Co uważacie?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Co uważacie?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-30, 13:25

za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Co uważacie?

Post autor: Morkej » 2021-04-30, 13:47

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-04-30, 13:25 RiGCZ czy rak?
Co masz konkretnie na myśli?

Może najpierw powiedz o swoim zdaniu. Co Ty uważasz na temat tej sytuacji?
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 13:48 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Co uważacie?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-30, 14:08

Morkej pisze: 2021-04-30, 13:47
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-04-30, 13:25 RiGCZ czy rak?
Co masz konkretnie na myśli?

Może najpierw powiedz o swoim zdaniu. Co Ty uważasz na temat tej sytuacji?
no chodzi mi o to, czy reakcja starszej pani to wg forumowiczów rak, czy rigcz (Rozum i Godność Człowieka)
a mi się podoba, chrześcijańska taka
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Co uważacie?

Post autor: baca350 » 2021-04-30, 14:39

Zmień tego nicka to pogadamy.
H.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Co uważacie?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-30, 15:37

baca350 pisze: 2021-04-30, 14:39 Zmień tego nicka to pogadamy.
H.
to do mnie, czy do @Morkej?
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Co uważacie?

Post autor: abi » 2021-04-30, 16:00

IMHO perly przed wieprze
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Co uważacie?

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-04-30, 17:45

Nie, nie Rigcz a tak zwane fałszywe miłosierdzie niestety - aczkolwiek nie winiłbym babci w tym zamęcie który mamy teraz.

Za Odrą obecnie mamy schizmę w związku z cokolwiek to znaczy "błogosławieniem" relacji homoseksualnym - co w oczywisty sposób jest pomysłem zapozyczonym od "protestantów nurtu teologii liberalnej". Tam tego typu zachowania cechują się ogromną aprobatą od bardzo dawna - np amerykański biskup Gene Robinson rozwiódł się parę lat temu ze swoim mężem - a w Szwecji mamy też lesbijską biskupkę Ewę Brunne, która żyje wraz z żoną która jest księdzem.

Stosunki homo jak i inne grzechy seksualne surowo potępianie przez Biblie i Kościół nie sa nawet źródłem tego problemu (choć niewątpliwie ważnym elementem programu). Sprzedawany nam obraz sytuacji jest taki, że polska ciemnota nie chce się zgodzić na postęp i oświecenie dziejące się w bardziej cywilizowanych krajach - i młódź to chętnie podłapuje. Ja zaś uważam, że jest dokładnie odwrotnie - próbuje się w perfidny sposób podmienić to co zostało z chrześcijaństwa - które jeszcze liczy się z myślą, że z tym Panem Bogiem to jednak na poważnie - na zupełnie inną religię czy pseudoreligię.

Wynalazł tą religię filozof epoki oświecenia Immanuel Kant (który za Odrą i ogólnie na zachodzie robi za największego geniusza filozofii w całej historii), wraz z późniejszymi naśladowcami: Heglem, Fichte etc. Jest to jego (Kanta) zdaniem religia "prawdziwa", możliwa do poznania "Światłem Czystego Rozumu" który to rozum jest źródłem wszelkich imperatywów moralnych. Grzechami tej religii są głównie występki przeciwko porządkowi społecznemu i władzy ludowej - co częściowo się przekrywa z chrześcijaństwem - jednak aborcja czy naruszenia 6. przykazania czy nawet zrobienie z Syrii i Libii kupy gruzu już są całkowicie dozwolone - bo władza mówi, że są.

W mniej lub bardziej zaowalowany sposób mówi się tam, że Zmartwychwstanie i inne cuda to bujda i wiara w nie to pogląd błędny, katolicki z resztą. Ładnie to owinął w bawełnę ksiądz anglikański Morton Keylsey w "Encyclopaedia of Religion":

"During the Reformation, both Luther and Calvin wrote that the age of miracles was over and that their occurrence should not be expected. At the same time Protestantism was overwhelmed by the rationalism and materialism of the Enlightenment, and discussion of the miraculous nearly disappeared. The Roman Catholic church upheld its practice without trying to defend it intellectually, and shrines like Lourdes drew great crowds. The academic Protestant community came to believe that the practice of Christianity was largely a matter of morality and that neither God nor the spiritual world contacted or influenced practical human life to any great extent. Rudolf Bultmann presented this thesis consistently and thoroughly."

