Tworzenie dobrego prawa

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: W drodze » 2018-06-13, 20:14

Mowiac szczerze, nie znam tresci Konstytucji, wiec tym samym nie moge sie wypowiedziec.
Natomiast , to co domosza media, to Konstytucja jest lamana i to przez glowe Panstwa.
Wiec wynikaloby z tego, ze albo ja lamie , chcac wprowadzic prawozadnosc, albo ja lamie w imie strachu i wlasnych korzysci.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-06-13, 21:34

W drodze pisze: 2018-06-13, 20:14 Mowiac szczerze, nie znam tresci Konstytucji, wiec tym samym nie moge sie wypowiedziec.
Czasem jednak warto i ją przeczytać warto znać swoje prawa.
W drodze pisze: 2018-06-13, 20:14 Natomiast , to co domosza media, to Konstytucja jest lamana i to przez glowe Panstwa.
Ale, coś Ty. Tak donoszą te złe media GW i TVN, te dobre nic takiego nie donoszą. A trzeba słuchać tych dobrych mediów, bo te złe to szatańskie i można nie dostać rozgrzeszenia za słuchanie szatańskich.
W drodze pisze: 2018-06-13, 20:14 Wiec wynikaloby z tego, ze albo ja lamie , chcac wprowadzic prawozadnosc, albo ja lamie w imie strachu i wlasnych korzysci.
Jest jeszcze i taka możliwość, że łamie bo boi się "Naczelnego Wodza" bo ten wódz nie namaści go na następną kadencję.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-06-14, 10:31

wątpiący pisze: 2018-06-13, 21:34 ... Tak donoszą te złe media GW i TVN, te dobre nic takiego nie donoszą. ...
Słusznie. Na dodatek czynią to bezpodstawnie. Bo to co kwestionują, nie jest wcale sprzeczne. Powołuję się na jakiś fragment przemilczając te, z którymi jest to zgodne.
Woda na młyn antypolskich zachowań czerpana strumieniami z niespójnej i nieprecyzyjnej konstytucji.

Wątpiący ma rację oceniając GW i TVN. Ale człowiek inteligentny ma dostęp do innych źródeł. A posiadając umiejętność logicznego myślenia może konfrontować szczucie na Polskę i polskie władze z tezami głoszonymi przez obóz patriotyczny, przez środowiska antykomunistyczne, a nawet skrajnie lewicowe i prawicowe. Poza tym, zamiast słuchać opinii, warto poznawać fakty. I samemu wypracowywać własne zdanie. Bo niestety to że homo, to nie zawsze znaczy, że sapiens.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-06-14, 12:05

Andej pisze: 2018-06-14, 10:31 Woda na młyn antypolskich zachowań czerpana strumieniami z niespójnej i nieprecyzyjnej konstytucji.
No to chociaż w jednym się zgadzamy.
To może zajmijmy się następnym pytaniem, skoro wiadomo, ze to pierwsze to gniot jakich mało:
Pytanie 2: Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany konstytucji?
Artykuł 235 konstytucji opisuje sposób jej zmiany, a ustęp 6 tego artykułu mówi o referendum zatwierdzającym. Jest jeszcze ustawa o referendum ogólnokrajowym, która szczegółowo opisuje "Referendum zatwierdzające zmianę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej" i poświęca temu cały Rozdział 10. Zachodzę w głowę, o co tu może chodzić prawnikom z Pałacu Prezydenckiego?
Może ktoś qmaty wyjaśni?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-06-14, 12:53

O przedyskutowanie tematu i lepsze rozpoznanie oczekiwań społecznych (jako przyczynku do debaty). Mam nadzieję, że wystarczająco prosto?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-06-14, 13:40

wątpiący pisze: 2018-06-14, 12:05 Może ktoś qmaty wyjaśni?
Choć nie bardzo w to wierzę, bo czy można wystarczająco prosto?


Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Efezjan » 2018-06-22, 13:24

wątpiący pisze: 2018-03-05, 16:37
Andej pisze: 2018-03-04, 14:02 Demokratycznie wybranej władzy nie uznamy nigdy.
Ta władza pochodzi z wyboru 19% uprawnionych do głosowania. Nie uważasz, że to trochę mało? A co z pozostałymi 81%?
Nieobecni nie mają racji. Nie głosowali, więc niech mają pretensje do siebie.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Efezjan » 2018-06-22, 13:27

wątpiący pisze: 2018-03-02, 20:44 Chyba trzeba się będzie ewakuować do bardziej przyjaznego kraju:
Aha: postawa niewolnicza. Nie robię nic dla poprawy sytuacji w swoim kraju, tylko planuję ucieczkę.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-06-22, 16:36

A jaki ma to związek?

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-06-25, 16:41

Efezjan pisze: 2018-06-22, 13:24 Nieobecni nie mają racji. Nie głosowali, więc niech mają pretensje do siebie.
Tak, dziwna to demokracja nie liczenia się z nikim prócz nas.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-05, 11:34

No i nie trzeba było długo czekać i znów mamy fajną sytuację. Pani Prezes Sądu najwyższego jest dalej Panią Prezes a według Prezydenta i innych notabli nie jest Panią Prezes. Ciekawe kiedy skują ją w kajdany i wyprowadzą z sądu.

wędrowiec

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wędrowiec » 2018-07-05, 11:46

Wczoraj przyszła do sądu pijana, albo na prochach, albo chora.
Chwiała się na nogach i plątała w wypowiedziach, jak były szef jednej z byłych partii.
Wstyd!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-05, 12:21

Myślę, że ona wie, że "totalna opozycja" nie ma racji - ale nie chce się narazić na ostracyzm (jak już raz było, kiedy przyznała rację PiS). Stąd to niby trwanie na stanowisku, a jednocześnie urlop itd

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-05, 16:05

W najgorszej sytuacji jest Prezydent, bo nie może nic na piśmie wręczyć Pani Profesor, bo wie, że to prosta droga pod Trybunał Stanu. Choć i tak mu ten grozi, nic nie trwa wiecznie.

ODPOWIEDZ