forum katolickie - dyskusje o moderacji

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-09, 09:13

Ale Ty wiesz, że jeśli nie wierzę w Boga to wcale mi oznacza, że zamierzam komukolwiek zabraniać się rozwijać w tym celu (również poprzez jakieś niefajne prowokacje czy inne takie), a tym bardziej nie szanować adwersarzy?
To naprawdę wystarczy czytać ze zrozumieniem i mieć podstawową wiedzę, żeby umieć w regulamin.
A jak czegoś nie wiem, to jest dużo osób, do których mogę się zwrócić i się zwracać nie boję.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Ekipa forum

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 09:39

Taka zabawna analogia mi się nasunęła.
Z Komitetem Centralnym PZPR, albo Radą Państwa PRL.
Zazwyczaj byli w nim sami ortodoksie partyjni, jednak w momentach liberalnych dokooptywano tam osobę, która nie była ortodoksem, a przeciwnie enfant terrible w establishmencie. Rolą tej osoby było przedstawianie wysokiemu gremium, jakie są opinie na konkretne tematy, pozostałej części społeczeństwa niż Partia.
To Tylko Ja jednak nie pełni takiej szczególnej roli. Ona usiłuje się schować jako jedna z wielu moderatorek o tej samej linii co Magnolia, Dezerter itd. Wybaczcie Państwo, wiary nie da się udawać - to jedno, a po drugie, aby moderować forum z jego licznymi wątkami po katolicku, to najpierw trzeba być po prostu katolikiem.
W przeciwnym razie będziemy mieć forum nie katolickie a liberalne, takie jak wiara pl, gdzie można pisać co się chce, byle kulturalnie i nie na Małgosię.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Ekipa forum

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-09, 09:50

A Ty doskonale wiesz, jaką pełnię funkcję, bo uczestniczysz we wszystkich rozmowach administracji.

Magnolia

Re: Ekipa forum

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 09:54

Dziękujemy szary bracie za wyrażoną opinię, ale wątek zamykam, bo nie chcemy tu kłótni.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ekipa forum

Post autor: Andej » 2020-03-09, 09:58

ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:50 A Ty doskonale wiesz, jaką pełnię funkcję, bo uczestniczysz we wszystkich rozmowach administracji.
Czy ja też mogę mieć dostęp do wszystkich rozmów administracji?

Nie, nie chcę odpowiedzi. Wyrażam tylko zdumienie, że dla mnie jest to niedostępne (z tym, że nie chcę, aby było dostępne/ przeciwnie, uważam, że to co dotyczy administracji powinno być dostępne tylko dla administracji). A może niepotrzebnie się wychylam nie chwytajac tego, że cytowane skierowane do administratorki, a nie do dyskutanta.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Ekipa forum

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-09, 09:59

Napisałam administracji, ale przez przypadek wprowadziłam w błąd. Chodzi mi oczywiście o rozmowy moderacji+admini, w których Ty również uczestniczysz.

Magnolia

Re: Ekipa forum

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 10:12

Magnolia pisze: 2020-03-09, 09:54 Dziękujemy szary bracie za wyrażoną opinię, ale wątek zamykam, bo nie chcemy tu kłótni.
Czytaliście kochani?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Ekipa forum

Post autor: Andej » 2020-03-09, 12:19

1.
ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:50 A Ty doskonale wiesz, jaką pełnię funkcję, bo uczestniczysz we wszystkich rozmowach administracji.

2.
ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:59 Napisałam administracji, ale przez przypadek wprowadziłam w błąd. Chodzi mi oczywiście o rozmowy moderacji+admini, w których Ty również uczestniczysz.
Dziękuję za wyjaśnienie. Po prostu ominęła mnie informacja, że szary brat też należy do tej ekipy. Mam kłopoty z kolorkami, zapewne dlatego nie zauważyłem, że jest moderatorem wzgl. administratorem i dlatego ma dostęp, jak informujesz ( w pierwszym z przytoczonych postów).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14950
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2944 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-03-09, 18:47

szary brat pisze: 2020-03-09, 07:55
ToTylkoJa pisze: 2020-03-08, 21:17 nie prześledzisz wszystkich moich wypowiedzi, bo jest ich dużo i w wielu wątkach, głównie nie tam, gdzie trzeba. Ale ja mam różne od reszty poglądy w jakiś 87% conajmniej.
Tylko, że ich postawę rozumiem i szanuję, a do aktywności na forum mam swoje własne powody i jak już z resztą ustaliliśmy dawno temu, do nawrócenia mi w tym raczej daleko.

