zdezorientowany

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Morkej » 2021-03-18, 18:55

@teleskop Od wysłania tego daję Ci 24 godziny na to, aby uargumentować swoje zarzuty, albo się z nich wycofać. W przeciwnym wypadku poleci pierwsze ostrzeżenie.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Andej » 2021-03-18, 18:58

teleskop pisze: 2021-03-17, 11:43 Jeżeli gest oznaczający
A świstak siedzi i zawija …

Wydaje mi się, że każdy widzi to, co chce zobaczyć. Osoba pełna nienawiści widzi samo zło. Osoba kochająca widzi dobro. Naśladowca Chrystusa widzi miłość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19098
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-18, 19:40

Mam pomysł: niech coś dobrego z tych kolportowanych przez @teleskop kłamstw wyniknie; zmieńmy temat tego wątku na "Oszczerstwa przeciw Kosciołowi" - będziemy tu zamieszczać najbardziej kuriozalne oszczerstwa wobec Koscioła i ukazywac prawdę.
Co wy na to?
Ostatnio zmieniony 2021-03-18, 21:07 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Logan » 2021-03-18, 19:43

Bardzo podoba mi się ten pomysł @Morkej. Będzie z tego pożytek. Zbiorczy kontener z oszczerstwami.

P.S: Teleskopie, nagrabiłeś sobie grubo :-o
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Dezerter » 2021-03-18, 21:49

Biskup Lenga jest jednym z największych szkodników KK - jasno to wyrażałem od lat na tym forum. A teraz oficjalnie to zakomunikowała Konferencje Episkopatu Polski, ostrzegając przed biskupem Lengą i kilkoma innymi kapłanami, którzy w niektórych swoich nauczaniach błądzą.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: zdezorientowany

Post autor: abi » 2021-03-19, 07:16

jak to KEP ostrzega przed biskupem? zwykly wierny nie dotrze do tego komunikatu
u nas w szkolnictwie, kto by szkodzil uczniom bylby wydalony z zawodu
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Logan » 2021-03-19, 13:06

Od kiedy to polski KEP może suspendować biskupa Karagandy, czy w ogóle jakiegokolwiek biskupa?
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 13:08 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Andej » 2021-03-19, 19:06

I tu mamy problem. Bo Kościół Katolicki nie jest autokefaliczny. A praktyka pokazuje, że jednak jest. I do tego ta chorobliwa obaw przed wdepnięciem do czyjegoś ogródka.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: zdezorientowany

Post autor: Morkej » 2021-03-19, 20:14

@teleskop W związku braku przedstawienia przez Ciebie argumentów do Twoich zarzutów, albo wycofania się z nich uznaję, że są one bezpodstawne, a Ty otrzymujesz pierwsze ostrzeżenie. Radzę Ci nie sprawdzać, co się stanie po trzech.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: zdezorientowany

Post autor: abi » 2021-03-19, 20:30

ja mu powiem!wyleci z forum
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19098
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-20, 12:54

Skoro już przy tym jesteśmy - "Oko Opatrzności" nie jest jedynym symbolem Trójcy, który został "przejęty" przez jakąś grupę czy nawet inną wiarę.
Na przykład triskelion, symbol Trójcy w Irlandii, jest używany przez neopogan, a także przez neonazistów:
Obrazek

Podobnie jest z triguetrą - figurą symbolizującą Trójcę, w kształcie trójkąta z figur mających wspólne pola i boki
Obrazek
Jest ona używana m.in przez Celtów a także "wiarę" wicca. Oto przykład książki o wicca właśnie:
Obrazek

Kolejnym "przejętym" symbolem Trójcy jest fiołek trójbarwny (bratek), zwany "kwiatem Trójcy Świętej":
Obrazek

Przejęli go jako swój symbol... sprzeciwiający się wierze w Boga wolnomyśliciele:
Obrazek

teleskop
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 13 mar 2021

Re: zdezorientowany

Post autor: teleskop » 2021-03-21, 20:39

teraz cię bolą jak się wyraziłeś "impertynencje" a twoje są dobre np. Vegeta i wszystko wokół ? twoje kontr argumenty moim zdaniem nie są warte funta kłaków . aż ciśnie się pytanie czy (...) czy zaprzestaniesz w końcu niepotrzebnych i napastliwych uwag personalnych, drogi teleskopie.-miłośniczka Faustyny.
Ostatnio zmieniony 2021-03-21, 20:50 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19098
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-21, 21:17

teleskop pisze: 2021-03-21, 20:39 teraz cię bolą jak się wyraziłeś "impertynencje" a twoje są dobre np. Vegeta i wszystko wokół ?
To nie impertynencje. Udowodniłem tymi przykładami, że ten popularny gest ma wielorakie znaczenie. W istocie, nawet jeśli to prawda, że przyjęli go również masoni (czego nie udowodniłeś) to jest to znaczenie marginalne. Co z kolei udowodniłem innymi symbolami (np. gestem "zgłaszania się" z dwoma palcami).
twoje kontr argumenty moim zdaniem nie są warte funta kłaków
Jeśli są tak słabe, to zapewne łatwo byłoby je merytorycznie podważyć. Niestety, nawet nie spróbowałeś, ograniczając się do impertynencji właśnie i do kpin. Co, według mnie, oznacza, że nie masz żadnych argumentów.

