Post Daniela, dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
mamamondfa

Post Daniela, dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: mamamondfa » 2018-03-26, 08:32

Słyszałam sporo dobrego na temat tej pani. Przeczytałam też fragment książki Zdrowie i ducha dietą ratować - czy jakoś podobnie.
No i trochę mnie niepokoi, że tam wszędzie radiesteci się przelewają :-ss
To tacy czarodzieje przecież, co wchodzą w kontakt z jakąś dziwną - wiadomo jaką mocą, chyba nie? Czy się mylę?
Tutaj jest nawet informacja ze strony ośrodka rekomendowanego przez samą Panią Dr i tak oto tam stoi:
Położony nad czystym Jeziorem Dąbrowskim, otoczonym lasami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz łąkami pełnymi ziół
i kwiatów. Miejsce to, według radiestetów jest jednym z czakramów ziemi – punktem dobrej energii promieniującej na człowieka
i pozytywnie wpływającej na zdrowie. Ponad 20 lat temu, doktor Ewa Dąbrowska zaprosiła do Waldtour Gołubie pierwszych kuracjuszy, gotowych wypróbować działania jej nowatorskiej metody oczyszczania organizmu przez dietę warzywno-owocową i post na płynach. Od początku prowadziła wykłady na temat diety, opowiadała o swoich doświadczeniach w leczeniu pacjentów,
a w późniejszym czasie uzupełniała je o zajęcia z dietetyk Jolantą Łuczkowską.

Jakieś czakramy, energia promieniująca x_x
Będę wdzięczna za Wasze opinie :)
A tutaj powołują się na biskupa Pylaka, wykorzystując jako reklamę to co ma do powiedzenia na temat radiestezji i bioenergoterapii, że to nawet grzech zaniedbania nie korzystać z takich praktyk http://www.radiesteta.com.pl/faq/czy-ra ... ez-kosciol @-) x_x
Ostatnio zmieniony 2018-03-26, 08:36 przez mamamondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Post Daniela, dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Andej » 2018-03-26, 11:22

Jakże to przeciwne stanowisku Tekielego. Muszę zweryfikować swój pogląd. Ale najpierw więcej się dowiedzieć. Jeśli masz więcej linków na temat stanowiska Kościoła, to podaj. Zwłaszcza, gdy są to wypowiedzi ex cathedra.
Zaniechałem całkowicie używania różdżki i wahadełka. Nie wierzę w energoterapię, choć posiadam oficjalne uprawnienia do wykonywania tego zawodu. Brak mi jednoznacznego rozeznania.
Ale wątek poruszony pobocznie. A co do diet, nie mam żadnego zdania. Uważam, że każda musi być urozmaicona i rozsądna. Gdy jej potrzebuję, to czuję, co mi wolno, a czego nie wolno zjeść. Organizm człowieka sam sygnalizuje, co jest dla niego dobre, a co złe. Chyba, że łakomstwo zabija instynkt.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Post Daniela, dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Magnolia » 2018-03-26, 18:37

Od kilku lat czytam i stosuję ten post i pierwszy raz przeczytałam, że jest niby powiązany z radiestezją...
Tym bym się nie przejmowała, w takim sensie, odrzucam radiestezję i pozostawiam sam post.
Najważniejsze dla mnie, że dr Dąbrowska tego ze sobą nie łączy. Za to tłumaczy mechanizm oczyszczania i samoleczenia organizmu. Przyznam, że kiedy przeczytałam tą książkę za pierwszym razem to było jak olśnienie.
apache2.pum.edu.pl/~fasting/download/CID.doc tu jest w formie pdf.
Olśnienie polegało na tym odkryciu, że poprzez głodówkę leczniczą Bóg obdarzył człowieka taki cudowny mechanizm samoleczenia się/regenerowania organizmu.
Pierwsza moja głodówka miała największe pozytywne zmiany lecznicze, największą wiarę miałam w mechanizm przyznaję więc miało to niebanalny wpływ na te efekty. Teraz staram się raz - dwa razy do roku zrobić tydzień Postu Daniela, efekty oczyszczania organizmu są widoczne w reakcjach organizmu na przykład na leki (działają już mniejsze dawki). :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Post Daniela, dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Dezerter » 2018-04-22, 11:07

Głodówka nawet 1 dniowa (w tygodniu, lub co 3 dni) działa bardzo pozytywnie na organizm- są na to konkretne badania naukowe - jak poszukam film, to go wstawię.
Warzywa i owoce są zdrowe, to bez wątpienia - jeść jak najwięcej.
Moim zdaniem najzdrowsza jest dieta warzywno, mięsno, owocowa (ważna kolejność) z ograniczeniem nabiału i węglowodanów, których jemy za dużo.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Post Daniela, dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-22, 14:52

metoda dr Dąbrowskiej ma dobre opinie (choć wśród lekarzy różnie bywa). Diety eliminacyjne są skuteczne, ale też mają silny efekt jo-jo (wracanie do wagi i nawet przewyższanie jej w krótkim czasie), nadto wymagają dużego zrównoważenia (inaczej mogą być niebezpieczne).
Zaskoczyła mnie ta wzmianka o energoterapeutach (a już "czakram ziemi" - to czyste pogaństwo a nawet ezoteryka wschodnia) a dr Ewa zawsze odwoływała się do Biblii.
Być moze poleca ośrodek z powodów dietetycznych, a nie takich.
Załamuje trochę postawa dwu wymienionych biskupów. Tak jakby sprawa Harissa niczego ich nie nauczyła.

wędrowiec

Re: Post Daniela, dieta warzywno - owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

Post autor: wędrowiec » 2018-05-05, 09:29

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej znakomita, zrównoważona i służąca harmonizacji człowieka.
Polecam.

Warsztaty i wczasy z dietą i zdrowym trybem zycia odbywają się pod okiem Pani Ewy Dąbrowskiej w Golubiu - Dobrzyniu i w Radawie koło Jarosławia.
Nie wiem jak te w Golubiu, te w Radawie były refundowane przez NFZ jako terapie na otyłość i inne niektóre schorzenia.
Ostatnio zmieniony 2018-05-05, 09:32 przez wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