Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-27, 10:17

Magnolia pisze: 2018-03-27, 10:11 Myślę tak jak Marek. Andej ma dobre intencje by sie nie kłócić przed świetami. Ale uważam, że to może wrócić, jeśli nie zostanie wyjaśnione
Czy nie zauwazylas ze wiekszosc wyjasnien na forach prowadzi do odwrotnego skutku?
Najprostrzym wyjasnieniem i zakonczeniem jest zapomniec i nie rozgrzebywac.
"Milosc nie pamieta zlego"
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 10:18 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-27, 10:33

No dobrze - załóżmy (co zresztą jest bardzo prawdopodobne), że ja jestem powodem tego czyjegoś samopoczucia.
Co przyjdzie z tego, że ten ktoś mi "przebaczy" skoro będę robił to dalej?
A tak to mam szansę - po pierwsze rozważyć. Moge dojśc do wniosku że nie ma racji (i wtedy nic) lub że ma rację (lub subiektywnie ma rację). I wtedy powinienem podjąć jakieś kroki.
Rany, króre się kisi mają skłonność do ropienia. Ranę trzeba odkryć, oczyścić, czasem zdezynfekować, opatrzyć. I przestac drażnić to miejsce.

A tak, z napisania że na forum jest źle, ale nie powiem co i od kogo bo nie chce zaognić nic nie wynika.

Jesli idzie o mnie, nie obiecuję, że się zgodzę (zobaczymy jak będą ujawnione zarzuty...) ale na pewno się nie obraże za zwrócenie uwagi.

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-27, 10:45

A, tak przy okazji i dla jasnosci, to nikt nie jest powodem mojego odejscia z forum, bo rezygnuje z wszystkich forow.
To tak na wszelki wypadek by ktos w ferworze dyskusji komus nie przykleil mojego odejscia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2018-03-27, 22:08

Jakie kłócić?, kto mówi o kłócić?!
Nie to jest tematem tego wątku.
Jakub2 pisze: 2018-03-27, 09:18 Chyba przyspiesze termin podwyzszenia bezpieczenstwa na forum, bo troche pokickaly mi sie daty.

Jesli bylem jednym z np. 3 niebezpiecznych, to bezpieczenstwo wzrosnie o 33%. ;)
Pewnie dostane za to choc jakiegos malego plusa od Dezertera. :D
Nie dostaniesz - zgadzam się tylko na czasowe odejście - na stałe nie masz mojej zgody - jesteś oryginalnym forumowiczem, który wnosi pewien koloryt - dlaczego chcesz nasz zubożyć swoim niepowtarzalnym zrozumieniem Boga.

Marcinowi dziękuję za swoją wypowiedź, dla mnie cenna

Magnolia - masz rację jesteśmy tylko niedoskonałymi ludźmi, ale zawsze może być lepiej. Mimie chodzi o szukanie dziury, czy winnych - raczej o doskonalenie poprawienie tego co da się poprawić, o informację zwrotną dla nasz wszystkich jak nasze pisanie jest odbierane przez innych

... właśnie - ktoś napisał, że "Dezerter- emocjonalnie , więc szczerze "- staram się szczerze, ale czasami jako Admin sam siebie cenzuruję (tak jak pisałem) . Admin nie powinien reagować emocjonalnie!- dzięki za tą cenną uwagę, do doskonalenia :!:

To tak szczerze teraz - boję się, że nasze forum stanie się za bardzo "świętoszkowalne", a my z aureolkami nad głowa będziemy już tylko klepać się po plecach, a tymczasem w KRK rewolucja.

