pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 09:22

mamamondfa pisze: 2018-04-12, 09:09 No to po co tu się znalazł ten cytat? To mnie plemieniem żmijowym chcesz nazwać?
Naprawdę to takie trudne?
Napisałaś o tych, co "nazywają ludzi padalcami" i dodałaś "Nie przypominam sobie by Chrystus nam taką naukę dawał."
A ja Ci pokazałem, że w odpowiednim kontekście, Jezus sam tak powiedział.
Czy teraz jasne?

Co do reszty napisałem co chciałem, Ty - kilkukrotnie - napisałaś co chciałaś. Nie ma co powtarzać. Chcesz znać moje stanowisko - przeczytaj co napisałem. Tym razem uważniej i ze zrozumieniem.

Wolfi

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Wolfi » 2018-04-12, 09:31

Smieszni jestescie ;p proponuje wam robic coroczne pielgrzymki pod ten pomnik,
Walkowanie jednego i tego samego tyle lat, to juz bylo nudne 5 lat temu, a teraz to juz wgl.
Pamiec przede wszystkim, PiS pamieta o tym rownie dobrze jak o wydawaniu sb zapracowanych premii w terminie xDD

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 09:37

Jak sam napisałeś Chrystus użył tego stwierdzenia w odpowiednim kontekście. A Ty go wplotłeś tu ni w piec ni w dziewięć, jak się okazuje. Bez celu. Ale jednak wplotłeś.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 09:42

mamamondfa pisze: 2018-04-12, 09:37 Jak sam napisałeś Chrystus użył tego stwierdzenia w odpowiednim kontekście. A Ty go wplotłeś tu ni w piec ni w dziewięć, jak się okazuje. Bez celu. Ale jednak wplotłeś.
Prośba - nie kłam. Dokładnie wyjasniłem po co i w jakim kontekście go wplotłem.
O to, że wypowiadasz się o nauce Chrystusa nie znając najwidoczniej Ewangelii miej pretensje do siebie.

Co do kontekstu - konik też użył go w konkretnym kontekście.
EOT

Wolf, rozumiem że masz poglądy (czy "swoje" to już - czytając sformułowania żywcem skopiowane z mediów - mam wątpliwości), ale sugeruję, byś wyrażał je w inny sposób.
I nawet nie chodzi o to, że możesz się narazić na adekwatną ripostę. Po prostu czym innym bieżące sprawy polityczne, a czym innym wygłupy i prowokacje w wątkach które dotyczą smierci i uczczenia tej śmierci.
Rozmawiamy tu o rzeczach dla nas ważnych i szczerze mówiąc takie działanie mające na celu skwaszenie wątku i obrażenie uczuć w nim piszących mam za chamski trolling.
To ostatnie, co do Ciebie w tym wątku napisałem. Do innych mam prośbę:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 09:58 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 5 razy.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 11:00

Amen. Z Panem Bogiem! :)
Masz rację Magnolio. Dziękuje! :ymhug:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 11:05

Możemy teraz wrócić do samego tematu wątku?

Magnolia

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Magnolia » 2018-04-12, 11:17

Marku nie przeczytałam wprawdzie Biblii jeszcze wszerz i wzdłuż. Ale nie podoba mi sie nazywanie od razu trollem kogoś kto ma inne zdanie od Twojego. Słabe to jest.
Podobnie hak słabo oceniłam wypowiedz nie Wolfa ale Benjamina. Choćby dlatego że Wolf jest młodym chłopakiem, zagubionym, czerpiącym wiadomości z przekazu tv. A po ludziach doświadczonych i dojrzałych spodziewałabym sie raczej nauki i wyjaśnień, mądrego pouczenia a nie pokazania drzwi czy dania w pysk.
Jesteście tacy pewni że czegoś dobrego nauczyliście Wolfa ?
Czy zagubionym godzi sie pokazać drzwi kiedy błądzą ?
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 11:18 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 11:19

Proszę, kontynuujcie.
Ja i tak wstaję już od tego stołu, nie mając odpowiedniej wiedzy, znajomosci Pisma Świetego, mając na sumieniu jeszcze wiele innych grzechów i nie mając jakiegokolwiek rozeznania uznaję samą siebie za niegodną dyskutowania w tym znamienitym gronie.
:-s
Błogosławieństwa Bożego życząc sobie i Wam :ymhug:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 11:52

