forum katolickie - dyskusje o moderacji

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Dezerter » 2020-03-09, 21:13

Masz prawo do swojego dziwnego zdania, którego nie rozumiem, ale nie wszystko muszę rozumieć
ale zastanów się co piszesz i jaki to ma cel:
Ja nie stawiam forum żadnych zarzutów (...)
To nawet nie jest liberalizm, bo liberalizm jest mądry. To jest upadek.
:-o :ymblushing:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Dominik » 2020-03-09, 21:19

ToTylkoJa nie ma strzec poprawności katolickiej, a pilnować porządku na forum by nikt nie był obrażany. Czy widzisz różnice?
Czy ToTylkoJa źle wypełnia swoją funkcje? Jeśli tak to wskaz konkretne posty.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Andej » 2020-03-09, 21:31

Co jest sensem przepychanki?

Liberalizm? Jeśli tak, to proszę o konkretną wypowiedź o tym świadczącą.
Jeśli konkretna osoba, to proszę o wskazanie jej błędów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 21:31

Ja ani razu się nawet nie zabrałem do oceny pracy pani To tylko ja, to nie jest moja sprawa, ani nie mam kryteriów.
Raz tylko zwróciłem jej uwagę, bo w trakcie dyskusji obraziła Magnolię.
Interesuje mnie koncepcja i konstrukcja forum, które deklaruje że jest katolickie.
I wskazuję wam, że konstrukcja jest zła i niebawem się zawali, bo dopuszczacie, by doktryny Kościoła pilnowały osoby, które do kościoła nie chodzą.
Forum katolickie nie polega na poprawności politycznej katolickiej, tylko na panowaniu Boga na forum.

Dla Dezertera to jest dziwne, więc chce wprowadzić jeszcze protestanta do grona moderatorów.Albo prawosławnego, żeby było tak jak na wiara pl.
No to będzie tak jak tam, tylko katolicy tu nie będą mieli czego szukać.

Dominik, moderator to nie jest osoba, nad którą się stoi i patrzy, czy nie zrobiła jakiegoś głupstwa. Jak będzie tu jeszcze protestant i prawosławny, to kto nad kim będzie stał?
Czy wy naprawdę nie widzicie problemów jakie sobie sami robicie?

Dominik

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Dominik » 2020-03-09, 21:42

szary brat pisze: 2020-03-09, 21:31 dopuszczacie, by doktryny Kościoła pilnowały osoby, które do kościoła nie chodzą.
Już niejednokrotnie pisaliśmy, że doktryny nie ma pilnować ToTylkoJa.
szary brat pisze: 2020-03-09, 21:31 Forum katolickie nie polega na poprawności politycznej katolickiej, tylko na panowaniu Boga na forum.
Wskaż jakiś post w którym poprawność polityczna jest ważniejsza od poprawność katolickiej.

Jak dotąd zero konkretów, a same zarzuty.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Andej » 2020-03-09, 21:47

szary brat pisze: 2020-03-09, 21:31 ... I wskazuję wam, że konstrukcja jest zła i niebawem się zawali, bo dopuszczacie, by doktryny Kościoła pilnowały osoby, które do kościoła nie chodzą. ...
Nie wypowiadam się na ten temat. Konsekwentnie.
szary brat pisze: 2020-03-09, 21:31 ...Forum katolickie nie polega na poprawności politycznej katolickiej, tylko na panowaniu Boga na forum. ...
Zgadzam się.
szary brat pisze: 2020-03-09, 21:31 ...Dla Dezertera to jest dziwne, więc chce wprowadzić jeszcze protestanta do grona moderatorów.Albo prawosławnego, żeby było tak jak na wiara pl.
No to będzie tak jak tam, tylko katolicy tu nie będą mieli czego szukać. ...
Z oceną wiara.pl zgadzam się. Daleko odjechali od katolicyzmu. Ale też daleko zabrnęli w politykę (liberalnolewicową) oraz ostry reżim poprawności politycznej. Z tych dwóch powodów usunięto niepoprawnych moderatorów. I teraz jest kółko wzajemnej adoracji.

Insynuacje wobec Deza są niesmaczne i krzywdzące. Nie podoba mi się sprawianie komuś przykrości własnymi domysłami. Za daleko pojechane.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 21:59

Jakie znowu insynuacje? Przecież on to osobiście napisał dziś wieczorem.
Jak się coś komentuje to trzeba zapoznać się z całym wątkiem i kontekstem, a nie tylko ostatnim postem, czy nie daj Boże zdaniem w poście.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Andej » 2020-03-09, 22:05

