne oczy drogi Dezerterze wrzucic :-D
Uff ... no i chyba sie udalo.
:-D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Dezerter » 2016-08-21, 16:35

to jakiś paranormalny post ;-), ale w tym wątku niech będzie :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sten

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Sten » 2016-08-22, 01:58

Wiara w czary i wróżki świadczy o głębokiej niewiedzy, już nie chodzi o to, że ulega się pokusie Szatana, ulega się pokusie głupoty, naciągactwa, wątpliwych wróżb i to jest smutne :(

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-22, 03:30

Dezerter pisze:to jakiś paranormalny post ;-), ale w tym wątku niech będzie :-)
Cieszę się, że Konik napisał to, przed czym ja się wstrzymałem.
Jaki jest cel forum?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Dezerter » 2016-08-22, 18:56

w tym wątku rozmawiamy na tematy paranormalne :-)
pochwal się Marku z jakimi paranormalnymi przypadkami miałeś do czynienia
a jak chcesz podyskutować o tym "jaki jest cel forum" - choć to pytanie wydaje mi się z gatunku retorycznych - to jest na przykład wątek Forum katolickie, gdzie możemy do woli dywagować jakie powinno być nasze forum, o czym pisać o czym nie i ja itp. Zawsze możesz założyć właściwy swój wątek, ale....
nie ma i nie będzie tolerancji do pisania nie na temat - to jest zaśmiecanie forum! i wierzę, że osoby, którym zależy na wysokim poziomie naszego forum docenią i uszanują to.
a poza tym to
kocham was
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-22, 19:54

Wskazywanie na diabelstwo zawarte w kontaktach spirytystycznych jest jak najbardziej na temat. A wysoki poziom forum nie polega na tym, że jest "spokój".

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Dezerter » 2016-08-22, 21:02

Niewątpliwie spirytyzm jest sprawą paranormalną, ale podaj w jakich okolicznościach się z nim spotkałeś - prawdopodobnie "wywoływałeś kiedyś duchy" - ty też kiedyś byłeś młody i ....

Ja jako nastolatek "wywoływałem duchy" metodą "z książeczką i kluczem" - kto wie, to wie a kto nie to nie będę rozwijał! -
rożne duchy przychodziły - przedstawiające się jako osoby znane - np Lenin - spytaliśmy, czy mu głupio, że nie wierzył życie po życiu }:>
zabawa wydawała się fajna i trwała wśród znajomych z technikum jakiś czas, ale do czasu. Gdy wyczerpały man się popularne pytania mój kolega z którym wywoływałem (ja nie mogłem prowadzić seansu - nie miałem zgody - mogłem być tylko uczestnikiem, bez prawa zadawania pytań wchodzenia w bezpośredni kontakt) zapytał :
Czy tam gdzie jesteś jest ci dobrze - pytanie było do zmarłego nie tak dawno człowieka z naszej miejscowości ...
odpowiedź była bardzo wyraźna i zdecydowana na....NIE!
...możecie sobie sobie wyobrazić naszą gówniarska reakcję - mi włosy stanęły przynajmniej na rękach - była noc, zapalona świeczka itp
odwołaj go!! padła jednomyślna prośba ( bo skoro to jest zmarły i tam gdzie on jest, jest mu zdecydowanie źle... to on jest z piekła! - tak wówczas wszyscy uczestnicy pomyśleliśmy ). Ale on nie chciał odejść, mimo wielokrotnych odwoływań on ciągle "był wśród nas" - trwało oto odwoływanie ponad 1,5 godziny, aż w końcu nie wytrzymaliśmy fizycznie i przerwaliśmy seans bez odwołania tego ducha. :-( :-? :evil:
Zapewne obróciliśmy to w żart i po jakimś czasie poszliśmy spać w pokoju gdzie wywoływaliśmy te duchy ...
Noc była z niesamowitymi przygodami jakich nigdy więcej w życiu nie przeżyłem! działy się rzeczy niewytłumaczalne - nawet po latach nie potrafię ich racjonalnie wytłumaczy. Doświadczyłem działania złego ducha , którego nie widziałem , ale widziałem i słyszałem jego działanie.
Nie muszę dodawać, że nigdy więcej "duchów nie wywoływałem", a moje świadectwo podziałało tak odstraszająco, że nikt inny też z moich znajomych tego więcej nie zrobił. Czego i czytającym życzę. Biblia wyraźnie zakazuję takich praktyk!. Ja jako nastolatek nie znałem Biblii.
A naszych forumowych "egzorcystów" ;-), uspokoję, że przeszedłem specjalną modlitwę o uwolnienie, na której wyrzekłem się wszystkich kontaktów, uwiązań, grzechów spirytyzmu itp

Może ktoś teraz zgrzyta zębami - po co on to pisze, czy nie zachęca tym do ...
zdecydowanie nie!
wręcz ostrzegam - i proszę nie idźcie tą drogą!
ja jak patrzę w moją grzeszną przeszłość to widzę wyraźnie!, że Bóg w jakiś wyjątkowy sposób ochraniał mnie i nie pozwalał za głęboko wpakować się w kłopoty - zawsze mnie ochraniał i otaczał opieką, nawet jak byłem na manowcach ezoteryzmy, blisko magicznych klimatów, psychotroniki, teozofii i ... długo bym musiał się jeszcze przed wami spowiadać - ale Ojciec zawsze mnie pilnował i nie pozwolił się wpieprzyć w bagno!. Wielu innych wpadło w bagno i narobiło sobie poważnych kłopotów! :-(
Za co Ojciec mi tak błogosławi i otacza opieką? - nie wiem i nie rozumiem, nie zasługuję, ale jestem mu po wsze czasy wdzięczny i będę głosił Jego Chwałę, Cześć i uwielbienie Bogu Najwyższemu.
amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: konik » 2016-08-22, 22:30

No to chwala Panu. On zawsze strzeze, i ustrzeze. kiedy Mu uwierzymy :-)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-23, 18:20

Tym bardziej Dezerterze, nie pojmuję Twojej postawy jako moderatora.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14813
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Dezerter » 2016-08-23, 20:47

A ja waszej
Czy kiedykolwiek takie naskoczenie na błądzącego brata czy siostrę na forum z krzykiem- DO EGZORCYSTY!!!
bo tak się zachowaliście :-(
przyniosło pozytywny skutek?
Czy ktokolwiek z tak "po chrześcijańsku" (uwaga ironia) pouczonych zawrócił ze złej drogi?
Odpowiedzcie sobie szczerze po zrobieniu remanentu wspomnień ... ja znam odpowiedź, bo długo piszę na forach, obserwuje i wyciągam wnioski. Zacząłem delikatnie (chyba pamiętacie!, że to ja zacząłem drążyć delikatnie temat i naprowadzać, ale skutecznie mi pokrzyżowaliście plany :-( - nie mam pretensji, mleko się rozlało, ale pomyślcie nad tym i może wyciągnijcie wnioski z tego co się stało?
Czy aby na pewno pomogliście bratu?
Mam nadzieję Marku, że teraz lepiej pojmujesz?
A może założymy wątek
"Jak chrześcijanin powinien błądzącego pouczać"?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