Magnolia pisze: 2018-04-12, 11:17 Marku nie przeczytałam wprawdzie Biblii jeszcze wszerz i wzdłuż. Ale nie podoba mi sie nazywanie od razu trollem kogoś kto ma inne zdanie od Twojego. Słabe to jest.
...i też nie z powodu zdania jakie wyraził spotkał się z podobną ripostą.
Popatrz na mój list - wyraziłem także kilka krytycznych uwag wobec, cytuję, "wielu posunięć zabitego Prezydenta (a zwłaszcza Jego Żony)"
Napisałem także o tym, że moim zdaniem niepotrzebnie stawia się kilka pomników oraz wyraziłem swoje (niezbyt pochlebne) zdanie co do wyglądu pomnika.
Jak więc widzisz, miałem również krytyczne uwagi - i nikt mi złego słowa nie powiedział.
Ale czym innym jest posiadanie swojego zdania, zgłaszanie krytycznych uwag, a czym innym władowanie się w wątek rocznicowo-wspomnieniowy o śmierci tylu osób z ironicznym, wręcz obraźliwym komentarzem. To jest po prostu chamskie.
I doprawdy nie usprawiedliwia tego fakt, że w miejscach Internetu w jakich zapewne Wolf bywa taka forma jest "zwyczajna".
Podobnie hak słabo oceniłam wypowiedz nie Wolfa ale Benjamina. Choćby dlatego że Wolf jest młodym chłopakiem, zagubionym, czerpiącym wiadomości z przekazu tv. A po ludziach doświadczonych i dojrzałych spodziewałabym sie raczej nauki i wyjaśnień, mądrego pouczenia a nie pokazania drzwi czy dania w pysk.
Różnica pomiedzy nimi jest zupełnie inna, niż napisałaś: mianowicie taka, że Benjamin miał okazję "pokosztować" w życiu tego wszystkiego, z czym Kaczyński walczył.
A bycie niewychowanym dzieciuchem ani "czerpanie wiadomości z przekazu TV" nikogo nie usprawiedliwia. A jesli nawet, to właśnie ostra reakcja będzie znakomitą odtrutką.
Jesteście tacy pewni że czegoś dobrego nauczyliście Wolfa ?
A jesteś pewna, że pobłażliwość go czegoś nauczy?
Czy zagubionym godzi sie pokazać drzwi kiedy błądzą ?
To zależy od postawy zagubionych. Nie rób z Wolfa ofiary - to on jest tu agresorem, on rozpoczął awanturę, nie Bieniamin.

@mamamondfa, nie rób teraz z kolei z siebie ofiary. Dyskutujemy normalnie. Ty zaatakowałaś Beniamina, ja Ciebie. Ty zarzuciłaś mi jedno, ja (w swoim mniemaniu) udowodniłem że nie masz racji (nie twierdzę ze CIę przekonałem). Ale jak zaczniemy się obrażać za byle co, to do czego dojdziemy (wszak broniłaś tu wolności wypowiedzi - czy jest ona tylko dla Wolfa?) ;)
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 12:12 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Magnolia » 2018-04-12, 12:33

Wolność słowa jest dla wszystkich. Dlatego bardzo mnie zdziwiło nazwanie mamamondft trollem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 13:04

Magnolia pisze: 2018-04-12, 12:33 Wolność słowa jest dla wszystkich. Dlatego bardzo mnie zdziwiło nazwanie mamamondft trollem.
Mamamondf?!!!
Nigdy w życiu. Skąd taki pomysł?
Spieramy się, ale nigdy bym Jej tak nie nazwał.
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 13:05 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamondfa

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: mamamondfa » 2018-04-12, 13:08