Przepraszam. Rzeczywiście napisał. Faktem jest, że ustosunkowuję się do postu, który czytam, a nie do czego, co jest dla mnie zamierzchłą historią (nawet, gdy sprzed kilu godzin). Inaczej nie potrafię.
Dez przypomina mi św. Piotra. Też miał spontaniczne pomysły.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Dezerter » 2020-03-09, 22:36

szary brat pisze: 2020-03-09, 21:31 (...)
I wskazuję wam, że konstrukcja jest zła i niebawem się zawali, bo dopuszczacie, by doktryny Kościoła pilnowały osoby, które do kościoła nie chodzą.
Doktryny Kościoła to pilnuje Kongregacja Doktryny Wiary ;) a nie ToTylkoJa - napisałem ci wyraźnie, kto u nas na forum tym się zajmuje i że mamy podział obowiązków, ale widzę, że nie dotarło :-\
Forum katolickie nie polega na poprawności politycznej katolickiej, tylko na panowaniu Boga na forum.
Kto i kiedy z nas Adminów napisał, że tu panuje poprawność polityczna - kolejny bezpodstawny zarzut :!: L-)
Masz jakąś wizję "panowania Boga na forum " - chętnie poczytam w osobnym wątku.
Moja jest taka, że Chrystus jest tu naczelnym Adminem, a my w trójkę wraz z moderatorami mu służymy. Zawierzyłem to forum mojemu Panu w gorącej i spontanicznej modlitwie płynącej prosto z ducha, serca i duszy.
Dla Dezertera to jest dziwne
co jest dla mnie dziwne? możesz sprecyzować, a najlepiej zacytować moje słowa jak się do tego zdziwienia przyznaje?
(jest to pytanie retoryczne, bo jest to twój kolejny bezpodstawny i wymyślony zarzut, który nie ma pokrycia w rzeczywistości - zaczynam się o ciebie martwić :) )

Dodano po 16 minutach 2 sekundach:
Andej pisze: 2020-03-09, 22:05 Przepraszam. Rzeczywiście napisał. Faktem jest, że ustosunkowuję się do postu, który czytam, a nie do czego, co jest dla mnie zamierzchłą historią (nawet, gdy sprzed kilu godzin). Inaczej nie potrafię.
Dez przypomina mi św. Piotra. Też miał spontaniczne pomysły.
Jeśli piszecie o tych czysto teoretycznych wymyślonych rzeczywiście tak jak piszesz Andeju spontanicznie ;) moderatorów protestanckiego i prawosławnego to wyjaśnię co miałem na myśli i jaka była intencja.
Chrześcijaństwo ma 3 podstawowe gałęzie. Na forum mamy wzrastać w wierze i wiedzy więc wypada w 2020 roku wiedzieć co nieco o braciach odłączonych w Chrystusie. Pisałem z prawosławnymi - zawsze było to rozwijające duchowo, budujące i wzrastałem w wiedzy. Z protestantami nieco gorsze mam doświadczenia, ale zamykać się nie powinniśmy.
Moderatorzy byliby potrzebni jeśli na forum pojawiło by się kilku prawosławnych, lub protestantów. Jakiś mądry, przyjazny katolikom i lojalny forumowicz z tego grona potrafił ich lepiej ogarnąć i dopilnować "swoich". Tak czysto teoretycznie myślałem.
Uspokoję jednak zaniepokojonych, że o tym kto dostanie propozycje na okres próbny na moderatora, podejmujemy po długich obserwacjach, rozważaniach, głosowaniach w jak najszerszym gronie, nie czynię tego samodzielnie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Andej » 2020-03-09, 23:00

Podobieństw jest więcej. Może słowo spontaniczny zbyt ogranicza. Ja na prawdę widzę podobieństwa. Wiele podobieństw.

A co do naboru, to nie miejsce na ten temat. Dlatego nie odniosłem się do tegoż.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: szary brat » 2020-03-10, 08:02

Dominik pisze: 2020-03-09, 21:42
szary brat pisze: 2020-03-09, 21:31 Forum katolickie nie polega na poprawności politycznej katolickiej, tylko na panowaniu Boga na forum.
Wskaż jakiś post w którym poprawność polityczna jest ważniejsza od poprawność katolickiej.

Jak dotąd zero konkretów, a same zarzuty.
Kiedy się z kimś rozmawia, to trzeba słuchać co ten ktoś mówi, a nie przeinaczać jego słowa a następnie polemizować z własnym przeinaczeniem.

Dominiku, jakim cudem wyczytałeś u mnie, że usiłuję antagonizować poprawność polityczną z poprawnością katolicką, cokolwiek to miałoby znaczyć i na czym miałby polegać taki zarzut?
Potem nic dziwnego, ze ma się takie wnioski że zero konkretów i same zarzuty.

