Tworzenie dobrego prawa

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-05, 21:06

A co miałby jej "wręczać na pismie"?

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 10:08

Marek_Piotrowski pisze: 2018-07-05, 21:06 A co miałby jej "wręczać na pismie"?
To też ustanawia prawo, ale on je olewa a będzie czas gdy i jego oleją.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-07-09, 10:51

Aby dyskutować o prawie, trzeba mieć o nim jakieś pojęcie.
Żeby dyskutować o prawie, należy brać pod uwagę całokształt.
Kierowanie się uczuciami nie ma żadnych podstaw prawnych. Wydawanie opinii na podstawie własnych uczuć ma się nijak do prawa.

Opinie na temat postępowania prezydenta mają się nijak do tworzenia prawa gdyż dotyczą realizacji prawa.
A Konstytucję należy czytać ze zrozumieniem. Nie jeden paragraf, ale też pięć poprzedzających.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 12:33

Andej pisze: 2018-07-09, 10:51 A Konstytucję należy czytać ze zrozumieniem. Nie jeden paragraf, ale też pięć poprzedzających.
Najprawdziwsza prawda. I właśnie biorąc zapisy konstytucji Pani Prezes jest nadal Panią prezes.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-07-09, 12:55

Oczywiście, skoro kadencja 6 letnia, to musi wypełnić. Nawet zza grobu. Nawet w szpitalu, np. po wypadku, wylewie lub fiksacji. Chociaż nie, w tym ostatnim przypadku kwalifikacji nie zabraknie.
Przytocz ten uwielbiany przez totalitarnych oponentów paragraf. Dokonamy rozbioru logicznego. Może wtedy rozum weźmie górę nad uczuciami?
Dygresja. Uczuć jako takich nie ganię. Genię jedynie te negatywne. Np. nienawiść.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 13:17

Andej pisze: 2018-07-09, 12:55 Oczywiście, skoro kadencja 6 letnia, to musi wypełnić. Nawet zza grobu. Nawet w szpitalu, np. po wypadku, wylewie lub fiksacji.
Ale jakbyś nie zauważył to Pani Prezes nie zmarła, ani też nie jest w szpitalu, ani też żadnemu wypadkowi nie uległa, żadnego wylewu nie miała, o fiksacji nie wspomnę choć ta wielu na świeczniku ja ma.
Jakieś jeszcze inne kataklizmy światowe są w których Pani Prezes może brać udział?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-07-09, 13:23

Przytocz ten uwielbiany przez totalitarnych oponentów paragraf. Dokonamy rozbioru logicznego. Może wtedy rozum weźmie górę nad uczuciami?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 13:35

Jakieś jeszcze inne kataklizmy światowe są w których Pani Prezes może brać udział?
Ostatnio zmieniony 2018-07-09, 13:36 przez wątpiący, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-07-09, 15:09

Przytocz ten uwielbiany przez totalitarnych oponentów paragraf. Dokonamy rozbioru logicznego. Może wtedy rozum weźmie górę nad uczuciami?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 15:21

Andej pisze: 2018-07-09, 15:09 Przytocz ten uwielbiany przez totalitarnych oponentów paragraf. Dokonamy rozbioru logicznego. Może wtedy rozum weźmie górę nad uczuciami?
A niby skąd ja mam wiedzieć jaki jest ulubiony fragment, nie o tym przecież rozmawiamy, może Ty mnie oświecisz

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-07-09, 15:32

Ten, który stanowi podstawę prawną, do stwierdzeń, które głosisz. Jeśli nie wie, to znaczy że oskarżenia są bezzasadne.
Pomówieniem jest zarzucanie łamania prawa, jeśli nie ma do tego podstaw prawnych.

Bardzo cieszy mnie troska o tworzenie i zachowywanie prawa. Ale do przestrzegania konieczna jest znajomość prawa.

Skoro jednak żadne prawo nie zostało złamane, to może wróćmy do tworzenia nowego. Doradźmy sejmowi, co powinien uchwalić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-09, 16:15

Andej pisze: 2018-07-09, 15:32 Ten, który stanowi podstawę prawną, do stwierdzeń, które głosisz. Jeśli nie wie, to znaczy że oskarżenia są bezzasadne.
Pomówieniem jest zarzucanie łamania prawa, jeśli nie ma do tego podstaw prawnych.

Bardzo cieszy mnie troska o tworzenie i zachowywanie prawa. Ale do przestrzegania konieczna jest znajomość prawa.

Skoro jednak żadne prawo nie zostało złamane, to może wróćmy do tworzenia nowego. Doradźmy sejmowi, co powinien uchwalić.
Ale co to ma wspólnego z Panią Prezes? Ma w Konstytucji ma zapewnioną kadencję, ma również w tej samej konstytucji zapewnione, ze sędziowie a ona jest też sędzią zapewnione o nieusuwalności, poczytaj, kształcąca lektura.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: Andej » 2018-07-10, 09:10

Skończyłem temat, skoro nie potrafisz powołać się na konkretny zapis.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Tworzenie dobrego prawa

Post autor: wątpiący » 2018-07-10, 15:09

Andej pisze: 2018-07-10, 09:10 Skończyłem temat, skoro nie potrafisz powołać się na konkretny zapis.
Zapisów w Konstytucji jest wiele z których za ich łamanie nasz Prezydent stanie przed Trybunałem Stanu.

ODPOWIEDZ