odloty z epidemia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Dezerter » 2020-12-17, 19:59

Kochani - każdy ma trochę racji, ... tak przemyślałem to
jestem przedsiębiorcą, moja praca polega na jeżdżeniu po firmach i kontaktach z pracownikami w sposób bezpośredni i bez chowania dystansu, nawet 1 cm, w dobrze rozumianej odpowiedzialności i trosce o siebie, rodzinę i innych dbam by się nie zarazić i nie być powodem kłopotów zdrowotnych u innych. Jak na razie nikt z mojej ekipy się nie zaraził, a problem jest poważny, wiem bo spotykam tych co chorowali i znam relację z pierwszej ręki od wielu.
Nie boję się Covida, ale podchodzę do pandemii w sposób poważny i odpowiedzialny i tak powinien się zachowywać - moim zdaniem - każdy, kto świadomie przyznaje się do bycia homo sapiens.

Jozku - anarchista z ciebie ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-18, 01:38

Dez, cus ci sie panocku pokielbasilo, bo ja tylko ostrzegam przed anarchistami i okolicznosciami ktore moga prowadzic do anarchii. ;)
Na wszelki wypadek przygotowuje 3,5 tonowe autko z napedem na 4 kopyta, by moc wrocic do Polski jak drogi beda zablokowane. ;)
Ostatnio zmieniony 2020-12-18, 01:46 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Dezerter » 2020-12-18, 17:56

Będziesz taranował B-) i się przebijał - no anarchy in UK normalnie, albo odloty jakieś epidemiczne
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-19, 00:32

Dezerter pisze: 2020-12-18, 17:56 Będziesz taranował B-) i się przebijał - no anarchy in UK normalnie, albo odloty jakieś epidemiczne
Nie, no nie bede niszczyl przyrody ;), a po drodze trzeba sie przespac, rozpakowac kuchnie polowa, namiot, rozwinac wedki, ponton, itp. ;)
Bez napedu na 4 kopyta nie dal bym rady. ;)
Martwie sie tylko czy ryby tez nie zaczna panikowac i nie pouciekaja z rzek. Moze jak zobacza mnie w masce i neoprenowym kombinezonie to sie uspokoja. ;)
A na przynete bede uzywal stare szczepionki. ;) A moze lepiej jakies muchy mutanty? ;)
Ostatnio zmieniony 2020-12-19, 00:34 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Logan » 2020-12-19, 06:53

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 14:50 Ja raczej widzę epidemię bezdennie głupich teorii spiskowych.
Owszem, zapewne kto może "gra na wirusie", ale akurat dla rządów jest niekorzystny, bo zwiększa prawdopodobieństwo zmiany w najbliższych wyborach.
Władza i politycy są na pierwszym miejscu jako osoby grające na wirusie, sterując emocjami poprzez media zarządzają tłumem. Czerpią z tego ogromne korzyści niemalże w całej europie wprowadzane są mechanizmy prawne umacniające kontrolę nad obywatelem. Raz odebrane prawa nie zostaną przywrócone dobrowolnie.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 14:50 Dla mnie raczej symbolem tego "wygodnego, konsumpcyjnego stylu życia" jest to, że dorośli ludzie, zamiast współdziałać przy opanowaniu epidemii, w wersji minimum starać się o tzw. dystans sanitarny, nie wytrzymują tego, że nie mogą iść do pubu czy kina i robią z tego powodu demonstracje.
Większość ludzi przestrzega obostrzeń i podchodzi do tego na poważnie. To co mówisz jest marzeniem rządów na całym świecie, a jest nim tresowanie społeczeństwa poprzez strach.

Już nie masz prawa by czegoś żądać masz być cicho, przestrzegać bzdurnych często nielogicznych obostrzeń, najlepiej praca - zakupy minimum - siedź w domu i nie wychodź. Na całym świecie testowane były reakcje społeczeństw, często lokalnych za pomocą niekiedy drakońskich sposobów walki z epidemią.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 14:50 Albo snują w internecie spiskowe teorie wmawiając ludziom, że szczepionki służą do zniewalania ludzi, maseczki są symbolem niewolnictwa.
Sam czytałem jeszcze z początków epidemii rewelacje autorytetów pokroju Gates'a mówiącym o jakichś elektronicznych certyfikatach szczepiennych koniecznych do podróży samolotem, komunikacji publicznej, wizycie w urzędach. Pod płaszczykiem epidemii oficjele chcą w pełni kontrolować obywatela.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-17, 14:50 Jaaaasne. Przykładem "uwodzenia igrzyskami" są na przykład zarządzenia sanitarne, o dystancie, o zakazie widowisk i kin itd?
Zaskakuje mnie twoja znajomość rzeczywistości. Mam na myśli powszechne psucie waluty, poprzez dodruk pustego pieniądza. Ten dodruk eksplodował podczas wprowadzenia pierwszych obostrzeń. Prowadzenie polityki zerowych stóp, które długofalowo są katastrofą, a do tego QE Infinity jak i zadłużenie na każdym poziomie krajowym, korporacyjnym indywidualnym. Wszystko to powoduje, że cała gospodarka uzależniona jest od kredytu, jak narkoman od narkotyku.
Cała światowa gospodarka jest na równi pochyłej, obecna polityka monetarna zaprowadzi cały świat do ruiny ekonomicznej, bezrobocia, powszechnej nędzy, wysokiej inflacji. I to nie są teorie spiskowe, pisane o tym są książki, mówią o tym autorytety w dziedzinie ekonomii.

