Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2021-09-23, 15:19

Jeżeli to ten z Twojego zdjęcia to rzeczywiście potężny i rozumiem żonę. Waży praktycznie tyle co ja 😳
Mam nadzieję, że się zmieni sytuacja szybko. Na pewno Wam obojgu ciężko. Pies miał swój plan dnia i pewnie troszkę nie rozumie co się dzieje.
Trzymajcie się. Mam nadzieję, że przyjdzie jakaś pomoc.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

orzeszku

Re: Co tam u Was?

Post autor: orzeszku » 2021-09-23, 19:25

Pomódlmy się w wieczornej modlitwie w intencji ozdrowienia Andeja.

Ja się dziś bardzo źle czuję. Fizycznie i psychicznie. Miałam te zawroty głowy, potem ból głowy. I straszne smutki mnie znów dopadają, sił nie mam zupełnie. Mój mały chyba też, jakiś śpiący jest po dzisiejszych szczepieniach (@Lunka terminowe szczepienia podstawowe) a może z powodu pogody, na szczęście spokojniutki dziś. Nawet obieranie ziemniaków było dziś dla mnie jakąś męczarnią. Wszystkie cierpienia dzisiejsze oddałam na intencję zbawienia mojej mamy i/lub dusz czyśćcowych.

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Zastanawiam się już, czy może to nie jakieś dręczenia szatańskie, serio...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2021-09-23, 19:37

orzeszku pisze: 2021-09-23, 19:25 Pomódlmy się w wieczornej modlitwie w intencji ozdrowienia Andeja.
Dziękuję bardzo. Przyznam się do tego, że sam nie ośmielałem się prosić Boga o zdrowienie. Bo czymże jest moje cierpienie wobec Męki Pańskiej.

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
Lunka pisze: 2021-09-23, 15:19Jeżeli to ten z Twojego zdjęcia to rzeczywiście potężny
Tak, to ten. Dziękuję za dobre słowo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2021-09-23, 20:38

DUŻO ZDRÓWKA DLA WAS WSZYSTKICH ❤️
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

orzeszku

Re: Co tam u Was?

Post autor: orzeszku » 2021-09-23, 20:47

I dla Ciebie ;)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1035 times
Been thanked: 934 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2021-09-23, 21:51

Dziękuje przyda się ;) :)
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2021-09-24, 10:30

@orzeszku tym bardziej zwracaj się do Michała Archanioła. Jednak ja bym tutaj działania szatana się nie dopatrywała. Jest cała masa czynników, które mogą na to wpływać. Nawet sama już je wymieniłas.
Jak maluszek po szczepieniu? Noc była spokojna?
U Nas noc praktycznie nieprzespana 🥴🥴🥴
Błagam niech te zęby już wyjdą, bo on tak cierpi. Już musiałam podać paracetamol bo tak płakał nie dało się go uspokoić. 😔
U Nas też niedługo szczepienie i to w trzech turacch. już się boje, bo zawsze źle znosi 😔

@Dayy dziękujemy 🥰

@Andej ale jesteś ukochanym dzieckiem Boga i on by chciał na pewno, żebyś w swoim cierpieniu zwrócił się do niego 🙏
Ja również pomodle się w Twojej intencji.

A ja jestem ciekawa co tam w szkole u @Morkej i @itsjustmemichelle1 ?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Morkej » 2021-09-24, 11:21

@Lunka w sumie to cały tydzień siedzę w domu teraz, bo jakieś mocniejsze przeziębienie dostałem. Przynajmniej już się polepsza.

Ale ogólnie jest w porządku. Chociaż trochę męczące jest siedzenie po 8 godzin dziennie. Zwykle na 7 I 8 godzinie jestem w połowie obecny :p
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

orzeszku

Re: Co tam u Was?

