PROTEST

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
podkowa

PROTEST

Post autor: podkowa » 2018-04-13, 08:43

Dopoki Wolf nie przeprosi za swoje podle wpisy nie widze swojego miejsca na forum.

Benjamin

Re: PROTEST

Post autor: Benjamin » 2018-04-13, 09:00

:arrow: :!: :!!
POTWIERDZAM: dopoki Wolf nie zostanie ukarany za swoja podlosc nie widze siebie na tym forum.

PUBLICZNIE. ZADNEGO PRIV ANI E-MAIL
Ostatnio zmieniony 2018-04-13, 09:04 przez Benjamin, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PROTEST

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 09:06

Panowie, merytorycznie się zgadzam z Wami co do oceny wpisów Wolfa (a także - czemu dałem wyraz w wątku o pomniku - częściowo co do zdania na temat reakcji moderacji).

Ale proszę - nie róbmy z igły widły.

Zwłaszcza, że nasza reakcja tez mogła być surowa, ale nieco spokojniejsza.

Mamy rózne wrażliwości. Nie, nie "zrównuję". Ale też nie dajmy rozbić forum.
Byłoby to zresztą być może zwycięstwo Wolfa.
Ostatnio zmieniony 2018-04-13, 09:30 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PROTEST

Post autor: Andej » 2018-04-13, 09:19

Dlaczego tolerancja zawsze odnosi się do innych? A nie do nas?
Czy odpowiadając na tym samym poziomie nie stawiamy się na równi z tym kimś?

Być może niektórzy z Was pamiętają słowa biskupów z 1965. Wypowiedzieli je świadomi ogromu doznanych krzywd. Świadomi niewspółmierności doznanych krzywd w stosunku do zadanych. Ale je wypowiedzieli i stały się one (pomimo wściekłej i nienawistnej nagonki) drogowskazem, z którego skorzystali także najwięksi wrogowie.

Mt 7.1-5 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.

Wstyd ogarnia, gdy czytam deklaracje świadczące o całkowitej nieznajomości Mateusza.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PROTEST

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 09:31

Mylisz pojęcia Andeju - np. mylisz tolerowanie cudzych poglądów z tolerowaniem chamstwa.

Magnolia

Re: PROTEST

Post autor: Magnolia » 2018-04-13, 09:41

Mt 18, 15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! 18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
19 Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. 20 Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».


Gdzie było upomnienie? Gdzie wyjaśniono Wolfowi co zrobił źle? Gdzie miłość do bliźniego ? Albo może bardziej miłość do nieprzyjaciół? A gdzie jest przebaczenie?

Mt 18, 21 Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» 22 Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.

Ciągle pytam: czego uczycie/uczymy Wolfa? Jaki dajecie/dajemy przykład?

Sytuacja nie jest taka prosta w ocenie, bo pojawiła się starotestamentalna metoda "oko za oko, ząb za ząb"...
Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-13, 09:31 Mylisz pojęcia Andeju - np. mylisz tolerowanie cudzych poglądów z tolerowaniem chamstwa.
W porządku, ale nie tolerujmy chamstwa u wszystkich. Nie wolno być chamskim wobec nikogo.
Ostatnio zmieniony 2018-04-13, 09:45 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Benjamin

Re: PROTEST

Post autor: Benjamin » 2018-04-13, 10:03

Chamstwo, niegrzecznosc, gniew, zlosc, nerwy ... to wszystko jest ludzkie, naturalne ... mamy rozne temperamenty.
takie cos to zaden problem.
Wolf byl podly. Nie byly to nerwy, nieopanowanie ... NIE. To byla cyniczna gra. Dlatego zadnego poblazania. Ani mydlenia Jezusem. On , Chrystus doskonale odroznil zwykle ludzkie ulomnosci od cynicznej podlosci. A podlosc to piekielna machina.
NIE MA NA TO ANI EWANGELICZNEJ ZGODY, ANI MOJEJ WYNIKAJACEJ ZE ZWYKLEJ CHOC ULOMNEJ PRZYZWOITOSCI.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PROTEST

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 10:38

Zgadzam się z Beniaminem.
Mimo tego nie widzę powodu by się jakoś na tej sprawie zatrzymywać.

