Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-05-09, 18:22

Luki w prawie były i będą. Zamierzone i niezamierzone. Uczciwy człowiek nie wykorzystuje. A cwaniak zawsze będzie dążyć do swojego celu, per fas, et ne fas.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-05-09, 18:34

Pierwsza rzecz, to gdyby byli na swiecie sami uczciwi, to prawo nie bylo by potrzebne.
Ale dlaczego nie usuwac czy chocby nie brac pod uwage widocznych luk, na ktore ktos zwraca uwage. Bedzie to chyba raczej przyzwoleniem na takie widoczne luki prawne i ich nieuczciwe wykozystywanie.
Chyba nie sadzisz ze osoba zwracajaca uwage na luki prawne, ma niecne zamiary i trzeba ta osobe wyzwac od glosicieli teorii spiskowych, czy wyznawcow plaskiej ziemi?
Wiesz, kazdy kij ma dwa konce, a tylko ci ktorzy trzymaja ten kij mysla ze ma tylko jeden koniec. ;)
Wiesz, tu przypomina mi sie zdarzenie gdy podczas odrabiania stazu przydzielili mnie do kuzni.
Przyszedl gosciu ktory chcial innych wystraszyc uderzeniem znienacka duzego mlota w kowadlo.
To co ci co mieli sie wystraszyc, zauwazyli jedynie halas mlota i nieprzytomnego goscia z mlotem w rece lezacego obok kowadla.
Takie sa skutki myslenia ze jak sie trzyma kij to ma on tylko jeden koniec.
Ostatnio zmieniony 2021-05-09, 18:53 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-05-09, 19:54

Jozek pisze: 2021-05-09, 18:34 Pierwsza rzecz, to gdyby byli na swiecie sami uczciwi, to prawo nie bylo by potrzebne.
Jeśli tak, to jak odróżnić uczciwość od nieuczciwości? Gdy nie ma norm prawnych, nie ma też kryteriów oceny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-05-09, 19:58

Andej pisze: 2021-05-09, 19:54
Jozek pisze: 2021-05-09, 18:34 Pierwsza rzecz, to gdyby byli na swiecie sami uczciwi, to prawo nie bylo by potrzebne.
Jeśli tak, to jak odróżnić uczciwość od nieuczciwości? Gdy nie ma norm prawnych, nie ma też kryteriów oceny.
Znow zadales pytanie ktore samo w sobie jest sprzeczne, bo jesli masz na mysli spoleczenstwo ktore jest uczciwe, to nie ma potrzeby prawa, a jesli twierdzisz ze nie bedzie wiadomo w takim spoleczenstwie co jest uczciwe, a co nie jest, to nie bedzie to spoleczenstwo ktore jest uczciwe. ;)
Uczciwosc wlasnie polega na rozumieniu co jest dobre i uczciwe, a co jest zle i nieuczciwe. Nieznajomosc tego jest tym samym co stwierdzenie za uczciwe spoleczenstwo jest nieuczciwe. ;)
Andej, przespij sie i jutro cos napisz, zanim sie totalnie zaplatasz w wypowiedziach.
Ostatnio zmieniony 2021-05-09, 20:01 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-05-09, 20:08

Tam gdzie nie ma praw, nie ma pojęcia uczciwości. To logiczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-05-09, 20:27

Wiec?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-05-09, 21:27

Andej pisze: 2021-05-09, 11:26
lambda pisze: 2021-05-08, 21:41Trochę to naiwne myśleć że na 10 lat, jeśli na taką grypę co rokku była szczepionka bo wirus murował.
Czy powyższa sentencja odnosi się w jakiś sposób do mojej wypowiedzi? Czy wytłumaczyć, o czym napisałem?

