Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Dezerter » 2020-09-15, 20:16

ciasteczkowy_potfur pisze: 2020-09-15, 19:07 @Dezerter Fedorowicz to już odpłynął, szczególnie na czacie. I pomyśleć, że ja się tak kiedyś wobec Was zachowywałam, teraz mi wstyd i głupio, i przepraszam... :(
:ymhug: ja w Ciebie zawsze wierzyłem

Dzisiaj w wiadomościach słuchałem jak o wiele gorzej i ostrzej mają z pandemią w Anglii, Francji, Izraelu
zachowujmy ostrożność byśmy nie mieli tak jak u nich!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: kundelek » 2020-09-15, 20:51

Wiadomosc sprzed kilku minut: zmarl w niedziele pewien znajomy ( byl w spiaczce ). Szpital nie informaowal o tym fakcie, ze zmarl, a na telefony albo nie reagowal, albo nie udzielal informacji prawdziwych ( krywal fakt zgonu).
Od prawie trzech dni brak brak mozliwosci dostepu nie tylko do informacji, ale i do samego chorego spowodowal, ze zostal wynajety adwokat - i ten na drodze prawnej wydusil ze szpitala cala prawde. Powod calego zajscia - jakas ponoc ustawa o koronawirusie i ochronie czegos tam ... ble, ble, ble ...
Sprawa rozwojowa.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Dezerter » 2020-09-15, 20:55

Piszesz o Austrii?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: kundelek » 2020-09-15, 20:57

Tak.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: abigail » 2020-09-15, 21:55

u nas na syrenkach jak jednej mama umarła na covid to nie pozwolili odpakowac z folii i ja skremowali i ta dziewczyna mowi ze nie jest pewna kogo pochowała :(
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2020-09-15, 22:48

Dezerter pisze: 2020-09-15, 20:16
ciasteczkowy_potfur pisze: 2020-09-15, 19:07 @Dezerter Fedorowicz to już odpłynął, szczególnie na czacie. I pomyśleć, że ja się tak kiedyś wobec Was zachowywałam, teraz mi wstyd i głupio, i przepraszam... :(
:ymhug: ja w Ciebie zawsze wierzyłem

Dzisiaj w wiadomościach słuchałem jak o wiele gorzej i ostrzej mają z pandemią w Anglii, Francji, Izraelu
zachowujmy ostrożność byśmy nie mieli tak jak u nich!
Dezerter, ja mieszkam w Anglii i to w najwiekszym zageszczeniu ludnosci, bo w Londynie i jezdze i pracuje po calej europie i jakos nie widze tej pandemii tylko same restrykcje, ktore jedynie utrudniaja zycie w ogole.
Z chorymi na stwierdonego covida mialem do czynienia i jakims chyba cudem wyzdrowieli, a ja i zona choc pracujemy dla wielu osob w kazdym tygodniu nie mielismy zadnego covida.
Co najciekawsze to obecnego mojego klienta z Luksenburga z ktorego cala rodzina mialem kontakt osobisty bez zadnych masek i dezynfektantow przez prawie 3 miesiace, byla tydzien temu testowana na covida i nikt nawet nie mial slafow kontaktu z covidem.
Dodam ze prace dla nich wykonuje we Francji i musze robic zakupy itp. a wczesnie bylem w UK i w Polsce.
W czwartek jade znow do Polski przez cala Francje, belgie, Holandie i Niemcy.
Pewnie powinienem zalozyc na czas jazdy i tankowania czy postojow wojskowe OP1, bo tak by wynikalo z tej chorej paniki.
Dez, to nie jest tak ze tylko teraz tak pracuje i mam kontakt z wieloma osobami. To sie nie zmienilo od poczatku roku, a jedyna roznica to ograniczenia ktore nic u mnie nie zmienily, a jedynie dzialaja mi po prostu na nerwy..
Zanim ta farsa z pandemia sie skonczy to pewnie neurolodzy, psychiatrzy i psycholodzy beda mieli pelne rece roboty z leczeniem nerwic psychoz, zalaman nerwowych, stresow i sam Bog wie czego jeszcze.
Ostatnio zmieniony 2020-09-15, 22:58 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Koronawirus. Co z naszą wiarą?!

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-16, 06:46

abigail pisze: 2020-09-15, 22:19 czy bluznierstwem jest ze choroby powoduje niewłaściwy tryb życia, drobnoustroje, skłonności genetyczne itd?
A zbrodniarze i ludobojcy to chorob nie powoduja? Tylko drobnoustroje tak sie na ludzkosc uwziely?

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Fedorowicz » 2020-09-16, 06:50

ciasteczkowy_potfur pisze: 2020-09-15, 19:07 @Dezerter Fedorowicz to już odpłynął, szczególnie na czacie. I pomyśleć, że ja się tak kiedyś wobec Was zachowywałam, teraz mi wstyd i głupio, i przepraszam... :(
Na top czacie napisalas pochwale odbierania zdrowym ludziom wolnosci, dlatego powinnas zmienic nickname na ciasteczkowy piesek. Pieskom mozna zakladac kagance, potworom nie da sie.

