forum katolickie - dyskusje o moderacji

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Magnolia

forum katolickie - dyskusje o moderacji

Post autor: Magnolia » 2020-03-08, 21:05

ToTylkoJa pisze z nami od ponad roku, jest aktywna, szanuje innych i potrafi argumentować swoje stanowisko oraz przyjmuje argumenty innych. Możemy się różnić w swoim światopoglądzie, ale szanować sie to podstawa.

Moderator ma pilnować przestrzegania regulaminu oraz doradzać administracji w trudnych sytuacjach forumowych. W tych rolach ToTylkoJa sprawdza się bardzo dobrze. Za co Jej bardzo dziekuję.

Jednocześnie jeszcze raz przepraszam, jesli źle ją zrozumiałam w kwestii światopoglądu. Liczę na wybaczenie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-08, 21:17

Jej, Magnolia, ja się za nic nie obrażam. Sprostowałam tylko ;)

Fryderyku, nie prześledzisz wszystkich moich wypowiedzi, bo jest ich dużo i w wielu wątkach, głównie nie tam, gdzie trzeba. Ale ja mam różne od reszty poglądy w jakiś 87% conajmniej.
Tylko, że ich postawę rozumiem i szanuję, a do aktywności na forum mam swoje własne powody i jak już z resztą ustaliliśmy dawno temu, do nawrócenia mi w tym raczej daleko.

Za ateistę się nie uznaję. Niektórzy zarzucają mi sceptyzm, niektórzy cynizm, niektórzy agnostycyzm, a reszta mówi, że po prostu jestem nienormalna ;)
Nigdy nie czułam potrzeby określenia się w jednej, konkretnej szkole filozoficznej.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-08, 21:33

ToTylkoJa pisze: 2020-03-08, 21:17

Za ateistę się nie uznaję. Niektórzy zarzucają mi sceptyzm, niektórzy cynizm, niektórzy agnostycyzm, a reszta mówi, że po prostu jestem nienormalna ;)
Nigdy nie czułam potrzeby określenia się w jednej, konkretnej szkole filozoficznej.
Ale nie na forum tak CI mówią - tylko w życiu realnym, dodajmy dla jasności.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-08, 21:39

Wybacz, nie sądziłam, że można wziąć to zdanie na poważnie 💁

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14981
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4207 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-03-08, 23:45

ToTylkoJa jest moderatorką, bo jest odpowiedzialną, obiektywną, mądrą i zrównoważoną i nad wyraz dorosłą jak na wiek osobą. Jesteśmy tolerancyjnym forum i wyznanie religijne nie jest przeszkodą w zostaniu moderatorem. Cieszę się, że jesteś z nami i na forum i w Administracji :ymhug: i dziękuję za Twój wkład w pozytywny obraz forum.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 07:55

ToTylkoJa pisze: 2020-03-08, 21:17 nie prześledzisz wszystkich moich wypowiedzi, bo jest ich dużo i w wielu wątkach, głównie nie tam, gdzie trzeba. Ale ja mam różne od reszty poglądy w jakiś 87% conajmniej.
Tylko, że ich postawę rozumiem i szanuję, a do aktywności na forum mam swoje własne powody i jak już z resztą ustaliliśmy dawno temu, do nawrócenia mi w tym raczej daleko.

Za ateistę się nie uznaję. Niektórzy zarzucają mi sceptyzm, niektórzy cynizm, niektórzy agnostycyzm, a reszta mówi, że po prostu jestem nienormalna ;)
Nigdy nie czułam potrzeby określenia się w jednej, konkretnej szkole filozoficznej.
Wiara to nie są poglądy.

Przypadkiem tu trafiłem i nie wiem skąd ta dyskusja się wzięła, widzę ze zdumieniem deklaracje moderatorki i Dezertera.

Człowiek niewierzący w Boga, już nie mówiąc, że nie katolik, nie może moderować dobrze katolickiego forum.
Ktoś tu czegoś nie rozumie.
Albo forum jest katolickie, albo liberalne. Trzeba się umieć zdecydować.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 08:10

O tym jakie poglądy tu przede wszystkim znajdziesz świadczą poglądy gospodarzy, katolików. Ale o to czy inny użytkownik przestrzega regulaminu może dbac każdy, prawda? Bo każdy potrafi to ocenić.
Zgadzam sie z Dezem, że ToTylkoJa jest mądrą osóbką i bardzo nam pomaga w ocenie różnych postów na forum.
O treści katolickie dbają dojrzali katolicy w tym teolog i katecheta, konsultujemy się z kapłanami w kwestiach trudnych.
A przede wszystkim okazujemy sobie szacunek.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 08:17

Jak skutkuje takie podejście widać na forum wiara pl, na którym króluje szatan.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
Pod względem ortodoksji katolickiej, forum "Z Chrystusem" rzeczywiście jest dziwne, do głowy mi jednak nie wpadło, że jest, czy ma być, liberalne. Będę się z dystansem przyglądał.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 08:18

Co rozumiesz pod pojęciem liberalne forum?

