odloty z epidemia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-17, 14:59

Magnolia pisze: 2020-04-16, 15:12 Z innego źródła wiem, ze to bardzo dobry katolik i życzliwy człowiek.
Obawiam się, że źródło, które anonimowo podaje takie rzeczy o ludziach jest wątpliwe.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-16, 20:32

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4928838
Wlasnie przeszedlem wraz z zona cos co moglo by wygladac na coronowirusa i .............. i nic, nadal zyje.
Jedno co zauwazylem, to ataki dusznosci polaczone z trudnym do opanowania kaszlem, sa niemal ze dokladna imitacja ataku astmy. a ze wiem jak temu przeciwdzialac, szybciutko mijaly, a po nich popijalem sobie wlasnej roboty herbatka. 3 dni, a raczej noce to trwalo, ale pracy w dzien nie przerywalem, bo w dzien nie bylo zadnych objawow.

Z drugiej strony, to to co sie dzieje i podaja media zaprzecza jakiejkolwiek dotychczasowej wiedzy na temat wirusow.
Ostatnio zmieniony 2020-12-16, 20:48 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Logan » 2020-12-16, 22:06

Jozek pisze: 2020-12-16, 20:32 Z drugiej strony, to to co sie dzieje i podaja media zaprzecza jakiejkolwiek dotychczasowej wiedzy na temat wirusow.
Nie jest łatwo komentować to co jest podawane w mediach. Wiemy jedynie, że jest to wielka machina propagandowa na użytek wszelkiej maści elit.
Media nie przekazują prawdy, ale jedynie wycinek pewnej rzeczywistości w krzywym zwierciadle.

Koronawirus dorobił się już mnóstwa spiskowych teorii mniej lub bardziej wiarygodnych. Nietrudno zauważyć, że ten wirus jest wykorzystywany do budowania ram jakiejś sztucznie narzuconej integracji. A to wszystko przy poparciu części społeczeństw, które oddadzą część wolności w imię bezpieczeństwa przed wirusem.

Trzeba naprawdę być słabo zorientowanym, żeby nie zauważyć jakie rzeczy chodzą po głowach światowym elitom, mianowicie jeszcze większa władza, większe pieniądze i większa kontrola, budowa ram pod totalitarny reżim oparty na nowych zasadach.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-16, 22:14

Najbardziej zaskakujace jest dla mnie ze ludzie z wyksztalceniem popieraja ta propagande.
To swiadczy o tym ze glowna mysla jest przetrwanie, a nie wiara w Boga.
Z jednej strony sie nie dziwie, bo ktos kto ma zycie utrwalone na materialnej rzeczywistosci , predzej czy pozniej odstawi wiare i Boga na boczny tor, byle by miec pewnosc ze przezyje.
A przezyja tylko ci ktorzy beda opierac sie na Bogu i wierze w Jego wszechmoc.

Tak szczerze mowiac, to od wiosny mialem 5 takich epizodow ktore mozna by zaliczyc do cowida, ale 4 wczesniejsze konczyly sie po 24 godzinach.
Ostatnio zmieniony 2020-12-16, 22:17 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15122
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4256 times
Been thanked: 2983 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Dezerter » 2020-12-16, 22:30

Czy piszesz o " herbatce", którą mi wysłałeś? - Nie pamiętam nawet czy podziękowałem, więc dziękuję :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Logan » 2020-12-16, 22:39

Jozek pisze: 2020-12-16, 22:14 Najbardziej zaskakujace jest dla mnie ze ludzie z wyksztalceniem popieraja ta propagande.
[...]
A przezyja tylko ci ktorzy beda opierac sie na Bogu i wierze w Jego wszechmoc.
Ja wierzę, że ludzie oprzytomnieją z tej śpiączki i świat zwróci wzrok ku Bogu.
Ludzie jeszcze śpią, a siły ciemności potajemnie, organizują swe siły, i skradają się w mroku, niczym cienie aby przygotować temu światu holocaust. Jeszcze w ukryciu, choć po części już jawnie.
Ludzkość oprzytomnieje, ale moim zdaniem dopiero wtedy gdy zło osiągnie taki rozmiar, że będzie mogło tak jak mówi Ap 13:7 wszcząć walkę i zwyciężyć.

Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana Iz 24:3

Niestety myślę sobie, że jak ludzie nie nawrócą się w porę, spełni się apokalipsa proroka Izajasza.
Ostatnio zmieniony 2020-12-16, 22:51 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-17, 09:59

Oprzytomnieje z czego?
Pisz jaśniej.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-17, 10:13

Dezerter pisze: 2020-12-16, 22:30 Czy piszesz o " herbatce", którą mi wysłałeś? - Nie pamiętam nawet czy podziękowałem, więc dziękuję :)
To co masz to nie cherbatka, tylko 2 zmiksowane skladniki, a sama herbata jest trzecim skladnikiem.
Wiesz, na te 30 gram mieszanki potrzeba by bylo 100-300 saszetek herbaty a to to masz na miejscu w kazdym sklepie. Te smakowe czy z cytryna odpadaja.

Dziekowales juz chyba 3 razy. ;)

A robiles juz analize chemiczna?
Ostatnio zmieniony 2020-12-17, 10:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Logan » 2020-12-17, 13:58

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 09:59 Oprzytomnieje z czego?
Pisz jaśniej.
Nie potrafię tego w skrócie wyjaśnić, mam na myśli konsumpcyjny, wygodny styl życia, w którym mam prawo do wszystkiego, nadrzędnym celem samozadowolenie, trwanie w nieświadomości i braku poczucia grzechu. Bogiem mamona, wszelkiego rodzaju przyjemności, a przy tym całkowita 'ślepota' na cierpienia i krzywdy ludzi, którzy są na marginesie systemu w jakim żyją ludzie. Ot co tak po krótce.

A piszę to szczególnie w kontekście koronawirusa, dzięki któremu 'władcy tego świata' grają na emocjach ludzi, strasząc i potęgując zagrożenie aby wzbudzić strach niezbędny do powiększenia swoich wpływów, władzy i kontroli.

Ludzie pragną chleba i igrzysk. Elity to wiedzą, dlatego dwoją się i troją, aby ludziom dogodzić w tych trudnych czasach. Nie robią to bynajmniej z troski ale z wyrachowania i chłodnej kalkulacji.
Ostatnio zmieniony 2020-12-17, 14:06 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-17, 14:12

Mi ten stan przypomina restrykcje komuny w bylym ZSRR, ze bez przepustki nie wolno bylo wyjsc poza miasto, czy odwiedzic rodzine w innej miejscowosci.
Do tego wlasnie zmierza to co sie obecnie dzieje.
Sa w tym wszystkim jedynie dwie logiczne mozliwosci, Jesli to powstaly naturalnie wirus, to nie mogl tak szybko mutowac i tym bardziej kazda mutacja nie mogla byc agresywna. Przy tym zrobienie szczepionki okazalo by sie niemozliwe.
Jesli jednak powstal celowo w laboratoriach wychodowany, to moze miec kompletnie inne wlasciwosci i dzialanie wedlug projektu laboratorium, a tym samym szczepionka mogla byc juz gotowa zanim rozprzestrzeniono wirusa.
Poza tym oficjalnie wiadomo ze wirus byl we wloszech conajmniej pol roku wczesniej zanim powstala epidemia w Chinach.
W obu przypadkach ta sprawa strasznie smierdzi.
Ostatnio zmieniony 2020-12-17, 14:17 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-17, 14:50

