Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-01, 18:40

lambda pisze: 2021-10-01, 17:47
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-01, 17:31 Nie wiemy za co, nie znamy kontekstu. Prawdopodobnie nie tyle nie miała paszportu, co nie chciała się podporządkować poleceniom.
Nie jesteśmy przyzwyczajeni - u nas kłócą się z policją, wyzywają itd. W Ameryce za stawianie oporu policjantowi się po prostu obrywa.
To nie jest film z Ameryki a z Kanday.
A Kanada to gdzie jest?!
Tu masz cały kontekskt
Nie. Tu masz tylko nagranie.
Nie ma z jej strony żadnej awantury z policją, kłótni ani krzyków.
Ale może być odmowa wykonania polecenia.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-10-01, 18:42

Andej pisze: 2021-10-01, 18:36 Gdy prawo się nie podoba, należy z nim walczyć. Ale w ramach prawa. A nie demonstracyjnie je łamiąc. Celowa prowokacja, aby zaistnieć na fejsie lub jakimś tam innym tego typu.

Rozumiem że aresztowanie np Maty Wegner i wsadzanie do wiezienia za pikietowanoe pod klinikami aborcyjnymi i próby odwodzenia kobiet od aborcji też popierasz jelsi łamała prawo?

Zaiste kobieta marzyła o tym aby zostać aresztowana, na oczach swoich małych dzieci, które zapewne są przerażone. To nie jest prowokacja Andej to rzeczywistość.
@Marek_Piotrowski Ameryka to USA Kanada to zupełnie inny kraj mimo że miesci się w Ameryce. Bo rozumiem że dla Ciebie Meksyk to też Ameryka?
To jest nagranie na której policjant wyraźnie jej mówi że zostanie aresztowana jeśli nie pokaże paszportu covidowego.
Ostatnio zmieniony 2021-10-01, 18:43 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-10-01, 18:49

Czy w Kanadzie jest zakaz demonstrowania poglądów? Z tego co pamiętam, to Mary miała zakaz zbliżania się do klinik.
Ma prawo walczyć. I jej prawnicy też. Niestety, prawo bywa okrutne. Zwłaszcza w komunistycznej Kanadzie pod rządami Trudeau. Ale walczyć należy zgodnie z prawem. Wspieram Mary w jej idei. Niekoniecznie w metodach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Maciej » 2021-10-01, 19:04

Andej, naziole i komuchy też zgodnie z prawem działali :/
Jak może być prawo okrutne, jeżeli ma na drogę prawości nakierowywać? Dla kogo okrutne? Jeżeli już, to chyba dla tych co zbłądzili?
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-10-01, 19:14

Gdy bezprawie jest prawem, wtedy sytuacja ekstremalna. Mk 12.17 Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego.
Na tym polega działanie zgodne z prawem. Nie na wyrażaniu na nie zgody, ani bezwarunkową akceptację. Można walczyć. Trzeba walczyć. Na warunkach prawa. Chyba, że prawo jest bezprawiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-10-01, 20:25

Andej pisze: 2021-10-01, 18:49 Czy w Kanadzie jest zakaz demonstrowania poglądów? Z tego co pamiętam, to Mary miała zakaz zbliżania się do klinik.
Ma prawo walczyć. I jej prawnicy też. Niestety, prawo bywa okrutne. Zwłaszcza w komunistycznej Kanadzie pod rządami Trudeau. Ale walczyć należy zgodnie z prawem. Wspieram Mary w jej idei. Niekoniecznie w metodach.
A któż jej ten zakaz wydał?

"Mary Wagner trafiła do więzienia w Vanier w Ottawie 12 lipca, po zasądzeniu wyroku skazującego ją na 7,5 miesięcy pozbawienia wolności na 7,5 miesiąca za rzekome "wyrządzenie szkody i złamanie wyroku zawieszenia", których miała się dopuścić w ubiegłym roku, kiedy w klinice aborcyjnej Women's Care Centre rozdawała kobietom róże i ulotki nt. ratowania życia ludzkiego. "

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Maciej pisze: 2021-10-01, 19:04 Andej, naziole i komuchy też zgodnie z prawem działali :/
Jak może być prawo okrutne, jeżeli ma na drogę prawości nakierowywać? Dla kogo okrutne? Jeżeli już, to chyba dla tych co zbłądzili?
Zapewne Andej wszelkie łamanie nazistowskiego prawa Andej by też potepil

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
Andej pisze: 2021-10-01, 19:14 Gdy bezprawie jest prawem, wtedy sytuacja ekstremalna. Mk 12.17 Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga». I byli pełni podziwu dla Niego.
Na tym polega działanie zgodne z prawem. Nie na wyrażaniu na nie zgody, ani bezwarunkową akceptację. Można walczyć. Trzeba walczyć. Na warunkach prawa. Chyba, że prawo jest bezprawiem.
Kompletnie nie rozumiesz tego cytatu. Ponad prawem zawsze stają prawa człowiek i prawo Boskie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2021-10-01, 21:12

