Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
robbo1

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: robbo1 » 2020-01-05, 10:57

Niespełnionych nadziei związanych z naszymi zapowiedziami było jeszcze więcej i nic tego nie zmieni.
Od samego początku wierzyliśmy i uczyli,że żyjemy w czasach ostatecznych prowadzących do "wojny z nieba".
Mam w domu książkę ,którą napisał Cezary Podolski:
"NAJWIĘKSZE OSZUSTWA I PROROCTWA ŚWIADKÓW JEHOWY",chociaż w tytule napisane przez "ch".
W niej celem autora było m.in przedstawienie naszych największych oszustw i proroctw.
Ona to w zamiarze :
"...odsłania najbardziej kompromitujące fakty z ponad stuletniej historii tej organizacji".
M.in "wszystkie proroctwa końca świata,zawarte w ich literaturze".

A jej celem jest to,żeby po jej przeczytaniu oddalić "na zawsze widmo wstąpienia do tej sekty".

W tamtym tygodniu zakupiłem sobie książkę:
"Zmienne nauki Świadków Jehowy" W.Bednarski + Szymon Matusiak.
Pierwszy katolik,drugi ewangeliczny chrześcijanin.

Niezgodnie pomiędzy sobą w kwestii wielu doktryn i dziesiątek kwestii.
Zgodni w zwalczaniu "świadków".
Podobnie jak w przeszłości niezgodni ze sobą faryzeusze i saduceusze,czy uczeni w chęci zabicia...

Niemniej w tej książce 10 rozdz.poświęcony jest tej samej tematyce.

Jeżeli więc skierowałeś do mnie swoje spostrzeżenia ,jako nieoświeconego,to jestem świadomy tego o czym napisałeś,i nie ma potrzeby ,żebyś pisał o tym ,o czym wiem.
A ty już wiesz,że ja wiem,o czym zresztą kilkakrotnie pisałem.
Już przerabialiśmy zagadnienie naszego statutu istnienia jako "prorocy",i nie ma sensu wszystkiego powtarzać.

Nie ma najmniejszych wątpliwości,że wielokrotnie ludzie wierzący wiele zjawisk interpretowali jako znaki "bardzo bliskiego końca",czego dowód znajdziemy nawet w ks. 2 Mach.5:1-5
"wszyscy błagali w modlitwach,żeby te widziadła zapowiadały coś dobrego" wer.4
Tak w istocie kilka razy zaznaczaliśmy ,że nastanie koniec ,wiążąc je z pewnymi datami,ponieważ...

I takie czy inne powody.
To pewne...
Jak i to,że oczekiwanie na to wydarzenie zgodnie z Heb.9:28 musi stanowić istotę życia wierzącego,co ukazałem kilka dni temu we wcześniejszym komentarzu.
Nie świadomość,że takie wydarzenia ma mieć miejsce,tylko świadomie gorliwe wyczekiwanie na to wydarzenie.
"...pojawi się drugi raz,już nie żeby zgładzić grzech,ale aby wyzwolić tych,którzy ż a r l i w i e go wyczekują" David H.Stern

Na pewno jesteśmy tymi,którzy "żarliwie go wyczekują".
Jak i pewne jest,że opacznie zinterpretowaliśmy pewne światowe wydarzenia ucząc,że przerodzą się "w koniec obecnego systemu rzeczy".

Niemniej nie przedstawiamy ż a d n y c h nowych proroctw.
Nie jak np.Ellen G.White "Wydarzenia czasów końca".
Tego nam nie zarzucicie.
I wy przedstawiacie swoje proroctwa we współczesnych "objawieniach.np.fatimskich".
Tak naprawdę polski papież uznał je za jeden z największych znaków czasów obecnych.
"...Dzieje się tak dlatego,że w swoim orędziu zapowiada wiele i n n y c h znaków,które miały wystąpić później i zachęca do ich właściwego odczytania".
Tak to papież zachęcał do zwracania uwagi na jej proroctwa z powodu występowania w nich "wielu innych znaków,które miały nastąpić później".

