Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
szungit

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: szungit » 2021-06-15, 15:58

Zebra pisze: 2021-06-15, 15:46
szungit pisze: 2021-06-14, 19:05
Czarny pisze: 2021-06-14, 18:51
szungit pisze: 2021-06-14, 17:13 nie powiem zlego slowa o Stowarzyszeniu im.Piotra Skargi i wcale mnie nie dziwia ataki lewackiego oko.press
Czyli opinie takich "lewaków" jak: krakowska kuria i abp. Józef Życiński tez cie nie interesują?

No jak uważasz :-?
Od Stowarzyszenia im. Piotra Skargi dystansowała się z kolei krakowska kuria, a abp. Józef Życiński określił działalność środowiska jako „głęboko niemoralną”.
Opinii jest więcej, może jedna jeszcze....

https://diecezja.waw.pl/1094
a ja nie zamierzam dystansowac sie ,no chyba ze chodzi o tych ksiezy co udzielaja komunie na reke
A czemu od tych księży tak? A od ludzi którzy przyjmują komunię na rękę też się dystansujesz?
bo ksieza wiedza ze maja konsekrowane dlonie i nie mozna sie zarazic przez Chrystusa,a wierni w wiekszosci przyjmuja komunie na reke nieswiadomie,przez rok bylo tyle absurdalnych decyzji ze sie w glowie nie miesci

szungit

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: szungit » 2021-06-15, 16:01

taka prawda

Obrazek

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-15, 18:32

A skąd teza, że nie potrzebuje?

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Zebra » 2021-06-15, 19:21

szungit pisze: 2021-06-15, 15:58
Zebra pisze: 2021-06-15, 15:46
szungit pisze: 2021-06-14, 19:05
Czarny pisze: 2021-06-14, 18:51
szungit pisze: 2021-06-14, 17:13 nie powiem zlego slowa o Stowarzyszeniu im.Piotra Skargi i wcale mnie nie dziwia ataki lewackiego oko.press
Czyli opinie takich "lewaków" jak: krakowska kuria i abp. Józef Życiński tez cie nie interesują?

No jak uważasz :-?
Od Stowarzyszenia im. Piotra Skargi dystansowała się z kolei krakowska kuria, a abp. Józef Życiński określił działalność środowiska jako „głęboko niemoralną”.
Opinii jest więcej, może jedna jeszcze....

https://diecezja.waw.pl/1094
a ja nie zamierzam dystansowac sie ,no chyba ze chodzi o tych ksiezy co udzielaja komunie na reke
A czemu od tych księży tak? A od ludzi którzy przyjmują komunię na rękę też się dystansujesz?
bo ksieza wiedza ze maja konsekrowane dlonie i nie mozna sie zarazic przez Chrystusa,a wierni w wiekszosci przyjmuja komunie na reke nieswiadomie,przez rok bylo tyle absurdalnych decyzji ze sie w glowie nie miesci
Zarazić przez Chrystusa? Już nie zaczynaj tej dyskusji w styku "w Kościele nie można się zarazić".

A co do komunii sam Jan Paweł II udzielał tak komuni ludziom i nikt nie miał z tym problemu.

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
https://www.google.com/amp/s/pl.aleteia ... sprawy/amp

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
Jan Paweł II szanował tę dawną tradycję. Był świadom, że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa aż do IX wieku przyjmowano Komunię św. tylko na rękę. Są teksty Ojców Kościoła, np. św. Jana Damasceńskiego czy św. Cyryla Jerozolimskiego, które tłumaczą znaczenie tego gestu, a nawet zachęcają, by przyjmując Komunię św., patrząc na Jezusa trzymanego w ręku, przez moment adorować Go.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

szungit

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: szungit » 2021-06-15, 20:01

sorry ,ale aleteia nie jest wiarygodnym zrodlem,nie napisalem ze w kosciele nie mozna sie zarazic tylko ze kaplani maja konsekrowane dlonie,brakuje takiego czlowieka jak kardynal Wyszynski co by uderzyl piescia w stol i krzyknal "non possumus"

szungit

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: szungit » 2021-06-15, 20:02

bo gdyby nie telewizja,nikt by nie zauwazyl ze jest jakas pandemia

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-15, 20:13

szungit pisze: 2021-06-15, 20:02 bo gdyby nie telewizja,nikt by nie zauwazyl ze jest jakas pandemia
Jaaasne. Z wyjątkiem tych, których bliscy umarli, albo tych, którzy borykają się ze skutkami tego, co przechorowali.
W mojej rodzinie zmarły 2 osoby.

