Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-24, 12:02

Andej pisze: 2019-03-24, 11:38 Czy można nazwać szykanowanie przez policję kogoś jeżdżącego po Warszawie lewą stroną? Lub przejeżdżającego na czerwonym? Osobiście uznaję to za działania mające na celu bezpieczeństwo łamiącego Kodeks Drogowy jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego.
Pochwalamy zachowanie kulturalne. Oczekujemy szacunku dla bliźnich. A przejawia się to m.in. w szanowaniu obowiązujących zasad.
Tylko że policja drogowa musi najpierw ustalić, czy zdarzenie takie miało rzeczywiście miejsce, np. czy zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu, czy istnieją zeznania świadków, ślady kryminalistyczne pod względem technicznym i procesowym itd. Musi to podejrzanemu niezbicie wykazać. :)

Magnolia

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Magnolia » 2019-03-24, 12:27

Ciekawe jest to, że masz wysokie wymagania do innych, a sam nie wymagasz od siebie przestrzegania regulaminu.

W ramach regulaminu użytkownik ma pełną swobodę na forum i może się czuć bezpiecznie.
Można dowolnie zakładać nowe wątki, byle ich nie powielać.
Dowolność wypowiedzi kończy się tam, gdzie kończy się szacunek do adwersarza.
Jak szanujesz regulamin i drugiego człowieka to można się czuć tu swobodnie i rozwijać się duchowo.

Jak ktoś ma inne pomysły na funkcjonowanie na forum, to w naturalny sposób jest upominany.
Bo niesprawiedliwe byłoby żeby ktoś sobie olewał regulamin, kiedy inni starają się go przestrzegać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Dezerter » 2019-03-24, 13:55

Fedorowicz pisze: 2019-03-24, 11:29
Magnolia pisze: 2019-03-23, 14:26
Fedorowicz pisze: 2019-03-23, 13:59 I gdyby każdy tak na forum postępował, wielu nowych, fajnych userów przyłączałoby się do rozmów, nowi nie byliby znienawidzeni i prześladowani banami i warnami przez starych i forum nie byłoby martwe. ;)
Czy nasze forum jest martwe?
Czy naprawdę tak trudno się nowym zaaklimatyzować?
Czy dochodzi tu do prześladowań, nagonek, do nadużywania banów i ostrzeżeń?
Te poważne zarzuty uważam, trzeba przedyskutować, zgodną dla ich wagi uwagą.
Wydaje mi się Magnolio, że bardziej niż podkreślanie i eskalacja konfliktu istotna jest pierwsza część mojej wypowiedzi. Np. sugestia że pewne decyzje trzeba uzasadnić, a oskarżenia udowodnić. Chodzi mi np. o oskarżenia o off topic i przenoszenie postów do innych wątków tematycznych, jak np. w przypadku mojej odpowiedzi na zagadkę Andeja. Ważne jest też pytanie, czy zależy wam na tym, aby coraz więcej nowych dyskutantów odwiedzało forum? Czy dyskusje muszą być tak często ograniczane i przerywane, czy lepiej aby się bardziej rozwijały i rozszerzały ?
Pozwól, że ja ci odpowiem - ostrzeżenia na forum ma 2-3 osoby na 100 aktywnych uczestników - to bardzo mało - zajrzyj sobie na inne fora. Dostały je osoby, które pomimo tłumaczeń i upomnień słownych Administracji, że źle postępują nadal postępowały niezgodnie z regulaminem, lub z zasadami ustalonymi przez założyciela i gospodarza wątku, które wszyscy inni przyjęli - tylko nie te osoby, które dostały czasową blokadę - by miały czas na przemyślenie swojego postępowania, a w przypadku dalszego łamania zasad dostają ostrzerzenie i kolejne aż do wywalenia z forum na stałe. Nie ma zgody i nie będzie przyzwolenia na łamanie Regulaminu i ogólnie przyjętych zasad - chcę , by to było jasne dla wszystkich!
Nie ma natomiast u nas na forum tego o czym piszesz a więc : "znienawidzeni i prześladowani" :-o :?:

Odnośnie przenoszenia offtopów
Dyskusja o wszystkim jest dyskusją o niczym :!:
Dlatego dyskutujemy na temat wątku a pogadać o wszystkim możemy sobie na Czacie, w Kawiarence albo wątku dal lubiących offtopy i tam nikt dyskusji i offtopów nie będzie przenosił, ani ograniczał - myślę, że to dobre rozwiązanie,
tak samo jak wydzielanie offtopów i zakładanie dla nich tematów
Przestrzegając tych prostych i nieuciążliwych zasad każdy będzie się czół bezpiecznie i swobodnie na forum. :)
Czego wszystkim życzę :ymhug:
szalom

Ps
Jeśli jest inaczej zawsze można napisać do mnie lub Dominika na pw.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2019-03-24, 15:19

Fedorowicz pisze: 2019-03-24, 12:02... czy zdarzenie takie miało rzeczywiście miejsce ...
Zdarzenia miały miejsce. Posty z przeszłości są dostępne. Sam przyznałeś się niedawno, że pisałeś w niewłaściwym.

