Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Magnolia » 2018-03-26, 15:29

Jakubie tu sie nie zgodzę że mamamondft źle cie zrozumiała, a ty zupełnie cos innego miałeś na mysli. Bo i ja zareagowałam i Dez zareagował na twoje posty tak samo jak Monia. Czyli sugestia że Monia odebrała to niepotrzebnie personalnie jest w moim odczuciu bezpodstawny.

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-26, 16:43

Magnolia pisze: 2018-03-26, 15:29 Jakubie tu sie nie zgodzę że mamamondft źle cie zrozumiała, a ty zupełnie cos innego miałeś na mysli. Bo i ja zareagowałam i Dez zareagował na twoje posty tak samo jak Monia. Czyli sugestia że Monia odebrała to niepotrzebnie personalnie jest w moim odczuciu bezpodstawny.
Ale co to w tej chwili ma za znaczenie skoro sie zrozumielismy.
Jesli ona ma do mnie jakies pytania odnosnie tego co zostalo wykasowane to chetnie odpowiem jej na PW.
Ja w kazdym badz razie ciesze sie ze ten blachy problem juz nie istnieje. :ymhug:

Magnolia

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Magnolia » 2018-03-26, 17:19

Takie ma Jakubie znaczenie, że moja intencja o nawrócenie teścia została przez Ciebie pozytywnie skomentowana a Mamamondft zacząłeś pouczać choć to wątek z intencjami a nie dyskusyjny. Empatia mi podpowiada że Monia nie poczuła sie z tym najlepiej o czym świadczyły jej reakcje. Oraz jak rozumiem wpłynęło to na samopoczucie nowych forumowiczów jako inaczej traktowani niż "starzy" forumowicze.
Odnoszę wrażenie że problem jest wlasnie w tym emocjonalnym odczuciu nowoprzybyłych. Powinniśmy sie wspólnie zastanowić jak temu zaradzić. 😄 Zachęcam do szukania rozwiązań , do wzajemnego zrozumienia
Sytuacja o tyle była zaskakująca że w jednym momencie przyszło kilka osób które dobrze sie znali i stanowiło zgraną paczkę. Przyszli w momencie kiedy przez forum przeszło kilka osób które wiecej mieszały niż wnosiły pozytywnej dyskusji. Wiec w tej sytuacji jakieś obawy że przyszło kilka takich osób na raz miałam sama, przyznaje się. Ale postanowiłam trochę ich poznać, zagadać, pożartować. Choć nie zawsze sie udało, no i liczyłam na udział w dyskusjach.
Niefortunnie powstają tu, nawet w moim poście, dwa obozy... A tak nie powinno byc. Używam tego zwrotu "my"- "wy" tylko by opisać sytuacje. Ale moim celem i marzeniem jest tworzenie wspólnoty braci i sióstr na tym forum 👍

