odloty z epidemia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Dezerter » 2020-04-11, 17:06

Marku - generalnie zgoda. Ale rządzący to mają być mądrzy ludzie, mądrzejszy od nas i bardziej przewidujący. Ja już od tygodnia powtarzam, że przeginają z ograniczeniami i że ludzie tego (na dłuższą metę ) nie zniosą i oczywiście , niestety miałem rację - punkt krytyczny został przekroczony i to wiem dokładnie kiedy i czym:
- zakaz wstępu do lasu (i to nie z powodu suszy- był wcześniej z powodu wirusa)
- mąż z żoną , narzeczony z narzeczoną nie mogę iść razem po ulicy
- zakaz spotkań rodzinnych jak podałem wyżej
- zakaz mycia samochodu w myjniach samoobsługowych
- 5 osób w kościele (w katedrze, w bazylice :-o )
Za takie jw głupie zrządzenia, władza teraz płaci i zbiera hejt - ale każdy mądry człowiek wie, że za głupotę trzeba płacić.
Ja samochód umyłem, w lesie byłem (Józku bracie mój :ymhug: ) Józka nie spotkałem, nikogo nie spotkałem :!: - jakie cudne kwiatki kwitną, z żoną chodzimy blisko siebie jak zawsze, a jak ktoś z rodziny (niezaproszony) mnie odwiedzi, to na pewno go przyjmę i zadbam o dezynfekcję spirytusem 65% i nie tylko ;)
... a jak policja zapuka to po prostu nie otworzę :!:

Ps
piszmy bez emocji i z kulturą, bo inaczej policja forumowa zamknie nam wątek B-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-04-11, 17:37

Dezerter, ja samochodu nie mylem, zwlaszcza w srodku, z uwagi na ryzyko skazenia srodowiska. ;)
Duzo pale i czasem sam poczuje smorod z samochodu.
Spirytus kupilem i nawet udalo mi sie na Ebayu kupic 50 szt maseczek chirurgicznych, ktore dotarly w czwartek.
Przygotowany jestem na odwiedziny i uzbrojony po zeby. A dla strachliwych mam w ofercie maske z wielozadaniowym wkladem z filtrem weglowym i w komplecie wedkarskie OP1. ;)
Zastanawiam sie czy nie lepiej tego filtra uzyc do odkazania tanszego alkocholu. ;) Jak myslisz, zatrzyma te swinstwa ktorym go skazaja?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Andej » 2020-04-11, 19:17

Dezerter pisze: 2020-04-11, 17:06 ... punkt krytyczny został przekroczony i to wiem dokładnie kiedy i czym:
- zakaz wstępu do lasu (i to nie z powodu suszy- był wcześniej z powodu wirusa)
- mąż z żoną , narzeczony z narzeczoną nie mogę iść razem po ulicy
- zakaz spotkań rodzinnych jak podałem wyżej
- zakaz mycia samochodu w myjniach samoobsługowych
- 5 osób w kościele (w katedrze, w bazylice :-o )
Za takie jw głupie zrządzenia, władza teraz płaci i zbiera hejt - ...
W zasadzie się zgadzam. Ale tylko w zasadzie. Najpierw też tak uważałem, ale po rozmowach z ludźmi zmieniłem nieco zdanie.
1. Las - mieszkam w lesie. Widziałem miejsca biwaków, ognisk. Zakaz ogólny, bo jak egzekwować, gdy ludzie się umówią gdzieś na oddalonej polanie. Każdy osobo przyjdzie.
Obawiałem się, że ludzie tłumnie będą podążać tylko wyznaczonymi leśnymi ulicami. Zamiast rozproszyć się po lesie. Ale dziś, w ciągu ponad 1,h spotkałem jedną osobę z psami, dwóch pieszych, jednego rowerzystę i grupkę 5 osobową. Nie ma zagrożenie, bo nie ma tłoku.
Poza tym, jest zakaz wychodzenia z domów, bez konkretnej potrzeby. A skoro nie można wychodzić z domu, do nie można i do lasu.
Uznałem, że zakaz słuszny, jak konsekwencja ogólnego zakazu wychodzenia z domu.
2. Mąż z żoną - istotnie, to śmieszne. Nie ma sensu dopóki nie rozpatruje się tego, jako dawanie przykładu innym. Ludzie nie wiedzą, czy obcy się spotkali, czy rodzina. To jest dawaniem przykładu innym. Katoliccy małżonkowie powinni zachowywać odstęp w miejscach publicznych, aby dawać dobry przykład. W miejscach odludnych nie ma takiego imperatywu, jeśli nikt nie widzi.
3. Spotkanie rodzinne - spotkanie osób, które nie widują się na co dzień, zawsze stanowią ryzyko. Zwłaszcza, gdy ktoś skądś musi przyjechać. Np. z innego miasta. Im więcej osób zebranych, tym większe żniwo może być.
4. Myjnia - dotyczy tylko prywatnych, które nie muszą być pieszczone i lśniące. Uważam, że przy zachowaniu odległości, powinno być jak w sklepie. Ale gdyby tu złagodzić, to pojawiłyby się setki podobnych pomysłów. Dlatego, choć nielogiczne, warto zakaz utrzymać.
5. Kościół - czysta głupota. Ale intencją obrona Kościoła. Wyobrażacie siebie, co by się stało, gdyby w kilku kościołach ludzie się pozarażali? Wyobrażacie sobie jak rozpętałaby się antykościelna burza? Wściekłe ataki ludzi Biedronie, Spurek, Jachiry, Śmieszka, Trzaskowskiego i wielu innych. Dla dobra Kościoła należy w kościołach utrzymywać surowszy reżim, niż gdzie indziej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-04-11, 20:08

