wybory prezydenckie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
wXlfX

wybory prezydenckie

Post autor: wXlfX » 2020-06-21, 10:51

Na kogo będziecie głosować, jeśli można wiedzieć? ;P
Bo tak śledząc same sondaże to myślę, że chyba Rafał Trzaskowski wygra w 2 turze. ;D
Andrzej Duda się strasznie przejadł społeczeństwu i chyba dlatego, oczywiście nic nie wiadomo, to tylko sondaże, ale tak patrząc na mobilizację wszechobecną, a w mediach to już w ogóle, aby Dudę odsunąć no to myślę, że może się to udać. Szczególnie, jeśli się spojrzy na spoty wyborcze, spot A. Dudy to jest katastrofa ;P aż się wkurzyłem jak zobaczyłem, przekaz kompletnie negatywny z atakiem na głównego przeciwnika, zamiast pokazać co dobrego zrobił i co jeszcze może zrobić to takie coś..., a za to spot że R. Trzaskowski, myślę, że na plus.
Myślicie, że Rafał Trzaskowski byłby dobrym prezydentem? ;P
Wizerunkowo, myślę, że jak najbardziej byłby godnym reprezentantem, ale jego poglądy trochę tak nie pasują...
Ostatnio zmieniony 2020-06-21, 10:52 przez wXlfX, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dominik » 2020-06-21, 11:06

Jeśli nie chcemy Trzaskowskiego to musimy na Dodę głosować. Oddany głos na kogoś, kogoś za kim jesteśmy, a nie ma szans wygrać pomoże tylko Trzaskowskiemu.

Nie chcąc Trzaskowskiego bardziej niż Dudy jestem za Dudą, niezależnie czy jestem zwolennikiem Dudy.

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-21, 11:12

Glosuje na Dude. z przyczyn pogladowych, gospodarczych i technicznych.
A takze dlatego, ze w polityce trudno zachowac uczciwosc. A Dudzie sie to w znacznej mierze udaje. Chocby dlatego, ze jest porzadnym czlowiekiem.

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-06-21, 12:41

Nie wiem, na kogo głosować. Nie wiem, czy jest jakikolwiek kandydat z poglądami, które w stu procentach zgodne są z Ewangelią. Trzaskowski zdecydowanie nie, Duda natomiast nic nie zrobił w sprawie ochrony życia, to zresztą nie jest w programie partii, do której przynależy. Myślałam o Bosaku, ale gdzieś natrafiłam na jego wpis o karze śmierci, a Katechizm od kilku lat na ten temat wypowiada się jednoznacznie. Poza tym Bosak jest związany z ruchem narodowym, a miałam w liceum w klasie ONR-owca i nie kojarzy mi się to dobrze. Szczerze mówiąc, sama nie wiem, co myśleć o wyborach. Może ktoś mądrzejszy mi nakreśli sytuację? Bez nakłaniania, tak po prostu, żebym to dobrze przemyślała. Bo sytuacja jest tak beznadziejna, że mam ochotę postawić krzyżyk przy każdym nazwisku, ale takim działaniem nie pomogę.

I tak jeszcze dodam, że w smutnych czasach przyszło nam żyć, skoro chwalimy polityka za to, że jest uczciwy. To tak, jakby chwalić sąsiada za to, że odpowiada na nasze „dzień dobry”. To nie jest uwaga personalna w stronę jakiegokolwiek polityka, tylko refleksja, że dzisiaj musimy skupiać się na takich oczywistościach, bo na więcej nikogo nie stać.
Ostatnio zmieniony 2020-06-21, 12:56 przez Konwalia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: sądzony » 2020-06-21, 12:48

Na szczęście nigdy nie głosowałem i nie będę.
Gdybym jednak głosował oddałbym głos na Szymcia.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-21, 13:13

@sądzony
Lepiej oddać głos nieważny, niż żaden.
Jeśli masz prawa wyborcze, idź zagłosuj, po prostu postaw kilka krzyżyków.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Dezerter » 2020-06-21, 18:36

Dominik pisze: 2020-06-21, 11:06 Jeśli nie chcemy Trzaskowskiego to musimy na Dodę głosować.(...)
Ja też jestem za Dodą - zawsze mi się podobała, wiedzę Dominiku , że co do kobiet to mamy podobne gusta ;) ^:)^ B-)
A na powaznie tp
PROSZĘ nie pokłóćcie się
każdy ma prawo do swojego poglądu politycznego i szacunku nawet jak chce głosować na Bosaka, czy Biedronia
za obradzanie forumowiczów polecą ostrzeżenia!
Niech wygra najlepszy :ympeace:
jak sięgnę w wstecz, to jeśli chodzi o wybory prezydenckie to zawsze głosowałem na człowieka, na osobę a nie politycznie.