Pewne jest,że w przypadku staro i nowotestamentowych proroctw właściwa jest zachęta :
"do ich właściwego odczytania".
Jeżeli jednak istnieje wg.was taka potrzeba w przypadku objawień maryjnych i ujawnianych tam proroctw,tym bardziej istotne jest zwracania uwagi na staro i nowotestamentowe proroctwa.
Na pewno istnieje potrzeba "ich właściwego odczytania".
My i wy wiele razy źle w swojej historii odczytywaliśmy proroctwa.
Nie wydaje się jednak za właściwe zaprzestania ich odczytywania.
A jeszcze bardziej ważne jest "żarliwe wyczekiwanie" tego,który obiecał ,że powróci,czy "ukaże się" ,żeby dokończyć dzieło naszego wybawienia.

Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony 2020-01-05, 11:05 przez robbo1, łącznie zmieniany 2 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-05, 11:23


Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-05, 11:32

robbo1 pisze: 2020-01-05, 10:57 W tamtym tygodniu zakupiłem sobie książkę:
"Zmienne nauki Świadków Jehowy" W.Bednarski + Szymon Matusiak.
Pierwszy katolik,drugi ewangeliczny chrześcijanin.

Niezgodnie pomiędzy sobą w kwestii wielu doktryn i dziesiątek kwestii.
Zgodni w zwalczaniu "świadków".
Podobnie jak w przeszłości niezgodni ze sobą faryzeusze i saduceusze,czy uczeni w chęci zabicia...
Chamskie, niczym nie uzasadnione porównanie.
Jeżeli więc skierowałeś do mnie swoje spostrzeżenia ,jako nieoświeconego,to jestem świadomy tego o czym napisałeś,i nie ma potrzeby ,żebyś pisał o tym ,o czym wiem.
Jesli twierdzisz, ze wiesz, to stawiasz się w bardzo niekorzystnym świetle kłamcy forumowego, negując wcześniej te fakty.
Niemniej nie przedstawiamy ż a d n y c h nowych proroctw.
Żadnych "nowych"? To znaczy od kiedy? Kiedy przestaliście fałszywie prorokować? ;)
I czemu niczego się nie uczycie, wciskając ludziom na ulicy i swoim wyznawcom wciąż nowe terminy?
Nie jak np.Ellen G.White "Wydarzenia czasów końca".
No coż, jako sekta, która wyłoniła się z adwentyzmu, plujesz we własną kołyskę...

I nie broń tych kłamstw pisząc o tym, że należy słuchać proroctw; nalezy, ale nie od sekt i ludzi, którzy twierdzili że wygłaszają proroctwa, ktore się póxniej nie potwierdziły.
Mamy na to wyraźny nakaz Pisma:
Pwt 18:22 bt "gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swoim zuchwalstwie powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał."

Tyle jest do powiedzenia na ten temat.

robbo1

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: robbo1 » 2020-01-05, 11:50

Po raz kolejny nie odnosisz się do wszystkiego co napisałem,poza tym przejawiasz niepotrzebną agresję,z tej przyczyny ,żeby nie gorszyć innych uczestników tego miejsca nie zamierzam wdawać się w dyskusje,w której panuje nieżyczliwość,zamiast jej przeciwieństwa.
Nie pisz,że przedstawiamy "nowe proroctwa".
Z oczywistych powodów uznaniem darzę ruchy adwentystyczne.Nawet osobiście z wzajemnością pewnych adwentystów.
Tylko,że to u nich nauczała prorokini E.White.
To ona napisała :
"Wydarzenia czasów końca".
To ona wpadała w transy itp.
My nie mamy proroków.
To u was mistyczki i mistycy posiadali i ujawniali nowe objawienia ,a w nich i proroctwa.
Niestety nie piszesz zupełnej prawdy na temat naszego stosunku do proroctw.
To w ruchach zielonoświątkowych [charyzmatycznych] wierzący podczas nabożeństw itp popadają w entuzjastyczne uniesienia i doznają we własnym mniemaniu nowe objawienia,i niekiedy podają nowe proroctwa.
U nas nie mamy daru profetyzmu.

