wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: sądzony » 2020-06-25, 21:05

Tek de Cart pisze: 2020-06-25, 19:32 (...)Bo jak zostaniesz w domu to informacja jest 'wszystko jedno kto wygra' - czyli że w zasadzie akceptujesz obu kandydatów. To zupełnie inna informacja :)
Oczywiście, tak informacja ma zostać przekazana.
Akceptuję wszystkich kandydatów. Co to za różnica
plastikowy żołnierzyk, matrioszka, kukiełka czy miś pluszowy - zawsze zabawka -
odwracająca uwagę od tego co ważne.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-26, 12:55

Wiec w jaki sposob pragniesz zarzadzac czymkolwiek, jesli akceptujesz wszystkich ...
Nigdy nie podjales zadnej decyzji innej, niz Twoi najblizsi? nigdy nie przekonywales do swojego zdania, a nie do poglodow innych osob?
Zawsze byl to plastikowy zolnierzyk, matrioszka, kukielka czy mis pluszowy? - a Ty zawsze zabawka?
Kazdym wyrazem w zadniu zaprzeczasz wyrazowi poprzedzajacymi ten nastepny.
Kuglarz z Ciebie, kochasiu? Plastikowy, matrioszkowy, kukielkowy, pluszowy ... zabawkowy?

objawiony

Re: wybory prezydenckie

Post autor: objawiony » 2020-06-26, 17:36

Opinie niektórych osób odnośnie kandydatów są dla mnie bardzo zaskakujące. Miałem konto na forum jakiś czas temu, ale straciłem dostęp do niego i musiałem założyć nowe, bo nie mogłem już wytrzymać czytając niektóre komentarze.

Rozumiem, że jesteście wierzącymi ludźmi, zresztą ja też. Niemniej jednak już dawno przestałem wierzyć w dobre serce i intencje Andrzeja Dudy i PiSu, których rządy niewiele mają wspólnego z demokracją, a bardziej z rządami autorytarnymi. To, co zrobili z telewizją publiczną, nadaje się do czasów PRLu. Szalę goryczy przechyliły w moim przypadku wypowiedzi odnośnie "ideologii LGBT" i ogromna pogarda wobec ludzi, którzy są innej orientacji seksualnej.

Mimo że ich postępowanie jest sprzeczne z naukami Kościoła, nie można ich potępiać za coś, na co nie mają wpływu - wielu z nich jest zresztą wierząc. Są ludźmi tak jak my wszyscy i zasługują na takie same prawa, jak heteroseksualiści, czyli chociażby możliwość wzięcia ślubu. To, że tak ich widać na tych wszystkich marszach wynika z faktu, że muszą zwracać na siebie uwagę, żeby walczyć o swoje prawa. Wolę żyć w kraju, gdzie "kolorowi" mogą wziąć ślub i żyć szczęśliwie wśród nas, niż w kraju, gdzie homoseksualistów wytyka się palcami - od tego już niewielki krok do tego, co robił Hitler.

Nie jestem pewien jeszcze na kogo zagłosuję. Może to będzie Hołownia, może Kosiniak-Kamysz, a może nawet Trzaskowski, który pokazuje się chyba najlepiej w tej dziwnej kampanii. Wiem jednak że na pewno nie zagłosuję na Dudę, ani na Bosaka ze względu na ich podejście do LGBT. Nie trzeba być konserwą, żeby móc siebie nazywać katolikiem ;)

i zapomniałbym - bez względu na to, czy macie swojego kandydata czy nie, idźcie na wybory! to nasz obywatelski obowiązek.. Jeśli nie podoba wam się żaden kandydat - oddajcie nieważny głos, nie zaznaczając nikogo.
Ostatnio zmieniony 2020-06-26, 17:38 przez objawiony, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-26, 17:46

Nigdy nie spotkałem się z potępieniem przez Dudę czy Kaczyńskiego kogokolwiek za jego "orientację" seksualną.
Natomiast słuszne jest przeciwstawienie się odwracaniu znaczeń (np. temu co napisałeś - doprawdy, uważanie, że dopuszczenie do ślubu homoseksualnego jest jakiś "prawem" to skrajne niezrozumienie.