Za ateistę się nie uznaję. Niektórzy zarzucają mi sceptyzm, niektórzy cynizm, niektórzy agnostycyzm, a reszta mówi, że po prostu jestem nienormalna ;)
Nigdy nie czułam potrzeby określenia się w jednej, konkretnej szkole filozoficznej.
Wiara to nie są poglądy.

Przypadkiem tu trafiłem i nie wiem skąd ta dyskusja się wzięła, widzę ze zdumieniem deklaracje moderatorki i Dezertera.

Człowiek niewierzący w Boga, już nie mówiąc, że nie katolik, nie może moderować dobrze katolickiego forum.
Ktoś tu czegoś nie rozumie.
Albo forum jest katolickie, albo liberalne. Trzeba się umieć zdecydować.
Mam inne zdanie niż ty. ToTylkoJa może i nie zna się na katolicyzmie (od tego jestem ja, Magnolia, Andej, czy Efezjan), ale bardzo dobrze sobie radzi i rozumie młodzież i osoby niewierzące, na czym my znamy się raczej słabo i nie jesteśmy w temacie. Wybierając ludzi do Administracji dbamy o różnorodność i wzajemne uzupełnianie się - w tym nasza siła. Powinniśmy mieć jeszcze jakiegoś protestanta, lub prawosławnego - oczywiście o przychylnym usposobieniu do katolików.
Jesteśmy forum katolickim otwartym na świat a nie z teorią "oblężonej twierdzy", którzy zamykają się na świat i żyją w kręgu wzajemnej adoracji - na pewno takiego forum byś chciał :!: :?: Z tego co cię poznałem, to inaczej cię oceniłem. :-?

Dodano po 3 minutach 48 sekundach:
szary brat pisze: 2020-03-09, 08:17 Jak skutkuje takie podejście widać na forum wiara pl, na którym króluje szatan.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Pod względem ortodoksji katolickiej, forum "Z Chrystusem" rzeczywiście jest dziwne, do głowy mi jednak nie wpadło, że jest, czy ma być, liberalne. Będę się z dystansem przyglądał.
A skąd wziąłeś "wiedze", że
jest, czy ma być, liberalne
wyjaśnisz :-w
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Ekipa forum

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 18:57

Magnolia tak przekonywała, gdy tłumaczyła, że tu mają być reprezentowane różne opcje.
Ty zresztą robisz to samo.
Teraz widzę, że wątpliwości niektórych uczestników forum, co do tego czy forum jest katolickie, rzeczywiście miały i mają mocne podstawy.
Szkoda. Kolejne forum liberalne, na którym za chwilę zacznie rządzić szatan i to pod nagłówkiem "Z Chrystusem".
Macie prawo robić co chcecie ze sobą, nie macie jednak prawa nadużywać imienia Chrystusa.
To grzech.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14950
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2944 times
Kontakt:

Re: Ekipa forum

Post autor: Dezerter » 2020-03-09, 19:05

Andej pisze: 2020-03-09, 12:19 1.
ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:50 A Ty doskonale wiesz, jaką pełnię funkcję, bo uczestniczysz we wszystkich rozmowach administracji.

