Boje się że trafię do więzienia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: abigail » 2020-11-16, 20:36

miłośniczka Faustyny pisze: 2020-11-16, 19:30 Grubas, czy leczysz się jakoś? Masz wizyty u psychologa albo psychiatry? Twoje lęki są irracjonalne i utrudniają Ci normalne funkcjonowanie. Wierzysz w te lęki i nasze uspokajanie Ci nie wystarcza. Potrzebujesz pomocy lekarza.
to nie chodzi czy w nie wierzy... niewielka dawka benzo pomoglaby mu zobaczyć świat w innych proporcjach. no ale to potrzeba psychiatry
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Andej » 2020-11-16, 21:29

grubas pisze: 2020-11-16, 17:30 Boje się że trafię do więzienia.
Chyba każdy się boi. Ale strach trzeba opanować. Czy zauważyłeś, jak zachowują się psy, gdy ktoś zaczyna nagle uciekać? Zwykle zaczynają gonić.
Od życia nie da się uciec. Masz je przed sobą. Masz studia, które wymagają od Ciebie pracy. Skoncentruj się na nauce, wtedy będziesz mieć lepsze wyniki. Wtedy nie będziesz mieć czasu na kolejne problemy.
Podzielam Twoje zdanie na temat psychologów. Jednak, jeśli nie oni, to kto? 5 wizyt to mało. Potrzebna stała terapia. Ale u dobrego psychologa. Może dopiero za setnym razem trafisz na dobrego. Ale trzeba próbować. Walczyć.
Ucieczka, zamykanie się domu niewiele pomoże. A może zaszkodzić. Może ktoś z Twoich sąsiadów zacznie o coś Cię podejrzewać? Lepiej wyjść do ludzi. Po przyjacielsku i z zaufaniem. Ograniczonym, jak tego uczą na kursach jazdy. I z miłością. Ludzie są dobrzy. Ale trzeba chcieć dostrzegać w nich dobro. Media epatują złem, bo zło jest głośniejsze. Ale dobra jest więcej. Czyń dobro ludziom, a odpłacą Ci dobrem. Zdobądź się na zaufanie do ludzi.

Niestety, nasze Forum nie zastąpi Ci realnych relacji z ludźmi. Sądzę, że konieczna wizyta u psychiatry. Psychiatra zadysponuje Ci leki, które pomogą w przezwyciężaniu lęków. I, mam nadzieję, poleci jakiegoś dobrego psychologa. Nie wstydź się leczenia u psychiatry. Nie ma w tym niczego złego. Jestem przekonany, że fachowa pomoc będzie lepsza i skuteczniejsza od internetowych rad. Wydaje mi się, że większość z forumowiczów miała jakieś kontakty z psychologami i psychiatrami. I większość dobrze na tym wyszła. Zaufaj sobie. Zaufaj we własne siły. I walcz. Musisz być samodzielny. Walcz. Codziennie modlę się w Twojej intencji. Nie tylko ja. Walcz o swoją przyszłość. Wierzę, że Ci się uda.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-16, 22:44

abigail pisze: 2020-11-16, 20:36
miłośniczka Faustyny pisze: 2020-11-16, 19:30 Grubas, czy leczysz się jakoś? Masz wizyty u psychologa albo psychiatry? Twoje lęki są irracjonalne i utrudniają Ci normalne funkcjonowanie. Wierzysz w te lęki i nasze uspokajanie Ci nie wystarcza. Potrzebujesz pomocy lekarza.
to nie chodzi czy w nie wierzy... niewielka dawka benzo pomoglaby mu zobaczyć świat w innych proporcjach. no ale to potrzeba psychiatry
Abi, wiem, jak to działa, zgadzam się z Tobą. Pisząc to miałam na myśli, że Grubas nie umie spojrzeć krytycznie na swoje lęki, jest pewien, że one są racjonalne. A nie są, więc to oznacza, że sam nie potrafi sobie pomóc. Potrzebuje pomocy lekarskiej. Nie wiem dlaczego akurat benzo, bo jest wiele innych leków, które pomagają np. antydepresyjne albo neuroleptyki.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2020-11-17, 12:14

Psychiatra i to szybko, bo czytam te wpisy i widzę, że jest coraz gorzej. Nie psycholog, tylko od razu psychiatra - mogą być potrzebne leki. A do psychologa od razu potem, zresztą, lekarz pewnie sam skieruje i do niego.

Dominik

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Dominik » 2020-11-17, 12:38

Pisałeś, że Twoja mama nie chce byś o lasce chodził, a jak jest jest jej nastawienie do psychiatry?

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: abigail » 2020-11-17, 14:39

faustynkowa, polecilam mu to co mam sprawdzone na sobie po prostu
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Piootr » 2020-11-17, 20:28

Już się z tym pogodziłem.