Napisałeś:
Rozumiem, że jesteście wierzącymi ludźmi, zresztą ja też.
Jak zatem godzisz swoją wiarę z postulatami, które postawiłeś powyżej? A może wierzysz, ale w co innego niż chrześcijanie?

objawiony

Re: wybory prezydenckie

Post autor: objawiony » 2020-06-26, 18:16

Racja, Duda i Kaczyński jedynie tworzą tezy mówiące o tym, że ludzie ze środowisk LGBT zagrażają tradycyjnej polskiej rodzinie. Bardzo mnie to zastanawia, w jaki sposób jest to powiązane, bo nie wydaje mi się, żeby wierzący heteroseksualny mężczyzna zdecydował się nie kontynuować związku z kobietą przez otaczających go gejów :)
LGBT potępił poseł Żalek, który jest członkiem Porozumienia wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy. Andrzej Duda bronił go, kontynuując, że "LGBT to ideologia", co prawdą nie jest. Dlatego też nie uważam Dudy za osobę, która pełniąc rolę prezydenta mogłaby być prezydentem wszystkich ludzi.

Osoby homoseksualne nie mogą wziąć w Polsce ślubu, więc nie jest to w żaden sposób odwracanie znaczeń. Nie jest dla mnie ważne czy wezmą ślub, czy będą w związku partnerskim - takie osoby są pozbawione prawa uznawania ich jako jedności, więc nie są na równi z osobami heteroseksualnymi. Mimo wspólnego pożycia nie mają praw takich, jak małżeństwa, co moim zdaniem jest absurdem.

Nie mam kłopotów z moimi postulatami. Jestem wierzącym chrześcijaninem wychowanym w obrządku katolickim, ale mam swój rozum i przemyślenia, dzięki którym potrafię rozpoznać niedoskonałości, jakie panują w przekazie współczesnego Kościoła. I zdecydowanie bardziej cenię sobie naukę o miłowaniu wszystkich bliźnich, niż narrację zakazującą akceptowania dwóch kochających się osób tej samej płci.

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-06-26, 19:39

O 22 wprowadzam cisze wyborczą na forum do niedzieli wieczór. Administracja nie będzie weryfikować czy dany post polityczny jest agitacją, czy jest zgodny z ciszą wyborczą, nie będziemy siedzieć 24h na forum. Dlatego będzie całkowity zakaz rozmów o polityce.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-26, 19:40

objawiony pisze: 2020-06-26, 18:16 Racja, Duda i Kaczyński jedynie tworzą tezy mówiące o tym, że ludzie ze środowisk LGBT zagrażają tradycyjnej polskiej rodzinie. Bardzo mnie to zastanawia, w jaki sposób jest to powiązane, bo nie wydaje mi się, żeby wierzący heteroseksualny mężczyzna zdecydował się nie kontynuować związku z kobietą przez otaczających go gejów :)
Kwestia kto tworzy takie tezy mnie nie obchodzi, ale niestety, to nie są zwykłe tezy, a fakt. To jak wygląda dziś model tradycyjnej polskiej rodziny, jest swoistą formą ładu społecznego. Postulaty związane z LGBT chcą ten model całkowicie zmienić, zaburzając przy tym tradycyjny ład.
Pamiętaj, że nie byłoby takiego problemu, gdyby nie chęć demoralizowania seksualnego dzieci. Podrzucę parę cytatów:

"dzieci w wieku 0-4 mają otrzymać informacje na temat „radości i przyjemności” z dotykania własnego ciała i masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa"

"Dzieci w wieku 4 do 6 lat mają kontynuować temat masturbacji, mają się edukować z uczyć seksualnych"

"Dzieci w wieku 6 do 9 lat dowiedzą się o masturbacji i autostymulacji, a także współżyciu. Nauczą się pojęcia „akceptowalne współżycie/seks"

"A dzieci w wieku 9-12 dowiedzą się nieco o pierwszych doświadczeniach seksualnych i ich różnorodności. Dostaną garść informacji na temat różnic między tożsamością płciową i płcią biologiczną"

Źródła:
https://wpolityce.pl/polityka/505550-ty ... two-dzieci
https://www.pch24.pl/barbara-nowak-o-tr ... 703,i.html

