Czy jestem z innej planety?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-11, 13:42

Abraham45 pisze: 2018-01-11, 13:29 Oczywiscie wielki doradca ma zawsze racje. I właśnie dlatego założyłem ten temat. Tylko widzisz, różnica jest taka, że twoje oceny, krytyki mają nyć uznawane za prawdziwe no jesteś wielkim doradcą forumowym i jak widać zawsze ty masz rację a ja nie uważam sienie za specjalistę i moje uwagi to tylko moja ocena, która nie musi być uznawana przez innych, ważne aby służyla dobru innych.
I znów kierujesz swoją uwage na adwersarza - mnie, zamiast na argumenty merytoryczne.

Zarzucasz mi, że "muszę mieć zawsze rację".
W ten sposób imputujesz mi, jakoby moim motywem nie było to, co uważam, tylko chęć przeforsowania "mojej racji".

A jednak ja - w przeciwieństwie do Ciebie - nie zabraniam Tobie mieć swojego poglądu na sprawę - jedyne, za co mnie krytykujesz to to, że nie przyjmuję Twojego stanowiska, dalej argumentując za swoim.

Jest więc DOKŁADNIE odwrotnie niż twierdzisz: ja wprawdzie nie zgadzam się z Tobą i polemizuję, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam się, że nie chcesz przyjąć mojego punktu widzenia i nie robię z tego powodu afery.

I kto tu z nas dwóch przyjmuje postawę "wielki doradca ma zawsze racje" ? ;)

Powiedz, czego właściwie chcesz? Żebym Ci przyznał rację niezależnie od tego, co sam myślę na konkretny temat?
Tytułu doktora czy magistra jak widać nie masz z psychologii więc twoje rady czy twierdzenia to tylko twona ocena której nie można uznać za 100% prawdę, więc nie ma co sie nią kierować.
oczywiście. DOKŁADNIE tak jak Twoje twierdzenia , oceny i rady ;)
To już wiele wyjaśniło. teraz można nawet zamknąć temat, chyba że ktoś ma swoje ywagi. Ja bynajmniej do ciebie Marku już nie mam żadnych. Wiem to co chciałem wiedzieć. 100 % dystansu do twoich wypowiedzi. Rozumiem że pójdzie to w odwrotnym kierunku i bedzie vice versa. Ale to nie jest dla mnie już ważne.
Szkoda, ze fakt iż adwersarz nie zgadza się z Twoimi tezami powoduje w Tobie takie stany.

Nic na to wszakże nie poradzę - a cały ten wątek (jak i całą awanturę) uważam za zbędną.
Nie znam Cię Człowieku, więc nie mogę mieć uprzedzeń do Ciebie - ale też nie widzę powodu, by przyznawać Ci rację, kiedy uważam że jej nie masz.
Ty masz takie zdanie, ja inne. Czy naprawdę nie można z tym żyć bez dramatyzowania, awantur i przypisywania adwersarzowi dziwnych intencji?

Abraham45

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 13:55

Stany ? Po prostu poznałem już twoją postawę i nie jest ona oparta tylko na moich wypowiedziach i twojej krytyce ich ale także na podobnej ocenie jednego z forumowiczów. Ten temat jak i inne wyjaśniły mi już wszystko. Moje oceny różnych spraw są nie ważne, ja jestem tylko zwykłym katolem więc można je sonie krytykować, negować czy olewać. Dla mnie hest ważny cel - pomaganie innym i rozumienie ich. Ciebie jednzk zrozumieć nie moge a tym bardziej nie mogę zrozumieć twojej krytyki i oceniania nawet niskupów i osób duchownych, tak jakbys wiedział lepiej co jest prawdą a co nie. Sytuacje już znam i to wystarcza. Ale dla twojej świadomości to wcsle obrażać się nie mam zamiaru. Wyraziłem tylko swoje uwagi które były oparte na różnych według mnie niewłaściwych wypowiedziach, szczególnie z twojej strony. Teraz wszystko jasne i jest ok.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-11, 14:00

I ad personam ciąg dalszy.
Moje oceny różnych spraw są nie ważne, ja jestem tylko zwykłym katolem więc można je sonie krytykować, negować czy olewać.
Krótka informacja - tu na forum oceny KAŻDEGO - w tym moje i Twoje - można "krytykować i negować".
Czemu sądzisz że akurat Twoich nie wolno? (w końcu to Ty, a nie ja, robisz awanturę i obrażasz się z tego powodu, że jest między nami różnica zdań...)

Powtarzam pytania, jakie Ci zadałem:
  1. Powiedz, czego właściwie chcesz? Żebym Ci przyznał rację niezależnie od tego, co sam myślę na konkretny temat?
  2. Ty masz takie zdanie, ja inne. Czy naprawdę nie można z tym żyć bez dramatyzowania, awantur i przypisywania adwersarzowi dziwnych intencji?