Jozek pisze: 2020-12-17, 14:12 Mi ten stan przypomina restrykcje komuny w bylym ZSRR, ze bez przepustki nie wolno bylo wyjsc poza miasto, czy odwiedzic rodzine w innej miejscowosci.
Przepraszam Józku, oczywiście każdy może mieć różne dziwne skojarzenia, ale to nie powód żeby przedstawiać publicznie takie bzdury
Do tego wlasnie zmierza to co sie obecnie dzieje.
Zmierza do opanowania epidemii. Tak się robiło od wieków.
Sa w tym wszystkim jedynie dwie logiczne mozliwosci, Jesli to powstaly naturalnie wirus, to nie mogl tak szybko mutowac i tym bardziej kazda mutacja nie mogla byc agresywna. Przy tym zrobienie szczepionki okazalo by sie niemozliwe.
Bzdura. Wirusy mutują bardzo szybko i bardzo często w agresywnym kierunku. Nie wiemy czy jest on sztuczny czy nie, ale to akurat żaden argument.
Co to zmienia w kwestii konieczności izolacji?
Jesli jednak powstal celowo w laboratoriach wychodowany, to moze miec kompletnie inne wlasciwosci i dzialanie wedlug projektu laboratorium, a tym samym szczepionka mogla byc juz gotowa zanim rozprzestrzeniono wirusa.
Powiedzmy że była. I co? Nie zdecydowali się zarobić, wypuszczając ją na rynek?
Poza tym oficjalnie wiadomo ze wirus byl we wloszech conajmniej pol roku wczesniej zanim powstala epidemia w Chinach.
"Wiadomo"? A kto wie i skąd?
Poza tym, nawet jakby - co to zmienia w kwestii środków ochrony?
W obu przypadkach ta sprawa strasznie smierdzi.
Sprawa może tak, ale akurat nie zastosowane (zresztą bardzo wstrzemięźliwie) metody ochrony przez zakażeniem.
I doprawdy, nic tu nie ma do rzeczy czy wirus jest sztuczny czy naturalny, czy wypuszczono go specjalnie czy przypadkowo itd.
Po co takie gadanie? Co to wnosi?

Dodano po 6 minutach 11 sekundach:
Logan pisze: 2020-12-17, 13:58
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 09:59 Oprzytomnieje z czego?
Pisz jaśniej.
Nie potrafię tego w skrócie wyjaśnić, mam na myśli konsumpcyjny, wygodny styl życia, w którym mam prawo do wszystkiego, nadrzędnym celem samozadowolenie, trwanie w nieświadomości i braku poczucia grzechu. Bogiem mamona, wszelkiego rodzaju przyjemności, a przy tym całkowita 'ślepota' na cierpienia i krzywdy ludzi, którzy są na marginesie systemu w jakim żyją ludzie. Ot co tak po krótce.

A piszę to szczególnie w kontekście koronawirusa, dzięki któremu 'władcy tego świata' grają na emocjach ludzi, strasząc i potęgując zagrożenie aby wzbudzić strach niezbędny do powiększenia swoich wpływów, władzy i kontroli.
Ja raczej widzę epidemię bezdennie głupich teorii spiskowych.
Owszem, zapewne kto może "gra na wirusie", ale akurat dla rządów jest niekorzystny, bo zwiększa prawdopodobieństwo zmiany w najbliższych wyborach.
Dla mnie raczej symbolem tego "wygodnego, konsumpcyjnego stylu życia" jest to, że dorośli ludzie, zamiast współdziałać przy opanowaniu epidemii, w wersji minimum starać się o tzw. dystans sanitarny, nie wytrzymują tego, że nie mogą iść do pubu czy kina i robią z tego powodu demonstracje. Albo snują w internecie spiskowe teorie wmawiając ludziom, że szczepionki służą do zniewalania ludzi, maseczki są symbolem niewolnictwa, wszystkiemu winne jest 5G a nie zaden wirus i tego rodzaju bzdury.
Że przeszkadzają w walce z epidemią, opowiadając chochoły jak to rzekomo "nie ma żadnej epidemii" (a niektórzy nawet, że nie ma żadnego wirusa).
Ludzie pragną chleba i igrzysk. Elity to wiedzą, dlatego dwoją się i troją, aby ludziom dogodzić w tych trudnych czasach. Nie robią to bynajmniej z troski ale z wyrachowania i chłodnej kalkulacji.
Jaaaasne. Przykładem "uwodzenia igrzyskami" są na przykład zarządzenia sanitarne, o dystancie, o zakazie widowisk i kin itd?
Ostatnio zmieniony 2020-12-17, 14:51 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-17, 15:38