O "teologii" Kanta można przeczytać tutaj: https://www.rodaknet.com/rp_art_6502_cz ... z1_i_2.htm
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 17:49 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 4 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Co uważacie?

Post autor: Dezerter » 2021-04-30, 18:29

Jak dla mnie jest to przykład głęboko ludzkiego zachowania z obu stron.

Starsza pani wykazała się wyjątkową chrześcijańska pokorą - ja bym tak nie potrafił :(, ale już papież Franciszek potrafił i dobrze, że ma naśladowców w śród zwykłych wiernych. Ja bym tej starszej pani ucałował dłonie, podziękował za zachowanie i powiedział, że jestem dumny z takiej siostry w Chrystusie.

Młoda pani zachowała się jak człowiek pełen empatii, szacunku dla starszych, tolerancyjny, bez nienawiści, otwarta na argumenty innych. Gdybym ją spotkał to bym jej przekazał wyrazy uznania za jakość jej człowieczeństwa i otwartość na innych ludzi.

Obie są godne szacunku, że w naszych czasach pełnych nienawiści i podziałów dały nam wzór zachowania ^:)^ :-bd :ymapplause: @};-
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2021-04-30, 19:58

Nie jestem fanem Rydzyka, ale doceniam jego dzieło. Wydaje mi się, że nie raz działa na pograniczu prawa. A właściwie, że sam uznaje, które prawo jest dobre, a które złe. Ale nie chodzi o Rydzyka. Chodzi o jego dzieło. A także o to, co się wydarzyło.
Można mieć mieszane uczucia patrząc na tak pogardzane przez Tuska starsze panie. Można być oburzonym dziewczęciem chamsko przeszkadzającym Ale nie da się nie być zachwyconym postawą jednej starszej pani. Która wcieliła w życie hasło: Zło, dobrem zwyciężaj! I uczyniła to skutecznie. Prawdopodobnie sukces niewielki. Chwilowy. Ale jakaś struna drgnęła. Zaiarno zostałóo zasiane. Czas pokaże, na jaką glebę padło. Wspieram modlitwę o to, aby dało plon stokrotny. I modlę sie w intencji tej starszej pani. Dla mie jest bohaterką. Jest wielka.
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 20:03 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co uważacie?

Post autor: sądzony » 2021-05-01, 00:10

baca350 pisze: 2021-04-30, 14:39 Zmień tego nicka to pogadamy.
H.
Tak się nie godzi dżentelmenowi.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Co uważacie?

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-05-01, 12:13

Poczytałem trochę więcej newsów o tym na facebooku i nie wiem co o tym myśleć, cofam swoje osądy - o sytuacji, nie o liberal theology.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
baca350
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 30 kwie 2021
Been thanked: 5 times

Re: Co uważacie?

Post autor: baca350 » 2021-05-01, 12:30

sądzony pisze: 2021-05-01, 00:10
baca350 pisze: 2021-04-30, 14:39 Zmień tego nicka to pogadamy.
H.
Tak się nie godzi dżentelmenowi.

----jeżeli ktoś wstawia tak niechlujnego Nicka nie do przeczytania to oznacza lekceważenie. Dlatego beze mnie.
H.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Co uważacie?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-05-01, 12:53

Tymczasem ja, która nadal nie rozumie, o co chodziło z nickiem XD
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co uważacie?

Post autor: sądzony » 2021-05-01, 13:36

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-05-01, 12:53 Tymczasem ja, która nadal nie rozumie, o co chodziło z nickiem XD
Po prostu @baca350 nie podoba się Twój nick :)

"to_tylko_ja_misia"

Mi się podoba.
Nie podoba mi się natomiacst zdjęcie motoru, a jednak gadam z Panem @baca350

Pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Co uważacie?

Post autor: abi » 2021-05-01, 14:03

on nie umie przeczytac i wymieka...moze to afilatelista?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