pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19029
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4629 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 21:40

...i właśnie takie podejście sprawia, że Kościół jest coraz bardziej "Żeńskokatolicki".

Magnolia

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Magnolia » 2018-04-14, 06:21

konik pisze: 2018-04-13, 14:19 Andeju ... wybacz: ale sie nie rozplacze. JA JESTEM CHLOP Z JAJAMI.
„(17) Nikomu złem za zło nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wszystkim ludziom. (18) Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi. (19) Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta, Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. (20) Jeżeli pragnie - napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz nad jego głową. (21) Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj. /Rz 12,17-21/

Mężczyzn nie dotyczą te słowa?

bander

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: bander » 2018-04-14, 06:51

Czy Pan Jezus głaska podłość? Czy kupcy , handel w świątyni to nie była podłość ze strony Żydów? Jak zareagował na to Jezus? Dlaczego Ojciec Pio czasami potrafił ostro zareagować? Komuś się mylą pojęcia.Często ostra reakcje jest po prostu potrzebna żeby się ktoś obudził.

konik

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: konik » 2018-04-14, 08:19

Magnolio droga. Bander napisal tak jak jest, a nie zyczeniowo.
Wiemy, ze skorpiona sie nie glaszcze, a do jadowitej kobry sie nie przytula. Wiemy, ze gnidy trzeba wyciskac, a wirusy traktowac tak dlugo jako wroga, az ich sie nie pozbedziemy.
A podpieranie sie Ewangelia dla utwierdzenia sie we wlasnych przekonaniach ma sens, o ile dazymy do prawdy, a nie do zamiatania pod dywan.
Nie potrafie inaczej - uczciwy chrzescijanin to dla mnie czlowiek, ktoremu zalezy na prawdzie.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-14, 08:23

A dlaczego Pan Jezus powiedział, że mogą ciskać w splamioną grzechem kobietę i nikt się nie odważył? Dlaczego chwycił za rękę temu co z mieczem, w jego obronie stanął? Dlaczego nie wyjął bicza jak jego biczowano? Dlaczego wszystko przebiegło tak jak przebiegło w ostatnich chwilach?
Ostatnio zmieniony 2018-04-14, 08:24 przez mamamondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: konik » 2018-04-14, 08:57

Pragne w tym miejscu wszystkich przeprosic za moje wpisy. Niech dobre rzeczy spotykaja kazdego, bez agresji i pomowien.
Wybaczcie koniowi ... ponioslo konia az za daleko.
Niech Pan Bog zlituje sie nade mna.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Andej » 2018-04-14, 10:08

Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-13, 21:40... Kościół jest coraz bardziej "Żeńskokatolicki".
Ale to nie mój Kościół. Mój nie jest ograniczony przymiotnikami. Nie jest ani żeński, ani męski. Ani nijaki. Nie jest rudowłosy, intelektualny, prostacki i tak dalej. Mój Kościół jest UNIWERSALNY. W moim Kościele jest miejsce dla wszystkich. Dla wszystkich, którzy zostali wezwani. Dla wszystkich, którzy wezwanie usłyszeli. Dla wszystkich, którzy chcą iść za głosem Pana. Niezależnie od płci, wieku, poglądów politycznych, koloru skóry, inteligencji, mądrości, wzrostu czy koloru włosów. Mój Kościół jest otwarty. Mój Kościół jest dla LUDZI. Dla ludzi beż ograniczeń. Dla każdego, kto ma duszę. Dla każdego obdarowanego rozumem i wolną wolą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19029
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4629 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-14, 10:38

Nalezy mieć tolerancję dla poglądów. Nie nalezy mieć tolerancji dla chamstwa.
W tym dla wpisów, których jedynym celem jest obrażenie uczuć innych.
Ostatnio zmieniony 2018-04-14, 10:38 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1159
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Efezjan » 2018-04-15, 19:40

Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-12, 09:42
mamamondfa pisze: 2018-04-12, 09:37 Jak sam napisałeś Chrystus użył tego stwierdzenia w odpowiednim kontekście. A Ty go wplotłeś tu ni w piec ni w dziewięć, jak się okazuje. Bez celu. Ale jednak wplotłeś.
Prośba - nie kłam. Dokładnie wyjasniłem po co i w jakim kontekście go wplotłem.
O to, że wypowiadasz się o nauce Chrystusa nie znając najwidoczniej Ewangelii miej pretensje do siebie.

Co do kontekstu - konik też użył go w konkretnym kontekście.
EOT

Wolf, rozumiem że masz poglądy (czy "swoje" to już - czytając sformułowania żywcem skopiowane z mediów - mam wątpliwości), ale sugeruję, byś wyrażał je w inny sposób.
I nawet nie chodzi o to, że możesz się narazić na adekwatną ripostę. Po prostu czym innym bieżące sprawy polityczne, a czym innym wygłupy i prowokacje w wątkach które dotyczą smierci i uczczenia tej śmierci.
Rozmawiamy tu o rzeczach dla nas ważnych i szczerze mówiąc takie działanie mające na celu skwaszenie wątku i obrażenie uczuć w nim piszących mam za chamski trolling.
To ostatnie, co do Ciebie w tym wątku napisałem. Do innych mam prośbę:
Obrazek
Dla mnie sprawa jest jasna: jeśli ktoś nie ma szacunku do swojego życia - Wolf pisał o tym, czy można się modlić o swoją śmierć, co pokazuje nam, z jakim człowiekiem mamy do czynienia - to nie będzie miał szacunku do życia i śmierci innych. Wolfie, popraw się.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Wolfi

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Wolfi » 2018-04-15, 21:49

Efezjan pisze: 2018-04-15, 19:40
Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-12, 09:42
mamamondfa pisze: 2018-04-12, 09:37 Jak sam napisałeś Chrystus użył tego stwierdzenia w odpowiednim kontekście. A Ty go wplotłeś tu ni w piec ni w dziewięć, jak się okazuje. Bez celu. Ale jednak wplotłeś.
Prośba - nie kłam. Dokładnie wyjasniłem po co i w jakim kontekście go wplotłem.
O to, że wypowiadasz się o nauce Chrystusa nie znając najwidoczniej Ewangelii miej pretensje do siebie.

Co do kontekstu - konik też użył go w konkretnym kontekście.
EOT

Wolf, rozumiem że masz poglądy (czy "swoje" to już - czytając sformułowania żywcem skopiowane z mediów - mam wątpliwości), ale sugeruję, byś wyrażał je w inny sposób.
I nawet nie chodzi o to, że możesz się narazić na adekwatną ripostę. Po prostu czym innym bieżące sprawy polityczne, a czym innym wygłupy i prowokacje w wątkach które dotyczą smierci i uczczenia tej śmierci.
Rozmawiamy tu o rzeczach dla nas ważnych i szczerze mówiąc takie działanie mające na celu skwaszenie wątku i obrażenie uczuć w nim piszących mam za chamski trolling.
To ostatnie, co do Ciebie w tym wątku napisałem. Do innych mam prośbę:
Obrazek
Dla mnie sprawa jest jasna: jeśli ktoś nie ma szacunku do swojego życia - Wolf pisał o tym, czy można się modlić o swoją śmierć, co pokazuje nam, z jakim człowiekiem mamy do czynienia - to nie będzie miał szacunku do życia i śmierci innych. Wolfie, popraw się.
Zajmij sie soba "gosciu"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Dezerter » 2018-04-15, 23:05

Zamykam ten wątek, bo przynosi on tylko kłótnie i zgorszenie
... a żadnej chwały poległym w katastrofie :ymblushing: :(
Cześć ich pamięci - i wybaczcie nam żywym .
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany