Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
TOMVAD 45

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-02, 11:26

Nie wiem co tam nagadał ten cały Robbo(ta nazwa k9jarzy mi się tylko z dobrą grą i być może z gry wziął taki nick),ja pragnę skupić się na temacie a temat jest trochę podzielony,gdyż czym innym są wróżby i przepowiednie wróżek,wróżbitów,czym innym są przepowiednie osób związanych z wiarą i Kościołem a czym innym jest jasnowidzenie.

Wszelkie formy wróżbiarstwa,horoskopy to zwyczajny okultyzm i trzeba się trzymać od tego z daleka. Pomijając fakt że zwykłe oszustwo i naciąganie ludzi wróżbiarstwo to furtka do zła. Ludzie mają poważne problemy w których rozwiązywaniu często pomagają egzorcyści.
https://egzorcyzmy.katolik.pl/tematy/sw ... zbiarstwo/

Tutaj jest trochę przykładów jak działa na ludzi wróżbiarstwo,horoskopy.

Jasnowidzenie
Jasnowidze także mnożą się udając tych którzy niby potrafią coś przewidywać,odkrywać miejsca różnych wydarzeń czy miejsc przebywania konkretnych ludzi. Niestety często są to albo oszuści albo ludzie którzy chcą wokół siebie narobuć szumu-tak zdobywa się popularność,sławę a obecny świat a szczególnie media żyją różnymi sensacjami. Nikt kto wierzy w Boga nie powinien się w takie rzeczy pchać.

Bóg jednak daje niektórym osobom różnego rodzaju dary,w tym przepowiadania,np ojciec Pio przepowiedział Karolowi Wojtyle że zostanie papieżem i został.
I takich osób trochę było,zapewne i w obecnych czasach są jakieś takie osoby ale aby ich przepowiadania,proroctwa uznać za prawdziwe to potrzebna jest weryfikacja,badanie Kościoła. Bez tego wiele takuch przepowiedni to może być zwyczajny mit,bajka aby wyłudzać kasę lub zdobyć sławę.

Ale o ile same przepowiednie czy proroctwa nie są w sobie aż tak złe o tyle wróżbiarstwo i inne praktyki już tak,chociaż i wiara w jakichś nieznanych proroków także może być ryzykowna -może nas odwieść od prawdziwej wiary i wprowadzić do jakieś sekty które wykorzystują wiarę,niepewność,wątpliwości ludzi by pizyskać nowych członków. Trzeba uważać i najlepiej trzemać się Kościoła i jego nauczania. .

Barilla
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 cze 2020
Been thanked: 3 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Barilla » 2020-07-22, 12:01

Nie czytałam całego tematu, ale chciałabym się wypowiedzieć. Mam osobiste doświadczenia. Czasami kiedy się zamyślę, to widzę jakieś obrazy, one nie mają żadnego znaczenia, nie rozumiem ich, czasami (bo już wiem, że to jest z tego rodzaju że będzie przyszłość) odpowiadam coś do tego jeszcze, i mówię "nie no, to już się na pewno nie zdarzy" i później niespodziewanie jest taki obraz w rzeczywistości. Dodam jeszcze, że po takim "przewidzeniu" szybko to zapominam i nie ma to żadnego wpływu na planowanie przyszłości, bo te sprawy nie mają znaczenia. A może to po prostu deża vu (nie wiem jak to się pisze) i mój mózg to później wytwarza?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-22, 12:05

A czy zawsze się spełniają, czy tylko niektóre?

