wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-24, 15:55

Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-24, 21:35

Choć osobiście nie mam jeszcze możliwości oddania swojego głosu to jednak staram się w jakiś sposób wesprzeć swojego kandydata. Jeżeli nadarzy się okazja to podejmuję próbę merytorycznej rozmowy i przekonania do wyboru większego dobra.

Jako konserwatysta uważam, że Polacy powinni mieć wybór kandydata z poza układu dwupartyjnego jakim jest PiS-PO, możliwość oddania głosu na kandydata z realnej prawicy. Dzisiaj PiS proponuje nam kiełbasę wyborczą jaką jest bon turystyczny, który skończy się większą inflacją i kolejnym skokiem cen w sklepach. Ludzie niestety wolą pieniądze zamiast odetchnienia podatkowego. Po prostu to się lepiej ludziom wciska.

Niewątpliwie duży wpływ u mnie mają kwestie światopoglądowe. Staram się żyć jako katolik, choć jest to bardzo trudne w takim okresie wiekowym jakim aktualnie jestem. Ale zdecydowanie nie mógłbym (gdybym mógł) zagłosować na kandydata, który popiera rzeczy sprzeczne z nauką Kościoła.
Popieram Krzysztofa Bosaka ponieważ jego poglądy, spośród wszystkich innych kandydatów są mi najbliższe (można tu jeszcze dodać Stanisława Żółtka). Choć zdecydowanie nie jest to kandydat idealny to jego program i poglądy zdecydowały o poparciu go przeze mnie.

Zdecydowanie wolę prezydenta, który promuje prawdziwe katolickie wartości i ma zamiar nie przepuścić żadnej ustawy wprowadzającej i podwyższającej podatki. Bo pamiętajmy, że prezydent tak naprawdę wiele nie może, dlatego programy wielu kandydatów są nie realne jeśli nie ma się większości w sejmie.

A zatem kończąc. Cóż, chciałbym aby jak najwięcej osób zagłosowało na Krzysztofa Bosaka, ale oczywiście jest to wasz wybór i sami powinniście zadecydować. Jadnak bardzo was proszę, naprawdę zagłębcie się choć troszkę w historię i program wszystkich kandydatów, by wybrać faktycznie mądrze i świadomie. Aby nie był to wybór między "większym a mniejszym" złem, bo kandydat fajnie mówi i ładnie wygląda, bo jeden chce dać więcej pieniędzy od drugiego. Wybory nie są co miesiąc, więc nic nie stracicie spędzając parę godzin poznając kandydatów, a możecie zmienić tym wyborem Polskę.
Nawet wybierając kandydata, który według mediów nie ma szans.

#Bosak2020
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 08:54

@Morkej cieszę się że akurat tego kandydata uważasz za godnego uwagi :) bo wg mnie faktycznie z dostępnych to tylko A.Duda i K.Bosak spełniają minimalne wymogi moralne aby na nich głosować.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-25, 11:01

W polityce sprawa jest podobnie jak w armii: nie jest rozsadne zabierac poparcia tej opcji, ktory moze osiagnac jakis wplyw, nawet jesli nie jest to opcja najlepsza. Bosak to taki spadochroniarz - fakt: jednostki spadochronowe sa skuteczne do pewnych dzialan, ale tylko do pewnych: w starciu frontow armijnych moga byc tylko wsparciem, a nie formacja przelamujaca.
Duda moze kolejny raz przelamac antychrzescijanskie formacje - glosowanie na Bosaka to oslabianie Dudy i glosy zmarnowane na opcje bez szans.
Polityka to nie wyklad moralno-etyczny, ale sposob skutecznego sprawowania rzadow wedlug pewnych idei.
W tej chwili chodzi o to, aby skutecznie ( na miare mozliwosci ) osiagnac mozliwosc sprawowania rzadow najbardziej zblizonych do ideii chrzescijanskich.
Dlatego kazdy glos na Dude zbiza ku temu, kazdy glos na kogo innegooddala od tego. I nie swiadczy o zbytniej madrosci politycznej.
Chyba ze chcemy wsparcia opozycji (tatalnej anarchi )

