wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Efezjan » 2020-07-02, 22:43

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-02, 22:25 Duda pokazuje postawę typowego chrześcijanina i mimo że lewica pluje na niego to on stara się szanować swoich rywali. Dzięki Dudzie mamy tez wizy do USA. Mam trochę zastrzeżeń do Dudy ale ogólnie jest dobrym prezydentem i godnym tego stanowiska. Jednak jeśli wyra to będzie to jego ostatnia kadencja. Kto potem? Nie wiadomo. Ja gdybym miał wystawiać kandydata na miejscu PiSu to wystawiłbym panią Wasserman-jeśli by się zgodziła. Trzaskowski niestety prezydentem nie powinien być-za bardzo zagraża naszemu krajowi i można się spodziewać że większość kasy ładowałby w LGBT. Trzeba myśleć o Polsce,o rodzinach a zwłaszcza dzieciach. Nie można im fundować demoralizacji.
Chciałbym sprostować: wiz nie mamy dzięki Dudzie. Po prostu nasi kochani rodacy, którzy kiedyś kombinowali i na wizach turystycznych zostawali w USA, pracując tam nielegalnie, zmądrzeli i teraz jak się wiza kończy, wracają do Polski. Po prostu procent odmów musi być niski. I tak jest teraz, dlatego mamy wizy.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-02, 22:48

A co mial zrobic?
Przeciez to nie on jest cialem ustawodawczym.
Zapytaj opozycje, dlaczego ryje pod tym tematem.
Wowczas otrzymasz odpowiedz w tej sprawie.

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-02, 22:57

Jak dla mnie Duda na chwilę obecną jest najlepszym kandydatem,chociaż szanuję też pana Jakubiaka. Wcześniej myślałem że będzie coś z Ruchu Narodowego ale się na nich zawiodłem. Dlatego tylko Duda.

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-07-03, 11:35

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-02, 22:48 A co mial zrobic?
Przeciez to nie on jest cialem ustawodawczym.
Zapytaj opozycje, dlaczego ryje pod tym tematem.
Wowczas otrzymasz odpowiedz w tej sprawie.
Nie rozumiem. Opozycja jest w mniejszości.

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-04, 10:32

Ale wlasnie ma mozliwosc zablokowania kazdej dobrej ustawy. Chocby w senacie .

wXlfX

Re: wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-07-04, 11:19

Czy może ktoś wytłumaczyć czemu A. Duda bał się wziąć udziału w debacie? Bo chciał ją zorganizować Tvn? Xd a jak TVPolityczna organizuję to nikt się nie spina... ;P
Nie, że nie jest zwolennikiem Dudy, wiadomo katolik, wiele dobrego zrobił, ale coraz bardziej mnie wkurza, tchórzy i wszystko robi pod siebię... ;P No i mam problem, wolę o wiele bardziej R. Trzaskowskiego, ale jego poglądy.... Dlateho podczas wyborów niedziele będę grał w lola chyba xD
Ostatnio zmieniony 2020-07-04, 11:28 przez wXlfX, łącznie zmieniany 4 razy.

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-07-04, 11:58

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-04, 10:32 Ale wlasnie ma mozliwosc zablokowania kazdej dobrej ustawy. Chocby w senacie .
Niedobrze by było, gdybyśmy mieli tylko jedną partię. Też mi się to nie podoba, ale z drugiej strony całkowita władza w rękach jednej partii kojarzy mi się z czasami, w których mnie jeszcze na świecie nie było.
wXlfX pisze: 2020-07-04, 11:19 Czy może ktoś wytłumaczyć czemu A. Duda bał się wziąć udziału w debacie? Bo chciał ją zorganizować Tvn? Xd a jak TVPolityczna organizuję to nikt się nie spina... ;P
Obie stacje są siebie warte. Niestety, PiS-owi zależy tylko na zachowaniu władzy i zagłosuję na Dudę tylko przeciw Trzaskowskiemu.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-04, 14:26

@wXlfX Obaj Panowie zdają sobie sprawę, że większości wyborców rozmowa na argumenty nie interesuję.
Po drugie, Duda i Trzaskowski odmówili propozycji debaty w TVP i TVN bo wiedzą, że są to "tereny wroga" i nie chcą się narażać na wpadkę.
Jest to smutne, że tak właśnie wyglądają wybory demokratyczne - kto wygra w konkursie popularności.
Jednak oboje to sprawnie wykorzystują i dobrze im w tym idzie.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-04, 14:36