Andej, w UK ludzie chodzac po parkach czy lasach po prostu nie wchodza na waska sciezke gdzie widza ze ktos inny nia idzie, a jak juz na takiej sie znajda to obchodza sie z daleka.
Wiekszosci wystarczy przypomnienie o zarzadzeniach i nie potrzebna zaraz interwencja Policji czy mandaty.
Wiem tez ze Policjanci niektorzy maja po prostu zadziorny charakter i po prostu pokazuja co to nie oni i ze maja wladze.
Samo takie agresywne podejscie policjantow powoduje sytuacje gorsza i bardziej ryzykowna pod wzgledem zakazenia, niz sytuacja w ktorej interweniuja.
To tak jakby chcieli zlapac przestepce nie pozwalajac mu wyjsc z rwacej rzeki, by im nie uciekl, w koncu sie utopi. tak samo wygladaja te agresywne interwencje.
Zdenerwowany czlowiek moze zrobic cos glupiego, a oni tylko na to licza by miec powod ze to stawial opor, ze pyskowal, ze to ze tamto, byle tylko miec pretekst by pokazac ze mieli racje by interweniowac.
W Polsce to chyba rzadkosc spotkac Policjanta, ktory potrafi robic to co do niego nalezy i ludzie sie usmiechaja zyczliwie i posluchaja o co prosi i co mowi, Tak, prosi, bo tylko tonem prosby mozna zapobiec przykrosciom, glupotom i eskalacjom zatargow. Uzycie wladzy powinno byc ograniczone do wyjatkowo trudnych sytuacji, gdzie ktos jeden rozsadny musi zdecydowac co zrobic by nie doszlo do tragedii.

Dodano po 13 minutach 7 sekundach:
A tak przy okazji, choc niie pasujace do odlotow, najnowsze wiadomosci na temat wirusa, ktory mutowal i sa jego 3 rozne wersje.
Jak podaja najgorasza wersja trafila do polnocnych wloch i dlatego tam skutki sa inne niz w reszcie europy. najgorsze sa typ A i typ C, a jak widac z mapek to wiekszosc poza Wlochami zainfekowana jest lagodniejszym wirusem typu B.
Badania genetyczne wirosow przeprowadzono pierwszy raz na bazie podobnych badan zwiazanych z badaniem genetycznym rozprzestrzenianiem sie ras ludzi na swiecie. Uzyto probek wirusow z roznych rejonow zakazen, by sprawdzic skad pochodzi zrodlo, i okazuje sie ze zrodel jest tak naprawde kilka, w praktycznie tym samym czasie.
Mapki pokazuja trasy lotow roznych wersji tego wirusa, a co najciekawsze to wlasnie te mapki sa dziwnie zbiezne z mapami tras lotow samolotow pasazerskich.
Moze to tez jest odlot-przylot wirusow.

https://metro.co.uk/2020/04/10/coronavi ... -12536852/
Ostatnio zmieniony 2020-04-11, 20:17 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Biserica Dumnezeu

Re: odloty z epidemia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-11, 23:07

Oj panie, co tu sie dzieje ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Dezerter » 2020-04-12, 19:52

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-04-11, 23:07 Oj panie, co tu sie dzieje ...
... odloty w Kawiarence ;) :p :-h
czasami trzeba by nie odlecieć
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Wiesława » 2020-04-12, 20:26

Odlot będzie od czwartku, kiedy wszystkich nas zamaskują. Nie wiem po co. A elita może się i zgromadzać, i bez masek i...szkoda słów. Popis, który dali w rocznicę wypadku smoleńskiego to szczyt hipokryzji tego rządu-nierządu.