Brak wiedzy, insynuacje (złośliwe) i stwierdzenie głupoty - mam z takim czymś polemizować?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-01, 21:58

Bardziej adekwatne wydaje mi się inne napomnienie:
"Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga.
Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia.
Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego.
A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę.
Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu.
Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzania sprawiedliwej kary temu, który czyni źle."
/Rz 13:1-4/

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-10-02, 09:47

Marek, ale ta kobieta zadnego zla nie wyrzadzala.
nawet nie sprzeciwiala sie wladzy, chcieli ja aresztowac to ja aresztowali, przeciez nie uciekala przed nimi.
z drugiej strony to jak sam policjant stwierdzil aresztowali ja na wyrazne zlecenie wlasciciela budynku, choc nic zlego tam nie robila, a policja nie jest od wykonywania polecen osob prywatnych ktorym jakakolwiek osoba sie nie podoba w obiekcie publicznym, bo takim sa wszelkie szpitale i kliniki takze prywatne.
to co robili ci policjanci to zwyczajne naduzycie prawa ktore jest po prostu przestepstwem.
pamietaj ze dzialania funkcjonariuszy to nie jest samo prawo i wladza, oni jedynie maja egzekwowac to co jest litera prawa, ale oni sami i ich czyny nim nie sa.
wiele osob a takze sami policjanci ma bledne pojecie o funkcji policjanta i mysla ze policjant to prawo, a tak nie jest.

Dodano po 24 minutach 47 sekundach:
zwroc tez uwage ze np. ewangelizacja jest we Francji zabroniona prawnie i teraz wyobraz sobie jak bys prowadzil ewangelizacje? Moglbys legalnie ewangelizowac tych ktorzy sami po to przyjda, np. do kosciola.
Bylbys po prostu przestepca. Nawet nie wolno miec widocznych znakow wiary w miejscach publicznych np. medalika na szyi widocznego w rozpietej pod szyja koszuli.

Dodano po 27 minutach 4 sekundach:
gdyby podczas kontroli drogowej przyczepili sie o tego ze mam widoczny medalik i chcieli aresztowac za to, to mam prawo odmowic wyjscia z auta, a jesli wyciagneli by mnie sila to nie bedzie juz to moja odpowiedzialnosc za noszenie widocznego medalika w miejscu publicznym, bo wnetrze auta to przestrzen prywatna.
pewnie nawet nie wiesz ze dzisiejszych policjantow szkoli sie w technikach manipulacji psychologicznej obywatelami po to by sprowokowac sytuacje pozwalajaca na aresztowanie nawet gdy nie zostalo popelnione zadne wykroczenie prawne przez obywatela.
Samo to jest juz przestepstwem wladz bo zadne prawo na to nie zezwala.
Ostatnio zmieniony 2021-10-02, 09:56 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-02, 12:23

Nie była posłuszna władzy interweniującej w słusznej sprawie. Tyle.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-10-02, 12:29

a mozesz jasniej?
jakie to bylo nieposluszenstwo, na czym ono polegalo i jaka byla ta sluszna sprawa?
Przy tym trzeba tez widziec w jaki sposob odbyla sie ta interwencja, czy byla zgodna z litera prawa?
wiesz, policjant nie ma uprawnien do przekraczania prawa, bo wtedy sam staje sie przestepca.
Ostatnio zmieniony 2021-10-02, 12:30 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-02, 13:02

Jozek pisze: 2021-10-02, 12:29 a mozesz jasniej?
Nie ma potrzeby. Nie widzi ten, kto nie chce.
jakie to bylo nieposluszenstwo, na czym ono polegalo i jaka byla ta sluszna sprawa?
Sprawa przestrzegania zaleceń epidemologicznych
Przy tym trzeba tez widziec w jaki sposob odbyla sie ta interwencja, czy byla zgodna z litera prawa?
wiesz, policjant nie ma uprawnien do przekraczania prawa, bo wtedy sam staje sie przestepca.
Nie. Trzeba wiedzieć, jeśli chce się zarzucić coś policjantom. Jak się nie wie, to nie wolno oskarżać.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2021-10-02, 15:28

ta kobieta miala maske wiec przestrzegala zalecen epidemiologicznych.
ja widze w tym nagraniu policjantow naduzywajacych wladzy i niczym nieuzasadnionej sily, tak ze moje oskarzenia wobec nich sa zasadne i maja podstawy prawne.

Dodano po 53 minutach 48 sekundach:
w ogole w dzialaniach policji wszystkie prawa musza byc przestrzegane, takze odnosnie obecnosci dzieci.
poza tym egzekwowanie prawa wcale nie musi polegac na niezwlocznym dzialaniu i aresztowaniu.
policjanci moga zebrac jedynie dowody wykroczenia czy przestepstwa jesli aresztowanie nie jest konieczne a potencjalny aresztowany nie jest zagrozeniem dla otoczenia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2021-10-04, 13:17

Obrazek

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: abi » 2021-10-09, 11:01

juz niedlugo jednoosobowe zespoly ratownicze

Obrazek
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