Abraham45

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 14:13

Nie chodzi o to że nie wolno, ty to robiłes bardzo często, ostatnio trochę mniej ale nie chodzi już tylko.o oceny, ale o ogólne podtepowanid na forum o którym pisałem.
Teraz to już rozdzisł zzmknięty. Ten temat był dla mnie wielką pomocą. Jak ktoś z adminów chcd to może go zamknąć chyba że ktoś inny ma jakieś jeszcze uwagi.

Magnolia

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Magnolia » 2018-01-11, 14:15

Abraham45 pisze: 2018-01-11, 10:00
Magnolia pisze: 2018-01-11, 09:23 Odpowiem szczerze na Twoje pytania, choć wyczuwam tu dużo sarkazmu, jeśli masz głowę otwartą i uszy by słuchać...

Jeśli nie masz w sobie gotowości posłuchać jak Cię widzą inni to po co zakładać ten temat?
No właśnie, trudno to zrozumieć jak mnie widzą, bo jak na razie to czuję się jak właśnie taki ufoludek który przyleciał na inną planetę - wyobcowany w tym dążeniu do obrony dobra. Może jednak będzie lepiej jak odlecę na inną planetę, skoro tej planety nie rozumiem.

Była mowa aby nie obrażać, więc staram się to robić. Staram się przedstawić bardziej dobro i radzić dobrze. Ale jak widzę - niektórzy nie widzą czegoś negatywnego i są nawet w stanie to akceptować jako coś dobrego.A tutaj nie chodzi tylko o jakieś nasze racje ale o dobro drugiego człowieka i jeśli już komuś coś doradzamy to tak aby to było rzeczywiście dobre a jeśli nie wiemy co doradzić to najlepiej od tego zamiaru odstąpić. I dla mnie ważne jest aby radzić drugiemu dobrze a racje zostawiam na boku.
Abrahamie, a nie dostrzegasz że my także chcemy pomóc i także na celu mamy dobro?
W moim odczuciu zakładasz że to co piszesz jest słuszne dodam JEDYNIE słuszne i w tym problem.
Bo ja dodaję coś od siebie, Marek od siebie , Dez od siebie, (inni od siebie), a Autor wątku wyciągnie sobie z tych wypowiedzi co chce, bo mnogość wypowiedzi jest cenna dla kogoś, czyjeś argumenty do kogoś bardziej trafią a do czyjeś wcale nie trafią. (mowa o wątkach gdzie ktoś zgłasza jakiś problem).
Ja zgadzam się z Tobą, że palenie to zły nawyk i szkodliwy i grzech. Ale różnicuję to co czytam, była mowa o papierosie beznikotynowym i dobrowolnym przez żonę udziale w zabawie. Nie myślmy za innych ludzi, to jest dwoje małżonków którzy ze sobą rozmawiają, więc nie "dzieci bawiące się zapałkami". Nie obrażajmy kogoś inteligencji i wolności wyboru, pisząc elaboraty o szkodliwości palenia w przypadku palenia okazyjnego i bez nikotyny. O szkodliwości wszyscy wiedzą i myśle że autor także, bo wspominał o papierosie elektronicznym a nie zwykłym.

W tym kontekście Twoje wypowiedzi, które świadczą że nie dopuszczasz do siebie myśli, że nie ma sytuacji czarno-białych, że są odcienie szarości.
Abrahamie nie różnimy się w kwestiach zasadniczych, tylko w tych szarościach. Więc nie jesteśmy wrogami tylko mamy małe różnice zdań.
Nigdzie nie musisz odchodzić, a jedynie nastawić się, ze możemy się różnić mając także dobro na celu, dochodzić do niego róznymi drogami.

Bo dla mnie dobrem w tamtym wątku było to że małżeństwo ze sobą rozmawia, jednoczą ich wspólne sprawy i razem sobie z nimi radzą...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-11, 14:23

Abraham45 pisze: 2018-01-11, 14:13 Nie chodzi o to że nie wolno, ty to robiłes bardzo często, ostatnio trochę mniej ale nie chodzi już tylko.o oceny, ale o ogólne podtepowanid na forum o którym pisałem.
Abrahamie, ja się nie zastanawiam z kim akurat polemizuję. Jak mam inne zdanie to piszę, i nie bardzo rozumiem o co własciwie masz pretensję (bo jeśli o to, że się nie zgadzamy, to ponieważ jest to relacja dwustronna, więc DOKŁADNIE tyle razy ty się nie zgadzasz ze mną, co ja z Tobą).
Zauważ, że mimo iż się z Tobą nie zgadzam, nie pozwoliłem sobie nawet na połowę negatywnych ocen o Tobie osobiście takich, jak Ty o mnie.
Wygląda na to, że masz kłopoty z przyjęciem do wiadomości, że ktoś nie uważa tak jak Ty - inaczej trudno mi sobie wyobrazić powód tej całej awantury.
Przemyśl prosze chociaż drugie z pytań, jakie zadałem:
Ty masz takie zdanie, ja inne. Czy naprawdę nie można z tym żyć bez dramatyzowania, awantur i przypisywania adwersarzowi dziwnych intencji?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-11, 14:31

Aby przerwać tę spiralę, wylogowuję się z forum do poniedziałku.

