Apatia

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Apatia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-17, 19:03

Poradźcie mi coś.
Od kilku dni czuję się wiecznie zmęczona. Jeszcze wczoraj myślałam, że jestem chora, ale na szczęście jednak nie. Nic mi się nie chce. Uczyć, ćwiczyć, czytać, nawet pisać ze znajomymi nie. Nie jestem ciągle smutna, raczej "nieprzytomna". Na lekcjach ciężko mi się skupić, z trudem wstaję rano- zimno na zewnątrz i nie chce mi się :/ najchętniej siedziałabym ciągle z laptopem albo przed komórką na FB. Mieliście tak kiedyś? O co może chodzić? Może wina pogody?
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Apatia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-04-17, 19:10

Zmierz sobie temperaturę (może masz gorączkę) i ciśnienie. Rób to najlepiej codziennie. Ciśnienie najlepiej niedługo po przebudzeniu a poza tym wtedy gdy Ci najbardziej słabo. Jeśli jest niskie (górne np. poniżej 100) to wypij zieloną herbatę albo kawę. Może masz spadki ciśnienia. Pij też trochę więcej wody, możesz być odwodniona.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Apatia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-17, 19:12

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-04-17, 19:10 Zmierz sobie temperaturę (może masz gorączkę) i ciśnienie. Rób to najlepiej codziennie. Ciśnienie najlepiej niedługo po przebudzeniu a poza tym wtedy gdy Ci najbardziej słabo. Jeśli jest niskie (górne np. poniżej 100) to wypij zieloną herbatę albo kawę. Może masz spadki ciśnienia. Pij też trochę więcej wody, możesz być odwodniona.
Nie mam gorączki, już czuję się dobrze. Wody piję dużo. Na kawę jestem zdecydowanie za młoda, zresztą nie lubię jej. Zieloną herbatę piję.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5191
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Apatia

Post autor: abi » 2021-04-17, 19:30

brak slonca, brak witaminy d
corka miala swego czasu badany poziom i brala vigantolete czy cos takiego
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Apatia

Post autor: Andej » 2021-04-17, 19:32

Meteopaci tak mają. Tym bardziej, że brak światła przez tak długi okres.
Przyznam się, że codziennie rano mam problemy ze wstawaniem i działaniem, które sobie wyznaczyłem. Codziennie walka. Odpuścić, czy zrobić. Pospać dalej czy wstać i działać. Ale mnie tłumaczy to, że jestem leniem. I to na maksa. I na dobrą sprawę, mógłbym sobie odpuścić niemal wszystko. Poza karmieniem psa i wychodzeniem z nim na spacer. I poza tym, co do życia niezbędne. Mam świadomość, czym by się to skończyło.
Ale czy to jest apatia? jakieś zniechęcenie, brak energii. Ale tak źle, aby apatią nazywać, to nie.

Życie biegnie. Zawsze pod górkę. Zawsze wiatr w oczy. No i co z tego? Trzeba iść.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Apatia

Post autor: Lunka » 2021-04-17, 20:15

Przesilenie wiosenne. A i tak jak pisze @abi witamina D3. Suplementowac trzeba w naszej strefie klimatycznej od września do kwietnia.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Apatia

Post autor: Zebra » 2021-04-17, 20:18

przed komórką na FB
Z ciekawości. Co można robić na fb tak długo?
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Apatia

Post autor: Lunka » 2021-04-17, 20:20

Zebra pisze: 2021-04-17, 20:18
przed komórką na FB
Z ciekawości. Co można robić na fb tak długo?
Uwierz mi można stracić cały dzień na przeglądaniu bzdetow. Dobrze, że nie mam czasu teraz na to. x_x
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Apatia

Post autor: Zebra » 2021-04-17, 20:26

Generalnie to prawda. Mi też się zdarza zawiesić oko na filmikach typu głupie wypadki itd. Ale żeby tak cały dzień ;)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Apatia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-17, 20:42

Lunka pisze: 2021-04-17, 20:15 Przesilenie wiosenne. A i tak jak pisze @abi witamina D3. Suplementowac trzeba w naszej strefie klimatycznej od września do kwietnia.
Biorę D3, bo mi mama każe.

Dodano po 30 sekundach:
Zebra pisze: 2021-04-17, 20:18
przed komórką na FB
Z ciekawości. Co można robić na fb tak długo?
wszystko xD
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Apatia

Post autor: Lunka » 2021-04-17, 21:37

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-04-17, 20:42
Biorę D3, bo mi mama każe.
Mądra mama 😁👍
A wysypiasz się dobrze?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Apatia

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-17, 22:42

Lunka pisze: 2021-04-17, 21:37
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-04-17, 20:42
Biorę D3, bo mi mama każe.
Mądra mama 😁👍
A wysypiasz się dobrze?
Nie. Chodzę spać o 23, czasem nieco później. W weekendy wstaję około 10-11. W tygodniu 7-8. Nienawidzę wstawać...

Dodano po 54 minutach 24 sekundach:
Andej pisze: 2021-04-17, 19:32 Meteopaci tak mają. Tym bardziej, że brak światła przez tak długi okres.
Przyznam się, że codziennie rano mam problemy ze wstawaniem i działaniem, które sobie wyznaczyłem. Codziennie walka. Odpuścić, czy zrobić. Pospać dalej czy wstać i działać. Ale mnie tłumaczy to, że jestem leniem. I to na maksa. I na dobrą sprawę, mógłbym sobie odpuścić niemal wszystko. Poza karmieniem psa i wychodzeniem z nim na spacer. I poza tym, co do życia niezbędne. Mam świadomość, czym by się to skończyło.
Ale czy to jest apatia? jakieś zniechęcenie, brak energii. Ale tak źle, aby apatią nazywać, to nie.

Życie biegnie. Zawsze pod górkę. Zawsze wiatr w oczy. No i co z tego? Trzeba iść.
Może "apatia" to za mocne słowo, ale nie wiem, bo takiego stanu nie doświadczyłam nigdy wcześniej.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Apatia

Post autor: sądzony » 2021-04-18, 00:10

Ile to trwa?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Apatia

Post autor: Andej » 2021-04-18, 09:37

Co pięknego jest rano? Lubisz kwiaty? To sprawdzaj jak uśmiechają się rano. Warto jest mieć cokolwiek, co ciekawi i od tego zaczynać dzień.
Może od podziękowania za dobrą noc? Za kolejny dzień życia? Pamiętająć, że codziennie jesteś o 24 godziny bliżej zbawienia.

Uśmiechnij się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Króliczek

Re: Apatia

Post autor: Króliczek » 2021-04-18, 10:35

To ja też dorzucę swoje sposoby:sport zawsze i wszędzie,jak najwięcej na świeżym powietrzu, zdrowe odżywianie,badania lekarskie profilaktyczne,nauka zdalna jest trochę nużąca,ale starej się ten czas przetrwać mega fajnie,pomagać innym itd.

ODPOWIEDZ