wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Magnolia » 2020-07-02, 12:33

Drodzy Panowie @TOMVAD 45 oraz @marcin07 może myślicie że ja bronię Pana Trzaskowskiego, ale tak nie jest.
Myśle o Was.

Tak się składa, że pracuję zawodowo jako mediator, w ciągu ostatnich lat prowadziłam 3-4 sprawy o pomówienie, gdzie podstawa do wniesienia oskarżenia był udokumentowany wpis z internetu (raz to był tweet, raz wpis dziennikarza na portalu, raz post na FB). Znalezienie waszego IP a po nim adresu, naprawdę juz nie jest problemem. Zatrudnienie prawnika przez polityka też zapewne nie jest problemem. Taki prawnik nie ma nic innego do roboty jak zarabiać dla polityka pieniądze, poprzez pozwy i odszkodowania za zniesławianie i pomawianie.
Oczywiście mamy wolność słowa, kazdy może pisać co chce. Ale jeśli pomawia to musi mieć świadomość ze to także jest przestępstwo za które można odpowiedzieć przed sądem. Także jeśli pomawia się w internecie.
Pomówienie - przestępstwo z art. 212 kk
Wypowiadanie niepochlebnych i nieprawdziwych opinii o innej osobie może mieć dwojakie skutki. Z jednej strony tego typu czyny mogą naruszać dobra osobiste, z drugiej zaś być podstawą wniesienia prywatnego aktu oskarżenia do sądu z art. 212 kodeksu karnego.


Więc jeśli nie macie ochoty żeby ktoś z was włóczył sie po sądach i płacił odszkodowania za słowa napisane w internecie to warto ważyć co się pisze.

Oceniać można czyjeś czyny, ale nie osoby. Czyli można napisać że : W waszej opinii to i to było przeprowadzone tak i siak. podajecie prawne przepisy, i ich interpretację na potwierdzenie swojej tezy. Wtedy rozmowa jest merytoryczna. oceniacie czyn.
Zaś pisanie ten i ten z podaniem nazwiska to przestępca, bez żadnego uzasadnienia i dowodów, to stawiacie sie sami w pozycji pomawiającego, czyli również stajecie się przestępcą. Bo to jest ocena człowieka, a nie tylko jego czynów.

Mam nadzieję, że przeczytacie to spokojnie i przemyślcie, że chodzi mi o wasze dobro.


@Króliczek dlaczego myślisz że grzechem jest że polityka Cię nudzi? Nie jest, nie łamiesz w ten sposób żadnego przykazania bożego ani kościelnego. Można się interesować polityką lub nie, to sprawa prywatna. Mnie także polityka nudzi i oburza, zniesmacza, nie poświęcam czasu na oglądanie i słuchanie polityków i jestem dużo spokojniejszym człowiekiem. tak więc : Luz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-02, 12:58

wXlfX pisze: 2020-07-02, 12:26 ale jeśli wygra R. Trzaskowski to tak sobie myślę, czy może tak źle z nim to by nie było. ;P
Mieszkańcy Warszawy raczej nie mieli z nim dobrze. Jeżeli nie poradził sobie w stolicy, to strach pomyśleć co może się stać na skalę Polski.
wXlfX pisze: 2020-07-02, 12:26 jego przyjazność do lgbt nie jest zła, chodzi mi o ludzi, a nie ideologie.
Drogi Wilku, bycie tolerancyjnym jest według mnie obowiązkiem każdego, ale Trzaskowski ewidentnie robi zgoła co innego. To nie promowanie tolerancji do osób LGBT, ale akceptacji tego ruchu i ideologii wypływającej z ich postulatów.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-02, 14:13

Magnolia pisze:Drodzy Panowie TOMVAD 45 oraz marcin07 może myślicie że ja bronię Pana Trzaskowskiego, ale tak nie jest.
Myśle o Was.

