wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-07-12, 22:22

Dezerter pisze: 2020-07-12, 22:00 Słuchałem przemówienie Trzaskowskiego i nie dowierzałem - najgorsze przemówienie po ogłoszeniu wyników jakie słyszałem
Może wie coś więcej na temat wyników głosowania, zestresował się chłop i tak wyszło. Też uważam, że przemówienie beznadziejne.

wXlfX

Re: wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-07-13, 00:54

Kolejne 5 lat z Dudą ehh, ale cóż... ;p
Ostatnio zmieniony 2020-07-13, 00:55 przez wXlfX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-13, 00:58

Kolejne 5 lat ze stolicą w Warszawie lub Krakowie ale nie w Berlinie.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-13, 14:36

Albo 5 lat ze stolicą w Waszyngtonie lub Tel Awiwie.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-13, 14:55

zdecydowanie polecam trochę Jack Bartosiaka pooglądać na youtube jak mówi o uwarunkowaniach geopolitycznych Polski
np. Polska w nowych czasach:
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-13, 22:46

Morkej - a jaka proponujesz przeciwwage , bo samo blyskotliwe zrzedzenie to za malo.
Wiec jaka stolice nam zaproponujesz?

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-14, 09:30

Jestem tylko zwykłym szarym obywatelem, nie politykiem, nie mam żadnego wpływu na ten polityczny świat. Natomiast mam prawo zrzędzić, patrzeć na ręce politykom i oceniać ich działania.
W twojej wypowiedzi wyczuwam ukryty przekaz "skoro tak potrafisz zrzędzić to może byś sam coś zmienił?". Widzisz, raczej każdy chciałby zmian na lepsze, czy to znaczy, że każdy ma zostać politykiem by coś uczynić? Oczywiście że nie, od tego mamy ludzi, których zresztą sami wybieramy. Posłowie mają być naszym głosem w sejmie, gdyż są przez nas posyłani.
Często jednak ludzie chcąc tej dobrej zmiany, wybierają niekoniecznie odpowiednich ludzi, nie zastanawiając się w pełni, co ci ludzie chcą osiągnąć.

Stolice mamy i mieć raczej będziemy w Warszawie. Jednak w zależności od tego, któremu mocarstwu USA czy UE na czele z Niemcami, będziemy podlegli, to tam w tych stolicach będą decydować o naszym losie. Już decydują, bo na to przyzwalamy.

Zresztą, w tym roku była pewna afera w tej sprawie. W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF. Znaczyłoby to, że nasz kraj został zarejestrowany jako korporacja (firma) w USA.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-14, 10:08

Podmioty rejestruje sie rowniez jako panstwo o okreslonej nazwie.
Szwajcaria to co najmniej 60 podmiotow rejestrowanych jako Schweiz gmbh.
kazde pantwo tak ma.
nic nowego pod sloncem. Nieuzasadnione pretensje.

Ps: W skali globalnej istnieje tylko kilka osrodkow panstwowo-politycznych, ktore tworza swego rodzaju centra odniesien.
Sa to Usa i Chiny, w mniejszej skali Rosja i Izrael - a w mittelEuropa taka sila staje sie Polska obok Niemiec.
Jak to sie potoczy dalej? Nie wiem - byc moze nasz kraj stoi przed szansa powrotu do pewnej lokalnosci mocarstwowej.
Tez nic szokujacego - swiat wciaz sie rozwija w roznych kierunkacz i dazy ku rozmaitym centrom oddzialywan.
A wiec jak zwykle nic nowego pod sloncem.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-14, 10:10

Zresztą, w tym roku była pewna afera w tej sprawie. W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF. Znaczyłoby to, że nasz kraj został zarejestrowany jako korporacja (firma) w USA.
no właśnie, gdzieś o tym słyszałem - ale widziałeś gdzieś jakieś uzasadnienie? Aferę to łatwo zrobić, pytanie dlaczego i po co to zostało zrobione, czy inne kraje też są tak porejestrowane?
Jednak w zależności od tego, któremu mocarstwu USA czy UE na czele z Niemcami, będziemy podlegli, to tam w tych stolicach będą decydować o naszym losie.
też uważam, że mamy tylko opcję atlantycką lub niemiecką do wyboru, jesteśmy za słabi aby być samodzielni niestety. Osobiście wolę opcję atlantycką - bo amerykanie są dalej ;) a niemcy chętnie nas 'kolonizują', już od wieków próbują 'drang nach osten' a my tu ciągle im na drodze stoimy...
Ostatnio zmieniony 2020-07-14, 10:11 przez Tek de Cart, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-14, 10:32

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-14, 10:08 Nieuzasadnione pretensje.
Zauważ, że nie był to zarzut ani pretensja z mojej strony. Podałem fakt, że takowa afera zaistniała i nie określiłem czy prawdą jest, że polska to korporacja Amerykańska, dlatego użyłem słowa "Znaczyłoby to".


Tek de Cart pisze: 2020-07-14, 10:10 no właśnie, gdzieś o tym słyszałem - ale widziałeś gdzieś jakieś uzasadnienie? Aferę to łatwo zrobić, pytanie dlaczego i po co to zostało zrobione, czy inne kraje też są tak porejestrowane?
Wpisywałem różne nazwy krajów w tym rejestrze i również się pojawiały. Jak chcesz to sam sobie przejrzyj.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/polsk ... o-pyta-msz

https://sec.report/CIK/0000079312
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-07-14, 10:45

No właśnie.. Dania i Norwegia też tam są (te akurat sprawdziłem) - potrafię sobie wyobrazić że to jakieś ułatwienie np. w sprawie podwójnego opodatkowania czy innych rozliczeń międzynarodowych. Więc pytanie czy to na pewno afera?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-14, 10:58

Obywatel, który zgłosił skargę do RPO (podajże Adam Bodnar) na tyle go zainteresował (Rzecznika) iż ten sam nie wiedząc o co chodzi, zażądał udzielenia odpowiedzi przez Ministra Spraw Zagranicznych. Myślę, że lekka afera była.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-15, 10:11

Nie ma zadnej afery.
Istnieje za to nieswiadomosc rozwiazan prawnych w zakresie podmiotow politycznych i gospodarczych. Ta nieswiadomosc dotyczy nas czyli dyskutantow, a nie tej sprawy i sposobu realizacji na forum miedzynarodowym.

wXlfX

Re: wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-07-16, 10:02

Wygrać w 10ciu województwach, wygrać za granicą, a i tak przegrać... Good xD

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-16, 10:16

Oznacza to, ze praktycznie Trzaskowski otrzymal glosy na rowno z Duda. Czyli remis. Przewaga zas tyczy nie jakosci, ale niewilekiej liczby glosow na osobe Trzaskowskiego.
Ogolna wygrana Dudy oznacza, ze inne wojewodztwa tak jakosciowo, jak i ilosciowo zdecydowanie opowiedzialy sie za Duda.

Czyli jak to sie mowi - zwyciezyla demokracja.
Ostatnio zmieniony 2020-07-16, 10:17 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