Serio nie ma w tym zagrożenia dla dzieci? Deklarujesz się jako wierzący chrześcijanin, a jednak nie widzisz w tym nic złego. Może tak jak napisał pan Marek, może wierzysz faktycznie w coś innego.
objawiony pisze: 2020-06-26, 18:16 że "LGBT to ideologia", co prawdą nie jest.
Istnieje zjawisko ideologiczne wypływająca z postulatów LGBT. Ma to różne nazwy, np. tęczowy aktywizm.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: sądzony » 2020-06-26, 21:22

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-26, 12:55 Wiec w jaki sposob pragniesz zarzadzac czymkolwiek, jesli akceptujesz wszystkich ...
A w jaki sposób zarządzał Jezus Chrystus, bo mnie się wydawa, że Miłością bodaj.
A trzos, trzos oddał zdrajcy ;)
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-26, 12:55 Nigdy nie podjales zadnej decyzji innej, niz Twoi najblizsi?
Oczywiście. Nie znam nikogo kto nigdy nie głosował. To wręcz forma buntu.
Lecz nie nawołuję do bojkotu wyborów. To moje prawo.
Większość jest w błędzie więc wybory demokratyczne nie mają sensu.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-26, 12:55 nigdy nie przekonywales do swojego zdania, a nie do poglodow innych osob?
Robiłem to bardzo często i nadal mi się to zdarza, ale dociera do mnie,
że poglądy są nic nie warte.
Ważniejsze by przekonywać do prawdy, a prawdą jest wiemy Kto?
Czy Jezus Chrystus poszedłby na wybory?
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-26, 12:55 Zawsze byl to plastikowy zolnierzyk, matrioszka, kukielka czy mis pluszowy? - a Ty zawsze zabawka?
Tak. Sądy, poglądy, racje – to zabawki, w które gramy pompując swoje ega i sami stając się marionetkami,
które wierzą, że same pociągają za sznurki.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-26, 12:55 Kazdym wyrazem w zadniu zaprzeczasz wyrazowi poprzedzajacymi ten nastepny.
To samo mógłbym „zarzucić” Chrystusowi, gdybym ograniczony był logiką.
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-26, 12:55 Kuglarz z Ciebie, kochasiu? Plastikowy, matrioszkowy, kukielkowy, pluszowy ... zabawkowy?
Jak tam uważasz. Mogę być nawet szamanem.
I tak mnie do siebie nie zrazisz :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-06-26, 21:59

Temat zamykam, wracamy do pisania po ciszy wyborczej,, (nie będę do północy siedział by zamknąć wątek, lecę spać zaraz)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dezerter » 2020-06-26, 22:53

Ponieważ nie ma jeszcze północy, to ciszy nie łamię.
Ja jak zwykle namawiam do oceny po owocach. Okres rządów Dudy i jego ekipy to 5 lat
niech każdy cofnie się w czasie do czasów Tuska i Komorowskiego i sam oceni czy Polska i jego osobiste życie zmieniło się na lepsze czy na gorsze przez ten czas
dla mnie odpowiedź jest jasna który kandydat jest dobry dla mnie i dla Polski
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-06-28, 21:01

Wracamy do dyskusji.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-06-28, 21:24

co tu dyskutować wynik byl przewidywalny ze te dwie partie i ich kandydaci spotkają się w drugiej rundzie .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-06-28, 21:46

Współczuję wszystkim polakom, że zostali postawieni przed wyborem między dżumą a cholerą. Dyskusja co do II jest ważna Marcinie, bo niestety nie macie innego wyboru, a zrobić coś trzeba prawda?
Ja ze swoją ostateczną opinią jeszcze się wstrzymam, ale chętnie podyskutuje na temat kandydatów i posłucham waszych zdań.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: sądzony » 2020-06-28, 21:56

Morkej pisze: 2020-06-28, 21:46 (...) bo niestety nie macie innego wyboru,(...)
Chyba Wy nie macie
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Praktyk » 2020-06-28, 21:58

Nudny wynik.
Ale druga runda może być łeb w łeb.
Szkoda jakby Trzask wygrał, PiS będzie miał blokującego. Skończy się okres szybkich zmian.
Ja nadal za Dudą.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