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-26, 18:03

Magnolia pisze: 2018-03-26, 17:19 Takie ma Jakubie znaczenie, że moja intencja o nawrócenie teścia została przez Ciebie pozytywnie skomentowana a Mamamondft zacząłeś pouczać choć to wątek z intencjami a nie dyskusyjny. Empatia mi podpowiada że Monia nie poczuła sie z tym najlepiej o czym świadczyły jej reakcje. Oraz jak rozumiem wpłynęło to na samopoczucie nowych forumowiczów jako inaczej traktowani niż "starzy" forumowicze.
Odnoszę wrażenie że problem jest wlasnie w tym emocjonalnym odczuciu nowoprzybyłych. Powinniśmy sie wspólnie zastanowić jak temu zaradzić. 😄 Zachęcam do szukania rozwiązań , do wzajemnego zrozumienia
Sytuacja o tyle była zaskakująca że w jednym momencie przyszło kilka osób które dobrze sie znali i stanowiło zgraną paczkę. Przyszli w momencie kiedy przez forum przeszło kilka osób które wiecej mieszały niż wnosiły pozytywnej dyskusji. Wiec w tej sytuacji jakieś obawy że przyszło kilka takich osób na raz miałam sama, przyznaje się. Ale postanowiłam trochę ich poznać, zagadać, pożartować. Choć nie zawsze sie udało, no i liczyłam na udział w dyskusjach.
Niefortunnie powstają tu, nawet w moim poście, dwa obozy... A tak nie powinno byc. Używam tego zwrotu "my"- "wy" tylko by opisać sytuacje. Ale moim celem i marzeniem jest tworzenie wspólnoty braci i sióstr na tym forum 👍
Wszystkie wypowiedzi wykasowane wtedy byly w jednym tonie, tak samo te do ciebie jak i te dla Mamamondft.
Nawrocenie sie to nie jest jednorazowy akt i w trakcie formacji nawracamy sie wielokrotnie, wrecz codziennie, bo poszukujemy prawdy i po troszeczke staramy sie ja odkrywac i rozumiec.
Czesto skupiamy sie na nawroceniu innych i zapominamy o nas samych ze my takze potrzebujemy nawrocenia i to wlasnie spowodowalo ten caly problem, bo uznano to jak stwierdzenie ze ktos nie nawrocil sie.
Modlitwy za innych przede wszystkim pomagaja nam samym bysmy zauwazali nasze wlasne bledy i czesto nawet przyczyne braku wiary u tych za ktorych sie modlimy, z ktorymi jestesmy w bliskim kontakcie i mamy na nich wplyw. Sama modlitwa za kogos powinna byc takze refleksja- medytacja nad samym soba.
Mam nadzieje ze znow nie bedzie to na opak zrozumiane.

Marcin_

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marcin_ » 2018-03-26, 18:10

Dezerter pisze: 2018-03-25, 22:36 Kilka osób napisało mi że:
" Nie czuje się swobodnie na forum, nie czuję się bezpiecznie, nie czuje się jak w domu braci i sióstr"
za każdym razem wymowa była taka, że ludzie boją się pisać szczerze i swobodnie, bo zaraz ktoś pouczy, zaatakuje itd

Nawet jeśli ktoś pouczy , zaatakuje itd to co z tego ? Nikt tu nie jest wyrocznią więc trudno mi tak do końca zrozumieć owych zalęknionych. Swoją drogą nie zauważyłem ani nie odczułem niczego co miałoby sugerować obecność na forum osób których należy się bać cokolwiek to znaczy.

bander

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: bander » 2018-03-26, 21:52

Dziwne.Wczoraj się zastanawiałem nad zlikwidowaniem konta na tym forum. Pomyślałem jednak że poczekam z tym do dzisiaj i wchodzę i co widzę że nie tylko ja mam takie odczucia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-26, 22:11

Słuchajcie, albo będziecie pisali konkretnie, albo nie warto o tym mówić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2018-03-27, 00:00

bander pisze: 2018-03-26, 21:52 Dziwne.Wczoraj się zastanawiałem nad zlikwidowaniem konta na tym forum. Pomyślałem jednak że poczekam z tym do dzisiaj i wchodzę i co widzę że nie tylko ja mam takie odczucia.
Rozwiń swoją wypowiedź - proszę
dziękuję wszystkim piszącym na temat - pozostałych też kocham :-w
Poeci- jak chcecie kontynuować swoje wyjaśnianie rymów, to załóżcie sobie nowy wątek :!:

Na forum wszyscy są sobie równi - poza Administracją, która jest równiejsza ;) - czy to starzy , czy nowi. Nowych zawsze witamy z radością i - ja osobiście - traktuje z uwagą i życzliwie - polecam takie zachowanie innym.

Ponawiam pytanie.
Czy czujesz się bezpiecznie i swobodnie na forum?
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 21:05 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-27, 01:16

Tak, ale mimo to jestem tylko do czwartku, wiec ci ktorym sprawialem przykrosci moga odetchnnac i czuc sie bezpieczniej ;)
Od czwartku wieczora poziom bezpieczenstwa na forum pojdzie w gore. :D
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 01:18 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Magnolia » 2018-03-27, 07:35

Odpowiadając na pytanie Dezertera ... Cóż nad tym sie nie zastanawiałam wiec wyglada na to, że sobie radzę z tym jak jest.
Choć pewnie marzeniem byłby świat bez kolców to dojrzałość każe mi porzucić te iluzoryczne wizje i przyjmować forum jakie jest. Patrząc na to szerzej po prostu forum odzwierciedla realny świat w którym jest i cos dobrego , mądrego, ciekawego i cos co jest wyzwaniem, co trzeba znosić.
Zobaczyłam w tym wartość.

