zdezorientowany

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
teleskop
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 13 mar 2021

zdezorientowany

Post autor: teleskop » 2021-03-13, 20:51

Witam,

mam pytanie do Was wszystkich co się stało że w Ziemi świętej Apaczów został zbudowany teleskop Lucyfer , który jest własnością Watykanu.
Skąd taka nazwa i czy ta ziemia święta została podarowana Watykanowi czy zaistniały inne okoliczności ?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: zdezorientowany

Post autor: sądzony » 2021-03-13, 20:56

Ja nie wiem o co chodzi.
Ale ludyfer to nie tylko lucyfer.
Ostatnio zmieniony 2021-03-13, 20:56 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

teleskop
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 13 mar 2021

Re: zdezorientowany

Post autor: teleskop » 2021-03-13, 21:05

dziękuję za ciemną masę powiedział mason do kolegi . Wpisz teleskop Lucyfer w google to może Cię oświeci

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: zdezorientowany

Post autor: sądzony » 2021-03-13, 21:09

teleskop pisze: 2021-03-13, 21:05 dziękuję za ciemną masę powiedział mason do kolegi . Wpisz teleskop Lucyfer w google to może Cię oświeci
Wpisz więc i może Tobie też się wyjaśni.
Co ma teleskop z chrześcijaństwem. Co Cię tu razi, boli, dotyka?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Zebra » 2021-03-13, 21:18

Ja wpisałam w Google. Rzuciłam okiem na artykuły pierwsze z brzegu.
Lucyfer to skrót od całej nazwy, niezbyt pochlebny to prawda. Ale na pytanie - Co się stało? Chyba nikt Ci nie odpowie.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Dezerter » 2021-03-13, 21:24

teleskop pisze: 2021-03-13, 20:51 Witam,

mam pytanie do Was wszystkich co się stało że w Ziemi świętej Apaczów został zbudowany teleskop Lucyfer , który jest własnością Watykanu.
Skąd taka nazwa i czy ta ziemia święta została podarowana Watykanowi czy zaistniały inne okoliczności ?
Oglądałem film o tym, trochę to dziwne
a co ty nam o tym powiesz ciekawego?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-13, 21:25

  • Po pierwsze, nie "Lucyfer" tylko Lucifer czyli "Lbt near infrared spectroscopic Utility with Camera and Integral Field unit for Extragalctic Research" (początkowe Lbt oznacza Large Binocular Telescope, czyli Wielki Teleskop Lornetkowy
  • Po drugie, ten teleskop nie należy do Watykanu, lecz do konsorcjum międzynarodowego z Niemiec, Włoch i USA.
    Własnością Stolicy Apostolskiej jest, znajdujący się na tej samej górze (Mount Graham),VATT (Vatican Advanced Technology Telescope).
    Na tej samej górze jest jeszcze trzeci teleskop (tym razem radiowy) - należący do Niemiec Heinrich Hertz Submillimeter Telescope.
    Wszystkie trzy, choć mają różnych właścicieli, ze względu na to, że są usytuowane na tej samej górze, określa się czasem wspólnym mianem Mount Graham International Observatory, w skrócie MGIO.
    Zdaje się, ze na tej samej górze konsorcjum międzynarodowe uruchomiło już także Lucifer 2.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-03-13, 21:37 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Morkej » 2021-03-13, 21:30

W dodatku na tej górze znajduje się nie jedno obserwatorium, które należą do różnych instytucji. Usytuowanie konkretnie w tym miejscu takich obiektów jest związane ze świetną przejrzystością nieba. I to, że takie obiekty nie są dostępne dla każdego tzw. tajne, to nic w tym dziwnego. Przecież w takich miejscach znajdują się bardzo drogie sprzęty.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-13, 21:32


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Dezerter » 2021-03-13, 21:42

cytuje za
https://www.wykop.pl/link/2660123/lucyf ... -watykanu/
3. Na górze zainstalowano wiele teleskopów, które należą do różnych instytucji. Jest tam kilka obserwatoriów, które są od siebie oddalone.
4. Lucyfer to nazwa jednego z teleskopów, który został zainstalowany na tym terenie, a Watykan nie ma z nim nic wspólnego.

6. Dlaczego akurat to miejsce zostało "obsiane" teleskopami przez tak wiele różnych instytucji? Wikipedia podaje, że jest to miejsce, gdzie występuje "najczystsze" niebo na świece. Czyli jest świetna widzialność i niewielkie lub rzadko występujące zachmurzenia.
Popieram, poza tym teleskop nazywa LBT (Large Binocular Telescope), a tylko jedno z urządzeń w tym teleskopie nazywa się Lucyfer i jest to nazwa nadana prze niemieckich budowniczych tego urządzenia. Sam teleskop to wspólne przedsięwzięcie wielu instytutów, w tym z Włoch, Niemiec i USA .


Watykan od wielu dziesiątek lat ma obserwatoria astronomiczne, to watykański astronom, jezuita opracował teorię Wielkiego Wybuchu, więc jak widzisz Kościół też zajmuje się nauką.
Mam nadzieję, że pomoglismy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: zdezorientowany

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-03-13, 21:58

warto także przeczytać encyklikę 'Fides et ratio'

za wikipedią: Jednym z charakterystycznych zdań encykliki ukazujących komplementarność wiary i rozumu jest zdanie: „wiara i rozum są jak dwa skrzydła unoszące człowieka ku kontemplacji prawdy”. Główną tezą encykliki jest wykazanie, że wiara i rozum nie muszą się zwalczać, lecz powinny się uzupełniać, tak, by rozum nie popadł w pychę, zaś wiara nie przekształciła się w fideizm. Według Jana Pawła II wiara nadaje ludzkiej egzystencji sens, ukazuje jej przyczynę i cel, natomiast rozum sprawia, że wiara jest dojrzała i ugruntowana.

Encyklika podaje, że rozum i wiara, jako pochodzące od Boga, nie mogą być ze sobą w antagonizmie.(czyli w wartościach przeciwstawnych sobie)


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Andej » 2021-03-14, 17:28

teleskop pisze: 2021-03-14, 17:02 Nożyce się odezwały widać masoni potrzebują ciemnej masy jak kania dżdżu
Czy możesz wyjaśnić powyższe stwierdzenie? Czy uważasz się za masona czy za ciemną masę? Czy też za nożyce?

A tak w ogóle, to Tweedledum i Tweedledee. Ciekawym jak jeszcze chcesz zaatakować?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

teleskop
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 13 mar 2021

Re: zdezorientowany

Post autor: teleskop » 2021-03-14, 17:37

ja nie atakuję tylko jestem zdezorientowany . przez przypadek wysłuchałem na YT o masonach i w/w teleskopie a przy okazji dowiedziałem się jak zatruty jest kościół i zesztywniałem . piramidalna obłuda poraża . drążę temat dalej i powoli "oswajam się" z tematem . walka trwa o niezorientowane dusze .masakra . i jeszcze coś wyniuchałem : https://tygodnik.tvp.pl/37598036/tropic ... asa-polski

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Andej » 2021-03-14, 17:50

Jeśli uważasz się za wierzącego, to przypomnij sobie Wyznanie wiary. Jest w nim deklaracja: Wierzę w … święty Kościół powszechny. Jeśli wierzysz, to kieruj się Nauką Kościoła. Vox populi, vox Dei.

A jeśli jesteś niewierzący, to oceniaj Kościół po tym, co głosi oficjalnie. A nie po tym, co głoszą sfrustrowane wyjątki. Przeczytaj życiorysy Pio i Ruotolo. Wtedy lepiej poznasz ludzi Kościoła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