Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-12-03, 09:33

Zachód bedzie musial pracować jeśli będzie chciał żyć na poziomie.Na razie Zachód to dominujący militarnie zadłużony utracjusz który ma spore długi u kupca u którego kupuje towary... Natomiast trzyma pod kontrola dostawy do tego kupca..

Dodano po 21 minutach 5 sekundach:
PS zla niedobra władza....mamy powietrze no i mamy powoli glod https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... =najnowsze

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-12-03, 21:06

Dopiero dziś znalazłem sposobność, by łyknąć trzecią dawkę. Ramię czuję, ale leciutko. Na razie spoko. Ale druga dała mi popalić. Jeszcze nie ma zapisów na czwartą.

A Zachód nie upadnie. Choć, zapewne upadnie cywilizacja zachodnia.
Kiedyś słyszałem taki dowcip:
Rzecz dzieje się w roku 2050 w Niemczech. Policjanci zatrzymują samochód, sprawdzają dokumenty. Jeden z trudem odczytuje nazwisko i zwraca się do partnera:
- Ty Ahmed, zobacz, jaki dziwne nazwisko: Müller.

Być może będziemy wyspą nie poddającą się islamizacji, ani laicyzacji. Z powodów historycznych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-12-04, 08:08

Ach te dylematy lekarzy.
Operować bezobjawowego dodatniego czy zostawić na pewną śmierć.



Obrazek

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-04, 11:36

Jest to dylemat. Ponieważ jest problem zakażenia stanowiska operacyjnego, a więc i niebezpieczeństwa dla kolejnych pacjentów.
Być może powinny być wydzielone w szpitalach covidowych stanowiska chirurgiczne.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-12-04, 15:15

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-04, 11:36 Jest to dylemat. Ponieważ jest problem zakażenia stanowiska operacyjnego, a więc i niebezpieczeństwa dla kolejnych pacjentów.
Być może powinny być wydzielone w szpitalach covidowych stanowiska chirurgiczne.
Czy mowi ci cos okreslenie "deep cleaning" ?
Po polsku to bedzie "dokladne czyszczenie i odkazanie" pomieszczen.
Ale to za trudne dla naszych mundrych wladz i srodowisk medycznych.
Pewnie zajmie im to dluzej niz trwa epidemia i bedzie to kolejna musztarda po obiedzie.
A dla niedoszlych pacjentow jak dla umarlego kadzidlo.
Ostatnio zmieniony 2021-12-04, 15:21 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-04, 15:24

Józku, znów piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
Nie da się praktycznie wyeliminować w zwykłym szpitalu zarażenie. Bo to nie tylko sala operacyjna, ale i korytarz, powietrze, klamki, sala przed- i pooperacyjna, sprzęt itd.
Dlatego właśnie powstały szpitale zakaźne.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-12-04, 15:32

I wlasnie status szpitala zakaznego wymaga ciaglego "deep cleaning", wiec daruj sobie komentarze na temat mojej wiedzy w tym temacie, bo czlonkowie mojej rodziny wlasnie zajmuja sie sterylizacja sprzetow medycznych od ponad 40 tu lat i sa konsultantami w tej dziedzinie i wyprowadzali na wlasciwe drogi dzialania sanitarne i sterylizacje w wielu szpitalach w UK.
To za wladze przeksztalcily niektore szpitale w zakazne, bez wprowadzenia zmiani i dostarczenia srodkow by te szpitale mogly spelnic ten nowy status po prostu nic nie znaczy, skoro w dzialalnosci tych szpitali nic sie nie zmienilo poza ich zamknieciem w izolacji.
Jest w tym nie mniejsza wina samych sluzb medycznych, a szczegolnie lekarzy i ordynatorow oddzialow szpitalnych.
Ostatnio zmieniony 2021-12-04, 15:44 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-12-04, 15:35

Jozek pisze: 2021-12-04, 15:15 Ale to za trudne dla naszych mundrych wladz i srodowisk medycznych.
Szczerze podziwiam osoby wszechwiedzące. Chylę czoło przed Tobą i Twoja wiedzą. Gdybym mógł, to zarekomendowałbym Ciebie na stanowisko Pełnomocnika Premiera do wszelkich Spraw. Niestety, nie mogę. Ale tak prywatnie, tylko dla mojej wiedzy, bardzo proszę o przybliżenie mi tej procedury "deep cleaning". Tak z ciekawości, chciałbym porównać z zasadami, które przed parudziesięciu laty obowiązywały w Polfie, przy linii.