@ Marek_Piotrowski Te procesy o których wspomniałem trwają już wielu lat, a pandemia przyspieszyła te procesy w drastycznym tempie.
Wierz sobie lub nie, ale globalne elity marzą o świecie bez granic, bez barier, gdzie panuje prawo, dostęp do podstawowych dóbr jest powszechny, gdzie każdy ziemianin ma 'opiekę' ze strony państw narodowych.

Kto rządzi przepływem pieniądza, ten jest panem świata. Dlatego likwidacja gotówki jest niezwykle potrzebna, aby stworzyć ponadnarodowe struktury, które będą kontrolować państwa narodowe. Takie rzeczy już obecnie trwają przykładem jest szantażowanie polski przez KE. Dopóki polska ma kontrolę nad walutą jesteśmy bezpieczni, ale gdy wszystko będzie częścią jednego systemu elektronicznego przepływu wszelkiego rodzaju pieniądza stracimy po części suwerenność i będziemy musieli respektować prawa narzucone z góry, aby móc uczestniczyć w nowym systemie.

To co napisałem, że ludzie śpią, nie miałem na myśli koronawirusa(wirus ten jest i jest groźny). Miałem na myśli życie w grzechu i wodzenie za nos przez szatana nie tylko jednostek ale już i całych społeczeństw. Przykładem jednym z wielu na świecie jest domaganie się aborcji na życzenie, już w formie publicznych manifestacji w polsce.

Ludzie nie wierzą w istnienie ani Boga ani zła osobowego i podążają antydekalogiem. Dlatego to zło nabiera coraz większych rozmiarów, ukrywa się w cieniu, w mrokach, przeprowadza tajemne działania i realizuje budzące grozę plany. Zło spowija świat gęstymi ołowianymi chmurami. Im mniej Boga w sercach ludzi tym potężniejsze moce piekła na ziemi. Stąd pisze w kontekście koronawirusa, ponieważ pod płaszczykiem epidemii sługusy złego zawłaszczają wolność obywateli i budują swój totalitarny reżim, oferując światu pozorny pokój. To by się nie działo gdyby społeczeństwa pokładały nadzieję w Bogu, a nie w tym co oferuje szatan.
Ostatnio zmieniony 2020-12-19, 08:10 przez Logan, łącznie zmieniany 5 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: odloty z epidemia

Post autor: Dezerter » 2020-12-19, 10:28

Logan - o szóstej rano taki post - no szacun dla Ciebie! Widzę z niego, że sporo rozumiesz z tego co się dzieje na świecie, dla mnie i myślę, że i dla Marka wolność jest jednym z najważniejszych praw, których odebrać sobie nie pozwolimy i wówczas zaprotestujemy
ale dopiero wówczas, jak rządzący (obojętnie kto to będzie PIS, PO, czy SLD) zaczną robić rzeczy nieuzasadnione i nie mające na celu troskę o zdrowie i życie, by wrócić do pandemii.

Ps
Chętnie w poważniejszym miejscu i wątku podyskutowałbym z tobą i innymi na temat stanu świata i dokąd on zmierza, tak globalnie.
Ostatnio zmieniony 2020-12-19, 10:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-19, 10:41

Dezerter pisze: 2020-12-19, 10:28 Logan - o szóstej rano taki post - no szacun dla Ciebie! Widzę z niego, że sporo rozumiesz z tego co się dzieje na świecie, dla mnie i myślę, że i dla Marka wolność jest jednym z najważniejszych praw, których odebrać sobie nie pozwolimy i wówczas zaprotestujemy
ale dopiero wówczas, jak rządzący (obojętnie kto to będzie PIS, PO, czy SLD) zaczną robić rzeczy nieuzasadnione i nie mające na celu troskę o zdrowie i życie, by wrócić do pandemii.

Ps
Chętnie w poważniejszym miejscu i wątku podyskutowałbym z tobą i innymi na temat stanu świata i dokąd on zmierza, tak globalnie.
A to moj watek jest dla ciebie niepowazny? :((
Satyra mozna wiecej powiedziec niz na powaznie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-21, 20:29

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... c,79cfc278

"W procesie badań klinicznych nad szczepionką wzięło udział łącznie około 44 tys. osób. Połowa otrzymała szczepionkę, a połowa placebo. Uczestnicy nie wiedzieli, do której z tych dwóch grup należą.

Jak podała EMA, skuteczność stwierdzono u ponad 36 tys. osób w wieku od 16 lat (w tym osób powyżej 75. roku życia), u których nie stwierdzono objawów wcześniejszego zakażenia. Badanie wykazało 95-proc. redukcję liczby objawowych przypadków Covid-19 u osób, które otrzymały szczepionkę (osiem przypadków z 18 198 miało objawy Covid-19) w porównaniu z osobami, które otrzymały placebo (162 przypadków z 18 325 miało objawy COVID-19).