Poparłem Magnolię w zamknięciu wątku, byście sobie mogli w swoim gronie porozmawiać o koncepcji struktury forum.
Jednak ktoś znowu otworzył wątek i zamiast waszej rozmowy, która jest kluczowa dla założeń forum odbywa się tu atak na mnie, i kreowanie bezpodstawnych zarzutów.
Jest to więc jakaś dziwna obrona Częstochowy, którą tu wyczytałem, deklarujecie, ze nie chcecie uprawiać.
No to nie uprawiajcie, tylko się otwórzcie.
A przede wszystkim w sprawach poważnych, a ta przecież jest poważna, rozmawiajcie ze sobą tak, by nikt z moderatorów nie czuł się pominięty, tak by kierownictwo forum miało jednoznaczne stanowisko co do założeń i konstrukcji forum.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Andej » 2020-03-10, 08:16

Przychylam się do stanowiska, że w merytorycznej dyskusji należy oprócz tez podawać ich podstawy.
Samo odnoszenie wrażenia, że coś jest, nie stanowi dowodu, że tak jest.

Jeśli w jakimś miejscy została podważona doktryna katolicka, wiara chrześcijańska, to jest to tak ważna sprawa, że nie można tego pominąć. Konieczne jest wskazanie, przywołanie wypowiedzi w której miało to miejsce. I rzetelna analiza. Czasem, pierwsze wrażenie jest mylna. Czasem coś, co oburzyło, po przemyśleniu staje się czymś innym.

A tu na razie przepychanka. Kto głośniej krzyknie. Zastanawiam się, czy nie zrobić głosowania. I uznać, że (niezależnie od prawdy obiektywnej) większość ma rację. Bez badania argumentów, ani odnoszenia się do nich.
Bicie piany czy dyskusja? Jeśli dyskusja, to proszę o przytoczenie konkretnych potwierdzających głoszone tezy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Chloe

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Chloe » 2020-03-11, 11:20

Gospodarz pisze:
Magnolia pisze: 2020-03-08, 21:05 Moderator ma pilnować przestrzegania regulaminu oraz doradzać administracji w trudnych sytuacjach forumowych. W tych rolach ToTylkoJa sprawdza się bardzo dobrze. Za co Jej bardzo dziekuję.
Magnolia pisze: 2020-03-09, 08:10 O tym jakie poglądy tu przede wszystkim znajdziesz świadczą poglądy gospodarzy, katolików. Ale o to czy inny użytkownik przestrzega regulaminu może dbac każdy, prawda? Bo każdy potrafi to ocenić.
Zgadzam sie z Dezem, że ToTylkoJa jest mądrą osóbką i bardzo nam pomaga w ocenie różnych postów na forum.
O treści katolickie dbają dojrzali katolicy w tym teolog i katecheta, konsultujemy się z kapłanami w kwestiach trudnych.
A przede wszystkim okazujemy sobie szacunek.
Magnolia pisze: 2020-03-09, 08:36 Wielokrotnie jest cytowany Katechizm KK, Pismo św, encykliki oraz mamy tu autorów książek i apologetów. Naprawdę przykładamy się by treści katolickie były na forum jasno wyartykułowane.
Dezerter pisze: Mam inne zdanie niż ty. ToTylkoJa może i nie zna się na katolicyzmie (od tego jestem ja, Magnolia, Andej, czy Efezjan)
Dominik pisze: 2020-03-09, 21:19 ToTylkoJa nie ma strzec poprawności katolickiej, a pilnować porządku na forum by nikt nie był obrażany. Czy widzisz różnice?
a szary brat czyta i pisze:
szary brat pisze: 2020-03-09, 08:44 To właśnie jest liberalizm z twarzą katolicką.
(..)
Magnolia tak przekonywała, gdy tłumaczyła, że tu mają być reprezentowane różne opcje.
(...)
Argumenty na liberalizm forum podali wielokrotnie Magnolia i w ostatnich wypowiedziach Dezerter.
(...)
Aktualnie deklaracja regulaminowa jest, że forum ma być katolickie, a na straży doktryny postawiono osobę, która nie jest nawet chrześcijanką. To nawet nie jest liberalizm, bo liberalizm jest mądry. To jest upadek.
;)) Brawa dla tego Pana! Jest moim idolem w czytaniu ze zrozumieniem!!! Albo może bardziej Mu pasuje tytuł Mistrz przekrętu!!!
szary brat pisze: 2020-03-10, 08:02

Kiedy się z kimś rozmawia, to trzeba słuchać co ten ktoś mówi, a nie przeinaczać jego słowa a następnie polemizować z własnym przeinaczeniem.
BRAWO!!! BRAWO!!! Jaka spójna refleksja na koniec tej cudnej dyskusji!!! =)) =)) =)) =)) =))

p.s myślałam że to forum dla wapniaków, ale widzę że fajnie się tu bawicie!!! :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Dezerter » 2020-03-11, 18:53

Celnie i wnikliwie - masz potencjał jak widzę - mam nadzieję , że wykorzystasz go do budowania naszej wiary i wiedzy o Bogu na tym forum katolickim. Witaj wśród nas :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ave Miriam

Re: forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Ave Miriam » 2021-07-16, 23:26

Andej pisze: 2020-03-09, 22:05 Dez przypomina mi św. Piotra.
Celne

ODPOWIEDZ