Claudiax

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Claudiax » 2020-07-22, 12:20

Kiedyś czytałam horoskopy nie widząc w tym nic złego, ale odkąd wiem ze to jest zle to już kilka miesiecy nie czytam. :)

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-22, 12:25

ja czytałem kiedyś jeden jedyny całkowicie pewny horoskop. Leciało to mniej więcej tak:
"Horoskop na trzecie tysiąclecie"
Ryby: Umrzesz.
Rak: Czas będzie płynął dalej, ale Ty umrzesz.
Wodnik: To będzie Twoje ostatnie tysiąclecie.
Strzelec: Niestety nie przeżyjesz do następnego tysiąclecia.
Lew: Spisz testament bo na pewno w tym tysiącleciu umrzesz.
itd. itp... ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-22, 13:38

Wiele, wiele lat temu pwna cyganka chciala imi koniecznie powrozyc ( i przy okazji zajrzec gleboko do portfela ).
Powiiedzialem, ze ja znam sie lepiej na wrozbach od niej. Nie dowierzala, ale byla ciekawa - no to kazalem jej pokazac dlon i wywrozylem tak: o, tutaj linia polazuje, ze sie urodzilas, a tutaj widac , ze umrzesz. Jest to pewne jak slonce w dzien.
Zmyla sie szybciej, niz mrugniecie okiem i za moje wrozby nie zaplacila.

TOMVAD 45

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-22, 20:47

Dosyć oryginalny sposób na pozbycie się niechcianej wróżki. :-bd :ymapplause:

Ja to od razu mówiłem żeby sobie odpuściła bo nie chcę albo żeby spadała. Ta coś jąknęła pod nosem,ale dała spokój. Byłem może perfidny ale nie lubię naciągaczy, tym bardziej takich oszustek wróżbiarskich.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Niezapominajka » 2020-07-22, 20:56

ja miałam raz sytuacje pracując w sklepie ze jeden Pan powiedział ze powróży mi z dłoni i wziął rękę i cosik tam powodzial chyba o moim charakterze. pomijając fakt ze poniekąd się zgadzało to smialam się przez kilka minut z tego faceta. dziwne to, ja na ręce nic nie widzę. teraz się zastanawiam czy to był grzech bo ten gość przywoził nam towar do sklepu i przy zwykłej rozmowie zagadał ze coś mi o mnie powie czy coś.


mam już dość skrupułów... :(
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

TOMVAD 45

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-22, 21:05

Chyba grzechem byłoby gdybyś mu w te brednie uwierzyła. Sama rozmowa z nim grzechem nie jest, z grzeczności i szacunku do człowieka tez się grzech nie bierze,ale już wiara w coś takiego to grzech.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: sądzony » 2020-07-23, 07:46

Ja wciąż i wciąż doświadczam koincydencji zdarzeń, doświadczeń synchronicznych.
Carl Gustav Jung & Wolfgang Pauli "Naturerklärung und Psyche" (1952).
Dla mnie to na granicy nauki i metafizyki.
Te zdarzenia to nie kwestia wiary.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-23, 08:00

Ojej, jeszcze wierzysz w Junga?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: sądzony » 2020-07-23, 22:08

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-23, 08:00 Ojej, jeszcze wierzysz w Junga?
Bardziej go kocham niż w niego wierzę :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: abigail » 2020-07-24, 08:51

przeczytalam cały watek chcąc pojąć różnice miedzy proroctwem a wróżba, ale skupilam sie na ojcu klimuszko. czy sie zakon nim chwali czy nie.
u nas pracował ojciec jan grande (jerzy majewski) u bonifratrów. ludzie w poczekalni byli nawet z kanady. a ja sie zrazilam po niezrozumiałym gadaniu i nieskuteczności kuracji :( wypisał zioła dla mnie i dla moich dzieci zaocznie...
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Biserica Dumnezeu

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-24, 19:17

Bo nie ma uniwersalnie nieomylnych.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie, wróżby, proroctwa, jasnowidzenie

Post autor: Dezerter » 2020-07-24, 22:51

abigail pisze: 2020-07-24, 08:51 przeczytalam cały watek chcąc pojąć różnice miedzy proroctwem a wróżba, ale skupilam sie na ojcu klimuszko. czy sie zakon nim chwali czy nie.
(...)
Przecież podałem (na 2 stronie) linki do stron, artykułów i filmów więc czemu pytasz?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