Szefowa komisji ds. bezpieczeństwa EMA Sabine Straus zaznaczyła, że w wyniku przeprowadzonych badań ustalono, że osoba, której będzie podana szczepionka, powinna zostać pod obserwacją 15 minut po jej otrzymaniu."

Czy ci ludzie nazywajacy sie naukowcami potrafia liczyc?
Jak im wyszlo ze skutecznosc szczepionki wyszla im u 36 tys. osob bioracych udzial w testach, skoro w testach bralo udzial 44 tys. a tylko polowa dostala rzeczywista szczepionke, a druga polowa placebo?
To jakas kosmiczna, czy moze kwantowa matematyka, bo ja jej nie pojmuje. Jak wsrod 22 tys. ktorzy dostali rzeczywista szczepionke, a nie placebo, moglo byc 36 tys osob?
Pomozcie, bo chyba musze wrocic do podstawowki, albo trzeba by tych naukowcow pozamykac w oddzielnych pokojach bez klamek, by nie tylko spoleczenstwom, ale i sobie samym krzywdy nie zrobili. ;)
Ostatnio zmieniony 2020-12-21, 20:40 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-22, 06:20

https://tenpoznan.pl/wchodza-nowe-obost ... -dotyczyc/
"Jak się nieoficjalnie dowiedziała Wirtualna Polska, ma być także wprowadzony zakaz wyjazdów na Sylwestra – będzie można imprezę zorganizować u siebie w domu, ale do 5 osób".

Ciekawe co maja zrobic rodziny wielodzietne, albo mieszkajace razem z rodzicami, dziadkami, itp.
Pewnie na swieta czy sylwestra beda musieli babcie na korytarz, albo na balkon wystawic. :-o
Pewnie jak bedzie miala maske to nie zachoruje.
Ostatnio zmieniony 2020-12-22, 06:25 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-22, 06:27

Józek, jak już czytasz to czytaj całość i nie wp najlepiej: 5 osób spoza gospodarstwa domowego. Jeśli w jednym gospodarstwie mieszka 15 osób, to na sylwestra może tam być 20 osób. I ta restrykcja jest już od jakiegoś czasu, o ile się orientuję.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-22, 06:38

Ktokolwiek tego by nie pisal w srodkach masowego przekazu, to ma obowiazek podawac zrozumiale wszelkie informacje.
Tak wlasnie jak sama widzisz, powstala panika.
W tym artykule troche dalej pisza " W obostrzeniach chodzi o to, żeby w domach podczas świąt, Sylwestra i ferii pozostało jak najwięcej osób ze względu na bardzo dużo przypadków zgonów, jakie odnotowują służby w ostatnich miesiącach."
Wiec same sprzecznosci i bzdury. Z drugiej strony, ciekawe co wladze na ten czas nakazu pozostawania w domach zrobia z bezdomnymi?
I nie chodzi tu o czytanie tej czy innej gazety czy innych mediow, tylko o to ze nie tylko swiadczy to o tym ze idioci to pisza w tych mediach,ale jest to dzialanie szkodliwe spolecznie i powinno byc surowo karane.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-22, 10:29

I naprawdę dopiero teraz dowiedziałeś się, że media pokroju Wp, Onet nadają się do śmietnika?
Piszą to, co się kilka, a że lemingi nie weryfikują, to wychodzi jak wychodzi. Tylko miałam wrażenie, że to powszechnie znany fakt, że WP to nie jest źródło informacji, a nie wiedzą tajemna.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: Jozek » 2020-12-22, 12:22

wiec takie media nie powinny nigdy dostac licencji. No chyba ze wladzy zalezy na wprowadzaniu zamieszania.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: sądzony » 2020-12-22, 12:27

a to są jakieś rzetelne media?
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: odloty z epidemia

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-22, 13:13

Kikś.

A tak serio, jeśli czytasz o czymś, co wydał rząd, czytasz na govie. Jeśli czytasz o rozporządzeniu ministra zdrowia, czytasz na govie albo na stronie ministra zdrowia na tt, czy FB. Po prostu jeśli jest jakaś oficjalna strona osoby, której dotyczy informacja, czy coś takiego, to z niej korzystasz.
Trzeba starać się dotrzeć to pierwotnego źródła. Raz TVP info bodajże zrobiło cały segment na podstawie jednego fake'a z tt...
Jeśli jest jakaś informacja, która Cię zaciekawi, czytasz o niej w kilku niezależnych od siebie mediach, najlepiej po różnych stronach barykady (np. w mediach prawicowych i później w jakiś lewicowych), a następnie wyciągasz stamtąd punkty wspólne, zastanawiasz się, kto ma lepszą argumentację w konkretnych punktach itd.
Chociaż rzeczy pokroju pudełka, wp wolę omijać całkowicie ;)

ODPOWIEDZ