Post autor: orzeszku » 2021-09-24, 14:18

Lunka pisze: 2021-09-24, 10:30 @orzeszku tym bardziej zwracaj się do Michała Archanioła. Jednak ja bym tutaj działania szatana się nie dopatrywała. Jest cała masa czynników, które mogą na to wpływać. Nawet sama już je wymieniłas.
Jak maluszek po szczepieniu? Noc była spokojna?
U Nas noc praktycznie nieprzespana 🥴🥴🥴
Błagam niech te zęby już wyjdą, bo on tak cierpi. Już musiałam podać paracetamol bo tak płakał nie dało się go uspokoić. 😔
U Nas też niedługo szczepienie i to w trzech turacch. już się boje, bo zawsze źle znosi 😔
Tak, ta nowenna jest super :) mały bardzo spokojny był wczoraj i przez noc. No, jak trzeba dać to trzeba :( ja też staram się małego nie faszerować jak tylko mogę, ale po wcześniejszym szczepieniu musiałam podać paracetamol, bo gorączkował i popłakiwał. A po wczorajszym wszystko było na szczęście ok, może organizm już był po prostu przygotowany po poprzednich dawkach.

Dodano po 6 minutach 35 sekundach:
Aha, chciałam napisać, że w ostatnim czasie poznałam dwie wierzące dziewczyny :) jedna katoliczka, druga chyba protestantka. Cieszę się bo modliłam się o jakieś wierzące towarzystwo, które pomogłoby mi wzrastać w wierze, albowiem jak już gdzieś na forum pisałam, nie licząc najbliższej rodziny to w otoczeniu mam prawie samych ateistów lub osoby obojętne religijnie i po prostu brakowało mi takiego towarzystwa wierzącego.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2021-09-25, 07:19

Lunka pisze: 2021-09-24, 10:30 @orzeszku tym bardziej zwracaj się do Michała Archanioła. Jednak ja bym tutaj działania szatana się nie dopatrywała. Jest cała masa czynników, które mogą na to wpływać. Nawet sama już je wymieniłas.
Jak maluszek po szczepieniu? Noc była spokojna?
U Nas noc praktycznie nieprzespana 🥴🥴🥴
Błagam niech te zęby już wyjdą, bo on tak cierpi. Już musiałam podać paracetamol bo tak płakał nie dało się go uspokoić. 😔
U Nas też niedługo szczepienie i to w trzech turacch. już się boje, bo zawsze źle znosi 😔

U nas zęby wychodzą, a jest bardzo spokojny. Ciekawe od czego to zależy.
Ostatnio zmieniony 2021-09-26, 17:22 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2021-09-25, 11:41

Nie boisz się podawać paracetamolu? Nie lepiej schłodzony gryzaczek? Jakieś witaminy. A co mówi pediatra? Nie daje jakichś wskazówek?

Jak moi chłopcy byli malutcy, to dawałem i orzechy lakowe, aby rozgryzali skorupki. I od razu ząbki się pokazywały. Wtedy zabierałem orzeszki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Co tam u Was?

Post autor: orzeszku » 2021-09-25, 19:57

Jak Wam mija weekend?

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Zebra » 2021-09-25, 20:20

orzeszku pisze: 2021-09-25, 19:57 Jak Wam mija weekend?
W porządku :) odpoczywam przed studiami, które się zaraz zaczną.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-09-25, 20:28

Zebra pisze: 2021-09-25, 20:20
orzeszku pisze: 2021-09-25, 19:57 Jak Wam mija weekend?
W porządku :) odpoczywam przed studiami, które się zaraz zaczną.
Nie tak zaraz. Jeszcze tydzień. To mnóstwo czasu, nie strasz mnie. Muszę książkę dokończyć albo nawet kilka może się uda. I pouczyć się niektórych rzeczy, bo inaczej wpadnę w panikę tuż przed. Trochę się obawiam powrotu do zajęć stacjonarnych.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Zebra » 2021-09-25, 20:32

@miłośniczka Faustyny
A ty na którym roku?
Bo ja będę pisać teraz pracę licencjacka #-o
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