pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
konik

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: konik » 2018-04-11, 20:40

A jednak jest cos podlego w wypowiedzi Wolfa.
Magnolio - podobne slowa do slow Wolfa wypowiedziane nad grobem ( pomnikiem ) ku czci twoich bliskich. Ku czci Twojej rodziny. Pojmujesz takie zachowanie?
Jestem pewny, ze Twoj maz takiemu za takie slowa przestawilby zeby w inna tylna czesc czaszki. To zrobilby facet majacy godnosc w sobie i dbajacy o godnosc swojej zony.
Jak daleko mozna jeszcze? Jak dlugo mozna "ppoglady" wyrzygiwac?
Mnie byloby wstyd.
Czy wszystko trzeba zapluc, zanegowac?
I nazwac zapluwanie "opinia"?
Nie spodziewalem sie tu tego.

Magnolia

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Magnolia » 2018-04-11, 21:14

Koniku, ja nie utożsamiam się z wypowiedzią Wolfa, i nie bronię jej wcale. Odezwałam się bo wypowiedź Benjamina zabrzmiała dla mnie jak wyproszenie Wolfa z tego wątku. Broniłam prawa Wolfa do wypowiedzi, nic poza tym.
Jeśli Wam się nie podoba ta wypowiedź to polemizujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie argumenty dlaczego, a nie "idź szczekać gdzieś indziej" bo czego to Go nauczy? co zrozumiał? Bo obawiam się, że szacunku do wartości Wolfa to nie nauczyło... to nie taką metoda.
Ostatnio zmieniony 2018-04-11, 21:15 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: konik » 2018-04-11, 21:38

Droga Magnolio. Staram sie zrozumiec twoje argumenty, ale jakie masz argumenty na czyjas podlosc? Czy istnieja arguemnty, ktore przekonaja zamierzona podlosc?
A facet z jajami i wlasciwie ustawiona busola bedzie wiedzial, jak potraktowac padalca. Z pewnoscia nie bedzie to glaskanie.

podkowa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: podkowa » 2018-04-11, 22:18

Doskonala wypowiedz, koniku.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-11, 22:56

Coś Ci się poprzestawiało konik w tej busoli żeby ludzi padalcami nazywać. :-q :-s bardzo to słabe.

Wolfi

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Wolfi » 2018-04-11, 23:01

Nie czaje was ludzie ; #

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 07:34

Wierzę. W ogóle widzę że niewiele czaisz...

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 08:26

Ja tez nie do konca czaje. Bronią wiary, wartości, a depczą po ludziach nazywając ich padalcami. W pysk też by dali. Kamieniem też by rzucili?
Nie przypominam sobie by Chrystus nam taką naukę dawał.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 08:41

mamamondfa pisze: 2018-04-12, 08:26 Ja tez nie do konca czaje. Bronią wiary, wartości, a depczą po ludziach nazywając ich padalcami. W pysk też by dali. Kamieniem też by rzucili?
Nie przypominam sobie by Chrystus nam taką naukę dawał.
Hmmm.....
Mt 23:33 bt5 "Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?"
Wprawdzie padalec to nie do końca wąż (bo nie jest jadowity...)

A tak poważniej: nie bronię inwektyw , ale (mówiąc ogólnie, a nie o Wolfie), to chyba zgorszę Cię: są takie rzeczy, za które nalezy dać, jak to określiłaś, "w pysk".
I obyczaje mocno się psują, że się tak nie czyni.

Wolność słowa niektórych doprowadziła do wniosku, że można bezkarnie mówić wszystko, oczerniać wszystkich itd.
Otóż nie można.
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 08:43 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 08:51

W kontekście Wolfa i calej sytuacji zacytowany przez Ciebie fragment Mark jeszcze bardziej mnie zdumiewa.
Mnie zastanawia za czym niektórzy ludzie podążają? Za obroną wartości, czy za partią rządzącą? Bo to dwie rozne rzeczy, a.niektorym nie sposob to rozdzielić.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 08:54

Na szczęście moje Królestwo nie jest z tego świata. ^:)^ #:-s :ympray:

podkowa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: podkowa » 2018-04-12, 08:55

Dokladnie. Uprzedziles mnie Marku, ale to samo chcialem napisac.
Bo sa rozne krzywdy czynione przez ludzi ... i rozne grzechy popelniamy.
ale tu dobrze zostal ten rozpoznany - podlosc. Od razu tak tez odczytalem wypowiedz pewnego forumowicza ( zeby nie bylo, ze atakuje kogos ).
Czy w imie jakiejs grzecznosci nasze panie nie popadly w hipokryzje?
Czy same wobec swoich bliskich pozwolilyby na takie zachowanie pewnego forumowicza?
Osobiscie daje w pysk takim "forumowiczom". Bo Prawda nas wyzwala, a nie chowanie glowy w piasek.