Dominik

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Dominik » 2020-11-18, 15:39

Grubas Prowadzę stronę z modlitwami, i na taką modlitwę przed chwilą natrafiłem, zobacz
http://dolinamodlitwy.pl/o-zycie-w-prawdzie/

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Andej » 2020-11-18, 18:53

grubas pisze: 2020-11-17, 20:28 Już się z tym pogodziłem.
Teraz jeszcze musisz się pogodzić z trzema osobami, abyś mógł pogodzić się z Bogiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Albertus » 2020-11-18, 19:21

grubas pisze: 2020-11-16, 17:30 Boje się że trafię do więzienia. Nie popełniłem żadnego przestępstwa i nie zamierzam, ale boje się że mogą mnie wrobić w jakąś aferę, tak jak w filmie "symetria", albo w przypadku Tomasza Komendy. Co robić, aby uniknąć czegoś takiego? Staram się jak najmniej wychodzić z domu żeby nie być na miejscu jakiegoś przestępstwa. Bardzo się boję. Wiem że w więzieniu mogę być bity i gwałcony, a dodatkowo okropnie bym cierpiał bez mamy i moich zwierzaków. Boje się do tego stopnia, że mam spakowany plecak z ubraniami w razie gdyby mnie zaaresztowano. Noszę go wszędzie ze sobą. Proszę o pomoc.
Myślę że brakuje ci osobistych relacji z innymi ludźmi, szczególnie wierzącymi. Z braku tych relacji nadmiernie skupiasz się na sobie i swoich problemach.

Moja rada - spróbuj znaleźć sobie jakąś chrześcijańską wspólnotę, albo zacznij nawiązywać jakieś relacje z innymi wierzącymi.

Dla mnie wejście do wspólnoty było wielką łaską pod tym względem - wcześniej wydawało mi się że moje problemy życiowe są ogromne ale jak poznałem historie życia niektórych braci i sióstr to nagle wszystko ujrzałem w innym świetle. Moje problemy zmalały a ja mogłem się skupić bardziej na innych i na tym w jaki sposób im pomóc albo na tym aby się za nich modlić.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Piootr » 2020-11-27, 19:30

Witam
Mój problem pojawia się i znika. Są takie chwile, że o tym nie myślę, ale są i takie gdzie nie mogę po prostu wytrzymać tak mnie to męczy. Moja mama mówiła, że od niedawna zacząłem płakać przez sen. W przypływie lęku zrobiłem coś okropnego - wyciąłem wszystkie zamki z mojej ulubionej bluzy, bo bałem się, że jak trafię do więzienia to mi ją zabiorą, bo powiedzą że zamkiem od bluzy można zrobić krzywdę.
Proszę ponownie o pomoc, uspokójcie mnie i powiedzcie co mam robić aby uniknąć pomówienia, bo przestępstwa jako takiego nigdy nie popełnię.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Andej » 2020-11-27, 19:34

Jak psycholog nie pomaga, to znaczy, że konieczna farmakoterapia. A może leczenie stacjonarne?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-27, 20:13

Masz prawdopodobnie urojenia albo zaburzenia lękowe. Umów się do psychiatry na wizytę online i powiedz mu to wszystko, co pisałeś nam na tym forum. Pewnie wypisze Ci elektroniczną receptę, a potem pójdziesz do apteki i będziesz brał leki według zaleceń lekarza. Powie Ci jaką brać dawkę i o jakiej porze dnia. Możliwe, że będzie na pierwszej wizycie zadawać Ci różne pytania o objawy, odpowiadaj na nie szczerze. Powiedz też o wszelkich chorobach jakie masz np. problemy z poruszaniem się, cukrzyca (jeśli masz) czy np. z sercem. Nie wiem na co chorujesz, ale pisałeś, że masz problemy ze zdrowiem, trzeba o tym też poinformować lekarza. Problemy z psychiką często wymagają leczenia farmakologicznego, bez tego może być Ci bardzo trudno. Możliwe, że po lekach szybko poczujesz się lepiej i będziesz mógł dobrze funkcjonować.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Claudiax

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Claudiax » 2021-01-18, 21:47

Kiedys miałam podobnie, lęk ze mogłabym niesłusznie pójść do wiezienia,ale ja mam rózne zaburzenia lękowe.
Ostatnio zmieniony 2021-01-18, 21:47 przez Claudiax, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Boje się że trafię do więzienia

Post autor: Magnolia » 2021-01-18, 21:56

Claudiax pisze: 2021-01-18, 21:47 Kiedys miałam podobnie, lęk ze mogłabym niesłusznie pójść do wiezienia,ale ja mam rózne zaburzenia lękowe.
Jak sobie z tym poradziłaś?

ODPOWIEDZ