Dodano po 4 minutach 26 sekundach:
Konwalia pisze: 2020-06-21, 12:41 Nie wiem, na kogo głosować. Nie wiem, czy jest jakikolwiek kandydat z poglądami, które w stu procentach zgodne są z Ewangelią.
Konwalio, my nie wybieramy naczelnego ewangelizatora kraju, ani Prymasa, który będzie kierował Kościołem katolickim
tylko polityka, który będzie kierował sprawami zagranicznymi, wojskiem, sprawami socjalnymi i gospodarczymi.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-06-21, 18:45

Wybierzcie Biedronia , wprowadzi małżeństwa homoseksualne , zaczyna adoptować taśmowo dzieci , wyprowadzi religie z szkol .
Czy tak trudno wychwycić sedno spraw i programów ? czy tak trudno prześledzić w internecie profil danego politykiera ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Konwalia

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Konwalia » 2020-06-21, 21:14

Dezerter pisze: 2020-06-21, 18:36 Konwalio, my nie wybieramy naczelnego ewangelizatora kraju, ani Prymasa, który będzie kierował Kościołem katolickim
tylko polityka, który będzie kierował sprawami zagranicznymi, wojskiem, sprawami socjalnymi i gospodarczymi.
Wierzący ludzie nie powinni oddzielać wiary od życia codziennego (czyli także polityki), bo wiara nie jest sprawą indywidualną, a od tego, czy przyszły prezydent kieruje się Ewangelią, zależy to, jak będą traktowane wierzące osoby, ich poglądy i postulaty, wreszcie to, czy będą szanowane podstawowe prawa człowieka, czyli prawo do życia, wolności religijnej albo prawa naturalne. Mam nadzieję, że dobrze się rozumiemy, choć obawiam się, że ten wątek może jednak pójść w złą stronę. Nadal nikt nie wytłumaczył mi, o co właściwie chodzi w polityce, bo np. w ogóle nie rozumiem gospodarki i tego, co jest ważne, a co nie...

enkidu
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2020
Has thanked: 1 time

Re: wybory prezydenckie

Post autor: enkidu » 2020-06-21, 21:59

marcin07 pisze: 2020-06-21, 18:45 Wybierzcie Biedronia , wprowadzi małżeństwa homoseksualne , zaczyna adoptować taśmowo dzieci , wyprowadzi religie z szkol .
Czy tak trudno wychwycić sedno spraw i programów ? czy tak trudno prześledzić w internecie profil danego politykiera ?
Ty tak na poważnie?
Nawet nie wiem jak to skomentować.
Nie ma czegoś takiego jak taśmowe adopcje. Nawet gdyby parły jednopłciowe miały możliwość adopcji dzieci co dzieje się już w wielu krajach, Biedroń nic nie wspominał o uproszczeniu dla nich procedury adopcyjnej czy uprzywilejowaniu ich w tej kwestii wzgledem par heteroseksualnych. wyprowadzenie religii ze szkół - raz że mało realne, dwa - z tego co wiem kiedyś religia nie odbywała się w szkołach i wielu katolików nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu i odnajduje w nim zalety.

Biserica Dumnezeu

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-21, 22:08

Skonczecie z tymi klotniami: kazdy ma prawo do wyboru. Poprzestancie na wskazaniu sympatii na kogo chcecie glosowac i tyle.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: sądzony » 2020-06-21, 22:51

ToTylkoJa pisze: 2020-06-21, 13:13 @sądzony
Lepiej oddać głos nieważny, niż żaden.
Jeśli masz prawa wyborcze, idź zagłosuj, po prostu postaw kilka krzyżyków.
Nawet jeżeli masz rację jeszcze do niej nie dorosłem.
Ja nie głosuję i nie narzekam.
Przy korytku, każdy z nas staje się świnką.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: ToTylkoJa » 2020-06-21, 23:34

@sądzony
Jeśli nie idziesz na głosowanie, to cała reszta głosuje za Ciebie. Obywatel, który czuje się Polakiem, nawet, jeśli uzna że nie ma kandydata, na którego mógłby z czystym sumieniem oddać głos, winien się na wyborach stawić i oddać głos nieważny.