Tak się składa, że pracuję zawodowo jako mediator, w ciągu ostatnich lat prowadziłam 3-4 sprawy o pomówienie, gdzie podstawa do wniesienia oskarżenia był udokumentowany wpis z internetu (raz to był tweet, raz wpis dziennikarza na portalu, raz post na FB). Znalezienie waszego IP a po nim adresu, naprawdę juz nie jest problemem. Zatrudnienie prawnika przez polityka też zapewne nie jest problemem. Taki prawnik nie ma nic innego do roboty jak zarabiać dla polityka pieniądze, poprzez pozwy i odszkodowania za zniesławianie i pomawianie.
Oczywiście mamy wolność słowa, kazdy może pisać co chce. Ale jeśli pomawia to musi mieć świadomość ze to także jest przestępstwo za które można odpowiedzieć przed sądem. Także jeśli pomawia się w internecie.
Pomówienie - przestępstwo z art. 212 kk
Wypowiadanie niepochlebnych i nieprawdziwych opinii o innej osobie może mieć dwojakie skutki. Z jednej strony tego typu czyny mogą naruszać dobra osobiste, z drugiej zaś być podstawą wniesienia prywatnego aktu oskarżenia do sądu z art. 212 kodeksu karnego.

Więc jeśli nie macie ochoty żeby ktoś z was włóczył sie po sądach i płacił odszkodowania za słowa napisane w internecie to warto ważyć co się pisze.

Oceniać można czyjeś czyny, ale nie osoby. Czyli można napisać że : W waszej opinii to i to było przeprowadzone tak i siak. podajecie prawne przepisy, i ich interpretację na potwierdzenie swojej tezy. Wtedy rozmowa jest merytoryczna. oceniacie czyn.
Zaś pisanie ten i ten z podaniem nazwiska to przestępca, bez żadnego uzasadnienia i dowodów, to stawiacie sie sami w pozycji pomawiającego, czyli również stajecie się przestępcą. Bo to jest ocena człowieka, a nie tylko jego czynów.

Mam nadzieję, że przeczytacie to spokojnie i przemyślcie, że chodzi mi o wasze dobro.


Króliczek dlaczego myślisz że grzechem jest że polityka Cię nudzi? Nie jest, nie łamiesz w ten sposób żadnego przykazania bożego ani kościelnego. Można się interesować polityką lub nie, to sprawa prywatna. Mnie także polityka nudzi i oburza, zniesmacza, nie poświęcam czasu na oglądanie i słuchanie polityków i jestem dużo spokojniejszym człowiekiem. tak więc : Luz.
Na początku jedna ważna sprawa

Jeśli ktoś poczuł się urażony wpisem na temat Trzaskowskiego to przepraszam, choć to nie zmienia faktu kim jest. Ale nie chcę nikogo urażać. Nie pisałbym jednak tego gdybym nie poznał jego działania. Owszem, niektóre rzeczy media mogą przeinaczać lub pisać niezgodnie z prawdą ale dopóki nie będzie usunięte to ze strony danych mediów to raczej uznaje się taką stronę jako źródło informacji.

Pisałem na Twitterze pod tweetami Trzaskowskiego i nie zareagował na żaden. Wiele osób z lewicy blokowało pisanie aby nie ,usieli czytać krytyki o sobie, Trzaskowski tego też nie uczynił. Jak widać ma to gdzieś. Poza tym gdy się opiera na konkretnych materiałach to co on może zrobić? Musiałby najpierw mediom udowodnić że skłamali, że umieszczali pomówienia.Razem z krytyką zamieszczałem linki do jego działania. Ale oczywiście masz rację Magnolio, że pomówienia mogą się skończyć sądem.Jednak gdy sami politycy PiSu określają go jako zdrajcę to myślisz że Trzaskowski będzie się przejmował gadaniem ludzi? Nie wydaje mi się. Jeszcze mógłby wyjechać z sądem gdyby ktoś podał coś czego nie było z jego strony, ale jeśli przedstawi się konkretne szczegóły to raczej po sądach latać nie będzie. Musiałby tam długi cza spędzać.

Na Facebooku stworzono stronę obrażającą Dudę. Zgłosiłem to. Żadnej reakcji ani na Facebooku ani ze strony prokuratury.
Wiele pism poszło ze strony ludzi di prokuratury i nic nie zrobili ani w sprawie Trzaskowskiego ani Grodzkiego ani Jachiry czy innych.