Jeśli kogoś uraziłam to prosze o kontakt na Pw, dajcie człowiekowi/ mi szansę na poprawę i przeprosiny. Pozdrawiam

bander

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: bander » 2018-03-27, 07:51

Dezerter pisze: 2018-03-27, 00:00
bander pisze: 2018-03-26, 21:52 Dziwne.Wczoraj się zastanawiałem nad zlikwidowaniem konta na tym forum. Pomyślałem jednak że poczekam z tym do dzisiaj i wchodzę i co widzę że nie tylko ja mam takie odczucia.
Rozwiń swoją wypowiedź - proszę
dziękuję wszystkim piszącym na temat - pozostałych też kocham :-w
Poeci- jak chcecie kontynuować swoje wyjaśnianie rymów, to załóżcie sobie nowy wątek :!:

Na forum wszyscy są sobie równi - poza Administracją, która jest równiejsza ;) - czy to starzy , czy nowi. Nowych zawsze witamy z radością i - ja osobiście - traktuje z uwagą i życzliwie - polecam takie zachowanie innym.

Ponawiam pytanie.
Czy czujesz się bezpiecznie i swobodnie na forum?
Nie nic nie będę rozwijał ponieważ roztrząsanie każdego przypadku osobno nie ma żadnego sensu. Uważam jednak że jeżeli takie sygnały docierają do administracji to reszta "towarzystwa wzajemnej adoracji' powinna się zastanowić nad tym sama czy może coś zmienić w swoim postępowaniu ;)
Najgorsze jest przekonanie o własnej nieomylności :)
Dezerter tobie to raczej nie grozi :) Ty działasz impulsywnie często emocjonalnie a więc szczerze :) Mi się nie raz wydaje że ty jak wstawisz 'minusa' komuś to zaraz kalkulujesz czy on może zasłużył gdzieś na 'plusa' :)
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 21:07 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2018-03-27, 08:44

Kochani,
może teraz, jeszcze przed TRIDUUM, na przykład jutro o północy postawmy grubą kreskę. Taką złożoną z literek.

Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Przebaczamy i prosimy o przebaczenie.

Abyśmy po świętach powrócili z świeżą kartą. Aby żadne animozje nie zakłócały świątecznych życzeń. Aby prawdziwe i wyobrażone winy poszły w niepamięć. Aby rany się zagoiły. I te spowodowane urazami i te alergiczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-27, 09:18

Chyba przyspiesze termin podwyzszenia bezpieczenstwa na forum, bo troche pokickaly mi sie daty.

Jesli bylem jednym z np. 3 niebezpiecznych, to bezpieczenstwo wzrosnie o 33%. ;)
Pewnie dostane za to choc jakiegos malego plusa od Dezertera. :D
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 09:20 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-27, 09:50

Andej pisze: 2018-03-27, 08:44 Kochani,
może teraz, jeszcze przed TRIDUUM, na przykład jutro o północy postawmy grubą kreskę. Taką złożoną z literek.

Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Przebaczamy i prosimy o przebaczenie.

Abyśmy po świętach powrócili z świeżą kartą. Aby żadne animozje nie zakłócały świątecznych życzeń. Aby prawdziwe i wyobrażone winy poszły w niepamięć. Aby rany się zagoiły. I te spowodowane urazami i te alergiczne.
Dobre i niedobre. Dobre - bo wiadomo, niedobre - bo póki pretensje nie są wyartykułowane, to przebaczenie nie specjalnego sensu, a i mozliwość poprawy niewielka.

Magnolia

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Magnolia » 2018-03-27, 10:11

Myślę tak jak Marek. Andej ma dobre intencje by sie nie kłócić przed świetami. Ale uważam, że to może wrócić, jeśli nie zostanie wyjaśnione

ODPOWIEDZ