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 11:31

czuć wojskowego ;) wg mnie Duda nie ma szans na wygranie w pierwszej turze, więc nie ma czegoś takiego jak głos zmarnowany w pierwszej turze. Każdy głos pokazuje pewne preferencje wyborców i jest pewną informacją dla polityków jakie są nastroje i oczekiwania społeczne. Ankiet i sondaże to tylko wyrywkowe badanie, nie mówiąc już o tym że nie koniecznie ludzie prawdę mówią w ankietach... ;) a głos wyborczy to konkretna informacja.
Stąd uważam że głosowanie na któregokolwiek kandydata w pierwszej turze raczej bym traktował jako 'rozpoznanie walką' żeby się trzymać terminologii wojskowej ;) i tak główna bitwa rozegra się w drugiej turze.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-25, 11:38

@Biserica Dumnezeu Pamiętasz może wybory prezydenckie w 1990? Też stawiano na dwóch kandydatów: L.Wałęsa i T. Mazowiecki, ale niespodziewanie w II turze znalazł się Tymiński, który miał naprawdę małe szanse w sondażach. Fakt że przegrał, ale nic nie jest nie możliwe.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-25, 11:01 Duda moze kolejny raz przelamac antychrzescijanskie formacje
Co masz na myśli? Jeżeli chodzi o, np. LGBT to nic się nie zmieniło.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-25, 11:01 glosowanie na Bosaka to oslabianie Dudy i glosy zmarnowane na opcje bez szans.
Patrz na początek. Pamiętaj, że nawet jeśli zwycięstwo Bosaka nie wchodzi w grę, to jego wysoka pozycja w wyborach doda "siłę" dla jego partii. Fakt, że zagłosuje na niego więcej osób niż na Konfederacje może w przyszłości zaowocować większą liczbą posłów i większą możliwością oddziaływania na politykę.

Swoją drogą masz rację, Duda faktycznie prezentuje się jako katolik i mówi o ideach chrześcijańskich. Niemniej jednak nie ma to pokrycia z rzeczywistością. Jest to zwykłe granie na emocjach i uczuciach katolików.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-25, 11:01 Chyba ze chcemy wsparcia opozycji (tatalnej anarchi )
Konfederacja - najmniej demokratyczna partia w Polsce ;)
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-06-25, 11:42

@Morkej, a jeżeli jestem przeciwna nacjonalizmowi, to głosowanie na Bosaka ma sens? Pytam poważnie, bo widzę, że wiesz, o czym piszesz, a rozważam oddanie głosu na tego kandydata.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-25, 12:00

@Konwalia Wiem o co Ci chodzi, również nie jestem wielbicielem nacjonalizmu i miałem podobne wątpliwości. A miałem je ponieważ dziś niekoniecznie dobrze się to słowo nam kojarzy. Kwestia zbadania kandydata. Zobacz, że jego partia składa się z różnych osób o różnych poglądach prawicowych. Większość nie uważa się za nacjonalistów. Jednak ich wszystkich łączą podobne wartości: konserwatyzm, tradycjonalizm, patriotyzm.
Jeżeli te czy podobne wartości są Ci bliskie to nie widzę powodu by nie oddawać głosu na kogoś kto głosi podobne idee.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Tek de Cart » 2020-06-25, 12:01

@Konwalia zależy co rozumiesz przez nacjonalizm.. to słowo ma złą famę i wg mnie niesłusznie jest przypisywane Konfederacji.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-06-25, 12:14

Nacjonalizm rozumiem jako antysemityzm, a nawet prawie faszyzm, ogólnie to wszystko, co prezentuje ONR (miałam znajomego ONR-owca). Nie schodźmy z tematu, po prostu nie chcę, żeby w Polsce zrobiło się jak w Skandynawii z nacjonalistami, dlatego zastanawiam się, czy bezpiecznie jest głosować na Bosaka. Wiem, że nie jest on przeciwnikiem kary śmierci (której ja nie popieram), ale wiem też, że nie ma szans wprowadzić jej w Polsce, więc o to mogę być spokojna.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-25, 12:27

@Konwalia Antysemityzm dziś jest zarzucany ludziom za w sumie cokolwiek. Zauważ, że podczas spotkań Bosaka z wyborcami nie było ani jakiegoś hajlowania, ani wielbienia wodza. Normalne, zwyczajne, merytoryczne rozmowy. Tak jak napisał Tek de Cart, niesłusznie przypisuje się jemu i konfederacji te określenia. Głównie niestety dzięki mediom.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Efezjan » 2020-06-25, 14:06

