odloty z epidemia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: sądzony » 2020-04-15, 20:59

no to będzie troszkę śmieszne.
Moja zakładała się na uszy, aż bolało i strasznie odstawały, a jako dzieciak miałem kompleks odstających uszu taż, że spałem w opasce by się przytuliły do głowy.
Więc sobie przerodziłem.
Jutro muszę jechać do biura, wychodzę też z psem więc mnie nie ominie.

Muszę ją jakoś fajnie pomalować.
(mój szalony brat wbija czasem do sklepu w OP1 :) )
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-04-15, 22:19

Najlepiej wygladaja jednorazowe kombinezony malarskie.
Do tego porzadna maska z plastikowa przylbica i apteczka. dobrze wygladalo by z opryskiwaczem plecakowym. Po wejsciu do sklepu nie bedzie kolejki. ;)
Wszyscy uciekna., myslac ze sanepid robi dezynfekcje.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Wiesława » 2020-04-16, 10:09

Mam coraz więcej pytań i wątpliwości. Ta wiadomość: "Minister Szumowski: Epidemia potrwa 1,5 roku, może dłużej" https://www.dorzeczy.pl/obserwator-medi ... luzej.html
po prostu zwala z nóg i zastanawiam się, czy nie pomyśleć o jakimś kompletnym bezludziu i zaszyć się na zawsze.
Czy znacie kogokolwiek, osobiście lub z sprawdzonego źródła, że ludzie chorują na Covid i umierają z jego powodu? Ja już pytałam tyle osób, że głowa mała i NIKT nic nie wie, jedynie z medialnych przekazów i "statystyk" wziętych nie wiadomo skąd.
Tu kolejna perełka:"Koronawirus: Zakaz wstępu na cmentarze przy okazji wprowadzania obowiązku zakrywania twarzy

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome"
Absurd goni absurd.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-04-16, 10:32

To raczej wyglada na wprowadzanie zakazow, potrzebnych do uskutecznienia czegos innego, a nie ochrony ludzi przed jakimkolwiek wirusem.
Te wlasnie pojedyncze nielogiczne zakazy na to wskazuja.
Jest to raczej stopniowym przyzwyczajaniem ludzi do zmian, ktore w pewnym momencie stana sie permanentne, bo wygodne dla wladz w kontroli obywateli.
Maja juz doswiadczenia ktore ludzie sami juz dostarczyli, np. w programach Big brothera. Wiedza dokladnie jak manipulowac tlumem.
Jak na razie tylko policja prowadzi kontrole, bo nie ma zbytnio sprzeciwow, ale jak sie zaczna sprzeciwy to i wojsko sie tym zajmie.
Bedziemy mieli stan wojenny bez oglaszania stanu wojennego. Niesforny obywatel bedzie zagrozeniem dla calego spoleczenstwa, wiec nikt nawet nie bedzie dociekal co sie z nim stanie.
Ekshumacja zwlok do zbadania faktycznej przyczyny smierci bedzie niemozliwa z uwagi na epidemie.
Ciekawe czy w sieci sa statystyki smiertelnosci z poprzednich lat, by mozna porownac liczby zgonow w poprzednich latach z obecnie podawanymi liczbami liczbami zgonow na koronowirusa. Obawiam sie ze roznica bedzie nieznaczna, a wszystkie zgony ktore i tak by nastapily jak co roku, przypisuje sie wirusowi, by podtrzymac panike.
Ostatnio zmieniony 2020-04-16, 10:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Wiesława » 2020-04-16, 10:37

Jozek pisze: 2020-04-16, 10:32 To raczej wyglada na wprowadzanie zakazow, potrzebnych do uskutecznienia czegos innego, a nie ochrony ludzi przed jakimkolwiek wirusem.
Te wlasnie pojedyncze nielogiczne zakazy na to wskazuja.
Jest to raczej stopniowym przyzwyczajaniem ludzi do zmian, ktore w pewnym momencie stana sie permanentne, bo wygodne dla wladz w kontroli obywateli.
Maja juz doswiadczenia ktore ludzie sami juz dostarczyli, np. w programach Big brothera. Wiedza dokladnie jak manipulowac tlumem.
Jak na razie tylko policja prowadzi kontrole, bo nie ma zbytnio sprzeciwow, ale jak sie zaczna sprzeciwy to i wojsko sie tym zajmie.
Bedziemy mieli stan wojenny bez oglaszania stanu wojennego. Niesforny obywatel bedzie zagrozeniem dla calego spoleczenstwa, wiec nikt nawet nie bedzie dociekal co sie z nim stanie.
Tak samo myślę i dużo gorzej ;) :(
Do tego kary! za brak maseczki...30 tysięcy zł. Brak słów po prostu. O co tu chodzi?
Z YT są usuwane wszystkie filmy o G5. Mnożą się teorie spiskowe, ale czy na pewno spiskowe? Dlaczego tak bardzo jesteśmy okłamywani?
O co chodzi? - pytam znowu.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Tek de Cart » 2020-04-16, 12:19