Całkowity brak poczucia winy nazywa się arogancją. To przykre.
Dlaczego odrzucasz wyciągnięta dłoń.

W sytuacji drogowej powiedziałbyś policjantowi, że nie zjedziesz na prawą stronę. I, że nie obowiązuje Ciebie czerwone światło. Jak taką postawę nazywam bezczelnością. Albo cwaniactwem, gdy liczy się na to, że w sądzie, mając dobrych Giertychów tak się zamota sprawę, że wyjdzie się cało.

Jeśli uważasz nas za godnych lekceważenia i pogardy, to dlaczego tu jesteś?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-24, 17:36

Andej pisze: Jeśli uważasz nas za godnych lekceważenia i pogardy, to dlaczego tu jesteś?
Pisałem to już kilka razy, że na fora dyskusyjne wchodzę wyłącznie po to, aby spokojnie dyskutować. Nigdy też nie uważałem Was za godnych lekceważenia i pogardy, a wręcz przeciwnie. Naruszanie cudzej godności jest mi obce. Świadczy o tym 86 podziękowań które wysłałem uczestnikom forum. Nie za bardzo lubię "wycieczki" osobiste, rozmowy które są kierowane na cudzą prywatność, na zwierzenia czy przechwałki z życia osobistego, gdyż takich informacji w anonimowym necie nie można udowodnić. Chętnie dyskutuję na tematy religijne czy naukowe, a nie o jakichś cechach, zaletach czy wadach charakteru, prywatnych osiągnięciach czy sytuacji rodzinnej użytkowników forum. Przyznaję, że w ogóle nie zapoznałem się z regulaminem forum i obiecuję czym prędzej się z nim zapoznać. :)

ursa

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: ursa » 2019-03-24, 18:00

Jak sie tutaj czuje? Dobrze, bo moge pisac o rzeczach dla mnie najwazniejszych. Czy bezpieczna? Jasne, ze tak, w zyciu czuje sie bezpieczna, to dlaczego mialabym sie nie czuc tutaj bezpiecznie?
Ale powiem Wam cos, bo jestem zarejestrowana rowniez na innym forum (nie zwiazanym z tematami religijnymi), troche tu wieje pustkami. Poki co mysle, ze spowodowane jest to tak po prostu tematyka forum, nie winie Was za to. Regulaminu jak to zwykle bywa nie przeczytalam :)) wychodzac z zalozenia, ze pewnie podobny jak na tamtym forum, ale przeczytam, obiecuje.

A tymczasem widze, ze goraca atmosfera pomimo malej aktywnosci forumowiczow jest niemniejsza niz na tamtym forum, ktorego dziennie odwiedzaja setki (nie przesadzam!) troszke to przykre, bo chyba tutaj powinno byc inaczej... no ale jestesmy tylko ludzmi i poki dyskusja jest na dobrym i spokojnym poziomie to ok, najwyzej ja nie bede brala w niej udzialu, bo czy to takie wazne -przedstawienie swojej racji?
Racja jak doopa- kazdy ma swoja ;) mam nadzieje, ze nie naruszylam regulaminu.
Pozdrawiam @};-

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-24, 18:44

ursa pisze: 2019-03-24, 18:00 Ale powiem Wam cos, bo jestem zarejestrowana rowniez na innym forum (nie zwiazanym z tematami religijnymi), troche tu wieje pustkami. ..A tymczasem widze, ze goraca atmosfera pomimo malej aktywnosci forumowiczow jest niemniejsza niz na tamtym forum, ktorego dziennie odwiedzaja setki (nie przesadzam!) troszke to przykre, bo chyba tutaj powinno byc inaczej... no ale jestesmy tylko ludzmi ..
Może chodzi Moderacji o wysoką jakość rozmów w miłej atmosferze, a nie o ilość.Ja spotkałem się tu z wielką życzliwością i sympatią. Odpowiedziano mi wyczerpująco na wiele moich pytań i wątpliwości. Jestem też nieustannie zachęcany, aby pisać dalej.To buduje ! :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Andej » 2019-03-24, 20:14

Fedorowicz pisze: 2019-03-24, 17:36... Przyznaję, że w ogóle nie zapoznałem się z regulaminem forum i obiecuję czym prędzej się z nim zapoznać.
Dziękuję za zrozumienie. I mam nadzieję, że teraz wszystko się ułoży. Ku powszechnemu dobru.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sylvi91

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: sylvi91 » 2019-04-16, 13:09

Tak.