Marek_Piotrowski pisze: Obawiam się, że mamy tyko wybór Duda-Trzaskowski, a więc żadnego wyboru.
A co z Krzysztofem Bosakiem? Uważasz, że nie ma szans. Słucham go na youtubie i mówi bardzo merytorycznie.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Antagonista

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Antagonista » 2020-06-25, 14:47

Morkej pisze: 2020-06-25, 11:38
Co masz na myśli? Jeżeli chodzi o, np. LGBT to nic się nie zmieniło.
Zmieniło się. Wcześniej nie było parad LGBT w każdym większym mieście ani tęczowych piątków w szkołach.
Ale ja nie o tym - widzę błędne pojęcia. Nie będę cytował, chodzi o kilka poprzednich postów.
Nie ma już faszyzmu. Ten skończył się w '45. Neofaszyzm =/= faszyzm. O różnicach musiałbym założyć osobny temat, ale wystarczy przejrzeć profile ideowe różnych organizacji w Europie żeby to wyłapać. Są to np. autonomizm, paneuropeizm, neofaszyzm demokratyczny.
Nacjonalizm jest miłością do człowieka. W Polsce tępy szowinizm odrzuciło już NOP. Poczytajcie sobie o etnonacjonalizmie, etnopluralizmie, integralizmie (polecam też książki Juliusa Evoli. "Będąc narodowcem, muszę szanować uczucia narodowe innych. Wiem, że rodzą się one z tych samych pobudek moralnych. Nie ma takiego dobrego prawa, które by mi pozwoliło zwracać się przeciwko temu u obcych, co dla mnie samego jest najdroższe."
Budowanie opinii na temat ONR na podstawie jednego członka jest jak założenie, że wszyscy katolicy są święci. Nie jest to mądre, i można się tylko zawieść. Pierwszy punkt deklaracji ideowej ONR: "Zbawienie w Bogu ostatecznym celem człowieka". Brzmi jak faszyzm?
I nie ma czegoś takiego jak "hejlowanie". Rzymski salut był obecny na długo przed II Wojną Światową. Zanim "rozpromował" go pewien akwarelista był obecny w organizacjach nacjonalistycznych od Portugalii po Rumunię. Był, jest i będzie.
Pragnę również uspokoić. Bosak jest zwolennikiem gospodarki liberalnej, a ta nijak ma się z nacjonalizmem. Nazywanie liberałów z Konfederacji faszystami tylko świadczy o wiedzy, a właściwie jej braku czym ta doktryna jest.
Ostatnio zmieniony 2020-06-25, 15:16 przez Antagonista, łącznie zmieniany 2 razy.

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-25, 16:29

Co do pozycji prezydenta - to nie ma on wplywu bezposredniego na ksztalt prawa. Moze je jedynie podtrzymywac na jakims modelu ( lepszym ) albo zmierzac tendencyjnie do jego pogorszenia. Tym niemniej ostatecznie decyduje wiekszosc glosow w parlamencie.
Czy Bosak moze sam zadecydowac o swoim programie ? Oczywiscie, ze nie.
Ale pozycja Bosaka jest zdecydowanie slabsza od pozycji Dudy. I dlatego glosowanie na Bosaka to oslabianie Dudy, co moze wzmacniac Trzaskowskiego.
Wolicie poprzez glos dany na Bosaka doprowadzic do wyboru Trzaskowskiego?
Zastanowcie sie nad realiami polityki w czerwcu 2020 roku, zanim oddacie nierozwaznie swoj glos.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-25, 16:46

@Biserica Dumnezeu Naprawdę chcesz w następnych wyborach mieć po raz kolejny ten sam wybór PiS-PO? Zastanawiać się za każdym razem nad "mniejszym - większym" złem? Jeżeli wolnościowcy dzięki większej liczbie głosów na Bosaka, mogliby więcej zadziałać w przyszłości, to wolałbym oddać właśnie na niego swój głos.
Nierozważny głos na Dudę to za 5 lat kolejne wybory między tymi samymi kukiełkami partyjnymi w wyborach prezydenckich.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