szungit

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: szungit » 2021-06-15, 20:18

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-15, 20:13
szungit pisze: 2021-06-15, 20:02 bo gdyby nie telewizja,nikt by nie zauwazyl ze jest jakas pandemia
Jaaasne. Z wyjątkiem tych, których bliscy umarli, albo tych, którzy borykają się ze skutkami tego, co przechorowali.
W mojej rodzinie zmarły 2 osoby.
no jasne covid jest straszny ,co tam ze bylo o 100tys. wiecej zgonow niz zazwyczaj ,bo nikomu nie chcialo sie leczyc ludzi ,mimo ze szpitale tymczasowe pelnily role teatru ,a lozka staly puste i nie pisz mi ze to nie prawda, bo sa filmiki i kazdy moze je znalesc

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-15, 20:23

szungit pisze: 2021-06-15, 20:01 sorry ,ale aleteia nie jest wiarygodnym zrodlem,nie napisalem ze w kosciele nie mozna sie zarazic tylko ze kaplani maja konsekrowane dlonie,brakuje takiego czlowieka jak kardynal Wyszynski co by uderzyl piescia w stol i krzyknal "non possumus"
To jest kwestia wiary, ale nie bede tlumaczyl, by nie robic przykrosci tym ktorych wiara jest zbyt mala, by to dostrzegli.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: CMK » 2021-06-15, 20:26

Filmiki - z podlozonym tekstem na kadry z innej strefy i innej epoki ...
Manipulacja tyczy sie kazdej mozliwosci.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-15, 20:39

szungit pisze: 2021-06-15, 20:18
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-15, 20:13
szungit pisze: 2021-06-15, 20:02 bo gdyby nie telewizja,nikt by nie zauwazyl ze jest jakas pandemia
Jaaasne. Z wyjątkiem tych, których bliscy umarli, albo tych, którzy borykają się ze skutkami tego, co przechorowali.
W mojej rodzinie zmarły 2 osoby.
no jasne covid jest straszny ,co tam ze bylo o 100tys. wiecej zgonow niz zazwyczaj ,bo nikomu nie chcialo sie leczyc ludzi ,mimo ze szpitale tymczasowe pelnily role teatru ,a lozka staly puste i nie pisz mi ze to nie prawda, bo sa filmiki i kazdy moze je znalesc
To co piszesz byłoby podłe, gdyby nie to, że jest przeraźliwie głupie.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Zebra » 2021-06-15, 20:51

szungit pisze: 2021-06-15, 20:01 sorry ,ale aleteia nie jest wiarygodnym zrodlem,nie napisalem ze w kosciele nie mozna sie zarazic tylko ze kaplani maja konsekrowane dlonie,brakuje takiego czlowieka jak kardynal Wyszynski co by uderzyl piescia w stol i krzyknal "non possumus"
Po opisie @Marek_Piotrowski nie da się dodać nic równie mądrego.
Tylko dodam, że aleteia jest raczej wiarygodnym źródłem
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-15, 22:09

Marek, tylko skad ci sie wzielo to "beztroskie picie zracych plynow" czy beztroski branie wezy"?
Mozesz to wyjasnic, bo niec o jakiejkolwiek beztrosce w tym nic nie wspominalem.
Czyzby znow jakies twoje urojenia?
Wyglada to raczej ze ty beztrosko szafujesz oskarzeniami, posadzeniami i sam Bog wie czym jeszcze, byle by tylko swoje teorie przedstawic.
Moze w koncu wyjasnij skad ci sie bierze takie podejscie do wielu wypowiedzi, nie tylko w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 2021-06-15, 22:16 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-15, 22:13

Beztroskie podchodzenie do możliwości zarażenia nie różni się niczym od picia beztrosko żrących płynów.
Usiłuje się kusić Pana Boga przez zwalanie na Niego tego, by cudownie zrobił coś, o co możemy zadbać sami w sposób przyrodzony.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-15, 22:18

Ale wytlumacz skad ci sie bierze u wszystkich ta beztroska? Czyzbys wszystko o wszystkich wiedzial? Wszystko co mysla i jak wierza?
Podobnie jak u wszystkich piszacych o odczuciach, ze to nie moze byc milosc, bo ktos napisal o odczuciach.

Poza tym wyjasnij czego dotyczy ten fragment o braniu wezy do rak, czego on dotyczy i jak go rozumiesz?

Czy Izraelici na pustyni beztrosko lapali weze by pozniej spojzec na miedzianego weza by nic im nie bylo?
Ostatnio zmieniony 2021-06-15, 22:34 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