A tak ogólnie, to oprócz uświadamiania nas na Forum, obowiązkiem uczciwego obywatela powinno być edukowanie niedouków. Zwłaszcza tych, którzy rządzą, leczą, administrują i odkażają. To nasz wspólny obowiązek obywatelski. A także wypełnianie przykazania miłości wobec bliźnich.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-12-04, 15:41

Andej, ja moge tyle co ty.
A co do wladz to oni maja swoich doradcow i nikomu innego nie dopuszcza do glosu.
To widac po efektach chocby zmiany statusu szpitali na zakazne. Wewnatrz i w procedurach nic sie nie zmienilo, poza zamknieciem drzwi przed pacjentami.
Na to potrzebne sa srodki ktorych nie dostarczono.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-12-04, 16:02

Jest mi bardzo przykro. Zachowywanie wyłącznie dla siebie tej ważnej wiedzy jest działaniem antyspołecznym. Uważam, że Twoim obywatelskim obowiązkiem jest edukowanie każdego, kogo się da. Nie zachowuj tej cennej wiedzy wyłącznie dla siebie. Dziel się nią z innymi. Kropla drąży skałę. A oprócz nas informuj MZ, Kancelarią Premiera, TVP, MEN, całą Służbę Zdrowia. Na pewno ktoś Ciebie usłyszy. Masz szansę uratować wiele istnień ludzkich. Nie czujesz się odpowiedzialny za śmierć ludzi spowodowaną brakiem wiedzy, którą posiadasz?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-12-04, 16:05

Andej, smierc kogokolwiek nie odemnie zalezy, a odpowiedzialni sa ci ktorzy ja powoduja.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-04, 16:20

Przypominam, że człowiek powinien też być odpowiedzialny za to, co mówi. Zwłaszcza gdy paple, oskarżając wszystkich według swoich dyletanckich mniemań: służbę zdrowia, rząd i kogo przyjdzie do głowy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-12-04, 16:30

Nikogo bezposrednio nie oskarzam, a ci ktorzy sa winni wiedza o tym co robili i dlaczego.
Ci co paplaja wedlug swoich dyletanckich mnieman tez.
Ostatnio zmieniony 2021-12-04, 16:32 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2021-12-04, 18:37

A propos tematu warto zacytować ten apel:





My, specjaliści chorób zakaźnych, członkowie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, którzy od blisko dwóch lat leczymy chorych z COVID-19, w związku z olbrzymią liczbą zachorowań i zgonów spowodowanych COVID-19, ograniczeniem dostępu do opieki zdrowotnej pacjentom z innymi chorobami, oraz niepewnością związaną z pojawianiem się nowych wariantów wirusa apelujemy o:



Podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi umożliwiającymi kontrolowanie przez pracodawców posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu COVID (UCC) i podejmowanie stosownych działań w obrębie zakładu pracy.



Podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi ograniczającymi dostęp osób nie posiadających UCC do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach lub gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu.



Podjęcia działań eliminujących i penalizujących wysokimi karami proceder oszustw związanych ze szczepieniami.



Zmobilizowanie służb porządkowych do egzekwowania już obowiązujących przepisów dotyczących noszenia masek w publicznych przestrzeniach zamkniętych.



Treść apelu poparli wszyscy członkowie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych:

Prof. dr hab. Robert Flisiak - prezes

Prof. dr hab. Małgorzata Pawłowska - wiceprezes

Prof. dr hab. Krzysztof Tomasiewicz - wiceprezes

Dr med. Agnieszka Czauż-Andrzejuk - sekretarz

Dr med. Alicja Kalinowska - skarbnik

Prof. dr hab. Michał Garlicki

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz

Prof. dr hab. Anna Moniuszko-Malinowska

Prof. dr hab. Magdalena Marczyńska

Dr hab. Anita Olczak

Prof. dr hab. Sławomir Pancewicz

Prof. dr hab. Anna Piekarska

Dr hab. Katarzyna Sikorska

Prof. dr hab. Krzysztof Simon

Dr hab. Dorota Zarębska-Michaluk



Tworząca się już lista osób, organizacji i towarzystw popierających będzie umieszczona na stronie PTEiLChZ.
Ostatnio zmieniony 2021-12-04, 18:37 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-12-04, 18:38

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-04, 11:36 Jest to dylemat. Ponieważ jest problem zakażenia stanowiska operacyjnego, a więc i niebezpieczeństwa dla kolejnych pacjentów.
Być może powinny być wydzielone w szpitalach covidowych stanowiska chirurgiczne.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-04, 15:24 Józku, znów piszesz o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
Nie da się praktycznie wyeliminować w zwykłym szpitalu zarażenie. Bo to nie tylko sala operacyjna, ale i korytarz, powietrze, klamki, sala przed- i pooperacyjna, sprzęt itd.
Dlatego właśnie powstały szpitale zakaźne.
Oczywiście. Dlatego w tych często super sterylnych warunkach pojawia się np bakteria News Delphi
Tutaj np była w szpitalu zakaźnym

https://lodz.naszemiasto.pl/grozna-bakt ... c1-8232435
Ostatnio zmieniony 2021-12-04, 18:40 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