Dodano po 9 minutach 31 sekundach:
Andej. Nigdy nie przeczytałem żadnego regulaminu ze zrozumieniem jego zasad. Prawo tworzone przez człowieka mnie mało interesuje. Nawet będąc w armii polskiej mnie do tego nie zmusili i nie złamali pod tym względem. Myślę, że wielu ma problem nawet ze spamiętaniem "10 Przykazań" i stosowaniem się do nich. Warto przypomieć, że też taki regulamin istnieje co nazywa się "7 Praw Noego";

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-16, 13:55

Nie musisz czytać. Byleś nie łamał zapisanych tak zasad ;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-16, 13:57

To bardzo źle, że Cię nie interesuje.
Ludzie, którzy nie znają prawa łatwo mogą dać się oszukać... Bo nie wiedzą, że są oszukiwani.
Ja mam wrażenie, że Ty po prostu nie chcesz owych regulaminów, czy zasad rozumieć.

sylvi91

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: sylvi91 » 2019-04-16, 14:36

Marek_Piotrowski pisze: 2019-04-16, 13:55 Nie musisz czytać. Byleś nie łamał zapisanych tak zasad ;)
Marku, napisałem proste zdanie. Nie przeczytałem ze zrozumieniem, co nie oznacza, że nie preczytałem nigdy żadnego regulaminu.

Przytoczę tu słowa Stanisława Lema.

Trylemat Lema

1: nikt nic nie czyta;
2: jeśli czyta, to nie rozumie;
3: jeśli zrozumie, to natychmiast zapomina.

Taka jest to du**kracja.
Niektórzy przeglądają tylko memy na Facebooku, ale i to takie gdzie jest więcej obrazków niż słów.
Namawiam swoją żonę do przeczytania książki i od dłuższego czasu się do niej zabiera i nie może.
Marku, widzę że tu dużo piszesz, chciałbym się wczytać w twoje teksty. Wskaż mi jakiś na początek.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-16, 14:41

@sylvi91
Zamiast od początku dawać żonie coś długiego i ciężkiego do czytania, proponuję najpierw dać jej prostą, krótką, lekką czytankę. Jedyna, jaką znam to "Kot w stanie czystym" Terry'ego Pratchetta. Czytanka na jakieś 1,5 h, a śmiałam się non stop.
Jak się przekona, że czytanie to nie kara, to sama będzie chciała więcej.
Taką przynajmniej mam nadzieję.
Ostatnio zmieniony 2019-04-16, 14:42 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

sylvi91

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: sylvi91 » 2019-04-16, 15:10

ToTylkoJa, dzięki za radę. Żona woli króliki chyba bardziej niż koty, ale może faktycznie taka laktura dała by jej odprężenie.
Śmiech to zdrowie.
Dlatego polecam dla dzieci taką książeczkę o króliku.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/233034/kupa-siku

"Kupa siku" to publikacja będąca przekładem z języka francuskiego lub angielskiego. Brzmi poważnie. Nieprawdaż?

Wiki podajeinfo o autorce:

Stéphanie Blake (born 1968 in Northfield, Minnesota) is an author of children's stories who lives in Paris. She had been published by Random House, l'école des loisirs and Gecko Press.[1] Her works have been translated from French into English, Spanish, Swedish, Norwegian, Korean, Japanese, Chinese and Italian.[2]

Wygląda, na to że autorka mieszka obecnie w Paryżu(Francja?, Notre Dame?), a jej pisarskie umiejętności zostały zauważone na całym świecie.

Książeczka "Kupa Siku" jest tylko malutkim przykładem jej umiejętności, jak z uśmiechem podejść do życia.
Ostatnio zmieniony 2019-04-16, 15:13 przez sylvi91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy czujesz sie bezpiecznie i swobodnie na forum?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-16, 16:19

Czytaj to, co CIę interesuje. Ale regulaminu przestrzegaj ;)

ODPOWIEDZ