Regulamin zabrania obrażania innych użytkowników. Dostajesz ostrzeżenie
Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-09-17, 14:10 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2020-09-16, 08:24

Mój drogi, wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego. Nie zabijaj.

Magnolia

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Magnolia » 2020-09-16, 09:05

https://www.gosc.pl/doc/6510238.Jest-ep ... jej-nie-ma
Tomasz Rożek pisze:

Gdy Polska wprowadziła bodaj najszybciej w Europie (w stosunku do liczby rejestrowanych przypadków) restrykcje związane z epidemią COVID-19, dane, którymi dysponowaliśmy, pochodziły głównie z Chin. Horror, jaki miał miejsce na północy Włoch, we Francji i w Hiszpanii, dopiero się zaczynał. Wielka Brytania podjęła decyzję, że zamknięcia gospodarki nie będzie, ale szybko się z tego wycofano, gdy służba zdrowia nie radziła sobie z intubowaniem ludzi z niewydolnością oddechową. Obserwowaliśmy to dzień po dniu. I dla wszystkich było jasne, że to, co dzieje się o tysiąc czy dwa tysiące kilometrów od naszej zachodniej granicy, może się zdarzyć także u nas. Nie pomagała świadomość, że nasza służba zdrowia jest mocno niedoinwestowana i że brakuje sprzętu.

Po kilku miesiącach okazuje się, że śmiertelność SARS-CoV-2 w naszej części Europy jest dużo mniejsza niż na zachodzie kontynentu. Nie do końca wiadomo, dlaczego tak się dzieje. Czynników może być wiele. Jednym z nich, często przywoływanym, jest obowiązkowe szczepienie przeciwko gruźlicy, dzięki któremu chorzy lżej przechodzą infekcję wirusową. Na zachodzie Europy szczepionka na gruźlicę od dawna nie była obowiązkowa. Innym czynnikiem może być zestaw genów, który występuje u nas częściej niż na zachodzie Europy. Chcąc być uczciwym, trzeba jednak powiedzieć, że na razie nie mamy pewności, dlaczego u nas śmiertelność jest niewielka. Ciekawie – w tym kontekście – wygląda mapa przypadków śmiertelnych w Niemczech. Granica pomiędzy dawnymi landami wschodnimi i zachodnimi jest wyraźna. Dzisiaj to wszystko wiemy. Ale kilka miesięcy temu nikt nie mógł być tego świadomym.

Wirus COVID-19 atakuje głównie ludzi starszych i tych, którzy już teraz chorują. Niezwykle ważne jest, by wszyscy, którzy tego potrzebują, mieli specjalistyczną opiekę, w tym dostęp do respiratorów. Spowalnianie epidemii, tak zwane wypłaszczanie krzywej zachorowań, miało i wciąż ma głęboki sens. I niska śmiertelność niczego tutaj nie zmienia. Gdy zabraknie łóżek i sprzętu, śmiertelność szybko wzrośnie. Dlatego tak ważna jest higiena dłoni czy noszenie maseczek.

Nie chcę przez to powiedzieć, że wszystkie decyzje, które podjęto, miały sens. Na przykład pełny dostęp do lekarzy już dawno powinien zostać przywrócony. Ale mówienie, że epidemii nie ma, a noszenie maseczek jest niepotrzebne, uważam za bardzo krótkowzroczne.•

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2020-09-16, 10:01

Juz pisalem, i powtorze, nikt tu nie twierdzi ze epidemii nie ma.
Problem lezy w samej panice, bo tez jak pisalem jest to najgorsze co moze byc podczas jakiejkolwiek epidemii.
Mamy przez to dwie epidwmie na raz, jedna to wirus, a druga to epidemia paniki.
W panice ludzie zabijaja sie nawzajem i zwykle jest przez to wiecej ofiar niz od tego co wywolalo panike.
Ostatnio zmieniony 2020-09-16, 10:03 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Magnolia » 2020-09-16, 10:47

Jozek pisze: 2020-09-16, 10:01
W panice ludzie zabijaja sie nawzajem i zwykle jest przez to wiecej ofiar niz od tego co wywolalo panike.
Czy masz informacje o ofiarach paniki obecnej pandemii?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2020-09-16, 11:31

Nie mam, ale obawiam sie ze jak w kazdej panice, ofiar bedzie wiecej niz od samej przyczyny ktora ja spowodowala.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-16, 11:36

Jozek pisze: 2020-09-16, 11:31 Nie mam, ale obawiam sie ze jak w kazdej panice, ofiar bedzie wiecej niz od samej przyczyny ktora ja spowodowala.
O jakiej panice mówisz?
Bo na razie jedyni panikujący to antycovidowcy.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-16, 11:43

no bez przesady, panika jest, bo przecież normalnie nie można dostać się na wizytę do lekarza bo lekarz panikuje, że się zarazi... jak ktoś idzie bez maseczki to jest panika, że to zabójca i terrorysta, a w szkole jak dziecko 2 razy kaszlnęło to do izolatki je wysłali i dzwonili po rodziców (u mojej córki)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

ODPOWIEDZ