teleskop
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 13 mar 2021

Re: zdezorientowany

Post autor: teleskop » 2021-03-30, 12:27

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-21, 21:17
To nie impertynencje. Udowodniłem tymi przykładami, że ten popularny gest ma wielorakie znaczenie. W istocie, nawet jeśli to prawda, że przyjęli go również masoni (czego nie udowodniłeś) to jest to znaczenie marginalne. Co z kolei udowodniłem innymi symbolami (np. gestem "zgłaszania się" z dwoma palcami).
Szkopuł w tym że "to znaczenie marginalne" wykonał Papież Franciszek. To , że mówicie nie oznacza że wierzycie ( do "dyskusji dołączyli jak widzę inni Twoi poplecznicy ) we własne słowa .Dowody na niewinność zwłaszcza wygłaszane przez masonów są bezcenne . Człowiek jest istotą omylną i czasami popełnia błędy (ja też) ale nie kardynalne (fajnie zabrzmiało jak biskupie) , ale nawet w tym przypadku należą się przeprosiny wiernym a nie wspomaganie się takimi tuzami wiary jak Wy . Ciekawe co powiecie na ten materiał :https://tygodnik.tvp.pl/37598036/tropic ... asa-polski . Niektórzy jak czytam chcą mnie wyrzucić z forum .Śmiało ! .Problem i tak pozostaje
Ostatnio zmieniony 2021-03-31, 08:18 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19098
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2630 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: zdezorientowany

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-31, 02:12

teleskop pisze: 2021-03-30, 12:27
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-21, 21:17
To nie impertynencje. Udowodniłem tymi przykładami, że ten popularny gest ma wielorakie znaczenie. W istocie, nawet jeśli to prawda, że przyjęli go również masoni (czego nie udowodniłeś) to jest to znaczenie marginalne. Co z kolei udowodniłem innymi symbolami (np. gestem "zgłaszania się" z dwoma palcami).
Szkopuł w tym że "to znaczenie marginalne" wykonał Papież Franciszek.
Jaaasne. Spotykając się z rodziną osób niesłyszących, wykonał gest, który w języku migowym oznacza "Kocham Cię". I - według Ciebie oczywiście nie chodziło o język migowy, tylko o gest masoński :))
Czy są granice absurdu?
Nie mówiąc już o to, po co miałby wykonywać taki gest...
To , że mówicie nie oznacza że wierzycie ( do "dyskusji dołączyli jak widzę inni Twoi poplecznicy ) we własne słowa .
Wierzę w fakty. Nie wierzę w oszczerstwa, którym fakty przeczą. I mam jak najgorsze zdanie o oszczercach.

Co do reszty:
  • Jeśli idzie o filmik - składam wniosek do administracji, żeby ze względu na Twoje (a tam Twoje, powtarzasz po wrogach Koscioła jak papuga) dotychczasowe oszczerstwa zobowiązać Cię do formułowania zarzutów na piśmie. I oczywiście usunięcia linka już włożonego.
    Inaczej doprowadzimy do sytuacji, w której (bez żadnego wysiłku ze swojej strony) będziesz wrzucał linki do oszczerczych filmików, zmuszając nas do tracenia czasu by je oglądnąć, skatalogować zarzuty i w końcu na nie odpowiedzieć.
    Nie jesteś za cwany?
    .
  • Po drugie, zanim wyjedziesz z kolejnymi oszczerstwami, żądam, byś przeprosił za dotychczasowe propagowane tu kłamstwa wobec papieża i Kościoła.
    Inaczej, jeśli fakty nie mają znaczenia i idziesz w zaparte mimo nich, dyskusja nie ma sensu, nie ma sensu Ci nic udowadniać.
    Składam wniosek o wyegzekwowanie niniejszego od Ciebie.
    .
  • Po trzecie, napisz coś od siebie, sformułuj zarzut na piśmie (i to coś, co NAJPIERW sam sprawdzisz, zanim rzucisz oszczerstwo na forum - jak to się stało w przypadku WSZYSTKICH Twoich dotychczasowych wpisów), a może po Wielkanocy znajdziemy chwilę czasu na odpowiedź.
    Bowiem sam fakt wrzucania oszczerstw w okresie Wielkiego Tygodnia mam za szczyt, co tu dużo mówić, chamstwa.
    Podobnie ja sugestię, jakobym był masonem:
    Dowody na niewinność zwłaszcza wygłaszane przez masonów są bezcenne
    Nie masz żadnych podstaw do podobnych oskarżeń.
    Żądam przeprosin.
Ostatnio zmieniony 2021-03-31, 02:19 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