Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-05, 10:44

wędrowiec pisze: 2018-05-05, 09:39 Jestem tu trzeci dzień i na dzień dobry zostałem bez powodu zaatakowany bardzo agresywnie.
Cóż, sprawdźmy kto tu był atakującym...
Post, którym zacząłeś swoją przygodę z forum
Odczuwam obecność szatana, gdy czytam teksty niektórych osób na forum.
i dalej poszło:
Szatan jest mistrzem kłamstwa.
Gdy ludzie na forum kłamią, piszą nieprawdę, to czuć te teksty obrzydliwym smrodem.
Nastepny był na temat świadectwa nawróconej wiedźmy. Twój komentarz:
Ta pani nie jest czysta.
Nie powinna występować w kościołach.
Potem jeden post, neutralny
trudno powiedzieć
, ale już następny, choć krótki, był wymowny
czuję fałsze
W następnym skomentowałeś mój merytoryczny post na temat mocy
Marek Piotrowski udowodniłeś tymi słowami i dalszą dyskusją płyciznę swojej wiary, o zrozumieniu zagadnienia i inteligencji nie wspomnę.
Szkoda, że te problemy dotykają właśnie Ciebie, bo nie brakuje Ci wiedzy, by z wiarą prowadzić publiczną ewangelizację.
Z wiarą - a nie z płytką wiarą, lub brakiem wiary.
Potem już poszło:
To po prostu Marek chodzi sobie na obrzeżach nauki Kościoła (i Jezusa), bo jego wiara szwankuje.
Nie można być równocześnie pewnym wiary i jej niepewnym.
Pewnie głosić prawdy wiary, a w duszy w nie wątpić.
Za Marka trzeba się modlić.
I tak dalej i tym podobne - każdy może sprawdzić jak to wyglądało, wchodząc na Twój profil i przeglądając maile.

To, co zarzucasz innym, robisz przede wszystkim sam.

mamamondfa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: mamamondfa » 2018-05-05, 19:53

:-o JACIĘKRĘCĘ co za historie :-s
Odczuwam obecność szatana
x_x
Dejże spokój wędrowcze ^:)^ najlepiej to skupić się na swoich wadach, a nie na cudzych. B-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2018-05-05, 20:45

Ja myślę, że nikt z nas nie czuje się na forum bezpiecznie i swobodnie, bo jak mądrze napisała Magnolia, jesteśmy tylko ludźmi skażonymi grzechem i dlatego ranimy nawet tych, których kochamy współmałżonków, dzieci, rodziców - a co dopiero obcych ludzi na zchrystusem.pl
Warto dzielić się z innymi w tym wątku z dwóch powodów:
- nasze uczucia wyrażone i upublicznione dają do myślenia innym i są informacją zwrotną dla nich
- dla administracji jest to bezcenna wskazówka jak kierować forum, czy i jak ostro reagować na przejawy różnych zachowań.
Rozmawiajmy o problemach a nie o ludziach :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: wędrowiec » 2018-05-05, 21:38

Dezerter pisze: 2018-05-05, 20:45 Rozmawiajmy o problemach a nie o ludziach :!:
Szatan to nie jest człowiek.
A to, że się go czasem odczuwa, to - zgadzam się - nie jest powód, by o nim i o jego wadach rozprawiać.

Zgadzam się z mamamondfa:

D
ejże spokój wędrowcze ^:)^ najlepiej to skupić się na swoich wadach, a nie na cudzych. B-)

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: W drodze » 2018-05-29, 21:06

Jak sie jest kura czy kogutem,to nigdy nie będziemy szybować jak orly.

Marcin_

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marcin_ » 2018-06-09, 14:28

Te kasowane konta w ostatnim czasie to jakieś dziwne zjawisko.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2018-06-09, 14:32

Marcin_ pisze: 2018-06-09, 14:28 Te kasowane konta w ostatnim czasie to jakieś dziwne zjawisko.
Nie takie dziwne, jeśli zauważysz, jak wiele osób przybyło tu, aby walczyć z Kościołem i z Bogiem. Jednych zniechęca obecność walczących z Bogiem, innych zniechęca to, że nie znajdują wyznawców takich idei. I odchodzą. Zawiedzeni. Często w złości.
Bo tu jest miejsce dla szukających. Dla tych, którzy umocnić się chcą. Starają się rozwiązywać swoje problemy związane z wiarą, religią czy życiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wędrowiec

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: wędrowiec » 2018-06-09, 14:44

Andej pisze: 2018-06-09, 14:32 wiele osób przybyło tu, aby walczyć z Kościołem i z Bogiem.
Nie zauważyłem.
Chyba ani jednej takiej osoby nie zauważyłem w czasie mojego pobytu, czyli od miesiąca.