Ps: wlasnie - konik napisal, ze znal kilka osob z tych, zgineli. Pochylil sie nad ninmi w podziece, ze otrzymali nalezne ( jak najbardziej zasluzone9 uhonorowanie w postaci npomnika.
Ale niektorym przyszlo pluc na to.
Kto tu podazyl za jakas partia?
Czy umiesz to rozdzielic, czy tez masz pewne partyjne fobie ... mamamondfo.
I jeszcze jedno - czy to konik naplul, czy wlasnie jakis padalec?
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 08:59 przez podkowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 08:59

mamamondfa pisze: 2018-04-12, 08:51 W kontekście Wolfa i calej sytuacji zacytowany przez Ciebie fragment Mark jeszcze bardziej mnie zdumiewa.
Fragment nie był "w kontekście Wolfa" tylko w kontekście Twojego moralizowania, jak to Pan Jezus itd.
Pokazałem Ci, że, po prostu, nie masz racji.
mamamondfa pisze:Mnie zastanawia za czym niektórzy ludzie podążają? Za obroną wartości, czy za partią rządzącą? Bo to dwie rozne rzeczy, a.niektorym nie sposob to rozdzielić.
Kiedy partia rządząca podąża za wartościami - podążam za nią. Oddanie hołdu tym, którzy zginęli w służbie Ojczyźnie, jest taką wartością. Przyzwoitość w tej sprawie jest taką wartością.
Kiedy partia rządząca nie podąża za wartościami (np. w sprawie aborcji) to ją krytykuję.

Przypisywanie mi motywów politycznych samo w sobie jest... nieładne. Ale pozwól, że powstrzymam się od efektownych tekstów w stylu "czy tak uczył Jezus".... ;)
Na szczęście moje Królestwo nie jest z tego świata.
Trochę nie na temat ten cytat...
Ale, pojednawczo, wykorzystam go jako pretekst do zacytowania wspaniałego wiersza emigracyjnego poety, Stanisława Balińskiego (wiersz powstał w czasach stalinizmu):

Królestwo moje nie jest z tego świata.
Gdzieś ponad nami inny świat szeleści
I strąca czasem, jak zapowiedz lata,
Liście oliwne na wydmy boleści.

Ludzie chwytają rękami drżącemi
Liliowe płatki i szepcą pacierze,
i wierzą znowu w spełnienie na ziemi
Królestwa swego.I ja z nimi wierzę.

Wierzę w świat lepszy i wierzę w świat nowy
I burzę serca,co wolnością dyszy,
I w świt, co znajdzie sekret wspólnej mowy,
I w noc co straci sekret wiecznej ciszy.

Wierzę, że przyjdzie,wierzę,że jest blisko,
I razem z tymi,których ufność splata,
Powtarzam:wierzę...
A pomimo wszystko królestwo moje nie jest z tego świata.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 09:09

No to po co tu się znalazł ten cytat? To mnie plemieniem żmijowym chcesz nazwać?
Nieładne przypisywanie.. a hmm... nazywanie pafalcami, lanie po pysku, bo ktos wyraził sprzeciw stawianiu pomnikow jest ładne. Bardzo. Niepoprawne politycznie. Hołd i cześć to ja tylko Bogu w Trójcy Jedynemu składam. A zmarłym modlitwę za nich i pamięć.

podkowa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: podkowa » 2018-04-12, 09:15

No wlasnie. Holdu w podziece swoim bliskim na cmentarzyupochowanym tez nie zlozysz? Alez sie zaplatalas.
Ale choc moze to razic poprawnosc, to uwazam, ze dac po pysku trzeba, gdy taka zachodzi potrzeba.
A Ciebie mamamondfo ja ani Marek ani konik padalcem nie okreslaja. Tu wyraznie chodzi o podlosc pewnej wypowiedzi, ktora nic z szacunkiem ani modlitwa ani pamiecia za zmarlych wspolnego nie ma. I ten ktos tu, autor tejze podlej wypowiedzi w tym watku sam zachowal sie jak podly padalec.

Zablokowany