Ale pisałem Dezerterowi że postaram się nie pisać w taki sposób. I robię to tylko ze względu na dobro forum. Moje zdanie odnośnie tego człowieka się nie zmieni, chyba że on sam zmieni swoje postępowanie na co bym tak szybko nie liczył.
Ostatnio zmieniony 2020-07-02, 23:13 przez TOMVAD 45, łącznie zmieniany 1 raz.

Króliczek

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Króliczek » 2020-07-02, 14:39

Dziękuję Magnolia, wiesz chyba każdy twój post dałabym lubię to, poważnie - masz w sobie tyle miłości do innych i pozytywnej energii, jesteś cudowna i mądra. Z tym grzechem chodziło mi o to że dobrze być patriotką i interesować się sprawami ojczyzny a ja właśnie dół jak oglądam tv, politykę, wolimy z rodziną inne przyjemności jak las, jezioro, sport ale mam świadomość, że chodzi o sprawy ważne, że ludzie umierali za naszą wolność i próbuję się z szacunku zainteresować ale średnio mi wychodzi,w każdym razie szukam opcji najbliższej moim wartościom ale spędzam na to jak najmniej czasu ile się da,tylko dziwię się że inni ludzie, którzy wiedzą ile mam dzieci i wiedząc że chodzę do kościoła oczekują ode mnie ze przedstawię im milion argumentów dlaczego ten a nie ten na prezydenta a mi nie chce się o tym rozmawiać bo czuję że właśnie nie katolik i tak mnie nie zrozumie i bez sensu jeszcze w pracy.

Magnolia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Magnolia » 2020-07-02, 14:51

Ale przecież nie ma konieczności i obowiązku rozmawiać na temat polityki... poglądy to osobista sprawa. Ucinasz rozmowę i już.
Gdyby była szansa na rozmowę uczciwą i z szacunkiem to pewnie można, ale jak to ma być swoista próba albo okazja do wyśmiewania Ciebie to olewaj takie zaczepki.

Dziękuję Króliczku za dobre słowo, ale Musze uczciwie przyznać, ze ja tylko poprosiłam Boga o miłość do ludzi a On mi ja tam wlał... o mądrość tez prosiłam... tez wysłuchał... skoro darmo dostałam to darmo przekazuje dalej. Na coraz wiekszą Chwałę Panu.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-07-02, 16:15

mediator to tak jak adwokat wszystko zrobi aby wygrał ten co ma wygrać , , mediacja to kompromisy i pozbawienia się własnego zdania .
Nie oskarżałem Trzaskowskiego , przywoływałem tylko to co o nim się mówi i co zrobił , a ze podpisał Karte LGBT to prawda a co tak karta niesie wszyscy wiedza , popiera homoseksualizm , nawet chce dawać śluby jednopłciowym , po za tym wiedział i wie o bandyckiej prywatyzacji , zamiast wypłacać odszkodowanie to oddaje sprawy pod sad , a one anulują przyznane odszkodowania .
Wiem ze chcecie aby na forum nie było polityki , to najlepsze rozwiązanie zabronić pisać na tematy polityczna .
Mówisz ze nie sprzyjasz Trzaskowskiemu , czy aby na pewno .?
straszenie paragrafami i ściganie za słowa prawdy jest nie na miejscu .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Magnolia » 2020-07-02, 17:58

marcin07 pisze: 2020-07-02, 16:15 mediator to tak jak adwokat wszystko zrobi aby wygrał ten co ma wygrać , , mediacja to kompromisy i pozbawienia się własnego zdania .
Mediacja to sposób polubownego rozwiązania konfliktu. każda ze stron ma równe prawa i przysługuje jej szacunek. Przy pomocy mediatora który zachowuje neutralność i bezstronność skonfliktowane strony szukają kompromisu, ale jedynie takiego który dla obu stron jest akceptowalny.