Poza tym jak sam napisałeś "tyle jest do powiedzenia na ten temat". A ponieważ nie odnosisz się życzliwie do mnie ,a ja nie zamierzam jakby nie patrzeć jako gość ,podtrzymywać niemiłej atmosfery ,zamierzam nie podtrzymywać rozmowy,która budzi niepotrzebnie w tobie niepotrzebne emocje.
Pomimo wszystko pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-05, 12:16

I znowu kupę waty (niby po co mam na nią "odpowiadać"?
RObisz wszystko żeby zamazać fakty które udowodniłem cytatami z waszych własnych oswiadczeń:
  • ze jesteście fałszywymi prorokami
  • że wielokrotnie przepowiadaliście fałszywie
  • że przedstawialiście te przepowiednie jako "proroctwa' oraz twierdziliście że to nie jest wasze zdanie lecz to, co objawił Jehowa
Zaprzeczysz? ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Andej » 2020-01-05, 12:49

A ja lubię ŚJ. Ale mam im za złe rozbijanie Kościoła. Jezus pragnął jednej owczarni. Za złe uważam każde działanie odśrodkowe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-05, 14:59

Andej pisze: 2020-01-05, 12:49 A ja lubię ŚJ.
Ja właściwie dużą ich część też (choc nie wszystkich). Ale nie o tym gadamy.

robbo1

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: robbo1 » 2020-01-05, 16:52

Niestety poza swoimi uwagami i pretensjami niewiele ,praktycznie nic ,nie zwracasz uwagi na to co napisałem.
A napisałem ,że nie praktykujemy profetyzmu.Tak teraz ,jak i na początku swojej działalności.Nigdy.
W przeciwieństwie chociażby do wyznania adwentystów i ich p r o r o k i n i Ellen G.White.
Nigdy nie mieliśmy "proroków".
Temu,że przypisujemy sobie pewne zadania "proroka" nie zaprzeczam.To pewne.
Tak jak i ma to miejsce w waszej społeczności.
Uczycie,przekonujecie,że wszyscy jesteście :
"WEZWANI W PROROCZEJ FUNKCJI CHRYSTUSA" [podkr.moje].
Uczycie jednak np.F.A.Sullivan,że wezwanie na proroka,nie jest równoznaczne "z otrzymaniem charyzmatu prorokowania".
I my nigdy nie przypisywaliśmy sobie posiadania tego charyzmatu.
Do takiego w przypadku E.White odwołuje się adwentyzm.
My nie.
Z tej przyczyny przykro mi to napisać,niemniej przedstawiasz nasze prorokowanie w niewłaściwym świetle.
To wy w :"Lumen gentium" II rozdz.wyliczacie cechy ludzi wierzących itp uczycie:
"ŚWIĘTY LUD BOŻY MA UDZIAŁ TAKŻE W P R O R O C Z E J FUNKCJI CHRYSTUSA..."
I w takim przypadku i my sobie przypisujemy "udział [w tej] proroczej funkcji".
A ta między innymi polega na składaniu ofiary chwały:"owocu warg wymawiających imię jego".
Uczycie też,że to zadanie prorokowania ,nie dotyczy wyłącznie duchownych,tylko też świeckich.
Nie jest to tym samym co "charyzmat prorokowania".
A my nigdy nie szerzyliśmy "ducha profetyzmu".
O tym pisał już K.T.Russell.
Oczywiście oczywiste jest [jak uczycie],że wszyscy wierzący :
"mają udział w funkcji prorockiej".
A ta dotyczy:rozumienia prorokowania ,proroctwa ,jako "świadczeniu o wierze".

I nie mam wątpliwości,że zawsze istnieje ryzyko wypowiadania się w sposób niewłaściwy,czy o niewłaściwym czasie,na nieodpowiedni sposób,czy nieodpowiednimi słowami itp.
Zawsze istnieli niepowołani prorocy.Takich jednak nie mamy.Nie w znaczeniu "charyzmatu proroctwa".
Wy w pewnym sensie i stopniu tak ,czego dowodem jest m.in wspomniana mistyczka i dziesiątki innych.

Pewne jest,że zawsze uczymy,że nasze przypuszczenia to nie tyle,czy tylko nasze domysły ,tylko rzetelna interpretacja zapisanych w natchnionym słowie proroctw.Tak uczymy i w to wierzymy.
Z powodu ich niespełnienia istnieje zasadność zarzutów takich jak z Jer.14:14 czy 23:21.
To pewne.
Tylko,ze wierzymy ,że tak naprawdę istnieje ustalony czas zakończenia systemu rzeczy.
Wy uczyliście np,że "postem i modlitwami" można " przyśpieszyć koniec świata".