Konwalia pisze: 2020-07-04, 11:58
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-04, 10:32 Ale wlasnie ma mozliwosc zablokowania kazdej dobrej ustawy. Chocby w senacie .
Niedobrze by było, gdybyśmy mieli tylko jedną partię. Też mi się to nie podoba, ale z drugiej strony całkowita władza w rękach jednej partii kojarzy mi się z czasami, w których mnie jeszcze na świecie nie było.
Problem z monopartyjnością w PRL nie wynikał z tego, że w konkretnym momencie rządziła jedna partia, tylko z tym, że nie można jej było zmienić co 4 lata ;)
W danym momencie władza w ręku jednej partii jest korzystna, i to co najmniej z dwu powodów:
  • daje możliwość zrealizowania programu, z którym partia wygrała.
  • przy kolejnych wyborach nie daje partii rządzącej możliwości tłumaczenia się, że nie wykonała obietnic, bo np. prezydent torpedował wszystkie ustawy
Nadto chciałbym zwrócić uwagę, ze Duda wetował całkiem sporo (więcej niż np. Komorowski), i to ustaw bardzo ważnych dla PiS (o co zresztą mam do niego pretensję).
wXlfX pisze: 2020-07-04, 11:19 Czy może ktoś wytłumaczyć czemu A. Duda bał się wziąć udziału w debacie? Bo chciał ją zorganizować Tvn? Xd a jak TVPolityczna organizuję to nikt się nie spina... ;P
Słusznie zrobił, zwłaszcza że zaproponował uczciwy układ; wspólna audycja wszystkich waznych mediów.
Obie stacje są siebie warte.
To nie jest aż takie proste.
Niewątpliwie TVP sprzyja prezydentowi i w ogóle rządowi. Tyle że to jest jedyna metoda, by zachować pluralizm w mediach.
Znam argumentację, iż "to są telewizje prywatne, a TVP powinna być bezstronna, bo jest państwowa". Otóż - wbrew pozorom - mam tę argumentację za błędną i naiwną.
Ważne jest, żeby był pluralizm w przestrzeni medialnej, a nie pluralizm w TVP. Zwłaszcza w sytuacji, w której (inaczej niż jest to normą w krajach Europy) olbrzymia większość mediów "prywatnych" leży w rękach zagranicznych (a więc jest narzędziem wpływów zagranicznych na nasz kraj).

Oczywiście, sytuacja jest niekomfortowa - wolałbym, by były różne telewizje, które rywalizowałyby obiektywizmem. Ale póki co, nie mamy takiego wyboru.
Niestety, PiS-owi zależy tylko na zachowaniu władzy i zagłosuję na Dudę tylko przeciw Trzaskowskiemu.
Powiem tak - ja też głosuję na Dude przeciw Trzaskowskiemu, bez entuzjazmu, bo mam do Dudy parę żali. Natomiast jeśli idzie o PiS, to sie nie zgodzę.
To znaczy z pewnoscią - jak wszędzie - jest tam trochę karierowiczów. Na pewno też chcą utrzymać władzę, ale akurat w tym nie widze nic zdrożnego - ważne PO CO chcą ją utrzymać. I myślę, że jednak o coś im chodzi.

Choć byłem zwolennikiem tzw POPISu, to zdanie o PO diametralnie zmieniłem po wyborach w 2005, gdy okazali wyraźnie złą wolę.
Natomiast jeśli idzie o kibicowanie PiS (mimo zbyt dla mnie socjalnego profilu tej partii), to moje widzenie zdeterminowało pewne doświadczenie; otóż uczestniczyłem w projektowaniu dużego systemu dla Ratusza Warszawy podczas prezydentury Kaczyńskiego w tym miejście i przyglądnąłem się z blisko. Otóż uderzyło mnie, że były tam nie ustawiane przetargi na miliony złotych (co się kłóciło z moimi wcześniejszymi, długoletnimi doświadczeniami).

Wiem, że to może dla człowieka który nie miał do czynienia wówczas z tymi sprawami dziwnym argumentem - ale wówczas był to naprawdę ewenement!
Jak wielki, niech świadczy taka anegdota; Warszawa chciała kupić system zarządzania miastem (wartość kilkadziesiąt co najmniej milionów złotych - oczywiście razem z wdrożeniem). W grę wchodziły bodajże trzy firmy krajowe, który miały systemy gotowe udźwignąć sprawę w takim wymiarze, jak Warszawa.
Ratusz wysłał do wszystkich trzech firm zapytanie ofertowe. Wydawałoby się, że powinni się bić o taki kontrakt, to była gratka. Tymczasem... nie nadeszła od żadnej z firm jakakolwiek oferta.
Gdy robiłem ostrożne śledztwo, dlaczego zlekceważyli tak intratny przetarg, okazało się, że WSZYSTKIE trzy firmy doszły do wniosku, że skoro wcześniej nikt z Warszawy nie dogadywał sie z nimi "pod stołem", to znaczy że Ratusz dogadał sie z którąś z pozostałych firm, a do nich wysłano zapytanie dla pozorów (aby poszli na tzw."zająca", bez szans wygrania).
Wtedy zwróciłem uwage na PiS, bo widziałem że to jednak troche inna jakość....