A propos 5g to polecam materiał Tomasza Rożka z 'Nauka to lubię'
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-04-16, 12:40

Wieksza szkodliwoscia jest wykozystywanie informacji o obywatelach, niz szkodliwosc promieniowania, a 5G wlasnie to ma na celu, by zwiekszyc przeplyw informacji o obywatelach.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Wiesława » 2020-04-16, 14:17

Polskie normy ten pan mówi w 8 minucie. Otóż kilka dni temu, o ile się nie mylę z 30/31 marca - oczywiście o godzinie 3 W NOCY (to już chyba norma dla tego rządu) zakazano badać normy! Na przykład, jeśli obywatel będzie miał wątpliwości, to NIE WOLNO MU W WŁASNYM DOMU/MIESZKANIU dokonywać żadnych badań w tej sprawie. Już samo to daje duuuuużo do myślenia. I jeszcze jedno: dlaczego Belgia odmówiła stawiania masztów na terenie swojego kraju. Chętnie poznam odpowiedź na to pytanie.
Dlaczego niejako cichaczem wprowadza się coś, czego ogół społeczeństwa/społeczeństw nie chce i...nie potrzebuje.
To tylko niektóre pytania i wątpliwości.
Sorki wielkie, ale ten pan "naukowiec" z filmiku ewidentnie jest na usługach korporacji. Niewiarygodne to wszystko. Dlaczego mam mu wierzyć, skoro sygnały z całego świata są całkiem inne?

Informacje o obywatelach są już w tej chwili tak zbierane i wykorzystywane, że o pomstę do nieba woła. A potem...szkoda słów.

Magnolia

Re: odloty z epidemia

Post autor: Magnolia » 2020-04-16, 14:24

Wiesława pisze: 2020-04-16, 14:17
Sorki wielkie, ale ten pan "naukowiec" z filmiku ewidentnie jest na usługach korporacji. Niewiarygodne to wszystko. Dlaczego mam mu wierzyć, skoro sygnały z całego świata są całkiem inne?

Bo Pan Tomasz Rożek jest naukowcem bez cudzysłowiu.
"Ukończył fizykę i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. W 2006 uzyskał stopień doktora nauk fizycznych (o specjalności fizyka jądrowa) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego "
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Rożek

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-04-16, 14:55

No wlasnie, dobrze ze wspomnialas o fizyce jadrowej.
Jak to w ogole przebiegala ta cala nauka jadrowa to chyba wszyscy wiedza i do tej pory nie ma konkretnych rozwiazan skladowania odpadow. Nie wspominajac o Hieroszimie , czy Czernobylu itp.
Tak samo na oslep ida naukowcy z kazda nowa technologia, byle by tylko ja wprowadzic, a pozniej inne pokolenia niech sie martwia co z tym fantem zrobic.
Pierw jak zwykle trzeba naklonic ludzi do zaakceptowania, pozniej ich od tego uzaleznic, a reszta niech sie zajmuja kolejne pokolenia uzaleznionych. wazne ze kaska bedzie wplywac, a ludzie przestana podskakiwac tylko poslusznie isc na smyczy uzaleznienia.
Ostatnio zmieniony 2020-04-16, 15:00 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Wiesława » 2020-04-16, 15:08

Magnolia pisze: 2020-04-16, 14:24
Wiesława pisze: 2020-04-16, 14:17
Sorki wielkie, ale ten pan "naukowiec" z filmiku ewidentnie jest na usługach korporacji. Niewiarygodne to wszystko. Dlaczego mam mu wierzyć, skoro sygnały z całego świata są całkiem inne?

Bo Pan Tomasz Rożek jest naukowcem bez cudzysłowiu.
"Ukończył fizykę i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. W 2006 uzyskał stopień doktora nauk fizycznych (o specjalności fizyka jądrowa) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego "
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Rożek
No właśnie...to wiele wyjaśnia. Stopień naukowy to za mało, a wręcz przeszkoda, aby mówić jak się sprawy mają naprawdę. Naprawdę dla ludzi, szarych i nie tych z dyplomami. Ma dobro swoje, swojej korporacji, swojego stanowiska pracy na uwadze i nic więcej.
Równie wielu naukowców ma zdanie całkiem inne. Też z tytułami.
Dla niego powiedzieć jakieś niewygodne słowa oznacza koniec kariery.
Wprawdzie nie z fizykami, ale z naukowcami z innej dziedziny spotkałam się z taką samą postawą.

