wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-05, 16:14

Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-05, 02:40 Nie bardzo rozumiem co prostujesz?
Miałem zamiar tylko uzupełnić o liczby w Twojej wypowiedzi weta obu Prezydentów. Rozszerzyłeś to dalej jeszcze bardziej.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-05, 02:40 Podatków nie liczy się na "liczbę podatków" tylko na obciążenie podatkowe.
Jedynym obiektywnym kryterium oceny jest "dzień wolności podatkowej" (tj. przeliczony dzień w roku, w którym obywatel przestaje pracować na podatki i zaczyna pracować dla siebie). W ciągu ostatnich 5 lat dzień ten był wcześniej, czyli podatki były niższe (nawet w tym roku, mimo problemów z pandemią).
Co nie zmienia faktu, że obciążenia podatkowe polaków zwiększają się. Mamy jeden z najbardziej zawiłych i absurdalnych systemów podatkowych na tle całej Europy. Sytuacja ta z roku na rok się nie poprawia, a kadencja Pana Dudy tym bardziej tego nie zmieniła.

Ponawiam pytanie do Ciebie Marku:
Czy nie masz pretensji do Andrzeja Dudy za te podpisywane ustawy podatkowe i obciążanie nimi obywateli?
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-05, 16:44

Morkej pisze: 2020-07-05, 16:14 Co nie zmienia faktu, że obciążenia podatkowe polaków zwiększają się. Mamy jeden z najbardziej zawiłych i absurdalnych systemów podatkowych na tle całej Europy. Sytuacja ta z roku na rok się nie poprawia, a kadencja Pana Dudy tym bardziej tego nie zmieniła.
Przeciwnie. Dane które podałem pokazują, że się poprawia (choć może nie tak szybko, jak należałoby) a obciążenia podatkowe Polaków spadają, a ich dochody rosną.
Ponawiam pytanie do Ciebie Marku:
Czy nie masz pretensji do Andrzeja Dudy za te podpisywane ustawy podatkowe i obciążanie nimi obywateli?
Patrz wyżej.

Mam do Dudy, owszem, pretensje, ale o coś zupełnie innego. Chodzi o trzy rzeczy:
  • o brak inicjatywy ustawodawczej w zakresie zakazu tzw. aborcji eugenicznej (akceptowany rasizm; mordowania dzieci, ponieważ mają jeden chromosom więcej)
  • o zawetowanie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw, co spowodowało wyhamowanie reformy sądów
  • o zawetowanie ustawy o pozbawianiu stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943–1990 swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-07-05, 16:48

Nie mam zamiaru się wtrącać w dysput obu userow , już jest 5 lipca i od 1-go lipca są nowe ulgi podatkowe , jak zwal tak zwal, ale zawsze ludziom zostanie parę groszy w portfelu więcej .
Inne panstwa maja jeszcze bardziej zagmatwany system podatkowy .

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... -2020.html
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-06, 04:41

Całe szczęście że w niebie nie będzie żadnych podatków i wyborów.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14815
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dezerter » 2020-07-08, 22:48

Apel Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski
ws. wyborów prezydenckich

Dnia 12 lipca br. odbędzie się w Polsce druga tura wyborów prezydenckich. Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze.Będzie to przejaw naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce. Ponadto, zwracam się z gorącym apelem do wszystkich polityków i dziennikarzy o merytoryczne, konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie. Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek. Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny.

Zapewniam o mojej modlitwie, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

+ Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, dnia 7 lipca 2020 roku
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-09, 16:53

27 maja 1984 roku na zakończenie Mszy świętej w intencji Ojczyzny bł. Ks. Jerzy Popiełuszko powiedział:

“Dziękuję wszystkim serdecznie, którzy uczestniczyli w naszej wspólnej modlitwie za Ojczyznę i tych, którzy dla Ojczyzny cierpią najbardziej. Zwłaszcza dziękuję braciom kapłanom. Niektórzy z nich przybyli z innych diecezji, aby wspólnie razem się modlić. Na napływające bardzo liczne pytania odnośnie pewnych spraw chcieliśmy odpowiedzieć na podstawie orędzia Episkopatu Polski z dnia 10 września 1946 roku: “Polak katolik wobec państwa i wyborów”.

Po pierwsze: Kościół ma prawo i obowiązek pouczania wiernych o ich prawach i obowiązkach wobec państwa.

Po drugie: Katolicy jako członkowie społeczności państwowej mają prawo wypowiadania swych przekonań politycznych.

Po trzecie: Katolicy nie mogą należeć do organizacji ani do partii, których zasady są sprzeczne z nauką chrześcijańską lub których czyny i działalność zmierzają do podważenia etyki chrześcijańskiej.

Po czwarte: Po władzę mogą sięgać tylko ludzie moralni, to znaczy tacy, którzy rozumieją istotę dobra wspólnego obywateli.

Po piąte: Kościół nie wdaje się w partyjno-polityczne dyskusje, tylko podaje zasady moralno-religijne, według których katolicy samo powinni wyrobić swoje sumienie wyborcze.

Po szóste: Katolicy mogą głosować tylko na takie osoby, listy i programy wyborcze, które nie sprzeciwiają się katolickiej nauce i moralności.

Po siódme: Katolicy nie mogą oddawać swoich głosów na kandydatów takich list, których programy albo metody rządzenia są wrogie zdrowemu rozsądkowi, dobru narodu i państwa, moralności chrześcijańskiej i światopoglądowi katolickiemu.

Po ósme: Katolicy głosując muszą być pewni, że zachowana będzie wolność religijna, że nauczyciele, młodzież i dzieci nie będą szykanowani za swoje przekonania religijne, że więźniowie polityczni będą zwolnienie, a wszyscy inni będą traktowani po ludzku, że szanowana będzie wolność osobista, a urząd kontroli prasy nie będzie ograniczał praw autorskich, że telewizja nie będzie nadawać programów niemoralnych i gorszących.

Po dziewiąte: Katolicy oraz wszyscy, którzy wierzą w Boga, nie mogą się dać niczym zastraszyć i powinni zdać sobie sprawę ze swojej siły duchowej.

Cytat z:

Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-09, 17:13

Najgorsze jest to gdy po przez szantaż ludzie wygrywają wybory i nie ma na to żadnej reakcji ani tym bardziej konsekwencji,ta k jak to było z wyborami samorządowymi gdy Trzaskowski wygrał. Wygrał po przez szantaż,gdyż Konstytucja jasno mówi że wybory powinny być przeprowadzane w wolnej woli,nie można więc ani szantażować, ani grozić, ani nikogo zmuszać do głosowania przeciw własnemu poglądowi,sumieniu.

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-07-10, 09:07


Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-07-12, 21:04

Czyli czekamy do jutra na wyniki,,, różnica w sondażu jest zbyt mała by coś stwierdzić.

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-07-12, 21:10

Oby radość nie była przedwczesna...

wXlfX

Re: wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-07-12, 21:26

Ehhh, a kiedy będą te wyniki pewniaczki?

Magnolia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Magnolia » 2020-07-12, 21:35

Zwykle do dwóch dni

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-07-12, 21:35

wXlfX pisze: 2020-07-12, 21:26 Ehhh, a kiedy będą te wyniki pewniaczki?
Wtorek wieczór w najgorszym wypadku.

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-07-12, 21:50

Osoba, która była kiedyś w komisji, powiedziała mi, że gdy jest mniej kandydatów, sprawdzanie powinno iść szybciej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14815
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dezerter » 2020-07-12, 22:00

Słuchałem przemówienie Trzaskowskiego i nie dowierzałem - najgorsze przemówienie po ogłoszeniu wyników jakie słyszałem
Ostatnio zmieniony 2020-07-12, 22:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