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 08:25

Liberalne forum "katolickie" nie moderuje treści pod kątem ich spójności z wiarą katolicką.
Moderacja skupia się na zapewnieniu "poprawności politycznej".
Ludzie czytający takie forum wpadają w diabelskie sidła, bo myślą, że czytają treści katolickie, a w istocie są to treści różne, luźne, z wiarą katolicką nieraz niewiele mające wspólnego.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 08:36

Sam kilkukrotnie dziękowałeś w wątkach, że trzymamy się nauki i stanowiska Kościoła.. Więc chyba dbamy tu o treść katolicką. ;)

Wielokrotnie jest cytowany Katechizm KK, Pismo św, encykliki oraz mamy tu autorów książek i apologetów. Naprawdę przykładamy się by treści katolickie były na forum jasno wyartykułowane.

Ale też forum jest otwarte dla każdego co oznacza, ze bywają tez prezentowane tu tezy protestanckie i ateistyczne, na tym polega dyskusja, ze staramy sie dbac by rozmawiano merytorycznie i z szacunkiem dla każdej osoby.
Osoby nie przestrzegające regulaminu sa upominane, a po 3 ostrzeżeniach blokowane na stałe.
Różnice światopoglądowe nie sa jednak powodem usuwania z forum, a jedynie obligują obie strony do szacunku wzajemnego.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 08:44

Magnolia pisze: 2020-03-09, 08:36 Sam kilkukrotnie dziękowałeś w wątkach, że trzymamy się nauki i stanowiska Kościoła.. Więc chyba dbamy tu o treść katolicką. ;)
To właśnie jest liberalizm z twarzą katolicką.
Coś w rodzaju PRL-owskiego koła Znak w Sejmie.

Nigdy nie dziękowałem pani To tylko ja za nic. Tym bardziej za jej moderację. A na pewno nie w kontekście, w jakim to Magnolia napisałaś. Sama To tylko ja, zaprotestowałaby przeciw Twoim rewelacjom wobec jej osoby. Ona nie jest katoliczką i ani nie usiłuje jej udawać, ani nie moze moderować treści pod katem spójności z wiarą katolicką. I koniec. Nie ma innej możliwości.

Owszem wiele razy dziękuje różnym osobom za ich wkład w ożywcze treści na forum, niekoniecznie dotyczące wyznania wiary, ale na pewno nie sprzeczne z wiarą katolicką. Rzadko robię to wobec Twoich postów, choć też się parę razy zdarzyło. No i nie widzę związku między moimi pochwałami poszczególnych postów, a charakterem całego forum, który wyznacza skład moderatorów.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 08:50

Szary bracie, nie napisałam, ze dziękowałeś ToTylkoJa, bo nie zauważyłam takich podziekowań, ale dziękowałeś mi (swoje podziękowania widzę od kogo dostaję)
szary brat pisze: 2020-03-04, 12:35 No trzeba oddać Magnolii, że pisze to, co w pełni zgadza się z moją wiedzą o nauce moralnej Kościoła i prawdami wiary, jakich uczy Kościół.
A to nawet nie był wątek teologiczny, tylko dotyczył czyichś problemów życiowych.

Nie moderujemy treści pod względem poprawności teologicznej, raczej przedstawiamy poniżej argument dlaczego ktoś się myli - dyskusja na argumenty.

Moderacja dotyczy łamania regulaminu.

szary brat
Bywalec
Bywalec
Posty: 192
Rejestracja: 2 wrz 2019
Has thanked: 184 times
Been thanked: 37 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szary brat » 2020-03-09, 09:06

Lajki na tym forum daje się bez możliwości bezpośredniego uzasadnienia. Moje lajki sa w różnych sprawach i z różnych powodów, nie zawsze z powodu zgodności z ortodoksją katolicką. Przeważnie w innych sprawach.
Magnolia pisze: 2020-03-09, 08:50 Moderacja dotyczy łamania regulaminu.
Regulamin wymaga m.in.

§ 1
Zasadniczym celem Forum jest rozwój osobisty w wierze katolickiej. Wątki przeciwne temu celowi mogą być automatycznie usuwane.

§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:
5a - obrażania Boga i jego wyznawców,

5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,

5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła,

Moderator, który nie jest katolikiem i nie zna zapewne wszystkim elementów istotnych dla wiary katolickiej nie może strzec tych punktów Regulaminu.
Nawet przy jego dobrej woli, będzie to czerpanie wody dziurawym sitem.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-03-09, 09:10

Szary bracie to nie jest jedyna moderatorka na forum, ;) Poza tym sa jeszcze administratorzy, którzy dbają o całe forum. Myślę, że nie masz powodów do obaw.
Pracujemy w zespole, konsultujemy się i pilnujemy się wzajemnie. Na tym polega współpraca.

Forum się szybko rozwija, codziennie przychodzą nowe osoby, to jest naprawdę trudna praca, czytać to wszystko , reagować, odpisywać, dbac o każdego z osobna i o całość.

Jesli masz obawy jak sobie radzimy to zachęcam do modlitwy w naszej intencji, bardzo się przyda. :)

ODPOWIEDZ