Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
psych_wiktoria
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2021
Has thanked: 2 times

Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: psych_wiktoria » 2021-07-29, 15:45

Dzień dobry!
Chciałabym zaprosić Społeczność Forum do wzięcia udziału w badaniu naukowym, które współprowadzę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest to ankieta skierowana do osób pełnoletnich.

Badanie dotyczy moralności.

Liczę na to, że na tym forum znajdę wiele osób, dla których moralność jest istotną wartością i podzielicie się w ankiecie swoimi przemyśleniami. 🙂
Zachęcam do udziału! Jak również zachęcam do polecenia ankiety znajomym i przyjaciołom. Bardzo mi to pomoże :) Badanie znajduje się pod poniższym linkiem: https://moralnosc.weebly.com/?fbclid=Iw ... gnF93dj0Kw

Każde wypełnienie przybliża nas do ukończenia badania, dlatego wszystkim biorącym udział z góry bardzo dziękuję :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: abi » 2021-07-29, 15:50

potrzebna jest zgoda @Dezerter ...tak dla formalnosci
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 351 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: Morkej » 2021-07-29, 15:56

Została wyrażona.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: Andy72 » 2021-07-29, 16:04

Dla mnie to trudny test; bo na początku jest ileś pytań, aby wyrazić procentowo
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: abi » 2021-07-29, 16:08

Andy72 pisze: 2021-07-29, 16:04 Dla mnie to trudny test; bo na początku jest ileś pytań, aby wyrazić procentowo
ryzykuje stwierdzenie ze caly test polega na ustosunkowaniu sie do zaprezentowanych twierdzen
absolutnie, nie, nie wiem, bardzo , na pewno
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: Albertus » 2021-07-29, 16:11

Pytania są dla mnie niejasne i mało konkretne

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4434
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-29, 18:47

Wypełniłam całą ankietę, ale zupełnie nie rozumiem o co chodziło z tymi "polskimi katolikami". Teoretycznie te pytania odnośnie katolicyzmu były oparte na twierdzeniu, że "większość Polaków to katolicy", ale po pierwsze, tak jest tylko statystycznie, bo wliczają się w tę grupę po prostu osoby, które przyjęły chrzest w Kościele Katolickim. A to, że bardzo wiele z tych osób to np. agnostycy i ateiści nie jest chyba w tym uwzględniane. A po drugie, pytania o "polskich katolików" są naprawdę dziwne, mimo że zdecydowanie czuję się katoliczką to miałam pewne problemy z odpowiedziami. Było takie pytanie w stylu: "Czy mogę zrobić dla polskich katolików więcej niż oni dla mnie?" (cytuję z pamięci, może coś pomyliłam)O co tutaj chodzi i jakich "polskich katolików"? Dlaczego tylko polskich, a nie np. innych narodowości? Poza tym dla niekatolików tak samo powinniśmy być dobrzy, nieważne, czy katolicy czy nie, dlatego nie rozumiem tego pytania.
Ale tak poza tym to ankieta jest całkiem ciekawa, mimo że momentami mało zrozumiała.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: abi » 2021-07-29, 19:31

bez obrazy polscy katolicy skojarzyli mi sie z narodowcami
#-o
i uznalam ze ankieta mnie nie dotyczy
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: Andej » 2021-07-29, 22:00

psych_wiktoria pisze: 2021-07-29, 15:45 Chciałabym zaprosić Społeczność Forum do wzięcia udziału w badaniu naukowym, które współprowadzę na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest to ankieta skierowana do osób pełnoletnich.
Najpierw spytam, czy uzyskałaś zgodę Administracji Forum na umieszczenie tutaj tej ankiety? Uważam, że jest to conditio sine qua non proszenia o udział. Do czasu uzyskanie zgody nie wezmę udziału w ankiecie.