No ale dobrze, że to napisałeś, teraz wiemy jakie jest nastawienie Administracji do nowych przybyszy i skąd to się bierze.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2018-06-09, 14:59

Dyskretne podkopywanie jest walką z Kościołem.
Otwarte deklarowanie też.

A Administrację zapytaj jakie jest oficjalne zdanie. Z Bogiem czy przeciw Bogu. W ramach Kościoła, czy przeciw niemu.

Mateusz 7.1-6 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Marcin_

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marcin_ » 2018-06-09, 16:09

Andej pisze: 2018-06-09, 14:32 Nie takie dziwne, jeśli zauważysz, jak wiele osób przybyło tu, aby walczyć z Kościołem i z Bogiem.
Użytkownik JUTka napisany jeden post i prośba o usunięcie konta... po przeczytaniu tego posta wnioskuję że niektórzy mają wrażenie iż nie pasują do tej społeczności bo nie mają nieskazitelnej szaty i to właśnie dziwne skąd to przekonanie że brak tego warunku oznacza brak miejsca dla siebie
Ostatnio zmieniony 2018-06-09, 16:15 przez Marcin_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2018-06-09, 17:04

Marcinie - nie mamy użytkownika JUTka - o kim ty piszesz?
Poza tym - ja ostatnie z wielu stron słyszę, że na forum jest za dużo właśnie tych z za bardzo "skazitelna szatą "- a od ciebie coś odwrotnego??
A jak ty sadzisz - jesteś z nami już długo - napisz o sobie - jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o forum i w temacie wątku - a na pw poproszę cie o szczerą oceną Moderacji - w tym mnie - ja lubię szczerość.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Marcin_

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marcin_ » 2018-06-09, 18:19

Dezerter pisze: 2018-06-09, 17:04 Marcinie - nie mamy użytkownika JUTka - o kim ty piszesz?
Dlaczego zamiast się wypowiedzieć uciekasz od tematu ?
Dezerter pisze: 2018-06-09, 17:04Poza tym - ja ostatnie z wielu stron słyszę, że na forum jest za dużo właśnie tych z za bardzo "skazitelna szatą "- a od ciebie coś odwrotnego??
To nie jest moje zdanie , post wyżej napisałem że tak chyba właśnie widzą to inni skoro jeszcze nie zdążyli uczestniczyć w dyskusjach a uciekali z forum.
Dezerter pisze: 2018-06-09, 17:04A jak ty sadzisz - jesteś z nami już długo - napisz o sobie - jestem bardzo ciekaw Twojej opinii o forum i w temacie wątku - a na pw poproszę cie o szczerą oceną Moderacji - w tym mnie - ja lubię szczerość.
O forum - gdyby tu było ogółem źle to i mnie by mnie było. Co do reszty - zaglądam tu raczej gościnnie i nie czytam większości tematów więc nie wypowiadam się.

wątpiący

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: wątpiący » 2018-06-14, 09:38

Andej pisze: 2018-06-09, 14:59 Dyskretne podkopywanie jest walką z Kościołem.
Czyli jak dobrze rozumiem to złe mówienie o Kościele jest podkopywaniem. No dobrze ale jak się źle dzieje w kościele to mówienie o tym to też podkopywanie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2018-06-14, 10:10

O tym, co złego w Kościele należy rozmawiać w Kościele. A o tym co złego w kościele, należy powiedzieć proboszczowi.

Kryterium decydującym jest cel. Mając wybrany cel dostosowuje się środki.

Podawanie cyjanku zwykle nie jest najlepszą metodą leczenia grypy. Choć nie przeczę, że po zastosowaniu chory już nie będzie chory.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: wątpiący » 2018-06-14, 12:09

Andej pisze: 2018-06-14, 10:10 O tym, co złego w Kościele należy rozmawiać w Kościele. A o tym co złego w kościele, należy powiedzieć proboszczowi.
No tak, wszystko rozumiem.Ale jak proboszcz dopuści się czynu lubieżnego to komu mówimy?
Ale tez i domniemywam, że o tym jaki kościół jest dobry krzyczymy na cały świat.

ODPOWIEDZ