Zauważcie jakie rzeczy sobie na wzajem piszemy na pw, a jakie na publicznym forum O:-)

Marku tak dla jasności - ja nie założyłem tego wątku z myślą o tobie - powody były 3 - wszystkie z pw.
... ale tak mi się nie wiem czemu ;) nasunęło "uderz w stół, a nożyce się odezwą"
Ty jako - mogę to napisać - autorytet na forum, działasz zapewne ? na wielu onieśmielająco, a że nie masz (brawo!) "względu na osoby" , ani frakcje (czy duchacze, czy tradsi) to każdemu się pewnie dostało. Ale paradoksalnie ja dzięki temu czuję się na forum bezpiecznie, bo wiem, że strażnik ortodoksji czuwa i błądzących pouczy. :!: [-x :-t
... a że czasem miłości i delikatności ci zabraknie, to nam poprawia samopoczucie, że jeszcze do świętości nie doszedłeś i tak bardzo nie odstajemy ;)

Ps
Brak wypowiedzi o Administracji (czyli Admini i moderator) :?:
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 22:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

mamamondfa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: mamamondfa » 2018-03-27, 22:40

"świętoszkowalne"
:)) fajnie to określiłeś
a my z aureolkami nad głowa
eejjjj, a ja nie dostałam aureolki :((
Ty jako - mogę to napisać - autorytet na forum, działasz zapewne ? na wielu onieśmielająco
Zgadzam się, że Marek to wielki autorytet, ale nie odczułam, by działał onieśmielająco :) Może za krótko tu jestem :))
Uważam, że bardzo fajnie "obcuje się" z kimś, kogo książkę się czytało. Pierwszy raz mam okazję  :)

Jakub, gdzie będziesz szedł :-\ sieeeeedź i nie wymyślaj :ymhug:

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-27, 23:13

Dez, pod koniec maja biore sie za dlugo odkladane malowanie pewnych obrazow wiec moze podrzuce tu zdjecie ktoregos jesli potrzebujesz kolorytu. Konto pewnie zostawie, wiec niech ci bedzie ze to czasowe odejscie, na czas n-czony. ;)
Ale plusa chyba dasz, bo okazuje sie ze skoro tylko Marka meczycie, a to znaczy ze bylo nas tylko 2, a to znaczy ze bezpieczenstwo od jutra idzie w gore o 50%. :D

Mamamondfa, ja wlasnie nie moge usiedziec bo mam pilne i juz spoznione roboty.
Ostatnio zmieniony 2018-03-27, 23:21 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: mamamondfa » 2018-03-27, 23:23

Aaaaa, chyba że tak Jakub :) Jak mus to mus :) Połamania pędzla życzę w takim razie i sama chętnie popatrzę na rezultat Twojej pracy :D

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-28, 09:21

mamamondfa pisze: 2018-03-27, 23:23 Aaaaa, chyba że tak Jakub :) Jak mus to mus :) Połamania pędzla życzę w takim razie i sama chętnie popatrzę na rezultat Twojej pracy :D
Na plotnie to raczej trudno polamac pedzel, no chyba ze z nerwow jak cos nie wyjdzie. ;)
Na razie moge wstawic wczesniejsza prace na drewnie ktora podniesie bezpieczenstwo na forum do max. mozliwego. ^:)^


Obrazek
Obrazek

A tak wygladal przed renowacja

Obrazek

I w trakciie


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-03-28, 10:04 przez Jakub2, łącznie zmieniany 4 razy.

mamamondfa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: mamamondfa » 2018-03-28, 10:01

Dziękuję Jakubie. Jestem pod wrażeniem :)

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-28, 21:21

mamamondfa pisze: 2018-03-28, 10:01 Dziękuję Jakubie. Jestem pod wrażeniem :)
Wolal bym te wrazenia robic w kraju, bo wiem ze jest sporo malych kosciolkow dosc zniszczonych zebem czasu.
Dawno tez nie bylem w kraju i taka praca w kraju dala by mi mozliwosc odwiedzenia wielu miejsc.
Pewni to zabrzmi jak reklama, ale chetnie podejme sie takich prac w Polsce.

mamamondfa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: mamamondfa » 2018-03-28, 21:45

Może warto by było, żebyś założył swój wątek i pokazywał efekty swoich prac. Myślę, że wiele osób to zaciekawi. A i może jakieś zlecenia się pojawią :) Odbiegliśmy tu od tematu nieco. Zaraz dostaniemy minusa.