Trochę inaczej się patrzy, jeśli mamy kandydata A B i C i wyniki przedstawiają się tak:
Kandydat A: 10%
Kandydat B: 50%
Kandydat C: 20%
Głosy nieważne: 20%
A kiedy przedstawiają się tak:
Kandydat A: 20%
Kandydat B: 30%
Kandydat C: 15%
Nieważne: 35%

Oczywiście te głosy nieważne się nie liczą, jeśli chodzi o wybory prezydenckie, ale w świadomości ludzi one zostaną, a to już swoje znaczy.

O ile w wyborach prezydenckich ma to tylko takie znaczenie, że 40%, a nie 10% uważa, że wszyscy kandydaci są nieważni, to w przypadku referendum np. jest ono całkowicie nieważne jeśli nie odpowiednią liczba osób nie odda ważnych głosów.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: wybory prezydenckie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-21, 23:46

Obawiam się, że mamy tyko wybór Duda-Trzaskowski, a więc żadnego wyboru.
Trzaskowski jednak reprezentuje promocję LGBT, wsparcie lewych interesów "reprywatyzacyjnych" w Warszawie, działanie przeciw Polsce na forum Unii Europejskiej, reprezentuje środowisko proaborcyjne itd (nie chcę tu wypisywać tej listy - kto chce, zna).
Nadto wykazał się sporą nieudolnością w zarządzaniu Warszawą, szczególnie w sytuacjach kryzysowych.
Najgorszym jednak aspektem wybrania go na prezydenta byłoby blokowanie wszelkich działań Sejmu (zwracam uwagę, że jest to podwójnie złe; z jednej strony uniemożliwiłby praktycznie realizację programu rządu, z drugiej - PiS mogłoby się pod koniec kadencji tłumaczyć że nie wykonał obietnic, bo prezydent torpedował wszelkie działania).

Dudy nie lubię, uważam że jest naiwny (czemu dał wyraz wetując zmiany w sądownictwie), do tego jest - dokładnie tak, jak pozostali liczący się kandydaci - takim trochę "pięknym i gładkim" (niestety, od czasów Kennedyego - a więc udziału telewizji w wyborach - taki model polityka obowiązuje).
A jednak jest o niebo lepszym wyborem niż Trzaskowski.
Mam do niego (i do PiS) żal, że nie zrobili nic w sprawie aborcji eugenicznej - ale jak mam do wyboru gościa, który nic nie zrobił, a z drugiej strony takiego, który nie kryje swoich sympatii dla tych, którzy chcieliby szerszej aborcji - to właściwie nie ma o czym gadac.

Duda ponadto bardzo dobrze pełni funkcję, która jest głównym zadaniem prezydenta w polskiej konstytucji - tj. dobrze, godnie i sprawnie reprezentuje Polskę, nie trzeba się go wstydzić, mówi bez kartki itd itp. No i nie jest ślepo posłusznym wskazówkom z UE, co też jest ważne.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: wybory prezydenckie

Post autor: marcin07 » 2020-06-22, 08:49

enkidu pisze: 2020-06-21, 21:59
marcin07 pisze: 2020-06-21, 18:45 Wybierzcie Biedronia , wprowadzi małżeństwa homoseksualne , zaczyna adoptować taśmowo dzieci , wyprowadzi religie z szkol .
Czy tak trudno wychwycić sedno spraw i programów ? czy tak trudno prześledzić w internecie profil danego politykiera ?
Ty tak na poważnie?
Nawet nie wiem jak to skomentować.
Nie ma czegoś takiego jak taśmowe adopcje. Nawet gdyby parły jednopłciowe miały możliwość adopcji dzieci co dzieje się już w wielu krajach, Biedroń nic nie wspominał o uproszczeniu dla nich procedury adopcyjnej czy uprzywilejowaniu ich w tej kwestii wzgledem par heteroseksualnych. wyprowadzenie religii ze szkół - raz że mało realne, dwa - z tego co wiem kiedyś religia nie odbywała się w szkołach i wielu katolików nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu i odnajduje w nim zalety.
Skoro nie wiesz jak komentować post, to po co to robisz ?
Czego nie ma to możne być , napisałem ze taka sytuacja może nastąpić , a ja jestem pewien ze urzędy stanu cywilnego będą pracować non sto aby uszczęśliwić homoseksualistów , a czy w europie nie przyznaje się dzieciaki homoseksualistom bez problemu ? nie zapominajmy co sie dzieje w krajach skandynawskich .
A ukoronowaniem tragedii dzieci bylo to co sie wydarzyło w Niemczech przez ostatnie
lata.
Zresztą Trzaskowski powiedział ze byłby szczęśliwy udzielając ślubów homoseksualistom .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

ODPOWIEDZ