2.
ToTylkoJa pisze: 2020-03-09, 09:59 Napisałam administracji, ale przez przypadek wprowadziłam w błąd. Chodzi mi oczywiście o rozmowy moderacji+admini, w których Ty również uczestniczysz.
Dziękuję za wyjaśnienie. Po prostu ominęła mnie informacja, że szary brat też należy do tej ekipy. Mam kłopoty z kolorkami, zapewne dlatego nie zauważyłem, że jest moderatorem wzgl. administratorem i dlatego ma dostęp, jak informujesz ( w pierwszym z przytoczonych postów).
Andeju nie wyłapałeś młodzieżowego sarkazmu, czy lekkiej kpiny z szarego brata, który wypowiada się jak by wiedział co dzieje się w moderacji i administracji i jaka rolę u nas pełni ToTykloJa - teraz rozumiesz?
chyba, że ja z kolei nie łapie twojego żartu ;)
nieważne
Ważne, że sobie wszystko wyjaśniliśmy jak doczytałem.

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
szary brat pisze: 2020-03-09, 18:57 Magnolia tak przekonywała, gdy tłumaczyła, że tu mają być reprezentowane różne opcje.
Ty zresztą robisz to samo.
Teraz widzę, że wątpliwości niektórych uczestników forum, co do tego czy forum jest katolickie, rzeczywiście miały i mają mocne podstawy.
Szkoda. Kolejne forum liberalne, na którym za chwilę zacznie rządzić szatan i to pod nagłówkiem "Z Chrystusem".
Macie prawo robić co chcecie ze sobą, nie macie jednak prawa nadużywać imienia Chrystusa.
To grzech.
Grzechem to jest rzucanie BEZPODSTAWNYCH oskarżeń - wytłumacz się proszę z nich, podaj jakieś fakty i argumenty, bo ja czuję się zraniony i zasmucony, a wiec, że bardzo rzadko mi się to zdarza
:( , ... ech szary bracie [-(
Ostatnio zmieniony 2020-03-09, 19:50 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Ekipa forum

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 19:15

Możecie sobie kpić z kogo chcecie, ale nie z Chrystusa w mojej obecności.
Zastanówcie się w swoim gronie nad statusem tego forum, po to Magnolia zamknęła tu dyskusję.
A nie tłuczcie piany pod szyldem Z Chrystusem.

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
Nie rzucam żadnych oskarżeń znowu Dezerterze, oskarżenia jeśli już piszecie sobie sami na siebie a ja jedynie czytam i wyciągam wnioski z tego co napisaliście.
Powiedziane jest:
Nie można dwóm panom służyć.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14950
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2944 times
Kontakt:

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Dezerter » 2020-03-09, 19:48

Konkretnie - jakim dwóm panom?
po drugie zacytuj moje, lub Magnolii słowa o "liberalnym forum" ?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Dominik » 2020-03-09, 20:38

Szary bracie, napisałeś wyżej wymienione zarzuty przeciwka nam, też poproszę o konkrety. W którym to miejscu nie negujemy wypowiedzi sprzecznych z nauką KK?

Też uważam że moderator nie musi być katolikiem. Dla mnie moderator to ktoś kto powinien pilnować porządku na forum i reagować w razie potrzeby i robić to co oczekują admini. Mam tu na myśli nie głosić antykatolickich treści.

Weźmy np. użytkownika Marka Piotrowskiego. Gdyby chcieć patrzeć przez pryzmat wiedzy religijnej i pomocy użytkownikom to powinien być super adminem.,,, albo ja,,, forum założyłem 5 lat temu, a jakim byłem wtedy katolikiem to wole to przemilczeć.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 20:44

Zarzuty postawił Dezerter.
Ja nie stawiam forum żadnych zarzutów tylko się tu rozglądam i przyglądam. Argumenty na liberalizm forum podali wielokrotnie Magnolia i w ostatnich wypowiedziach Dezerter. Gdzie to jest po tych wszystkich szatkowaniach i przenoszeniach - nie wiem i mało mnie to interesuje.

Powiedziałem wyraźnie, że to państwo, a nie publiczność macie określić tak w regulaminie jak w działaniu jaki jest charakter forum.
Aktualnie deklaracja regulaminowa jest, że forum ma być katolickie, a na straży doktryny postawiono osobę, która nie jest nawet chrześcijanką. To nawet nie jest liberalizm, bo liberalizm jest mądry. To jest upadek.

ODPOWIEDZ