Jeszcze odniosę się do dawek przypominających? Przypominających o czym?
One przypominają o tworzeniu przeciwciał. Dawki przypominające, prawdopodobnie, nie będą tymi szczepionkami, które są stosowane teraz. Ale ich rozwinięciem. Aktualizacją, adekwatną do przewidywań. Do nowych mutacji. Dokładnie tak jak z grypą. Dawki przypominające są co roku inne. Dostosowane do nabytych doświadczeń. Obejmujące kolejne mutacje. I zawsze spóźnione o krok, za wirusami. Podobnie jak z covidem. Najpierw musi się pojawić wirus, aby było wiadomo, jak z nim walczyć.
Na grypę nie było dawek przypominających tylko całkowicie nową szczepionka. Pisanie o jakiś dawkach przypominających świadczy raczej o nieznajomości tej tematyki.

szungit

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: szungit » 2021-05-23, 20:16

to nie covid jest zagrozeniem tylko bogaci tego swiata

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-05-23, 20:20

możesz rozwinąć?
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-05-26, 04:52


szungit

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: szungit » 2021-05-26, 05:24

psuedopandemia zostala po to stworzona zeby wprowadzic nowy porzadek swiata ,lekarze ,medycy i pielegniarki dostaja kosmiczne pensje,wedlug noblisty Luca Montagnier osoby zaszczepione przezyja maks 2 lata ,szczepionki sa po to zeby zmniejszyc liczbe ludzi na swiecie ,to nie wirus jest grozny tylko ci ludzie co udaja tych zatroskanych o nasze zdrowie ,dziel i rzadz ,teraz zachecaja ludzi do szczepienia oferujac udzial w loterii... ,psudopandemia to takze atak szatana na Eucharystie ,komunia na reke ,ograniczona liczba wiernych ,wystarczyla jedna pseudopandemia i momentalnie oddzielilo sie ziarno od plew ,a to dopiero poczatek,wiekszosc ludzi niestety nie wie co oni nam szykuja ,wpatrzeni w ekran telewizora wyznaja tylko jedna religie:cowidianizm

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Zebra » 2021-05-26, 07:57

szungit pisze: 2021-05-26, 05:24 psuedopandemia zostala po to stworzona zeby wprowadzic nowy porzadek swiata ,lekarze ,medycy i pielegniarki dostaja kosmiczne pensje,wedlug noblisty Luca Montagnier osoby zaszczepione przezyja maks 2 lata ,szczepionki sa po to zeby zmniejszyc liczbe ludzi na swiecie ,to nie wirus jest grozny tylko ci ludzie co udaja tych zatroskanych o nasze zdrowie ,dziel i rzadz ,teraz zachecaja ludzi do szczepienia oferujac udzial w loterii... ,psudopandemia to takze atak szatana na Eucharystie ,komunia na reke ,ograniczona liczba wiernych ,wystarczyla jedna pseudopandemia i momentalnie oddzielilo sie ziarno od plew ,a to dopiero poczatek,wiekszosc ludzi niestety nie wie co oni nam szykuja ,wpatrzeni w ekran telewizora wyznaja tylko jedna religie:cowidianizm
To jak osoby zaszczepione przeżyją maks dwa lata, to równo za dwa lata na świecie zostanie.... ile procent osób? Z 30%? Nie wiem jak się mają statystyki chętnych.
A na forum też wiele osób nie zostanie bo tu większość zainteresowana.

Pamiętajmy jeszcze, że te wszystkie osoby leżące pod respiratorami nagle wmówiły sobie atak duszności i tak naprawdę nic im nie jest.
I jeszcze te maseczki co dają tylko poczucie bezpieczeństwa.
Ostatnio zmieniony 2021-05-26, 07:57 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: adampiotr » 2021-05-26, 08:51

Ale ,ze szczepionki są po to żeby zmniejszyć liczbę ludność, ta nowy porządek świata. Teorie spiskowe.
Ostatnio zmieniony 2021-05-26, 08:53 przez adampiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

szungit

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: szungit » 2021-05-26, 09:43

respiratory wysadzaja pluca pacjentom ,lekarz wpisuje w akcie zgonu kowid i dostaje za to dodatkowe pieniadze

Dodano po 31 minutach 59 sekundach:
a najwiekszy wal to rehabilitacja po covidzie

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Zebra » 2021-05-26, 10:27

Ja nie mam wiedzy ani medycznej ani statystycznej, więc dyskutować nie będę. Ale jedno wiem, że nie pozwolę sobie wmówić, że pandemii nie ma, wirusa nie ma i generalnie to wszystko kłamstwo.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