A sama ankieta, co najmniej dziwna. Niejednoznaczna. Może być fałszywie interpretowane z powodu niedomówień.
* Czasami jest się uprawnionym do wzięcia sobie potrzebnych rzeczy od innych ludzi, A każdym społeczeństwie każdy człowiek musi brać inne rzeczy od innych ludzi. I dawać innym to, co posiada. Nie da się inaczej.
* To dopuszczalne, żeby ukraść jedzenie, jeśli się jest wygłodzonym. Co to znaczy wygłodzonym? Nie raz bywałem wygłodzony, ale to nie powód do kradzieży. Natomiast w sytuacji, gdy głód zagraża życiu lub zdrowiu, to kradzież mogę uznać za usprawiedliwioną pod warunkiem, że nikogo innego nie skazuję w ten sposób na głód.
* Gotowość do oddanie życia za swój kraj stanowi wyżynę odwagi. Nie tylko za swój kraj, ale za ludzi. J 15.13 Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
* Społeczeństwo byłoby lepsze, gdyby ludzie posłuszni byli autorytetom. Jakim autorytetom? Kto dla kogo jest autorytetem? Wiele osób uznawanych w jakichś kręgach za autorytety, może być przez innych uznawanych za osoby złe. Czy mogę to pytanie odnieść, np. do Putina, który niewątpliwie jest dla wielu autorytetem?
* Masz obowiązek pomóc tym, którzy pomogli tobie. Obowiązek pomocy nie jest ograniczony wzajemnością. Gdyby tak było, to nikt nikomu by nie pomagał, bo nikt pierwszy by nikomu nie pomógł.
* Ludzie powinni zawsze być posłuszni przełożonym. Bezwzględne ujęcie jest bezsensowne. Są wartości wyższe i ważniejsze niż przełożony. Nie można być posłusznym, gdy przełożony oczekuje czegoś złego. A w dobrym, oczywiście, trzeba.
* Ludzie maja obowiązek pomagania członkom swojej społeczności. Nie tylko swojej. Odpowiadając pozytywnie można sprawić wrażenie, że TYLKO swojej. A wniosek taki fałszywym jest.
* Zawsze powinno się być lojalnym wobec rodziny. Tak, ale co to znaczy być lojalnym? Jeśli jest to staranie o dobro, to tak. A jeśli ukrywanie zła i pozwalanie na jego potęgowanie, to nie.
* Obecne nierówności społeczne są niesprawiedliwe. Tak, są niesprawiedliwe. I te obecne i te nieobecne. Nie istnieje pojęcie równości bezwzględnej ludzi. Zawsze byli silniejsi i słabsi. Mądrzejsi i mniej mądrzy. Wyżsi i niżsi. Grubsi i chudsi. Szybsi i wolniejsi. Czy jest to niesprawiedliwe? Czy wszyscy powinni być klonami o identycznych predyspozycjach, możliwościach i kompetencjach? Bez podziału na rządzących i rządzonych? Zwierzchników i podległych?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4434
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-29, 22:19

@Andej tak, była zgoda Dezertera na zamieszczenie ankiety. Morkej już to pisał powyżej.
Ostatnio zmieniony 2021-07-29, 22:21 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

psych_wiktoria
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2021
Has thanked: 2 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: psych_wiktoria » 2021-08-02, 11:12

Dzień dobry.
Tak, uzyskałam zgodę na publikację w Kawiarence po kontakcie mailowym.

Jeśli chodzi o wątpliwości dotyczące treści ankiety: nie narzucamy sposoby rozumienia danych twierdzeń i zagadnień. Każde rozumienie, jakie przyjmie wypełniający jest dla nas jak najbardziej prawidłowe.
Stwierdzenia zacytowane w pytaniu podlegają metodologii prowadzenia tego rodzaju badań. Chociaż interpretacja naukowa na pierwszy rzut oka może być nieoczywista - metodologia, którą się posługujemy ją umożliwia. Niestety z uwagi na dobro badania nie mogę zdradzić jej szczegółów :)
Wyniki zostaną udostępnione wszystkim chętnym po zakończeniu badania i mam nadzieję że wtedy pozostałe wątpliwości zostaną rozwiane.

Zachęcam do wzięcia udziału :)

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Andy72 pisze: 2021-07-29, 16:04 Dla mnie to trudny test; bo na początku jest ileś pytań, aby wyrazić procentowo
Dzień dobry,
Spokojnie! To nie jest żaden test. :) Tutaj nie ma dobrych, ani złych odpowiedzi. Każda interpretacja pytania jest dobra.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-29, 18:47 Wypełniłam całą ankietę, ale zupełnie nie rozumiem o co chodziło z tymi "polskimi katolikami". Teoretycznie te pytania odnośnie katolicyzmu były oparte na twierdzeniu, że "większość Polaków to katolicy", ale po pierwsze, tak jest tylko statystycznie, bo wliczają się w tę grupę po prostu osoby, które przyjęły chrzest w Kościele Katolickim. A to, że bardzo wiele z tych osób to np. agnostycy i ateiści nie jest chyba w tym uwzględniane. A po drugie, pytania o "polskich katolików" są naprawdę dziwne, mimo że zdecydowanie czuję się katoliczką to miałam pewne problemy z odpowiedziami. Było takie pytanie w stylu: "Czy mogę zrobić dla polskich katolików więcej niż oni dla mnie?" (cytuję z pamięci, może coś pomyliłam)O co tutaj chodzi i jakich "polskich katolików"? Dlaczego tylko polskich, a nie np. innych narodowości? Poza tym dla niekatolików tak samo powinniśmy być dobrzy, nieważne, czy katolicy czy nie, dlatego nie rozumiem tego pytania.
Ale tak poza tym to ankieta jest całkiem ciekawa, mimo że momentami mało zrozumiała.
Dzień dobry,
Tutaj również nie możemy narzucić interpretacji kto jest, a kto nie jest wymienioną grupą. Polskimi Katolikami w tej ankiecie są dokładnie Ci, o których myśli Pani kiedy słyszy to stwierdzenie. Nie jest to kwestią statystyczną, tylko subiektywną.
Dziękuję bardzo za wypełnienie ankiety. Mam nadzieję, że po publikacji wyników wątpliwości zostaną rozwiane. :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Moralność - oceń niemoralne zachowania - prośba od studentki

Post autor: sądzony » 2021-08-02, 18:22

psych_wiktoria pisze: 2021-08-02, 11:12 Wyniki zostaną udostępnione wszystkim chętnym po zakończeniu badania i mam nadzieję że wtedy pozostałe wątpliwości zostaną rozwiane.
Wypełniłem ankietę i wysłałem meila - kiedy spodziewacie się Państo wyników?
Pozdr
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