Nie rozumiem Marku, czego ode mnie oczekujesz.
Napisałeś, że kłamię, napisałeś, że nie znam Ewangelii, napisałeś, że robię z siebie ofiarę i że odbieram wolność słowa, napisałeś, że zaatakowałam Benjamina - jak poprzednie zarzuty jestem w stanie przyjąć, tak tego zupełnie nie rozumiem, bo żadna z moich wypowiedzi nie była skierowana do Benjamina.
Kulturalnie wycofuję się z Waszej dyskusji, uważając, że odbijanie tej piłeczki nie służy niczemu dobremu, a wręcz przeciwnie, to zło karmi się takimi sytuacjami.
Autentycznie nie czuję się na tyle kompetentna by walczyć z Tobą na argumenty. Jeżeli odbierasz to jako obrażanie się, to trudno. Nie zgadzam się z Tobą w kwestii użycia cytatu o plemieniu żmijowym. Mimo swojego niedouczenia i braku znajomości Pisma Świętego - przyznaję, że moja znajomość w porównaniu do Twojej wiedzy, jest znikoma. Może kiedyś zrozumiem? Póki co czuję inaczej. I piszę to szczerze, bez hipokryzji, którą ktoś wcześniej próbował mi tutaj przypiąć.
Z mojej strony padło już wszystko, co na ten temat chciałam powiedzieć. Nic więcej nie mam do dodania.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 13:28

mamamondfa pisze: 2018-04-12, 13:08 Nie rozumiem Marku, czego ode mnie oczekujesz.
Napisałeś, że kłamię
Tak, zaraz po moim wyjaśnieniu czemu przytoczyłem werset, zarzuciłaś mi ponownie, że zacytowałem bez powodu.
, napisałeś, że nie znam Ewangelii
Zaraz po tym, jak zarzuciłaś Beniaminoi, że o co napisał jest z nia sprzeczne.
napisałeś, że robię z siebie ofiarę
Dokładnie. Właśnie teraz to robisz, gdy wyliczasz to wszystko zapominając, że KAŻDA z tych rzeczy była obronę na atak z Twojej strony.
Tak, do i że odbieram wolność słowa
Raczej że przyznajesz je tylko jednej stronie (Wolfowi), zaś jego krytykom nie.
napisałeś, że zaatakowałam Benjamina - jak poprzednie zarzuty jestem w stanie przyjąć, tak tego zupełnie nie rozumiem, bo żadna z moich wypowiedzi nie była skierowana do Benjamina.
Słusznie, chodziło o Konika.
Kulturalnie wycofuję się z Waszej dyskusji, uważając, że odbijanie tej piłeczki nie służy niczemu dobremu, a wręcz przeciwnie, to zło karmi się takimi sytuacjami.
mamamondfo, od dwu stron usiłuję zakończyć "odbijanie piłeczki" które Ty ustawicznie podbijasz.
Autentycznie nie czuję się na tyle kompetentna by walczyć z Tobą na argumenty. Jeżeli odbierasz to jako obrażanie się, to trudno. Nie zgadzam się z Tobą w kwestii użycia cytatu o plemieniu żmijowym.
No i Twoje prawo. Tylko po co obudowywać tę róznicę zdań takimi emocjami?

tisheeng

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: tisheeng » 2018-04-12, 13:42

To moze ja jeszcze dodam moje odczucia po przeczytaniu tego watku.
Widze, ze kobiety calkowiacie tutaj daly sie omotac jakiejs wizji - moze napisze bardziej prosto: postradaly na pewien temat rozum.
Bardzo przepraszam - pisze, jak to jest.
Bronia agresora ... a tocza wojne przeciwko zaatakowanemu.
Przekracaja sens czyichs wypowiedzi ... a potem kreuja sie na ofiare.
I zamykaja oczy na prawde.
Przyznam, ze nigdy wczesniej nie spotkalem sie z tak emocjonalna reakca w necie.

Sam zas agresor ( wbrew kreowaniu go na biednego i poszukujacego dokladnie wie, w jaki sposob oczernic kogos; I W DODATKU CZYNI TO Z WIELKIM ZAPALEM I CYNIZMEM.
Zas Marek, konik, Benjamin ... moze i Andeji podkowa stali sie wrogami naszych dam. Kompletnie komus odbilo.

Ps: co zadziwia na dodatek? W tym locie do Smolenska zgineli ludzie z PO, z PIS, bezpartyjni, ksieza ... dzialacze zwiazkowi.
Ale jad wylewa sie na kazdego, kto chce tym ludziom oddac hold.
Ostatnio zmieniony 2018-04-12, 13:50 przez tisheeng, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: pomnik smolenski - chwala im wszystkim

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-12, 13:47

Przyznaję, że źle się potoczył ten wątek. Albo go skończmy "opcją zerową" albo zrobmy opcję zerową i wróćmy do tematu.

Zablokowany