Sytuacja powtórzyła się w mniejszej skali, gdy do tego "mojego" systemu kupowano sprzęt (tym razem "tylko" za nieco ponad milion). Przetarg publiczny, dla wszystkich firm. Kurcze, nikt się nie zgłasza. Dzwonię do znajomych handlowców u jednego z moich byłych pracodawców: "chłopaki, nie widzieliście przetargu? Łatwa transakcja, zgłoście ofertę!"
"E tam, nie warto, na pewno jest ustawione" - odpowiedzieli.
Skończyło się tak, że jedyną ofertę zgłosiła jakaś firma-krzak, dali niebotyczne ceny i wzięli deal jak swój, bo nie było konkurentów (wtedy nie musiało byc więcej niż jeden zgłaszający się).

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Morkej » 2020-07-04, 15:19

Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-04, 14:36 Nadto chciałbym zwrócić uwagę, ze Duda wetował całkiem sporo (więcej niż np. Komorowski), i to ustaw bardzo ważnych dla PiS (o co zresztą mam do niego pretensję).
Sprostuję:

Bronisław Komorowski
zawetowane ustawy - 4
ustawy PO - 3

Andrzej Duda
zawetowane ustawy - 9
ustawy PiS - 5

Natomiast nadmienię o podpisaniu 16 ustaw bez mrugnięcia okiem przez Pana Dudę, które podwyższały i wprowadzały nowe podatki:

https://pbs.twimg.com/media/EbrIWodWAAA ... name=large

Czyżbyś Marku nie miał do niego o to pretensji?
Ostatnio zmieniony 2020-07-04, 15:32 przez Morkej, łącznie zmieniany 3 razy.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-04, 17:59

Morkej pisze: 2020-07-04, 14:26 @wXlfX Obaj Panowie zdają sobie sprawę, że większości wyborców rozmowa na argumenty nie interesuję.
Po drugie, Duda i Trzaskowski odmówili propozycji debaty w TVP i TVN bo wiedzą, że są to "tereny wroga" i nie chcą się narażać na wpadkę.
Jest to smutne, że tak właśnie wyglądają wybory demokratyczne - kto wygra w konkursie popularności.
Jednak oboje to sprawnie wykorzystują i dobrze im w tym idzie.
Dla mnie sprawa debaty to drobiazg, gorsze jest tak jak było za wyborów samorządowych gdy się szantażuje ludzi posługując się czymś do czego nie a się prawa czyli unijnymi pieniędzmi. To jest łamanie prawa wyborczego a tym samym Konstytucji i Trzaskowski nie powinien być prezydentem tylko stanąć przed Trybunałem. Ale dlaczego PiS to zlekceważył to nie wiem, może dlatego że wiedział iż kasta będzie stała za Trzaskowskim. Nie wiem, ale szantaż jest złamaniem prawa i powinien być zdyskwalifikowany z wyborów,podobnie jak całe PO.

Teraz tez sztab wyborczy Trzaskowskiego łamał prawo zbierając podpisy mimo że nie mogli jeszcze tego robić. I co? Wszyscy mają to gdzieś. Były wybory? Były. Trzaskowski startował miło łamania tego prawa? Startował. Tak jest niestety w naszym kraju.NIE MA UCZCIWOŚCI W POLITYCE.

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-07-04, 18:08

Ja tylko powiem, że dziś dostałem maila z prośbą o usunięcie pomówienia z przed roku z forum, i być może będę musiał wydać dane użytkownika który dopuścił się pomówienia (użytkownika z forum usunąłem ponad rok temu).

Niech to będzie przestrogą dla Was i zrozumieniem dlaczego administracja ściga za takie rzeczy.

TOMVAD 45

Re: wybory prezydenckie

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-05, 01:29

Dzięki że o tym piszesz Dominiku. Będę uważał,chociaż to o czym pisałem to kwestie bardzo dobre znane,ale jak to bywa w tym świecie polityki - najpierw gadają, potem media coś przekręcą a potem ścigają za pomówienia. Lepiej uważać.