Nie jestem adwokatem żadnej ze stron to wynika z definicji mediacji. Nie mam tez wykształcenia prawniczego. Ale umiem godzić ludzi. :)

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-02, 18:06

Dla mnie jeden jest jak najbardziej wlasciwy i dobry.
trzaskowski jest antychrystusowy.
Podleglosc Dudy wobec USA?
Podlegosc platformy wobec RFN.
Masz jeszcze jakies propozycje?

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-07-02, 20:11

Magnolio , życzę Ci sukcesów , ale ja nie lubię zmuszania kogokolwiek do kompromitacji , jest to rozmydlanie sprawy i zdania danego człowieka ,czy w Biblii nie pisze tak znaczy tak ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-02, 20:39

@Biserica Dumnezeu Dla mnie i wielu innych polaków wprost przeciwnie. Jeden jest jak najbardziej mniejszym złem. W tym zestawieniu nie ma właściwego i dobrego kandydata.
Prezydent nie może być podległy żadnemu z obcych państw, nawet mocarstw, nawet UE. Ma skupiać się na jak najlepszym interesie dla naszego narodu.

Mnie bardzo rozśmieszają słowa Pani Kidawy :



W tych słowach Pani Błońska określiła całkowicie prowadzoną politykę przez PO.
To zaś czy Kaczyńskiemu faktycznie zależy na Polsce zostawmy.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dezerter » 2020-07-02, 20:57

Kochani rozmawiać możemy, ale nie tak jak w telewizorni czy internetach brutalnie i z hejtem
można inaczej, kulturalnie, na poziomie i merytorycznie.
Dziękuję TOMVAD 45 za zrozumienie i wszystkim innym za trzymanie poziomu

Moje zastrzeżenia dla kandydatów
- zbytnia amerykańskości Dudy
- zbytnia UE Trzaskowskiego

Mocne strony kandydatów
- łatwość, płynność i poziom przemówień bez kartki i podpowiedzi - to Duda oczywiście - jak zauważyłem, że przemawia bez kartki byłem zdumiony i nie dowierzałem. Dotrzymywanie obietnic!.
- doświadczenie w polityce, kontakty osobiste, "światowość" - taki zdaje się być Trzaskowski
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-02, 21:07

Dezerter pisze: 2020-07-02, 20:57 Dotrzymywanie obietnic!.
Co do tego to byłbym skłonny dyskutować Dezerterze, ale fakt, nie jest tak, że nie spełnił nic.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-02, 21:55

A wiec sprobujcie reprezentowac chocby swoja dzielnice - zacznijcie od wyborow, od proklamacji, od dzialan programowych - ciekawe, ile zdolacie w pelni niezaleznie zrealizowac. O ile cokolwiek jest mozliwe w pelni niezaleznie zrealizowac.
Powodzenia.
Duda jest na 100% ok. Wlasnie dlatego, ze pomimo bardzo niekorzystnych ( demokracja to najwieksza prostytutka - tak mawiali juz starozytni ) okolicznosci az tyle potrafil pociagnac na korzysc Polski i narodu.

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-02, 22:25

Duda pokazuje postawę typowego chrześcijanina i mimo że lewica pluje na niego to on stara się szanować swoich rywali. Dzięki Dudzie mamy tez wizy do USA. Mam trochę zastrzeżeń do Dudy ale ogólnie jest dobrym prezydentem i godnym tego stanowiska. Jednak jeśli wyra to będzie to jego ostatnia kadencja. Kto potem? Nie wiadomo. Ja gdybym miał wystawiać kandydata na miejscu PiSu to wystawiłbym panią Wasserman-jeśli by się zgodziła. Trzaskowski niestety prezydentem nie powinien być-za bardzo zagraża naszemu krajowi i można się spodziewać że większość kasy ładowałby w LGBT. Trzeba myśleć o Polsce,o rodzinach a zwłaszcza dzieciach. Nie można im fundować demoralizacji.

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-07-02, 22:28

No, właśnie, trzeba myśleć o dzieciach, także nienarodzonych. A co zrobił prezydent Duda dla ich ratowania?

ODPOWIEDZ