Jakub2

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-28, 22:02

Ja juz od jutra nie zagladam na forum, wiec odpowiedzi nie bedzie, a poza tym nie chodzi mi o reklame, bo mam sporo pracy na nastepne 7-8lat.
Wspomnialem tylko ze dobrze by bylo odrestaurowac te male kosciolki w Polsce, zamiast szwedac sie po calej europie.
Ale chetnie poprzestawial bym terminy jesli w Kraju tak praca byla by do zrobienia.
Ten obraz o ktorym wspomnialem to bedzie to co widzialem, Przeistoczenie, tylko najprawdopodobniej zostanie we Francji w kaplicy ktora od 3 lat odnawiam i w ktorej jest ten oltarz ze zdjec, choc obraz jesli go skoncze, powinien byc u Ojcow Marianow, tam gdzie to widzialem.
A jesli jest mi pisane byc i pracowac w Polsce to z bede, nie moja w tym glowa.
Ostatnio zmieniony 2018-03-28, 22:16 przez Jakub2, łącznie zmieniany 3 razy.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: W drodze » 2018-03-29, 07:57

Andej pisze: 2018-03-27, 08:44 Kochani,
może teraz, jeszcze przed TRIDUUM, na przykład jutro o północy postawmy grubą kreskę. Taką złożoną z literek.

Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Przebaczamy i prosimy o przebaczenie. Przebaczamy i prosimy o przebaczenie.

Abyśmy po świętach powrócili z świeżą kartą. Aby żadne animozje nie zakłócały świątecznych życzeń. Aby prawdziwe i wyobrażone winy poszły w niepamięć. Aby rany się zagoiły. I te spowodowane urazami i te alergiczne.

A tego to calkowicie nie rozumiem, dlaczego mamy to uczynic wlasnie dzisiaj przed polnoca?
Dlaczego dzielimy zwoje zycie na dni swiete i powszednie?
Czy nie kazda chwila jest swieta, jedyna i niepowtarzalna?

Pozdrawiam.

PS.Do reszty wypowiedzi chetnie sie odniose w odpowiedniej chwili czasu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2018-03-29, 09:14

W drodze pisze: 2018-03-29, 07:57 ... Czy nie kazda chwila jest swieta, jedyna i niepowtarzalna? ...
Jest. W każdej można. Jednak, gdy czas szczególny, wtedy łatwiej się zmobilizować.Ta symboliczna chwila, gdy wkraczamy w Triduum Paschalne. Dziś wielkie święto. Wieczerza. Symbolicznie siadamy z Chrystusem przy stole. Czy siadając z Nim możemy zostawić w sobie pretensje? Czy łamiąc się chlebem mamy omijać niektórych? Czy podając kielich mamy podawać tylko wybranym?

Zakładając, że Wielki Czwartek zaczyna się o północy, to jest to doskonałym momentem na cezurę.

I jeszcze jedno. Jutro Wielki Piątek. Głębokie przeżycia wewnętrzne. Czas ciszy, aż do zmartwychwstania. W czystości i ciszy lepiej czas ten przeżywać. A potem radować się. Bez żadnych przeszkód.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: W drodze » 2018-03-29, 09:51

Andej pisze: 2018-03-29, 09:14
W drodze pisze: 2018-03-29, 07:57 ... Czy nie kazda chwila jest swieta, jedyna i niepowtarzalna? ...
Jest. W każdej można. Jednak, gdy czas szczególny, wtedy łatwiej się zmobilizować.Ta symboliczna chwila, gdy wkraczamy w Triduum Paschalne. Dziś wielkie święto. Wieczerza. Symbolicznie siadamy z Chrystusem przy stole. Czy siadając z Nim możemy zostawić w sobie pretensje? Czy łamiąc się chlebem mamy omijać niektórych? Czy podając kielich mamy podawać tylko wybranym?

Zakładając, że Wielki Czwartek zaczyna się o północy, to jest to doskonałym momentem na cezurę.

I jeszcze jedno. Jutro Wielki Piątek. Głębokie przeżycia wewnętrzne. Czas ciszy, aż do zmartwychwstania. W czystości i ciszy lepiej czas ten przeżywać. A potem radować się. Bez żadnych przeszkód.
"Wielki Piatek"

I moze dlatego tak trudno nam pokonywac codzienne trudnosci i zmagania, bo oczekujemy tego szczegolnego dnia, marnujac tym samym drogocenne chwile, ktore Nigdy juz nie powroca.

ODPOWIEDZ