Rozmowa na tematy paranormalne

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Rozmowa na tematy paranormalne

Post autor: Czernin » 2016-01-22, 16:27

Angeli napisała do mnie:
Angeli pisze:
Czernin pisze:Jak myślicie, czy na podstawie informacji, którymi dysponujemy możemy ustalić, że istnieje "coś" poza ludzkością, a jeśli tak, to to "coś" czym może być? Czy może istnieć życie na innych planetach, czy na innych odległych galaktykach mogą żyć jakieś stworzenia podobne nam?
Sorry, ale chyba jest to forum chrześcijańskie a nie forum z New Age. Czy trzeba tworzyć osobny dział na zjawiska paranormalne? No sorry, ale wystarczyłby tylko temat jeden. Forum ma prowadzić do Chrystusa (podobno) a nie do zaciekawiania zjawiskami nienormalnymi.
A czy poprzez zainteresowaniem zjawiskami paranormalnymi nie możemy iść dobrą drogą do Chrystusa? chyba trochę inaczej postrzegasz "paranormal", to nie tylko wróżby, magia, a i na te tematy możemy rozmawiać i w cale nie schodzić na złą drogę.

Forum jest katolickie o Bogu, Chrystusie jednak przewidziane są tutaj również inne działy.
Ostatnio zmieniony 2016-01-22, 16:52 przez Czernin, łącznie zmieniany 2 razy.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-22, 16:32

Czernin pisze:A czy poprzez zainteresowaniem zjawiskami paranormalnymi nie możemy iść dobrą drogą do Chrystusa? chyba trochę inaczej postrzegasz "paranormal", to nie tylko wróżby, magia, a i na te tematy możemy rozmawiać i w cale nie schodzić na złą drogę. '

Forum jest katolickie o Bogu, Chrystusie jednak przewidziane są tutaj również inne działy.
to jest odprowadzanie człowieka przez szatana w inną stronę. Nie można interesować się i wiarą i czymś co tą wiarę zabija w ten sposób, że będziemy to zgłębiać

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-22, 16:57

Wątek wydzieliłem.

Polemikę można również śledzić w shoutboxie.

Istotny fakt, należy odróżnić zainteresowanie tym tematem jako coś co możemy w życiu wykorzystać, czy tez zainteresować się tym tematem by zapobiec zniewoleniu, opętaniu poprzez wykorzystywaniu czarów i magii dotyczących działu paranormal. My tutaj z pewnością tutaj nie będziemy pisać na forum jak rozstawiać Tarot czy coś podobnego.

Wyraźcie swoje zdanie w tym temacie, czy warto czy nie warto rozmawiać na tematy poświęcone zjawiskom paranormalnym?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-22, 17:00

Można ale w kontekście zagrożeń i wyjaśnienia np. jak pomóc osobie, która w to weszła jeśli nie jest jeszcze za późno

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2016-01-23, 09:22

Czernin pisze:
Wyraźcie swoje zdanie w tym temacie, czy warto czy nie warto rozmawiać na tematy poświęcone zjawiskom paranormalnym?
Nierozważne jest ignorowanie zjawisk nadprzyrodzonych, tak więc jak najbardziej zwłaszcza ludzie uważający się za uczniów Jezusa Chrystusa, powinni badać duchy czy są z Boga, lub mają źródło w tym który przybiera postać anioła światłości...
Szatan robi furorę zwodząc mnóstwo ludzi w tak zwanych objawieniach Maryjnych. Dlatego jedynym sprawdzianem wiarogodności zjawisk paranormalnych, powinno być Słowo Boże ? Pismo Święte ? Biblia.


(1 godzina i 18 minut, lektor)
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-23, 10:59

Jaabes pisze:
Czernin pisze:
Wyraźcie swoje zdanie w tym temacie, czy warto czy nie warto rozmawiać na tematy poświęcone zjawiskom paranormalnym?
Nierozważne jest ignorowanie zjawisk nadprzyrodzonych, tak więc jak najbardziej zwłaszcza ludzie uważający się za uczniów Jezusa Chrystusa, powinni badać duchy czy są z Boga, lub mają źródło w tym który przybiera postać anioła światłości...
Szatan robi furorę zwodząc mnóstwo ludzi w tak zwanych objawieniach Maryjnych. Dlatego jedynym sprawdzianem wiarogodności zjawisk paranormalnych, powinno być Słowo Boże ? Pismo Święte ? Biblia.