Wolfi

Re: PROTEST

Post autor: Wolfi » 2018-04-13, 10:49

Napisalem tak jak to widze. Nie widze w tym nic podlego, przypuszczam, ze tak samo to widzi wiekszosc Polakow.
Ale jak to was obraza to PRZEPRASZAM.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PROTEST

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 11:06

I świetnie (choć mało przekonująco, bo wygląda że potraktowani są winni, a nie traktujący ;) , ale przyjmijmy to za dobra monetę ).
Ja tez przepraszam wszystkich.
Ostatnio zmieniony 2018-04-13, 11:07 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PROTEST

Post autor: Andej » 2018-04-13, 12:12

Magnolia pisze: 2018-04-13, 09:41 ...
Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-13, 09:31 Mylisz pojęcia Andeju - np. mylisz tolerowanie cudzych poglądów z tolerowaniem chamstwa.
W porządku, ale nie tolerujmy chamstwa u wszystkich. Nie wolno być chamskim wobec nikogo.
Tak, tak, tak.
Jedną miarą należy mierzyć słowa i czyny własne jak i innych ludzi.
Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z ich poglądami, czy sprzeciwiamy się im.
Niezależnie od tego, czy są ta nasi, czy obcy.

Żądając od kogoś wyzbycia się uwłaczającej nam formy, mamy obowiązek sami zachowywać oczekiwany poziom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PROTEST

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 12:30

Nie idzie o różną miarę dla swoich i obcych, tylko o różną miarę na trigger i na reakcję.
Inaczej doprowadzimy do absurdu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: PROTEST

Post autor: Andej » 2018-04-13, 13:01

Akcja równa reakcji ino w fizyce.

Czy słysząc ujadającego za płotem psa masz zamiar szczekać?

Uważam, że wulgarnie odpowiadając na wyzwiska pijaczka stawiam się na jego poziomie. Więcej nawet. Uznam, że moje zachowanie jest bardziej naganne, niż jego. Choć to on zaczepił.
W swoim zarozumialstwie uważam, że ode mnie należy oczekiwać więcej, niż od niego. Z powodu trzeźwości. Z powodu przynależności do Kościoła. Z powodu odmiennego środowiska.

Uznaję Twoje stanowisko. Ale zupełnie mnie ono nie przekonuje. A nawet wzbudza sprzeciw. Noblesse oblige.

Stawiam też cichutkie pytanie, jak Jezus zachowałby się w analogicznej sytuacji? Czy obrażałby rozmówcę? Atakował? Ranił?
No tak, mieszam człowieka z Bogiem. Doskonałość z przyziemnością. Ale czy to nie On wyznacza kierunek?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: PROTEST

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 13:28

Jezus nie mówił przypadkiem o grobach pobielanych, Andeju? ;)

konik

Re: PROTEST

Post autor: konik » 2018-04-13, 14:18

Nie Wolf. To mnie obraziles. Bez powodu. Obraziles tylko dlatego, ze ponad podzialami zapragnalem w milczeniu i szacunku dla kazdego oddac chold tym, ktorzy zgineli. Choc byli po roznej stronie w polityce ... dla mnie to nie mialo i nie ma znaczenia.
Ale dla Ciebie mialo. I dlatego plules. I dlatego perfidnie obraziles i probowales zbeszczescic pamiec o tych ludziach.
Mam nadzieje, ze Twoje przeprosiny sa choc troche szczere. Choc troche ... bo u mnie masz kreche, przy ktorej Droga Mleczna to wycinek ledwie widoczny pod najczulszym mikroskopem.
I nie wywijaj sie twierdzeniem, jakoby Polacy tak mysleli, jak ty myslisz. Bo to Ty myslisz, ze Polacy tak mysla. A to kolosalna roznica.I uwazaj ... ze mna nie zaczynaj. Zbyt wiele przeszedlem w zyciu, nie taki grzmoty jak Ty probowaly ze mna ... a ja ( ku zgorszeniu Andeja jestem chlop z jajami.
O.K - witaj na forum ... i nigdy nie probuj podlosci.

Zablokowany