Wiem tylko tyle,że obiecany powrót jest realny.I nie należy go odkładać,ale wierzyć,że jest to naprawdę blisko.
Przecież już w Apok.1:1 czytamy,że ukazane objawienie to to:...co musi się stać niebawem
I taką postawę jako społeczność przedstawiamy sami sobą.
Ostatnio zmieniony 2020-01-05, 16:56 przez robbo1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Andej » 2020-01-05, 17:11

robbo1 pisze: 2020-01-05, 16:52... rzetelna interpretacja zapisanych w natchnionym słowie proroctw ...
Gdyby rzetelną była, to by nie musiałaby być wielokrotnie rewidowana.
To, co napisane w wydawnictwach JW, zupełnie nie przekonuje do rzetelności. Raczej manipulacji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-05, 22:26

robbo1 pisze: 2020-01-05, 16:52 Niestety poza swoimi uwagami i pretensjami niewiele ,praktycznie nic ,nie zwracasz uwagi na to co napisałem.
Ponieważ kłamiesz. Co udowodniłem cytatami z waszej własnej literatury.

Biserica Dumnezeu

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-06, 23:04

Z NIESMAKIEM I SPORA DAWKA NIECHECI WPISUJE MOJE WEZWANIE DO ZABLOKOWANIA KONTA ROBBO.
SPOWODOWANE JEST TO KLAMSTWAMI I POMOWIENIAMI,KTORE ROBBO STOSUJE ZAMIAST RZETELNEJ DYSKUSJI.
A GLOWNY IMPULS TO KILKAKROTNE POMOWIENIA I OCZERNIENIA OSOBY MARKA PIOTROWSKIEGO: PROSZE O UWZGLEDNIENIE MOJEGO WEZWANIA PRZEZ ADMINOW.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Dezerter » 2020-01-07, 17:16

Zamiast krzyczeć ogólnikami zacytuj te "kłamstwa i pomówienia " i " KILKAKROTNE POMOWIENIA I OCZERNIENIA OSOBY MARKA PIOTROWSKIEGO" - a chętnie spełnimy twoje "wezwania"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-07, 21:43

Dezerterze - Magnolia tez mnie o to prosila.
Ale nie chce cytowac, gdyz nie zalezy mi na wykluczaniu robbo.
Licze na krople refleksji z jego strony i zastanowinie sie nad tym, w jaki sposob odnosi sie do dyskutantow. Byc moze zreflektuje sie i chcby powie to slowo, ktore brzmi: przepraszam.

Ps: umiecie czytac, drodzy admini. Wszystko jest tutaj na forum, co jako dowod byloby konieczne do zacytowania.
Do robbo napisalem o tym na priv. jeszcze nie otrzymalem odpowiedzi.
Licze, ze uczciwosc zwyciezy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-07, 21:54

No cóż, dziękuję Biserica Dumnezeu, ja jednak nie dziwię się, ani w zasadzie nie mam pretensji do robbo1 - broni przegranej sprawy, bo nie ma wyjścia. Stąd te kłamstwa.
CO prawda dziwię się trochę - niełatwiej stanąć w prawdzie?
Natomiast może warto zadać sobie na forum pytanie; czy rozmowy z robbo1, zawierające ciągłe (i to ciągle od nowa, raz nie wystarczy) udowadniania oczywistych kłamstw, coś (prócz zbednego niepokoju) wnoszą do działalności forum?
I jeszcze pytanie do robbo1 - czy sądzisz, ze takie jawne kłamstwa i wypieranie się, naprawdzę zachęcają do Świadków Jehowy?

Magnolia

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Magnolia » 2020-01-07, 22:55

W odpowiedzi na apel Biserico, decyzją jednomyślną administratorów, biorca pod uwagę dobro forum i forumowiczów, użytkownik robbo1 zostanie zbanowany na stałe z powodu nagminnego łamania regulaminu, braku poprawy pomimo upomnień, z powodu indokrynacji na rzecz Świadków Jehowy, a także z powodu notorycznych manipulacji i kłamstw.
Otrzymał od nas list pożegnalny, czekamy aż go przeczyta, może też zechce się pożegnać, a potem się pożegnamy na stałe.

ODPOWIEDZ