(1 godzina i 18 minut, lektor)
Tak zwanych... Te uznane przez Kościół są prawdziwe. Zresztą jeśli nie wierzysz w nie to nie musisz.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-23, 14:07

No coz, tak zwane koscioly chrzescijanskie zawsze przyjma wszystko, o ile to bedzie niekatolickie.
Jabeesie, argumenty masz wspaniale ...
I ty masz ten dar rozeznawania - tak jak zydzi, dla ktorych Jezus jest tak zwanym mesjaszem. :lol:

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-23, 15:27

Benjamin pisze:No coz, tak zwane koscioly chrzescijanskie zawsze przyjma wszystko, o ile to bedzie niekatolickie.
Jabeesie, argumenty masz wspaniale ...
I ty masz ten dar rozeznawania - tak jak zydzi, dla ktorych Jezus jest tak zwanym mesjaszem. :lol:
nie musisz wierzyć w objawienia maryjne.

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2016-01-23, 15:48

Angeli pisze:
Jaabes pisze:
Czernin pisze:
Wyraźcie swoje zdanie w tym temacie, czy warto czy nie warto rozmawiać na tematy poświęcone zjawiskom paranormalnym?
Nierozważne jest ignorowanie zjawisk nadprzyrodzonych, tak więc jak najbardziej zwłaszcza ludzie uważający się za uczniów Jezusa Chrystusa, powinni badać duchy czy są z Boga, lub mają źródło w tym który przybiera postać anioła światłości...
Szatan robi furorę zwodząc mnóstwo ludzi w tak zwanych objawieniach Maryjnych. Dlatego jedynym sprawdzianem wiarogodności zjawisk paranormalnych, powinno być Słowo Boże ? Pismo Święte ? Biblia.


(1 godzina i 18 minut, lektor)
Tak zwanych... Te uznane przez Kościół są prawdziwe. Zresztą jeśli nie wierzysz w nie to nie musisz.
Oczywiście że nie wierzę, bo nie ma takich podstaw w Biblii...i dzięki Bogu nie jestem w tym odosobniony.
A Ty musisz wierzyć że Matka Jezusa faktycznie się objawia, czy po prostu chcesz ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-23, 19:30

Ty lepiej uważaj, by cię nie spotkało coś takiego, jak twojego brata protestanta Bruno Cornacchiola:
http://www.traditia.fora.pl/objawienia- ... i,123.html
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-24, 15:57

Jaabes pisze:
Angeli pisze:
Jaabes pisze:
Czernin pisze:
Wyraźcie swoje zdanie w tym temacie, czy warto czy nie warto rozmawiać na tematy poświęcone zjawiskom paranormalnym?
Nierozważne jest ignorowanie zjawisk nadprzyrodzonych, tak więc jak najbardziej zwłaszcza ludzie uważający się za uczniów Jezusa Chrystusa, powinni badać duchy czy są z Boga, lub mają źródło w tym który przybiera postać anioła światłości...
Szatan robi furorę zwodząc mnóstwo ludzi w tak zwanych objawieniach Maryjnych. Dlatego jedynym sprawdzianem wiarogodności zjawisk paranormalnych, powinno być Słowo Boże ? Pismo Święte ? Biblia.


(1 godzina i 18 minut, lektor)
Tak zwanych... Te uznane przez Kościół są prawdziwe. Zresztą jeśli nie wierzysz w nie to nie musisz.
Oczywiście że nie wierzę, bo nie ma takich podstaw w Biblii...i dzięki Bogu nie jestem w tym odosobniony.
A Ty musisz wierzyć że Matka Jezusa faktycznie się objawia, czy po prostu chcesz ?
Wierzę bo doświadczam na różne sposoby Jej opieki.

Nie mamy obowiązku wierzyć w objawienia nawet te uznane przez Kościół za prawdziwe (o tych nie uznanych już tu nie wspominam). Ludzie się poświęcają. Mój przyjaciel Piotrek jest jedynym Polakiem, który przeszedł na pieszo z polski do sanktuarium maryjnego w Kibeho (Rwanda). Chciałoby się iść tak daleko jeśli nie doświadczałoby się w życiu Jej obecności? No chyba nie sądzę. Wierzę bo dostrzegam Jej obecność. Zresztą są to objawienia prywatne. Mamy obowiązek wierzyć w objawienie publiczne opisane na kartach Pisma Świętego natomiast w objawienia prywatne wierzymy jeśli treść tych objawień nas wewnętrznie przemienia ( w dobrym znaczeniu tego słowa), umacnia.
Ja byłam w tamtym roku w Medjugorie i powiem szczerze, że przed wyjazdem trochę sceptycznie nastawiona do objawień natomiast inaczej się to postrzega kilkaset kilometrów od miejsca tego (lub innego) gdzie objawiła się Maryja a inaczej gdy jest się tam na miejscu.

[ Dodano: 2016-01-24, 16:57 ]
Dezerter pisze:Ty lepiej uważaj, by cię nie spotkało coś takiego, jak twojego brata protestanta Bruno Cornacchiola:
http://www.traditia.fora.pl/objawienia- ... i,123.html
O tym objawieniu też często opowiadał mi mój kierownik duchowy. Bardzo piękna historia

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2016-01-25, 08:55

Angeli pisze: Wierzę bo doświadczam na różne sposoby Jej opieki.