Abraham45

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 14:36

Nie musisz nic przerywać bo ja już sczesniej zakończyłem temat.

Katol

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Katol » 2018-01-11, 16:40

Abraham45 nie poddawaj się!! Wiedz, że ciągle trwa wojna ideologiczna. Siły ciemności zakłamują prawdy wiary, w ten sposób walczą z Kościołem.
Bądź odważny.

Abraham45

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 17:10

Staram się Katolu. Musze się uczyć też pokory, ale też muszę bronić tego co słuszne, co jest prawdą.

Magnolia

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Magnolia » 2018-01-11, 18:27

Abrahamie ale nikt nie dyskutuje tu ze szkodliwością palenia, nie ma w tej kwestii róznic między nami. Ja nie jestem zwolenniczką palenia i nie kwestionuję szkodliwości palenia. Jedynie różnimy się w ocenie pierwszego postu Autora wątku.
Róznimy się także w ocenie wagi tego wspomnianego fetyszu. Ty myślisz (wynika to z twoich wypowiedzi), że Pan się zachwyca negatywnym paleniem. Nie, w moim odczuciu Pana kręcą gesty związane z paleniem, trzymaniem papierosa. Na tej samej zasadzie co innych Panów kręci koronkowa bielizna. To nie znaczy że bez tej bielizny nie będa się kochać z żoną, ale będzie przyjemniej jak będzie. Ja tak odebrałam wypowiedź Autora, że byłoby przyjemniej jak żona by udawała palenie, trzymała papieros elektorniczny i to nie zawsze, ale od czasu do czasu.
I komuś takiemu mam zalecić leczenie u psychiatry?! Ja nie dostrzegłam powodu by go wysyłać do lekarza, nie dostrzegłam też grzechu ani krzywdy, anie większej szkodliwości niż pojechanie do miasta w czasie smogu... i do takiej oceny sytuacji dostosowałam swoją radę.

Różnimy się w ocenie sytuacji, ale każde ma do tego prawo. I w tej kwestii się trzeba szanować.

I nie mów mi że uważam coś złego za coś dobrego, bo po ocenę moralną odesłałam Pana do spowiednika.

Abraham45

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 19:03

Zamknąłem już ten temat ze swojdj strony. I nie myśl że mam jakąś uraxę do Marka. Po prostu nie akceptuję tylko jego krytyki, ndgacji, która jak pisałem jid dotyczy tylko mnie. Szanuję go jako człowieka, neguję jego krytykę i niektóre postawy. Poza tym jest ok. To wszystko i koniec tematu.

Magnolia

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Magnolia » 2018-01-11, 20:58

Abrahamie, ale ja pisałam o sobie , nie o Marku. Przedstawiałam swoje stanowisko, a nie Marka.

Na Twoją prośbę mogę zamknąć ten temat. Ale wydawało mi się że chciałeś się dowiedzieć jak Cię postrzegają inni... już się dowiedziałeś?

Abraham45

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 21:55

Nie chciałem się dowiedzieć jak mnie postrzegają inni, napisałem tylko, że jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś uwagi, które go dręczą to może przedstawić, ale jeśli ktoś ma coś do mnie - jeśli mu to bardzo ciąży na sercu, cóż, niech wali.
Ale dla mnie ten temat jest już zamknięty. Dowiedziałem się co miałem się dowiedzieć, temat bardzo mi w tym pomógł. Teraz mogę dalej pisać. A co będzie dalej to się okaże.

Sami zadecydujcie czy temat zamknąć czy też nie. Można dać jeszcze z dzień, góra dwa dla innych, jak nikt pisac nie będzie to go trzeba bloknąć.

Abraham45

Re: Czy jestem z innej planety?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 22:05

Aha. Ten temat o fetyszu tez można zamknąć, bo chyba autor się raczej nie kwapi aby pisać a skoro jest tam taka chora sytuacja to lepiej odpuścić dalsze walki. Ja tam sprawę swojego spojrzenia wyjaśniłem, jak ktoś się nie zgadza to jego problem a nie mój. Trzeba tylko pamiętać, że jak komuś się źle doradzi to potem taki człowiek może nas nieźle przeklinać, gdy wpadnie w jakieś bagno- będziemy za to odpowiedzialni. Więc może warto zastanowić się czy nasze osobiste spojrzenie na jakiś problem czy prośbę o pomoc jest wart krzywdzenia kogoś tylko dlatego, że nasze zdanie opiera się na naszym poglądzie a nie na właściwym postępowaniu dążącym do udzielenia oczekiwanej pomocy.

Ja bynajmniej nie chcę być przez nikogo przeklinany za jakieś błędne decyzje, jeśli nie wiem jak dokładnie pomóc to zawsze moja rada będzie jedna: idź do specjalisty, w kwestiach grzechów- idź do księdza. Na pewno nie będę traktował najdrobniejszych nieprawidłowości jakby problemu nie było.

Zablokowany