Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2021-11-18, 22:32

Mimo tego jednak nie chowasz przysłowiowej głowy w piasek @Lunka a ja bym pewnie schował. Już nie jeden lekarz mówił mi, że mam skłonności do uciekania :) i gdy mnie coś przerasta to znikam szybciej niż biegał bajkowy spidi gonzales :)

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2021-11-18, 22:34

Dzisiaj niebo bez gwiazd.
Tak siedziałam na parapecie z różańcem i się modliłam.
Nie mam już sposobów. Jak tylko biorę się za wieczorna modlitwę oczy same mi się zamykają i padam z wyczerpania.
Dlatego patrzę w niebo, na horyzoncie kościół, z drugiej strony las, pola, łąki, z daleka światła samochodów i latarni sąsiedniej wsi. No szkoda, że tych gwiazd nie ma dzisiaj. Deszcz pada za to.
Ale i tak jest pięknie. Dobranoc. 😴

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Ps. Nie chowam. Mam taką naturę, że muszę pomoc. Nie potrafię uciec.
Oj to musisz nad tym pracować bracie 👍 nie ma co sie lękać. Otworzyć trochę serca.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2021-11-19, 05:46

Lunka pisze: 2021-11-18, 22:34 Dzisiaj niebo bez gwiazd.
Tak siedziałam na parapecie z różańcem i się modliłam.
Nie mam już sposobów. Jak tylko biorę się za wieczorna modlitwę oczy same mi się zamykają i padam z wyczerpania.
Dlatego patrzę w niebo, na horyzoncie kościół, z drugiej strony las, pola, łąki, z daleka światła samochodów i latarni sąsiedniej wsi. No szkoda, że tych gwiazd nie ma dzisiaj. Deszcz pada za to.
Ale i tak jest pięknie. Dobranoc. 😴

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Ps. Nie chowam. Mam taką naturę, że muszę pomoc. Nie potrafię uciec.
Oj to musisz nad tym pracować bracie 👍 nie ma co sie lękać. Otworzyć trochę serca.
Chyba z MOPS może przychodzić opiekun do pomocy. Należy się to nawet do 8h dziennie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2021-11-19, 07:07

Tak ale teściowie nie chcą nikogo obcego w domu [-(
Poza tym, myślę że przy leżącej osobie to więcej takiej roboty, a tutaj to raczej pilnowanie żeby gdzieś nie poszła i podać jeść.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2021-11-19, 08:46

Lunka pisze: 2021-11-19, 07:07 Tak ale teściowie nie chcą nikogo obcego w domu [-(
Poza tym, myślę że przy leżącej osobie to więcej takiej roboty, a tutaj to raczej pilnowanie żeby gdzieś nie poszła i podać jeść.
Zachowania osoby z postępującym Alzheimerem będą coraz bardziej trudne do opanowania czy nawet agresywne. Wielu opiekunów doświadcza wypalenia a nawet depresji.

orzeszku

Re: Co tam u Was?

Post autor: orzeszku » 2021-11-20, 13:34

Jak spędzacie weekend? Też wam tak ciężko się zebrać, jak macie gdzieś jechać? Dla mnie wyjazdy nawet do rodziny to żaden wypoczynek, już wolę sama ugościć na swoim terenie, a nie... :(

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2021-11-20, 13:51

orzeszku pisze: 2021-11-20, 13:34 Jak spędzacie weekend? Też wam tak ciężko się zebrać, jak macie gdzieś jechać? Dla mnie wyjazdy nawet do rodziny to żaden wypoczynek, już wolę sama ugościć na swoim terenie, a nie... :(
Z małym dzieckiem to wiadomo, ciężko się zapakować i wiadomo ma swoje rytuały już więc zaraz roztrojenie. Ja to tam pędziłam jak na skrzydłach do domciu rodzinnego. Właśnie jestem. Maluszek śpi, a ja wcinam pierogi. 😁
Jeszcze zdążyłam przed deszczem na cmentarz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2021-11-20, 15:08

orzeszku pisze: 2021-11-20, 13:34 Jak spędzacie weekend? Też wam tak ciężko się zebrać, jak macie gdzieś jechać? Dla mnie wyjazdy nawet do rodziny to żaden wypoczynek, już wolę sama ugościć na swoim terenie, a nie... :(
Jak mam gdzieś jechać to nachodzi mnie zawsze irytacja i znużenie jeszcze zanim wyjdę. Kiepsko znoszę samą podróż od zawsze no a piechotą daleko się nie zajdzie jednak. Weekend jak niemal każdy inny u mnie będzie ... uszykowałem obiad na dwa dni, posprzątałem u zwierzaka i w domu, jutro msza rano a resztę czasu to będę sobie gnił na kanapie słuchając muzyki i oglądając filmy :)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2495
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1048 times
Been thanked: 938 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2021-11-20, 18:17