Nie mamy obowiązku wierzyć w objawienia nawet te uznane przez Kościół za prawdziwe (o tych nie uznanych już tu nie wspominam). Ludzie się poświęcają. Mój przyjaciel Piotrek jest jedynym Polakiem, który przeszedł na pieszo z polski do sanktuarium maryjnego w Kibeho (Rwanda). Chciałoby się iść tak daleko jeśli nie doświadczałoby się w życiu Jej obecności? No chyba nie sądzę. Wierzę bo dostrzegam Jej obecność. Zresztą są to objawienia prywatne. Mamy obowiązek wierzyć w objawienie publiczne opisane na kartach Pisma Świętego natomiast w objawienia prywatne wierzymy jeśli treść tych objawień nas wewnętrznie przemienia ( w dobrym znaczeniu tego słowa), umacnia.
Ja byłam w tamtym roku w Medjugorie i powiem szczerze, że przed wyjazdem trochę sceptycznie nastawiona do objawień natomiast inaczej się to postrzega kilkaset kilometrów od miejsca tego (lub innego) gdzie objawiła się Maryja a inaczej gdy jest się tam na miejscu.
Szatan jest mistrzem w zwodzeniu i okłamywaniu ludzi. Zrobił to z pozytywnym skutkiem zwodząc Ewę w Edenie. Podobnie działa też i dzisiaj, szczególnie wobec słabszej płci. Nie wiem czy zwróciłaś uwagę na ten poniższy fragment, i pomyślałaś w jakim celu jest on zamieszczony w Biblii ?
? Dlaczego? Czy dlatego, że was nie miłuję? Bóg to wie.Co zaś czynię, będę i nadal czynił, aby nie mieli sposobności do chlubienia się ci, którzy jej szukają; aby byli jak i my w tym, z czego się chlubią.Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa.I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości.Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według dzieł swoich. ?
[ 2 Kor 11;11-15 BWP].
Tak więc proszę weryfikuj stale Swoje odczucia, czy przejawia się w nich Owoc Ducha Świętego z godnie z zapisem w liście do Galatów 5;22-23.

Gdzie są opisane objawienia Maryjne w Piśmie Świętym ???
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-25, 09:28

Gdzie są opisane objawienia Maryjne w Piśmie Świętym ???
A gdzie są opisane w biblii fora internetowe? - dla czego piszesz na nich ? - jakie owoce to pisanie ci przynosi, czy aby na pewno są to owoce Ducha, czy raczej gniew, frustracja, smutek, poirytowanie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-25, 19:22

Uwierzylbym Tobie drogie Jaabesie, o ile wskazalbys mi, gdzie sa umieszczone Twoje wpisy w Pismie Swietym. Ja nawet moich znalezc nie moge, choc pamietam, ze ostatnio tu na forum ponad setke wymodzilem ... jestem ja, czy mnie nie ma :-> :?:
No, a Ty, drogi moj interlokutorze ( to slowo fajnie brzmi :idea: ), jestes, czy nie - bo ani na konskie pytania nie odpowiedziales ( w pewnym dziale ), ani argumentacji nie podales ( wiem, wiem -ciezko z koniem dyskutowac, jak mu tylko sieczka wystaje z pyska), a wdodatku nie lubisz tasiemcow. I znow jednym wersetem pragniesz cala Biblie udowodnic po swojemu.
Ja, czyli kon juz w paru miejscach podalem, uzasadnilem i wskazalem na biblijne zrodla maryjne. Jest to tu na forum,
a zrodla biblijne sa w Biblii: hmmm, a ja jestem tu ( choc mnie nie ma :-) ).

Serdecznie pozdrawiam.

Ps: Angeli, kon tez byl w Medjugorie - nie zanalazlas tam moich podkow ;-)
Wiecie -jak Zydzi patrzyli na Jezusa, to widzieli w nim szalonego czlowieka ... my widzimy Boga.
Oskarzali Go o demoniczne i diabelskie konotacje ( mowiac, ze moca diabla/demonow czyni cuda)
Nazywali Go pijakiem i zarlokiem - bo nie wstydzil sie przyjmoewac gosciny u ludzi nawet wedlug zydow niegodnych.
Gdy Maryja, do ktorej diabel przeciez przystepu nie ma - sie objawia, to niekatolikow wielu widzi demona ... my wiemy, ze to jest ta Matka, ktora dala na swiat Boga-Zbawce.
To tyle.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: Dezerter » 2016-01-25, 20:23

Koniec pisania o objawieniach Maryjnych w tym wątku - dyskusję o nich przeniosłem proszę tam kontynuować:
http://zchrystusem.pl/topics10/objawien ... 8.htm#2416
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