Biserica Dumnezeu

Re: odloty z epidemia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-13, 19:36

Tak. PiS prowadzi kraj upadku. Bo cala nadzieja w PO - idzmy za rada doktor Ewy Kopacz i po prostu zacznijmy rzucac kamyczkami w koronowirusa, a on po prostu sobie pojdzie gdzie pieprz rosnie. Acha - kamyczki nalezy przed uzyciem wydezynfekowac.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Andej » 2020-04-13, 19:49

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-04-13, 19:36 Tak. PiS prowadzi kraj upadku. Bo cala nadzieja w PO - idzmy za rada doktor Ewy Kopacz i po prostu zacznijmy rzucac kamyczkami w koronowirusa, a on po prostu sobie pojdzie gdzie pieprz rosnie. Acha - kamyczki nalezy przed uzyciem wydezynfekowac.
Nie masz racji. Teraz jest XXI wiek. Nikt nie uwierzy w skuteczność tej metody. Nie kamieniami, trzeba użyć broni palnej. Najlepiej czarnoprochowej, gdyż nie wymaga zezwolenia. I ładować sterylnym śrutem. Lepsze byłyby shotgun'y. Natomiast w skali państwa pomogłyby bomby kasetowe.

Przyznam się do własnej metody. A nawet dwóch. Pokazałem psu zdjęcie koronawirusa i kazałem, aby odpędzał każdego, jak tylko zobaczy. Drugim sposobem jest powieszenie na płocie kartki zabraniającej wirusowi przekraczanie granicy. I już śpię spokojnie. Chyba, że pies zaczyna ujadać, wtedy biorę rewolwer pneumatyczny i wypatruję wirusa.

PS. Wczoraj wyobraziłem sobie, co by było, gdyby Kopaczowa rządziła. I przypomniała mi się epidemia, w trakcie której tamtej ekipie nie udało się kupić szczepionek. Nie zdążyli. Ale później ogłosili wspaniały sukces, epidemia nie rozwinęła się na przewidywaną skalę. W Tuskolandii trzeba by było wszystkie parki pozamieniać na cmentarze. Osłabłem z wrażenia, że mogło tak być.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Wiesława » 2020-04-13, 20:02

Czy zawsze mamy i będziemy mieć wybór między złem i większym złem?
Wszyscy dotąd nami rządzący są siebie warci i grają w tej samej drużynie. Przez 30 lat jedynie nazwy partii i stołki się zmieniały.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: sądzony » 2020-04-13, 20:13

Zgadzam się z przedmówczynią. Polityk to jeszcze starszy zawód świata.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: odloty z epidemia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-13, 22:14

Tacy madrzy jestescie? To wezmijcie sie za organizowanie polityki ( czyli zarzadazania spolecznoscia ).

Ps: Andeju - pani Kopacz jest lekarzem. Nie sprzeczaj sie ze "specjalistka" wydzialu kamyczkologii w instytucie zwalczania tego i owego.
Ostatnio zmieniony 2020-04-13, 22:20 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19047
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2619 times
Been thanked: 4631 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-13, 22:29

Wiesława pisze: 2020-04-12, 20:26 Odlot będzie od czwartku, kiedy wszystkich nas zamaskują. Nie wiem po co.
Myślę, że nietrudno dojść, dlaczego.
Okazuje się, że wirus dłużej utrzymuje się w powietrzu, niż myslano jeszcze 2-3 tygodnie temu.
Oczywiście maska na ulicy chroni innych, a nie osobę "zamaskowaną".
A elita może się i zgromadzać, i bez masek i...szkoda słów. Popis, który dali w rocznicę wypadku smoleńskiego to szczyt hipokryzji tego rządu-nierządu.
To było wyjątkowo głupie. I myślę, że będzie kosztowne przy wyborach. Ale nawet nie chodzi o wybory - spowodowało poważne szkody w dyscyplinie społecznej.

Nie zmienia to faktu, że powinniśmy dziękować Bogu że mamy w tej chwili ten rząd. Przy poprzednim byłaby katastrofa. Ci sobie w sumie - mimo błędów - radzą nadspodziewanie dobrze.
Wiesława pisze: 2020-04-13, 20:02 Czy zawsze mamy i będziemy mieć wybór między złem i większym złem?
Racja, to jest tragedia - nieodłączna niestety od demokracji. Zazwyczaj mamy własnie taki wybór. Albo raczej między tymi, których mamy za zło i tymi, z których "tylko" nie jesteśmy zadowoleni.
Bardzo mnie boli brak reakcji PiS na zabijanie nienarodzonych tylko dlatego, że mają jeden gen więcej. Ale mam świadomość, że gdyby wygrała KO lub lewica, zwiększyli by jeszcze przyzwolenie na te zbrodnie na najsłabszych.
Wszyscy dotąd nami rządzący są siebie warci i grają w tej samej drużynie. Przez 30 lat jedynie nazwy partii i stołki się zmieniały.
To trochę zbyt "łatwa" i wg mnie powierzchowna opinia. Nie jestem zadowolony z żadnego dotychczasowego rządu, ale daleko mi do poglądu, że wszystkie są równie złe. Z całą pewnością nie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: sądzony » 2020-04-13, 22:39

Nie bierzemy się za coś co nie ma racji bytu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: odloty z epidemia

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-13, 23:03

Co nie ma racji bytu?

ODPOWIEDZ