Marek, starasz sie nie zauwazac zwiazku z wczesniej przygotowana szczepionka, a tym samym wychodowaniem tego wirusa i celowym jego rozprzestrzenieniem zakazajac i doprowadzajac do smierci wielu osob, z tym ze szczepionka skoro zrobiona, powinna byc sprzedana.
Skoro to wszystko byla by robota laboratoriow farmakologicznych, te wszelkie koszty zwiazane z odszkodowaniami dla rodzin zmarlych i zrujnowanej gospodarki jaak i leczenia chorych spadaja na taka firme i personalnie na osoby nia zarzadzajace.
Na miejscu wladz, zazadal bym wszelkiej dokumentacji nie tylko w kwestii samej szczepionki, ale i badan oraz doswiadczen nad wirusami grypy itp.
Co do obecnosci wirusa 6 mies. wczesniejprzed epidemia we wloszech to byly gdzies linki do tej sprawy.
Pamietam ze chodzilo o badania nad rakiem na sporej grupie ochotnikow z 13 rejonow wloch, ktorym wstrzykiwano jakies biomarkery, a pozniej pobierano krew do badania.
Wykozystano niedawno te probki krwi od tych ochotnikow do porownan i okazalo sie ze wiekszosc miala przeciwciala na covida, co swiadczy o tym ze juz wczesniej przed tymi badaniami przeszli zakazenie covidem,bo probki pobrano od nich pol roku przed wybuchem epidemii w Chinach.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1726
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Morkej » 2020-12-17, 15:49

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 14:50 dorośli ludzie, zamiast współdziałać przy opanowaniu epidemii, w wersji minimum starać się o tzw. dystans sanitarny, nie wytrzymują tego, że nie mogą iść do pubu czy kina i robią z tego powodu demonstracje.
Bo jest o co demonstrować. Są ludzie, którzy nie wygrają z własną psychiką i muszą wyjść z domu, aby spotkać się z innymi ludźmi. To jest normalne i zrozumiałe. Są przedsiębiorcy, którzy są zmuszeni zamknąć swoje działalności lub popełniają samobójstwa, bo zostali po prostu urobieni.
Ludzie mają prawo żądać od władz takiej drogi, aby dało się ten kryzys przejść w jak najmniej opłakanym stanie. To oczywiście musi działać w drugą stronę, ale w tej chwili rozumiem rozgoryczenie ludzi działaniami rządu.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/J ... amobojstwo
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 14:50 Albo snują w internecie spiskowe teorie wmawiając ludziom, że szczepionki służą do zniewalania ludzi
Jest powód do zmartwień na temat tej konkretnej szczepionki. W moim przypadku prawdopodobieństwo bezpieczeństwa zachorowania na wirusa jest większe niż przyjęcie zrobionego pośpiesznie produktu. W dodatku na wielu płaszczyznach jeszcze nie do końca jest pewne w jaki sposób może zareagować ta szczepionka.
I oczywiście sugerowanie, że ludzie zaszczepieni będą zwalniani z pewnych restrykcji, a ci drudzy niekoniecznie. Tutaj też nie ma się co dziwić o strach i zastanowienie.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 14:50 maseczki są symbolem niewolnictwa
Ja sam nie sprzeciwiam się zakładnia maseczek w miejscach publicznych lub po prostu idąc miastem, gdzie napotykasz zdecydowanie więcej osób. Jednak absurdalnym dla mnie jest nakładanie obowiązku jej zakładania pod groźbą kary finansowej w miejscach, gdzie nie ma opcji byś kogoś narażał na ewentualne zarażenie, np. wychodząc z psem do parku w którym nie ma za wiele ludzi. W takim wypadku jest to swoisty symbol niewolnictwa owiany absurdem.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-17, 16:14

wysiadam :)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-17, 19:12

Nie wysiadaj jeszcze, poczekaj na efekty szczepienia, bo to bedzie lepsze od referendum na temat praworzadnosci wladz i zaufania spoleczenstwa do ich decyzji i sposobu rzadzenia. Naukowcy i wielu lekarzy na start pojdzie z torbami.
Jak nie bedzie wiecej niz 50 % chetnych do dobrowolnego szczepienia, to wladze natychmiast powinny zorganizowac wybory nowego rzadu, bo innaczej beda rozroby i to nie tylko w Polsce, ale wszedzie gdzie ta panika dala sie ludziom we znaki.
A jeszcze gorszy scenariusz bedzie jak zaczna szczepic przymusowo, to bedziesz musial uciekac z domu z rodzina.
Ostatnio zmieniony 2020-12-17, 19:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