Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-12-07, 22:34

Dezerter pisze: 2021-12-07, 22:19 Aktualnie w UK test trzeba zamawiać 5 dni wcześniej i wynik się otrzymuje nawet po 5 dniach - informacja z wczoraj z Londynu
Józku dowiedz się dokładnie, bo właśnie weszły w UK przepisy, że po powrocie musisz zrobić test (nawet zaszczepiony) i dopóki nie dostaniesz wyniku nie możesz iść do pracy!
Dez, nie boj zaby, testy na wjazd na prom mam od dawna, zamowilem co potrzeba zanim wyjechalem z UK i mam przy sobie testy zarejestrowane na mnie, wlasnie na powrot, bo to o czym piszesz jest wymagane by w ogole wpuscili cie na prom.
Ostatnio zmieniony 2021-12-07, 22:36 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Dezerter » 2021-12-07, 22:38

To niech cię prowadzi, strzeże i prostuje ścieżki Bóg Jedyny.
Amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-12-07, 22:40

Dezerter pisze: 2021-12-07, 22:38 To niech cię prowadzi, strzeże i prostuje ścieżki Bóg Jedyny.
Amen
Bog zaplac.
Daj Boze i tobie, oraz pozostalym forumowiczom.
Ostatnio zmieniony 2021-12-07, 22:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-09, 13:26

"Na 10 osób zakażonych, 9 osób to są osoby niezaszczepione.
Na 100 osób, które trafiają do szpitali na COVID-19, 95 to osoby niezaszczepione. (...)
Na 100 zgonów prawie 94 to są osoby niezaszczepione"
/wiceminister zdrowia Waldemar Kraska/
za https://niezalezna.pl/421987-wiceminist ... szczepieni
Ostatnio zmieniony 2021-12-09, 21:35 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1968
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Praktyk » 2021-12-09, 14:00

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-09, 13:26 "Na 10 osób zakażonych, 9 osób to są osoby niezaszczepione.
Na 100 osób, które trafiają do szpitali na COVID-19, 95 to osoby niezaszczepione. (...)
Na 100 zgonów prawie 94 to są osoby niezaszczepione"
/wiceminister zdrowia Waldemar Kraska/
za https://niezalezna.pl/421987-wiceminist ... szczepieni
Coś to się rozjeżdża w zależności kiedy i kto co mówi. Np dzisiaj :

"Jakiś czas później resort zdrowia podał informację o tym, jaką część wśród zmarłych stanowiły osoby niezaszczepione, a jaką zaszczepione. "Spośród zaraportowanych dziś 562 zgonów aż 399 dotyczy osób niezaszczepionych, a 8 zaszczepionych nie w pełni. Ponad 72 proc. zmarłych nie było chronionych szczepieniem" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na Twitterze."

https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 68297.html


Różnica między 94% a 72% jest duża.


Coś mi się wydaje, że te statystyki o których piszesz to są policzone od początku pandemii, a nie bieżące ... ale pewności nie mam. Wyjaśniało by to jednak rozbieżności.
Ostatnio zmieniony 2021-12-09, 21:35 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: SmokEustachy » 2021-12-09, 16:19

Tak to jest wałek. Brali od początku szczepień, kiedy zaszczepionych było niewielu. W konkretnym okresie czasu tak to nie wygląda. A 20% zmarłych zaszczepionych czy 30% chorych zaszczepionych nie uzasadnia paszporta kowidowego, który jest zbrodniczy.
Ostatnio zmieniony 2021-12-09, 21:35 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-12-09, 16:36

Dla mnie "zbrodnicze" jest narażanie innych z pełną świadomością, że nieszczepieni stanowią ryzyko nie tylko dla siebie, ale też dla innych.
Niezależnie od procentów, wyliczeń, zawsze wychodzi na to, że nieszczepieni znacznie ciężej przechodzą zarażenie.
Ostatnio zmieniony 2021-12-09, 21:34 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: SmokEustachy » 2021-12-09, 21:09

A zaszczepieni? Moga nie mieć objawów i zarażać
Ostatnio zmieniony 2021-12-09, 21:34 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-12-09, 21:17

A w pełni sprawny samochód może mieć stłuczkę?
Ostatnio zmieniony 2021-12-09, 21:34 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-12-10, 11:10

Siedmiu Niemców, którzy przyjęli III dawki szczepionki przeciw COVID-19 zaraziło się nowym wariantem koronawirusa OMICRON.

Zakażenia te są pierwszymi zgłoszonymi przypadkami zakażeń wariantem OMICRON u osób, które otrzymały już szczepionkę przypominającą.
https://t.co/2DIQE2TPnW
https://m.tagesspiegel.de/wissen/erste- ... co%2F&s=09

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-12-10, 13:49

Dopóki sie nie nawrócą....