Magnolia

Re: odloty z epidemia

Post autor: Magnolia » 2020-04-16, 15:12

Wiesiu, ale kogo jak nie naukowców mamy słuchać, ja w temacie fizyki nie powiem nic mądrego... a i to by mnie zatrważało, gdyby kazdy omawiał problemy z dziedziny fizyki...
Z innego źródła wiem, ze to bardzo dobry katolik i życzliwy człowiek. Prowadzi programy naukowe w TV od dawna, wypowiada sie w sposób wyważony i roztropny.

Nie musisz Go słuchać ani cenić, ale po co od razu doszukiwać się czegoś złego ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-16, 15:42

Wiesława pisze: 2020-04-16, 10:09 Mam coraz więcej pytań i wątpliwości. Ta wiadomość: "Minister Szumowski: Epidemia potrwa 1,5 roku, może dłużej" https://www.dorzeczy.pl/obserwator-medi ... luzej.html
po prostu zwala z nóg i zastanawiam się, czy nie pomyśleć o jakimś kompletnym bezludziu i zaszyć się na zawsze.
Czy znacie kogokolwiek, osobiście lub z sprawdzonego źródła, że ludzie chorują na Covid i umierają z jego powodu? Ja już pytałam tyle osób, że głowa mała i NIKT nic nie wie, jedynie z medialnych przekazów i "statystyk" wziętych nie wiadomo skąd.
Tu kolejna perełka:"Koronawirus: Zakaz wstępu na cmentarze przy okazji wprowadzania obowiązku zakrywania twarzy

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome"
Absurd goni absurd.
Sorry, ale muszę Ci przyznać rację, odnosząc to jednak do powyższego tekstu: "Absurd goni absurd".
Jozek pisze: 2020-04-16, 10:32 To raczej wyglada na wprowadzanie zakazow, potrzebnych do uskutecznienia czegos innego, a nie ochrony ludzi przed jakimkolwiek wirusem.
Niby czego?
Te wlasnie pojedyncze nielogiczne zakazy na to wskazuja.
Według jakiej logiki nielogiczne?
Ludzie, czy żeście kompletnie powariowali?!

Wiesława pisze: 2020-04-16, 10:37 Do tego kary! za brak maseczki...30 tysięcy zł. Brak słów po prostu. O co tu chodzi?
O zarządzenia sanitarne - dość elementarne. Takie, co do których trzeba wprowadzić sankcję, bo nie były przestrzegane.
Z YT są usuwane wszystkie filmy o G5.
Serio? To wejdź na Youtube i sprawdź, ile tysięcy tego jest. A jeden głupszy od drugiego. Nawet spotkałem się z takimi, na których dowodzą, że - jeszcze nie wprowadzona - 5G jest odpowiedzialna za... epidemię @-)
Mnożą się teorie spiskowe, ale czy na pewno spiskowe? Dlaczego tak bardzo jesteśmy okłamywani?
A skąd mniemanie, że jesteśmy okłąmywani? Na podstawie bezrefleksyjnego przyjmowania kłamstw?
O co chodzi? - pytam znowu.
Tak na oko - o głupotę.
Jozek pisze: 2020-04-16, 12:40 Wieksza szkodliwoscia jest wykozystywanie informacji o obywatelach, niz szkodliwosc promieniowania, a 5G wlasnie to ma na celu, by zwiekszyc przeplyw informacji o obywatelach.
A skąd wiesz że ma właśnie to na celu? I czemu dotychczasowe sieci tego niby nie umożliwiają?

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Wiesława » 2020-04-16, 16:04

Magnolia pisze: 2020-04-16, 15:12
Z innego źródła wiem, ze to bardzo dobry katolik i życzliwy człowiek. Prowadzi programy naukowe w TV od dawna, wypowiada sie w sposób wyważony i roztropny.

Nie musisz Go słuchać ani cenić, ale po co od razu doszukiwać się czegoś złego ?
Ojej, te argumenty mnie powaliły na kolana i przekonały. Skoro to dobry katolik i pracuje w TV to ... :ymapplause: =))
;)

Magnolia

Re: odloty z epidemia

Post autor: Magnolia » 2020-04-16, 16:44

Nie tyle praca w TvP Go uwiarygadnia, co lata rzetelnych programów, które uczyły na fizyki przez kilka ostatnich lat w programie "Sonda"

ODPOWIEDZ