Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-29, 10:08

Każdy pretekst jest dobry. Triduum to znakomity pretekst.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2018-03-30, 21:04

Czy czujesz się bezpiecznie i swobodnie na forum?
widzę, że czujecie się swobodnie, swobodnie robiąc offtop i bezpiecznie, że nie dam wam ostrzeżenia ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abdyjel

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Abdyjel » 2018-03-31, 10:33

Ja na forum więcej czytam niż piszę.Moje zdanie jest takie,że jest to forum jak każde forum denominacyjne.Nie można oczekiwać,że będzie się na nim pisać wszystko jak się chce i co się chce i z tym trzeba się pogodzić.Takie fora religijne zazwyczaj mają swoje ograniczenia.Chyba najbardziej liberalnym forum religijnym jest forum wiara.pl.

Marcin_

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marcin_ » 2018-03-31, 13:56

Można tylko pozazdrościć tym którzy mają takie zmartwienia w życiu jak to że nie mogą czuć się swobodnie na forum itp.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2018-04-01, 19:32

Marcin_ pisze: 2018-03-31, 13:56 Można tylko pozazdrościć tym którzy mają takie zmartwienia w życiu jak to że nie mogą czuć się swobodnie na forum itp.

A nie uważasz Marcinie, że administratora forum takie rzeczy powinny interesować?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-02, 23:48

Zawieszam (przynajmniej na jakiś czas) swoją działalność tutaj. Zastrzegam - nie bez powodu, ale i nie z powodu wątków charyzmatycznych.

mamamondfa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: mamamondfa » 2018-04-03, 10:11

:-o
Ale Marku...
Ja właśnie zaczęłam czytać wątek o charyzmatycznych wspólnotach i cieszyłam się z Twojego "głosu rozsądku" tam i teraz odchodzisz? :-o

Mam nadzieję, że liczysz się z tym, że jak wrócisz, to się z nami nie dogadasz, bo wszyscy posiądziemy dar języków i stworzymy własną sektę x_x
;)
A tak na poważnie, to szanuję Twoją decyzję, ale będę wyczekiwać Twojego powrotu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2018-04-03, 12:18

mamamondfa pisze: 2018-04-03, 10:11 ... cieszyłam się z Twojego "głosu rozsądku" tam ...
Widzę w tym cały czas spór między Marią a Martą. I widzę, że coraz dalej dryfujemy tematycznie. Ale spór między siostrami pozostał. Jest aktualny.
Czasem wydaje mi się, że Maria i Marta to jedna i ta sama osoba. Tylko raz górowała jedna cecha, a innym razem druga. Albo jak ręce dwie. Wykonać tę samą pracę, każda robi coś innego. One uzupełniają się. Jak Maria i Marta. Jak pieprz i sól podkreślające smak potrawy. Nie zastępujące smaku, lecz wydobywające z potrawy to, co najcenniejsze w smaku. Przyprawy potrzebne są obie.

Mamamondfę popieram w całej rozciągłości, a nawet bardziej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-03, 12:47

Dzięki, spokojnie. Trochę emocjonalnie zareagowalem, za co przepraszam (Was i Dezertera), ale ręce mi opadły jak pomyślałem, że teraz znów przez kilkanaście stron trzeba będzie prostować oczywiste bzdury "Nowe Imię".

Magnolia

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Magnolia » 2018-04-03, 13:10

Marku, ale skoro Nowe Imię pisze oczywiste bzdury to po co je prostować, każdy to widzi. Napisałeś raz i wystarczy.
Jak dla kogoś ma większe znaczenie po ilu dniach i nocach Jezus zmartwychwstał to miłego liczenia mu życzę, mnie cieszy, że Zmartwychwstał prawdziwie, że Jezus żyje!
reszta jest daleko planowa...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2018-04-03, 13:15

Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-03, 12:47 Dzięki, spokojnie. Trochę emocjonalnie zareagowalem, za co przepraszam (Was i Dezertera), ale ręce mi opadły jak pomyślałem, że teraz znów przez kilkanaście stron trzeba będzie prostować oczywiste bzdury "Nowe Imię".
A ja Ciebie przepraszam, bo zapomniałem faktycznie z kim pisze (Nowe Imie), późna pora, rozluźnienie świąteczne itd.
Dlatego wolałem nie odpowiadać Tobie na pw, wczoraj ... :) Ale mocne , męskie słowa przydały mi się B-)
... ty nasz strażniku ortodoksji :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: mamamondfa » 2018-04-03, 15:56

Andeju :ymhug: Widzę, że pilnie trenujesz stosowanie porównań :D ale musisz jeszcze potrenować :D :ymblushing: :-h
A tak ogólnie to cieszę się, że sprawa się wyjaśniła. :-bd

wędrowiec

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: wędrowiec » 2018-05-05, 09:39

Jestem tu trzeci dzień i na dzień dobry zostałem bez powodu zaatakowany bardzo agresywnie. Trudno więc, bym czuł się całkiem swobodnie.
Nie powiem, by to sprawiało, że czułbym się tu niebezpiecznie, raczej czuję, ze cel istnienia forum przez takie ataki chowa się gdzieś do kąta.
Jak trzeba będzie to odejdę i pójdę dalej. Dla mnie to nie nowina.

Obojętnie jednak, czy tu jestem czy mnie nie ma, to warto by uczestnicy mieli cel istnienia form stale przed oczyma i temu celowi nie uchybiali.
Bo w przeciwnym razie to dobre dzieło może upaść.
Szczęść Boże!

Magnolia

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Magnolia » 2018-05-05, 09:55

Wędrowcze.
Czytam obecnie biografie św Faustyny. Czyli obserwuje życie zakonnicy świętej i innych zakonnic.
Bardzo głębokie pada tam zdanie. W zakonie są zwykli ludzie a nie Anioły.

To zdanie bardzo dobrze komentuje także to forum. Są ty zwykli ludzie a nie Anioły.
Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. W tym jesteśmy równi. Może z tą świadomością uda Ci sie zatrzymać na naszym forum na dluzej. 😜

wędrowiec

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: wędrowiec » 2018-05-05, 10:10

Mam tę świadomość Magnolio.
Mam też świadomość, że mnie daleko do świętości.
Wiem też jednak, że to czy tu zostanę dłużej, czy pójdę dalej, zależy nie tylko ode mnie.

ODPOWIEDZ