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Ada » 2021-12-10, 19:10

Dziś w Radiu Maryja wypowiadał się pewien Pan i straszył, że nas wybiją szczepieniami, że poumieramy od tego. Od niektórych osób również to słyszałam, nawet lekarzy.
Wy jakiego jesteście zdania? Zamierzacie się szczepić? A może już to zrobiliście?
Według mnie jest w tym jakiś dziwny haczyk.
Absolutnie nie jestem przeciw, ani za szczepieniami. Nie chcę wzbudzić żadnych kłótni, tylko po prostu chciałabym poczytać na ten temat. Chciałabym się dowiedzieć jakie zdanie macie Wy - Bracia i Siostry z forum.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-12-10, 19:29

Ada pisze: 2021-12-10, 19:10 Dziś w Radiu Maryja wypowiadał się pewien Pan i straszył, że nas wybiją szczepieniami, że poumieramy od tego. Od niektórych osób również to słyszałam, nawet lekarzy.
Wy jakiego jesteście zdania? Zamierzacie się szczepić? A może już to zrobiliście?
Według mnie jest w tym jakiś dziwny haczyk.
Absolutnie nie jestem przeciw, ani za szczepieniami. Nie chcę wzbudzić żadnych kłótni, tylko po prostu chciałabym poczytać na ten temat. Chciałabym się dowiedzieć jakie zdanie macie Wy - Bracia i Siostry z forum.
Ja jestem zaszczepiona dwoma dawkami i zamierzam szczepić się trzecią. Moim zdaniem to, co słyszałaś to po prostu teorie spiskowe. Wydaje mi się , że niestety bywa tak, że takie teorie odwołują się do lęków, emocji i dlatego robią na ludziach wrażenie. Bazują na strachu, wywołują nieprawdziwymi informacjami niepokój, jest to chyba pewien mechanizm manipulacji. Ludzie, którzy mówią takie rzeczy zwykle są właśnie już w niepokoju, nie weryfikują usłyszanych teorii i nieświadomie (mając czasem nawet dobre intencje) wzbudzają lęk w innych takimi teoriami. Radziłaby Ci nie słuchać aż tak skrajnych wypowiedzi. Wiadomo, dobrze jest znać różne poglądy na sprawę, nie trzeba się całkiem zamykać na odmienne argumenty, ale jednak wypowiedzi, które mają wywołać strach i sieją pewnego rodzaju dezinformację lepiej omijać z daleka.
Ostatnio zmieniony 2021-12-10, 19:32 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-10, 19:42

Ada pisze: 2021-12-10, 19:10 Dziś w Radiu Maryja wypowiadał się pewien Pan i straszył, że nas wybiją szczepieniami, że poumieramy od tego. Od niektórych osób również to słyszałam, nawet lekarzy.
Dziwię się, że RM dopuszcza tego rodzaju głosy na antenę. Absolutnie się nimi nie przejmuj.

Warto przeczytać:
https://www.umb.edu.pl/medyk_bialostock ... karpowicza_

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: majka77 » 2021-12-10, 20:04

Ada pisze: 2021-12-10, 19:10 Dziś w Radiu Maryja wypowiadał się pewien Pan i straszył, że nas wybiją szczepieniami, że poumieramy od tego. Od niektórych osób również to słyszałam, nawet lekarzy.
Wy jakiego jesteście zdania? Zamierzacie się szczepić? A może już to zrobiliście?
Według mnie jest w tym jakiś dziwny haczyk.
Absolutnie nie jestem przeciw, ani za szczepieniami. Nie chcę wzbudzić żadnych kłótni, tylko po prostu chciałabym poczytać na ten temat. Chciałabym się dowiedzieć jakie zdanie macie Wy - Bracia i Siostry z forum.
Byłam przeciwniczką szczepień,ale jak rok temu zachorowałam i leżałam umierająca w szpitalu, postanowiłam zaryzykować i zaszczepić się,nie chciałam drugi raz przechodzić covida.Kazdy lekarz, który widział mój wypis ze szpitala,mówił że dostałam drugie życie.Na dzień dzisiejszy mam przyjęte dwie dawki a w lutym jest trzecią.Ostatnio miałam covid w domu,córka i dwóch wnuków,tylko ja byłam z nimi w domu,dzieci tuliłam,nosiłam,usypialam.....najmłodszy ma 7 miesięcy......w nocy drzemalam oparta o łóżeczko bo wnusio budził się z płaczem co 20 minut......miałam w głowie to, że się zarażę,że znowu trafię do szpitala,ale byłam potrzebna córce i wnukom i wszystko zostawiłam Bogu.NIE ZARAZIŁAM SIĘ.
Ostatnio zmieniony 2021-12-10, 20:06 przez majka77, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezu podaj mi rękę

ODPOWIEDZ