Aha, i żeby nie było że wymyślam jakieś rzeczy na Trzaskowskiego:

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... azu-510120 Jakby nie tłumaczył tego - wobec wyborów jest to szantaż i złamanie prawa wyborczego i Konstytucji gdyż szantaż może wpływać na wynik wyborów.

https://www.tvp.info/48210781/trzaskows ... c-polityka Kwestia rezolucji a więc podstawa do określenia tego człowieka wrogiem ojczyzny. Nikt kto jest Polakiem i służy Polsce nie występuje przeciwko krajowi.

Gdzie są pomówienia? Jeśli chce kogoś Trzaskowski pozywać to media, w tym ich TVN oraz siebie samego.Poza tym on za pozwy brać się raczej nie będzie bo jemu by to bardziej zaszkodziło niż pomogło,gdyż w przypadku procesu adwokat-adwokaci reprezentujący mnie grzebaliby w jego działalności a jak wiemy jest tam wiele niejasności i działań które mogłyby go posłać za kratki: kwestia funduszy jakie idą od rządu na 500+ oraz tarczę antykryzysową, Dobraliby się do wszystkiego co dotyczy Trzaskowskiego.

Ale tak jak wcześniej pisałem - już krytykę dostał ode mnie na Twiterze i nie robił nic, gdyż przedstawiam te materiały jako dowód na jego działalność. Czy Trzaskowski pozwie TVN które ich wspiera? Wątpię.

Natomiast warto zwracać uwagę na to co się pisze - aby nie wymyślać czegoś czego ktoś nie zrobił lub nie powiedział. Nie zawsze musi się to kończyć procesem ale niektórzy i tak działają.
Ostatnio zmieniony 2020-07-05, 02:25 przez TOMVAD 45, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-05, 02:40

Morkej pisze: 2020-07-04, 15:19
Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-04, 14:36 Nadto chciałbym zwrócić uwagę, ze Duda wetował całkiem sporo (więcej niż np. Komorowski), i to ustaw bardzo ważnych dla PiS (o co zresztą mam do niego pretensję).
Sprostuję:

Bronisław Komorowski
zawetowane ustawy - 4
ustawy PO - 3

Andrzej Duda
zawetowane ustawy - 9
ustawy PiS - 5
Nie bardzo rozumiem co prostujesz? To co podałeś potwierdza to co napisałem: Duda zawetował znacznie więcej niż Komorowski, również ustaw własnej partii (prawie dwa razy więcej)
A dokładniej:

Komorowski:
  • (PO)ustawa z dnia 25 lutego 2011 roku o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie.
  • (rząd PO-PSL)o nasiennictwie.
  • (obywatelski) o okręgach sądowych sądów powszechnych.
  • (rząd PO-PSL)Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw
Zatem Komorowski zawetował 3 ustawy PO i jedną obywatelską.

Duda:
  1. (partia Palikota) o uzgodnieniu płci.
  2. (rząd PO-PSL)ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym oraz niektórych innych ustaw
  3. (rząd PO-PSL) o ratyfikacji Poprawki dauhańskiej do Protokołu z Kioto do Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych.
  4. (PO) a ustawa z dnia 9 października 2015 roku o zmianie ustawy o lasach
  5. (rząd Szydło) o zmianie ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz niektórych innych ustaw
  6. (PIS) o Sądzie Najwyższym
  7. (rząd Szydło)o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw.
  8. (rząd Morawieckiego]o pozbawianiu stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943–1990 swoją postawą sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu
  9. (PIS)nowelizacji Kodeksu wyborczego wprowadzającej zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego.
Zatem Duda zawetował 5 ustaw PIS, 3 PO i jedną Palikota.
Przy czym łatwo zauważyć, że zawetował ustawy PiS znacznie ważniejsze, niż Komorowski ustawy PO.
Natomiast nadmienię o podpisaniu 16 ustaw bez mrugnięcia okiem przez Pana Dudę, które podwyższały i wprowadzały nowe podatki:
https://pbs.twimg.com/media/EbrIWodWAAA ... name=large
Czyżbyś Marku nie miał do niego o to pretensji?
Podatków nie liczy się na "liczbę podatków" tylko na obciążenie podatkowe.
Jedynym obiektywnym kryterium oceny jest "dzień wolności podatkowej" (tj. przeliczony dzień w roku, w którym obywatel przestaje pracować na podatki i zaczyna pracować dla siebie). W ciągu ostatnich 5 lat dzień ten był wcześniej, czyli podatki były niższe (nawet w tym roku, mimo problemów z pandemią).
Oto dane:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-07-05, 02:50 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: sądzony » 2020-07-05, 12:27

A to Duda sam wetował? To on umie?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