orzeszku pisze: 2021-11-20, 13:34 Jak spędzacie weekend? Też wam tak ciężko się zebrać, jak macie gdzieś jechać? Dla mnie wyjazdy nawet do rodziny to żaden wypoczynek, już wolę sama ugościć na swoim terenie, a nie... :(
ja standardowo w domu, rano jutro msza i potem w domu. Będę robić za kilka tygodni przed świętami takie ładne, zapachowe świeczki, w różnych szklanych pojemniczkach,już kiedyś raz robiłam. Tylko muszę zamówić kilka potrzebnych rzeczy.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Ada » 2021-11-20, 18:32

Wszystko w porządku, właśnie wróciłam z mszy św. :) ponieważ studiuję zaocznie to nie wyobrażam sobie jutro nie iść na mszę, a że dzisiejsza liczy się jako niedzielna więc skorzystałam.

Mam do Was pytanie i prosiłabym o radę. Ponieważ sumienie wypomina mi, że kiedyś przyjęłam Komunię Św. czy Bierzmowanie z grzechem ciężkim, ale ja nie jestem pewna czy tak naprawdę było, czy taka sytuacja miała kiedykolwiek miejsce. Wiem, że jako młoda osoba zdarzyło mi się niestety zataić grzech czy przyjąć Komunię Św. z grzechem ciężkim, ale z tego się wyspowiadałam. Natomiast ciągle dręczą mnie myśli, że możliwe jest że inne Sakramenty przyjęłam niegodnie. Co jeśli nie jestem pewna czy tak naprawdę było? Czy to grzech czy co? Nie mogę sobie z tym poradzić.
Przepraszam, że tutaj piszę, ale nie chcę stwarzać nowego postu na ten temat.
Dziękuję za zrozumienie i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam :ymhug:

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Jozek » 2021-11-20, 18:44

Mysle ze najlepiej o watpliwosciach powiedziec przy najblizszej spowiedzi.
Mozna chocby z grubsza okreslic o jakie grzechy moglo chodzic, a to ze ktorychs sie dokladnie nie pamieta w takiej sytuacji nie powinno zrobic roznicy w rozgrzeszeniu.
Wazne ze sie zaluje i chce sie z nich, choc zapomnianych oczyscic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2021-11-20, 19:57

Dayy pisze: 2021-11-20, 18:17
orzeszku pisze: 2021-11-20, 13:34 Jak spędzacie weekend? Też wam tak ciężko się zebrać, jak macie gdzieś jechać? Dla mnie wyjazdy nawet do rodziny to żaden wypoczynek, już wolę sama ugościć na swoim terenie, a nie... :(
ja standardowo w domu, rano jutro msza i potem w domu. Będę robić za kilka tygodni przed świętami takie ładne, zapachowe świeczki, w różnych szklanych pojemniczkach,już kiedyś raz robiłam. Tylko muszę zamówić kilka potrzebnych rzeczy.
Fajne są takie własnoręcznie zrobione rzeczy.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Lunka » 2021-11-20, 20:59

Spokojnej nocy wszystkim :ymhug:
Ostatnio zmieniony 2021-11-20, 21:00 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: AdamS. » 2021-11-20, 21:15

Ada pisze: 2021-11-20, 18:32 Czy to grzech czy co? Nie mogę sobie z tym poradzić.
Przepraszam, że tutaj piszę, ale nie chcę stwarzać nowego postu na ten temat.
Jeśli nadal Cię to męczy, zbierz te wszystkie wyrzuty sumienia do kupy i ze szczerym żalem jeszcze raz wyznaj w spowiedzi. Ale jeśli już było z żalem wyznawane, to nawet to nie jest potrzebne, bo przebaczenie i rozgrzeszenie zawsze jest pełne, gdy tylko spowiedź była szczera. Może więc te skrupuły to tylko próba Twojej ufności? Każdemu z nas się podobne upadki zdarzają, więc nie rozdrapuj starych ran, tylko ufaj i kochaj! :)

orzeszku

Re: Co tam u Was?

Post autor: orzeszku » 2021-11-20, 21:25

@Lunka dobranoc, ja jestem po powrocie tak skonana, że choć czmychnęłam do łóżka by jak najszybciej zasnąć, okazało się to niemożliwe :/ mały śpi, a ja nie mogę skorzystać z okazji :/

ODPOWIEDZ